|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "Vaganje" beba na UZ
19.11.2015 1:08:17   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: madre

drugo, nesto si nam postala preambicioznauser posted image ti od kako si se mrdnula iz 32ge nedelje, hoces ni manje ni vise nego da zakoracis u 41vuuser posted image


21.10 sam bila na kontroli i narucila me za 18.11. Prvo sto mi je proslo kroz glavu je bilo eee kako bi bilo lepo da docekam taj 18, ma nema sanse. I docekala sam ga u paketuuser posted image
Bas sam bila skepticna. A danas na pregledu mi dr rece da nece to jos kod mene. Ma samo da sam ja usla u 9-ti sada sve moze, psiha je cudo.
Serpi secam se da su tebi bas rano govorili da je krupna beba a na kraju T imao normalnu kilazu.
Meni dr procenjuje da ce biti do kraja oko 3700. To mi je ok bebica. Bas me zanima kako ce biti.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: "Vaganje" beba na UZ
19.11.2015 10:16:54   
isidora88
bebac sa 21+3 400 gr
sa 27+3 900 gr


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: "Vaganje" beba na UZ
15.12.2015 22:28:03   
Animsaj9
U 36+3 nd imali smo 2900

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: "Vaganje" beba na UZ
16.12.2015 15:02:08   
MAMAMAJ
Danas sam 37+1, dr mi je jutros bekolina procenila na 3kg.
Međutim, ista dr mi je na dan porođaja prošli put, na 39+5, bebu procenila na 2900, a par sati kasbije se rodio sa 3800.user posted image Tako da sad ne znam šta mogu da očekujem, jer sam na 20dana od termina...
Biće jedno 4500...user posted image Da je živ i zdrav samo, i on i ja...

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: "Vaganje" beba na UZ
17.12.2015 12:47:30   
muzicarka
Meni dr. nikada ne kaze koliko je beba teska, ni prvi put a ni sad....Mozda treba da pitam?!?

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: "Vaganje" beba na UZ
17.12.2015 13:04:14   
Animsaj9
muzicarka koja si nedelja , na ekspertnom ti moraju reci ako na ovim redovnim uz nisu rekli

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: "Vaganje" beba na UZ
17.12.2015 13:19:08   
muzicarka
27. nedelja... Ekspertni su mi verovatno radili, ali meni nije poznat taj naziv niti znam kada se to radi...

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: "Vaganje" beba na UZ
17.12.2015 13:24:40   
Animsaj9
prvi Euz se radi oko 12, 13 nedelje , kada vadis i krv za double test , , sledeci oko 20 nd , i imas jos jedan do 30 te sad sve zavisi kako ko ...imas i temu o tome , sve se meri na njima

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: "Vaganje" beba na UZ
17.12.2015 13:32:21   
muzicarka
Aha, mislim da moj dr. svaki put meri, vidim da povlaci neke linije i upisuje brojeve, a idem kod njega privatno. Dabl i tripl nisam radila zbog AC.... Pogledacu na temi...Hvala svakako..

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: "Vaganje" beba na UZ
22.12.2015 0:28:25   
Jole84
Meni su se uz mere na pocetku trudnoce i nakon dabl testa skroz uklapale, a onda se pocetkom petog meseca pojavilo odstupanje od dve nedelje, beba manja nego sto bi trebalo. Sledeceg meseca mi je dr dao uput za kliniku, gde su mi uradili kolor dopler, konstatovali da je sve ok sto se toga tice, ali razlika i dalje postoji. Vuce od 10-14 dana. Uradila sam i 4d u 23 nedelji, sve sto je moglo da se proveri je u redu, ali doktori ko doktori uvek se ograde, tako da mi je preporuceno da opet uradim kolor dopler ovih dana, tj mesec dana nakon 4d. Sad mi nekako malo frka, priznajem....

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: "Vaganje" beba na UZ
22.12.2015 9:53:35   
Maraj
Meni su na prijemu u bolnicu na uz procenili bebu na 4010g. Sutradan obavljen cr beba bila teska 4050g user posted image Meni je bas uz bio relevantan

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: "Vaganje" beba na UZ
23.12.2015 22:15:12   
muzicarka
Nije mi toliko ni bitno koliko je beba teska samo da je sve u redu...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: "Vaganje" beba na UZ
24.10.2017 18:57:05   
Mala Elena
Moja bekica danas na izvestaju teska 2516 +- 388g ( sto je za moj ukus veliko odstupanje), ali inace je sve u redu, sto je najbitnije.

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: "Vaganje" beba na UZ
24.10.2017 21:06:45   
isidora88
19+3, 299gruser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: "Vaganje" beba na UZ
24.10.2017 21:14:23   
IvanaSK RR
Sa sinom na dan porodjaja su mi rekli 3300 gr, toliko je imao. Sa bebom dva, tri dana pred porođaj su rekli 2150 gr, rodila se sa tacno 2kg.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: "Vaganje" beba na UZ
25.10.2017 8:05:12   
isidora88
Meni su sa A rekli da nece imati vise od 3kg, dan pred porodjaj, medjutim bebac 3480gruser posted image
Sa M su mi pogodili da ce imati 4kg.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: "Vaganje" beba na UZ
25.10.2017 8:15:20   
Mala Elena
Ja se secam u prvoj trudnoci , u 38.nedelji mi rekli da beba ima oko 2800g, rodila se u 40.n sa 3250...
Za drugu seuopste ne secam te procene.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: "Vaganje" beba na UZ
25.10.2017 8:18:43   
Anck Su Nmaun
Uh meni sa V omasili i digli frku da je dete 4.5 a on 3.850

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: "Vaganje" beba na UZ
26.10.2017 10:11:16   
MamaNecaVo
Meni su omasili samo tako.
Rekli da je oko 3.2 a A rodjen sa 4kg i vise.
Nisu ga ni u porodilistu izmerili kako treba.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: "Vaganje" beba na UZ
26.10.2017 10:20:18   
Sanjica26 RR
Nisu pogresili ni za T ni za S.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: "Vaganje" beba na UZ
26.10.2017 10:29:39   
Maslacak15
ni za mene ne vazi ultrazvuk posle 30 te nedelje. Samo sto ja nisam nasela na tu njihovu pricu "pa i nije toliko veliki" i insistirala sam na carskom rezu. Ovde zene imaju pravo da odlucuju manje vise. Posto ja sam bila beba od 4 kila, i moj brat, a majka je izgubila prvu bebu na prirodnom porodjaju posto je beba krupna i nagutala se plodove vode. Takva porodicna tragedija ostavi traga i sreca samo da je relativno brzo zatrudnela samnom. Brat i ja smo rodjeni rezom. Tako da sam ja imala prilicno psihicko opterecenje ne zbog straha od porodjaja kao takvog nego da se nesto ne desi detetu. I onda su mi pricali sest meseci veliki je veliki veliki i pred kraj ma kao nije bas.
Ja sam rekla nista vam ne verujem. Carski je odradjen na 39+0, F je imao 4,345g i samo 51 cm. U listi pise porodjajni rizik, makrozomija. Mogu da zamislim koliki bi bio da se cekalo da porodjaj sam krene i na sta bi to sve licilo. S je imao 4100 i za njega su me isto ubedjivali da je prosecne tezine ( ne veci od 3500?!?). Tako da sam po njima mogla da probam i prirodan porodjaj posle prvog carskog.
Mislim da je razlog u tome sto su obojica imala relativno prosecnu glavu 36 cm, a ni mnogo dugu butnu kost a oba parametra ulaze kao glavni faktori u formulu za procenu tezine po headlocku.

Tako da je to vrlo vrlo vrlo skakljivo oslanjati se na procene ultrazvuka pred kraj trudnoce. Ima i obrnutih primera, gde su zenama rekli velika su deca pa ispadose bebe od 3 kg. Ultrazvuk je precizan do drugog eskpertskog ultrazvuka i posle sve treba konzumirati sa zdravom dozom skepse.


< Poruku je uredio Maslacak15 -- 26.10.2017 10:31:15 >

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: "Vaganje" beba na UZ
26.10.2017 15:31:33   
Rosita
Verujem da je ovako kao sto maslacak kaze. Moje iskustvo je da je u dnevnoj b.dan pred porodjaj dr Zaga Milovanovic "izmerila" bebu tacno u gram i centimetar.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: "Vaganje" beba na UZ
26.10.2017 15:39:02   
Mala Elena
Rosi , u kojoj bolnici je ta dr? Nisam cula za nju.
Mene buni ono kad je obim trbuha i glave za manju trudnocu, a duzina butne kosti i tm odgovaraju za napredniju trudnocu. I sad kako uopste znati odrediti terminuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: "Vaganje" beba na UZ
26.10.2017 15:56:55   
Maslacak15
Ja imam dokaz crno na belo da je covek ipak pametniji od masine. Dan pred porodjaj sa mladjim sinom sam bila u bolnicci i konsultovala se. I tu je bila bas nacelnica odeljenja. vrlo iskusan akuser. I ona kaze ajde da vidimo sta kaze ultra zvuk: i posle par minuta konstatuje : Ultrazvuk mi ne kaze bas NISSTA, procenjuje dete na 3280 user posted image .
Pri cemu dodaje sama: ali to nema teoretske sanse, vidi valjda sama na osnovu pipanja rukama, zena je jeli ipak akuser ceo zivot. I stvarno je u izvestaju napisala :ultrazvucno 3280, klinicki 3800-3900. Ok i ona je malo omanula, za 200 grama ali s obizorm da je odokativno sacovala kapa dole od mene.
Nikako Elena. Zato se i gleda termin po prvom ultrazvuku kad je utvrdnjena srcana radnja kao sto smo pricale neki dan. Te mere su date za prosecnu bebu od 3500g na dan rodjenja. U formulu ulaze BDP (precnik glave), FL ( duzina butine) i AC ( abdominal circumference). Beba ima ovakvih i onakvih. Ako se sad desi da je neko po PSu pa bude velika beba sa dugim nogama i velikom glavom onda moze ultrazvuk i da pogodi. Ali eto moja deca su ocigledno izrazito korpulentna bez toga da su glavati i dugonogi user posted image user posted image .

Mislim da je pokazano da je ultrazvuk najprecizniji bas za te tezine od 3400-3600, najvece greske pravi kod sitne i kod krupne dece uz tendenciju da krupnu smanjuje a sitne ukrupnjava. Korekcija ka proseku kvazi.




(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: "Vaganje" beba na UZ
26.10.2017 16:26:24   
Rosita
D je bio tezak 3400.
ME, u Frontu.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Zašto morate skinuti lak sa noktiju pre po...
Jedno od najvažnijih pravila za trudnice koje dolaze na porođaj je da ne smeju da imaju lakirane nokte, gel ili trajne n...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image
Click Here