|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
10.8.2015 11:52:59   
Rosita
Hehehe, pa on je još sisavac user posted image . Moj je pre neki dan jeo pantenol user posted image .

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1051
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
10.8.2015 11:59:49   
milicicak
Moje dete cim se necim umaze odmah trazi da se obrise. Mislim da nikad nije ni gurala stvari u usta, tipa vidi pa da proba :) a mozda i jeste al se ja vise ne secam user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1052
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
23.8.2015 20:18:04   
Rosita
Uveli smo danas kikiriki puter sa pecenicom, osrednje je proslo, bez pecenice ne verujem da bi hteo. Inace, pade mi na pamet jer D trenutno vecera, ako nekad ne budete imali domaci ajvar pa budete kupovali http://mamasfood.mk/index.php , fenomenalan.

< Poruku je uredio Rosita -- 23.8.2015 20:19:55 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1053
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
28.8.2015 21:21:32   
milicicak
Mame, samo da znate da je i kod nad Allernova promenila ambalazu s ako je suditi po mini bubi i ukus... Kaze da to nije njeno mleko a ja necu da insistiram...
Mi smo cini mi se na dobrom putu, jede kolace i peciva sa umerenom kolicinom mleka, ako pretra reaguje samo grcevima i blagim prolivom. Pavlaku onako prihvata ali se i dalje mrsti. Jogurt nece ni da lizne. Sve u svemu ja zadovoljna :)

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1054
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
29.8.2015 11:29:42   
branki*
bravo za taruuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1055
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
10.9.2015 10:59:14   
Peace*
Drage moje žene, nije me bilo 100 godina, sad sam čitala malko u nazad...

Bili smo na moru. Kao i svake godine, moj mozak na moru bude na godišnjem, ne mislim i olako dete jede svasta. user posted image

Tako je seo i pojeo porciju pohovanih lignji prvi put u životu - oduševljen - ne bi ništa.
Onda je probao više vrsta ribe sa roštilja, osuo se po stomaku, nisam znala šta je, ali mozak na godišnjem, pa dadoh opet i ne bi ništa.
Jeo je onu "Dobra ovseno-zobena kaša", obratite pažnju, među posnim Dobrim kašama imate one koje sadrže natrijum-kazeinat i one koje ne sadrže.
Uvela sam i Nesquick, ne znam odakle mi da sadrži mleko???
Uvela Frutabelu neku sa tamnom čokoladom i višnjama.
Čak sam mu dala i kroasan sa viršlom iz pekare (skoro sve viršle imaju mleko a lisnata testa mlečne margarine).

Sve u svemu - nije mu ništa bilo.

Napunio je 5 godina pre par dana, već mesec dana mi jaše po glavi kad ćemo na test, čak je zahtevao da na dan rođendana odmah ujutru idemo da vadimo krv... On je zapamtio da je dr rekla da je sledeća kontrola kad napuni 5 godina, a žena je mislila negde posle Nove godine.

Sa Lukom Show oko nekog mladeža na leđima koji se prvo inficirao, pa posle delimično izgubio pigment, + alergija na sunce, dr kaže "On je osoba koja ne voli sunce i nemoj ga terati na sunce".

Eto...

Kako ste svi vi?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1056
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
14.9.2015 8:26:03   
Peace*
KLIK

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1057
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
14.9.2015 8:39:31   
Ivanka 75
Tasho, ja se secam da je dr meni rekao za alergiju "kako dodje tako i prodje".
Bravo za Marka, stariji je i jaci pa ce i alergiju pobediti user posted image

A Lukin mladez.... Mozda ga je zakacio pa ae inficirao, mozda nema veze sa suncem, mozda dr samo nagadja user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1058
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
14.9.2015 14:44:33   
mama krava
Jao Tašo, biće to sve ok...a verujem da je tebi najgore da se sada prebaciš na nov teren...onaj gde će on moći sve da jede! Imene ćeka to u budućnosti...

Ja sam u frci nenormalnoj oko posla i nikako ne stižem da se javim ovde...a sve hoću da napišem nešto...tj da pitam..

Kupila ja na sniženju sojino čokoladno mleko, pa me sve strah da mu dam da proba?

Da li je koja od vas uvela bar soju?

A ja, inače ovom mom dam da gricne ponekad nešto sa mlekom/sirom/kajmakom... bila sad na nekim siiiilnim rodjendanima i on zapne ko magare da uzme perecu ili šta već i ja mu dam...nije mu ništa bilo. Na jednom mi pobegao i seo sa decom da jede tortu, pa se malo zacrveneo oko usta, ali nije mu bilo ništa! Ni slinica, ništa....i nešto mi je dobro obreagovao na ove promene vremena, tj nije odreagovao. Ja sam bila u frci i čekal aopet opstrukcija, a on se nije ni zakljašao...mada davala sam mu Pulmikort nekoliko dana pre zahladjenja, samo da bih izbegla opstrukcije, mada se on nije ni zakašljao!!!user posted image

Možda se tripujem, ali mislim da mu se ublažio oblik, alergije i tih sklonosti ka bronhitisima. Mada, iako treba da idemo na kontrolu kod gastro i kao da radimo test provokacije, nekako mi se ne radi još uvek. Mislim da ćemo ipak da iskuliramo do proleća.

Uf...


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1059
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
15.9.2015 8:57:48   
Peace*
Ja sam soju slučajno uvela. Mesecima davala hleb od sojinog brašna a da nisam imala pojma, i kad sam shvatila, onda sam uvela sve od soje. Imao je oko 2-2,5god ako se dobro sećam. Od tada jede sve sa sojom.
Ja bih probala da dam sojino mleko.
Možda prvo da probaš da daš posnu plazmu.

A na rođendane, ja uvek nosim svašta. Npr, znam da uvek radije jede čips nego kiflice, pa znam da će doći da traži. Ili nosim kiflu koju sme. Pravim torticu od posne plazme i nosim (na tvrdo umutim sa sokom, napravim parče torte. Ili nosim puding koji je na bazi soje (Alpro).

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1060
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
15.9.2015 8:59:18   
Peace*
I da, naravno da će se i opstrukcije smirivati kako bude rastao.
Meni je Marko na aeriusu već nekih 10 dana jer je alergičan na korove (ambrozija između ostalog), prošle god je završio na injekcijama, pa je dr dala Nasonex kapi a ako kroz njih probije da uvedem Aerius. Tako je i bilo. Opstrukcija izostala.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1061
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
15.9.2015 9:16:38   
mama krava
Jede on posnu plazmuuser posted image ...pa onda bih mogla da mu dam to mleko, čisro kao zajebanciju...da ima...

A na rodjendane i ja nosim svasta, ali on kidiše na sto gde deca sede i rukaju i neće ono što mu ja donesem i stavim nego hoće ono što deca jeduuser posted image user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1062
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
15.9.2015 12:04:02   
Peace*
user posted image Moj je baš disciplinovan što se toga tiče. Za sve pita sme li.

Ali gledam, tvoj ima 23 meseca, to je taj najteži period. Tada ne razumeju. Biće lakše, drži se.

< Poruku je uredio Peace* -- 15.9.2015 12:05:02 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1063
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
21.10.2015 8:12:44   
Peace*
U petak 16.10. smo bili da vadimo krv za UniCap. Reč nije rekao bubica mala. Izašli napolje, kaže "Mama, ako nisam alergičan, moći ću da pijem mleko, i jedem sir. i moći ću da ostajem sa drugarima u vrtiću da ručam! I da ostajem do kraja kao moji drugari!" user posted image

Sad čekamo... držite fige.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1064
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
21.10.2015 10:00:38   
mama krava
Mi idemo 16.11. na kontrolu kod gastro, ali neću da pristanem da mu rade provokaciju, jer mislim da nije spreman. On i dalje reaguje preko kože na kontakt iako čak i ponekad pojede po zalogajčić nečega sa mlekom...

Videćemo šta će da predlože.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1065
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.10.2015 1:36:30   
Christabel
Koja od vas ono bese jede Menaz cokoladu? Moze li da mi prekuca sastav?

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1066
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.10.2015 9:33:59   
mama krava
Moj jede crnu čokoladu. I menaž, i Nestle neku sa 70% kakaoa, i one Bambijeve Be Well crna čokolada.

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 1067
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.10.2015 10:34:44   
Christabel
Ja pitam za sebe :) Smem li pojesti. jede mi se. Ali ako ima onaj sojin lecitin, ne smem. Ne stizem do centra ovih dana a ikolo po prodavnicama toga nemam

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1068
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.10.2015 10:42:23   
World
sve imaju sojin lecitin osim corse nestle 65% kakao, suncokretov lecitin
KLIK

< Poruku je uredio World -- 30.10.2015 10:44:15 >


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 1069
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.10.2015 14:24:07   
Christabel
Jao hvala world!
Ali...ovaj je li ta corse ima mleka?
Cim beba ustane i ruca, idemo do grada. Valjda cu naci tu. Mojoj bebi se ocitala alergija na soju i kvasac ali ja i dalje ne jedem nista s mlekom i jajima, jer ipak ne mogu da tvrdim da ce kod nje proci tj.necu da eksperimentisem

< Poruku je uredio Christabel -- 30.10.2015 14:27:47 >

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1070
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.10.2015 14:50:47   
World
Ova nema, za kuvanje je, a postoji i mlijecna varijanta, omot je malo svjetliji.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 1071
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.10.2015 15:00:31   
Christabel
Hvala hvala! Pa ja cu jesti cokolade!!!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1072
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
30.10.2015 17:40:59   
Christabel
Kupila sam obe! Pojela kao siroce red i po ispred idee! Ostalo cuvam za neku torticu, neka od vad je ostavila recept za medeno srce. I sto puta sebi kazem da moram cesce citati ovaj forum jer vi svasta znate. Al uvece redovno zaspim sa telefonim u ruci, jedino malo dok beka sisa. Uglavnom, lepo sam se zasladila, cekam bebinu reakciju. Pise da ima mleko u tragovima ali to pise i na posnom wellness keksu a njega jedem.

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 1073
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
16.11.2015 13:18:49   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Peace*

U petak 16.10. smo bili da vadimo krv za UniCap. Reč nije rekao bubica mala. Izašli napolje, kaže "Mama, ako nisam alergičan, moći ću da pijem mleko, i jedem sir. i moći ću da ostajem sa drugarima u vrtiću da ručam! I da ostajem do kraja kao moji drugari!" user posted image

Sad čekamo... držite fige.


Javila se dr, kaže, klasa 2 (kao i prošle godine u ovo vreme), idemo na kontrolu u sredu...

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1074
   RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama...
19.11.2015 8:21:20   
Peace*
Bili juče na kontroli.
Unicap je u novembru 2014 bio 1,87 ne znam čega u ne znam čemu, što je klasa 2, sada je 1,39, i dalje klasa 2, ali pada.
Dr mu je radila PRICK PRICK (sa živim uzorkom), tj stavila je kap mleka na ruku i bocnula, izašao je plih oko 4mm.
I dalje eliminaciona dijeta.
Kontrola za godinu dana.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here