|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 17:40:06   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: cipiripi

Nikoga...uvek imaju opravdanje...
Pahuljo jel si ti bese bila pozitivna na toxo kad si zavrsila u ranoj trudnoci u bolnici ili sam ja to nesto pomesala?



nisam zato mi dr rekla da se pazim macaka i hrane sa kioska
a sad cu je opet raditi sa svim ostalim-hepatitis, CMV, rubella i herpes simlex...

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 18:08:52   
cipiripi
super draga user posted image drzim fige user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 20:00:52   
Anoniman
Koliko ja znam, sve stavke koje spadaju u TORCH podlozne su reinfekciji, bez obzira na stecen imunitet i upravo zato se rade IgG i IgM. U principu, reinfekcije su obicno slabije i retko mogu ostetiti plod, ali su svakako moguce.
Ja sam npr. prelezala Rubeollu u 7.osnovne, a kada sam radila TORCH posle prekida trudnoce, IgG je naravno bio pozitivan (mrzi me da trazim rezultat) - oko 120, a IgM tacno 0.80 sto je granica. Dr kaze da to ne moze biti uzrok, ali da sam negde definitivno potkacila Rubeolu ponovo.
Probacu da ''izgooglam'' da ne pricam napamet.

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 178
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 20:03:25   
Anoniman
Rubeola u trudnoći

Ako trudnica oboli od rubeole može doći do pobačaja, prevremenog porođaja, rođenja mrtvog deteta ili deteta sa anomalijama. Naravno, može da se rodi sasvim normalno dete. Rizik da se rodi dete sa anomalijom zavisi od starosti trudnoće. Veoma je visok u ranoj trudnoći (prvo tromesećje) i smanjuje se sa starošću trudnoće. Nakon 16. nedelje se znatno smanjuje da bi nakon 20. bio sasvim mali. 

Ako je majka imala antitela protiv virusa rubeole, ali je njihov nivo bio nizak tako da je došlo do bolesti (reinfekcija rubeolom) infekcija se retko prenosi na plod.

Kod infekcije u trudnoći virus napada i plod, te može da se razvije kongenitalna rubeola. Beba koja je zajedno sa majkom bolovala od rubeole može da ima neku malformaciju. 


Izvor

< Poruku je uredio Nejtiri -- 12.5.2010 20:04:07 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 179
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
12.5.2010 22:15:17   
Anoniman
Nejtiri draga .... moj rezultat testa TORCH je pokazao frišku infekciju Rubeolom ...
Jer  brojka je prvi put bila jedna a sledeći put je opala ...
Jesi uradila ponovo nakon nekog vremena da vidiš koja je vrednost?dr je smatrao da je više od 70% siguran da je to bio uzrok mog slučaja ..
Nisam je preležala kao mala .... a nisam se vakcinisala.

Nisam pametna... i ne znam šta da mislim o svemu tome, ipak mislim da ako si je jednom preležala - bila si mirnija u trudnoći.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 180
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
13.5.2010 0:56:41   
Anoniman
Sigurno, draga, prelezalo pola razreda u osnovnoj, a kod kuce donela svima koji nisu.... a u jednom momentu u trudnoci mi se pojavilo par tackica na ruci, i kolega doktor me ubedio kako mi je to osip od macke, a ispostavilo se da je bila reinfekcija, mada reinfekcije u principu retko, retko kada uticu na plod, bas ako su jake. Ali to je tako mali procenat da se i ne uzima u obzir.

Samo sam htela reci, kako je za sve stavke TORCH-a moguca reinfekcija.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 181
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
13.5.2010 1:06:05   
Anoniman
Uf.Koja si ti nedelja bila?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 182
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
13.5.2010 1:09:24   
Anoniman
10.nedelja

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 183
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
13.5.2010 1:11:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nejtiri

10.nedelja


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 184
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
13.5.2010 1:13:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: Nejtiri

10.nedelja


user posted image user posted image user posted image



Mila, to je bilo jos u septembru... uveliko se spremamo za nove pobede user posted image
Kada ti kreces u akciju? user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 185
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
13.5.2010 1:16:22   
Anoniman
I ja sam imala prevremni porođaj u septembru.Torch sam radila na svoju ruku sama ... ovde sam čula za njega.
Uskoro, draga ....user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 186
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
13.5.2010 8:42:27   
bebablue
nejtiri, kaliopi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image hrabre devojke!

Nisam znala da se infekcije mogu vratiti, jer sam bas citala oko toga kada sam radila analize, a licno mi je dr rekla da ako sam prelezala rubeolu, da ne moram da se testiram, jedino sto sam citala da moze da reaguje padom imuniteta je citomegalo.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
13.5.2010 15:25:34   
pepino
Ja sam sad zvala labaratoriju u B.L.,najvjerovatnije cu raditi Torch(ja odlucila,pa cu saopstiti mmuser posted image ),kosta oko 150e,koliko ste vi placali u Srbiji?Privatno,sa uputnicom i knjizicom????

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
13.5.2010 15:39:37   
cipiripi
ja se iskreno ne secam...
imas na sajtu bimedike cenovnik , tu mozes da pogledas kako se krecu cene user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
13.5.2010 15:45:21   
pepino
Cipi masim temu,al pitala sam i za Antifosfolipidna antitjela,kazu rade 2 ,oba su oko 25e.Oticu kod njih sa onim spiskom sto si mi napravila pa cu gledati sta mogu da uradim,javljam rezultate i vase ocekujem analize i ,,terapije-savjete,,
Ja ne mogu sad sve kontati,a pravo da ti kazem nisam sve ni o Torchu i ostalom ni procitala,polako...user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
13.5.2010 15:50:51   
cipiripi
postepeno draga, ja sam ti tu za pitanja user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
13.5.2010 15:52:28   
pepino
Faja,puno,jako,jako...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
17.5.2010 14:47:20   
prase
Imam jedno pitanje, valjda na ovu temu...

Jedna trudnica iz moje okoline (da se ne lomim da objasnjavam kako sam cula za pricu) koja je vec u 30. nedelji trudnoce je nedavno dobila uznemiravajuce vesti od svog ginekologa. Koliko je ona razumela, nesto nije u redu sa zadebljanjem nekakvih rogova na bebinom mozgu?!

Rekli su da uzrok mogu da budu boginje, toksoplazmoza i jos nesto trece (zaboravila sam). Uradila je toksoplazmozu, ceka rezultate, a mora da radi i amniocentezu. Ako rezultati amniocenteze budu losi, savetuju joj prekid trudnoce (ako se to moze nazvati prekidom u 30. nedelji).

Moje pitanje: da li iko ima i najblazu prestavu o tome na sta doktori sumnjaju i koje su potencijalne posledice? Oni nece da je plase unapred, cekaju rezultate AC pa ce joj onda valjda reci ako su losi... ali naravno u medjuvremenu ona ce da poludi...

Hvala unapred...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
17.5.2010 14:53:17   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: prase

Imam jedno pitanje, valjda na ovu temu...

Jedna trudnica iz moje okoline (da se ne lomim da objasnjavam kako sam cula za pricu) koja je vec u 30. nedelji trudnoce je nedavno dobila uznemiravajuce vesti od svog ginekologa. Koliko je ona razumela, nesto nije u redu sa zadebljanjem nekakvih rogova na bebinom mozgu?!

Rekli su da uzrok mogu da budu boginje, toksoplazmoza i jos nesto trece (zaboravila sam). Uradila je toksoplazmozu, ceka rezultate, a mora da radi i amniocentezu. Ako rezultati amniocenteze budu losi, savetuju joj prekid trudnoce (ako se to moze nazvati prekidom u 30. nedelji).

Moje pitanje: da li iko ima i najblazu prestavu o tome na sta doktori sumnjaju i koje su potencijalne posledice? Oni nece da je plase unapred, cekaju rezultate AC pa ce joj onda valjda reci ako su losi... ali naravno u medjuvremenu ona ce da poludi...

Hvala unapred...


jedino sto znam je da se AC radi do 20.-e ned. a posto je ona u 30.-oj onda ce joj raditi kordocentezu. nemoj samo da se nervira jer ce rezultati svih testova pokazati da je sve ok i da je beba zdrava (kao i kod mene) a oni opet ne znaju sta je... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
17.5.2010 14:57:42   
prase
Joooooj... Ja svim bicem svojim zelim da verujem da ce sve biti u redu sa tom bebom, od pocetka je non-stop imala samo sokove, te sumnjaju na ovo te na ono, ni 3 nedelje nije sastavila a da ne strahuje od nekih rezultata user posted image

Nisam u toku - na sta su sumnjali kod tebe pa je rezultat AC bio dobar?

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
17.5.2010 15:01:16   
Anoniman
Jbt nije mi najjasnije ako su toliko sumnjali i ranije - zašto ženu nisu ranije podvrgli tom TORCH-u a ne sad u 30. nedelji...?
(Pred kraj ... to više nije ni prekid, ne znam ni kako bih ga nazvala ...)
I ja želim toj ženici od srca da bude sve ok ...
Nijedna žena nije zaslužila da toliko nema mira ...


< Poruku je uredio kaliopi -- 17.5.2010 15:10:09 >

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 196
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
17.5.2010 15:16:56   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: prase


Nisam u toku - na sta su sumnjali kod tebe pa je rezultat AC bio dobar?


prase moje drago, kod mene su u 16. ned. na uz-u videli cistu u bebinom abdomenu i od tada samo jurnjava po bolnicama, nema sta mi tj. nam nisu radili, triple test (a double je bio savrsen), ispitivanje mm i mene na cisticnu fibrozu, kordocenteza, magnetna rezonanca fetusa, sad jos da uradim TORCH jer sam u III mes. radila samo toxoplasmosu, izmedju svega toga ne secams e vise koliko ultrazvukova.... krajnji rezultat, sve je u redu na osnovu testa a cista je i dalje tu user posted image sve imas napisano ovde ako te ne mrzi da citas cista kod fetusa

< Poruku je uredio pahulja76 -- 17.5.2010 15:17:27 >

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
17.5.2010 15:17:05   
prase
Ma sumnjali su na neke druge stvari... Prvo je dabl bio los, pa tripl odlican... Pa neke senke po unutrasnjim organima bebe... Pa raste sporije, pa raste brze... Nije mi jasno sta misle sada da rade i kakve posledice to moze da ima po tu jadnu zenu??? Sta bre znaci prekid trudnoce u 30. nedelji? Kako je ovaj svet okrutan...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
17.5.2010 15:18:12   
prase

IZVORNA PORUKA: pahulja76
prase moje drago, kod mene su u 16. ned. na uz-u videli cistu u bebinom abdomenu i od tada samo jurnjava po bolnicama, nema sta mi tj. nam nisu radili, triple test (a double je bio savrsen), ispitivanje mm i mene na cisticnu fibrozu, kordocenteza, magnetna rezonanca fetusa, sad jos da uradim TORCH jer sam u III mes. radila samo toxoplasmosu, izmedju svega toga ne secams e vise koliko ultrazvukova.... krajnji rezultat, sve je u redu na osnovu testa a cista je i dalje tu user posted image sve imas napisano ovde ako te ne mrzi da citas cista kod fetusa


E da, sumnjali su kod ove zenice i na cistu kod fetusa nekakvu...



_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: T O R C H: infekcije u trudnoći
17.5.2010 15:19:43   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: prase

Ma sumnjali su na neke druge stvari... Prvo je dabl bio los, pa tripl odlican... Pa neke senke po unutrasnjim organima bebe... Pa raste sporije, pa raste brze... Nije mi jasno sta misle sada da rade i kakve posledice to moze da ima po tu jadnu zenu??? Sta bre znaci prekid trudnoce u 30. nedelji? Kako je ovaj svet okrutan...


tako nesto su i meni pominjali ako rezultati ne budu dobri... a prekid u poodmakloj trudnoci user posted image mislim da t unema prekida, onog klasicnog kao do III mes. vec izazivaju prerani porodjaj-ja sam se toga NAJVISE PLASILA user posted image

meni su svi rezultati uvek bili odlicni, sto se testiranja moje krvi tice a onda su mi uradili kordo (uzimanje fetalne krvi iz pupcanika) sto je pokazalo zdrav zenski kariotip tako da je i po tome beba zdrava. sad je ostal oda prate cistu do porodjaja i posle kad se beba rodi.


< Poruku je uredio pahulja76 -- 17.5.2010 15:22:51 >

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here