|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ciste kod fetusa
26.3.2010 16:10:29   
pahulja76
ovo sam nasla na bosanskoj ringeraji

Nova sam na forumu, i zelim da vas sve pozdravim...
Trudna sam 22+4 i osim manjih problemcica sve je bilo ok, do unazad 9 dana kada sam bila na redovnoj UZ kontroli i kada mi je doktorica koja me vodi na GAK-u rekla da vidi odredjene promjene odnosno ciste na desnom bubregu ploda, ali da sa sigurnoscu to ne moze potvrditi, te da se mozda radi o zraku u crijevima i sl. Nakon toga me upitala da li je u porodici bilo nekih genetskih bolesti, na sto sam ja odgovorila da nije ni u mojoj, niti u porodici MM. Ipak, da bi bila 100% sigurna, predlozila mi je amniocentezu, na sta sam ja pristala. (Svjesna sam da je za ac mozda malo i kasno, ali to je vec druga tema. Inace, prilikom redovnih kontrola ranije, izmjeren je i nuhalni nabor koji je bio 1,8mm, te drugi testovi nisu radjeni). Rekla mi je da ako nalaz amniocenteze bude ok, da za ostalo ne treba da brinem, ali usadila mi je crv sumnje i jako, jako me zabrinula.
U svoj toj brizi odlucim otici i drugim ljekarima kako bih dobila i drugo, odnosno trece misljenje. Prvi - privatnik, pregleda me (dan nakon pregleda na GAK-u) i kaze mi da uopste ne primjecuje bilo kakve ciste na bubregu i da su po njemu bubrezi ok, a jedino sto vidi jeste moguci zrak u crijevima i da bi to sve trebalo biti ok. U nalazu napise "u abdomenu primjetna aerokolija" i to je sve.
Nakon toga odem i trecem ljekaru, takodje privatnik, cija se dijagnoza uglavnom poklopila sa dijagnozom doktorice koja me vodi na GAK-u, odnosno kaze mi da u podrucju desnog bubrega ploda vidi odredjen broj cisti, te da je taj bubreg uvecan usljed navedenog, a pyelon lijevog bubrega je promjera oko 6,5 mm. Takodje, kaze mi da je pregledom ustanovio da plodne vode ima dovoljno, sto je indikacija da se mokraca uredno izlucuje. U oba slucaja kod pregleda kod ova dva privatnika, nisam im govorila zasto sam dosla, a tek nakon sto su zavrsili preglede i rekli svoja misljenja, ispricala sam im sta mi je receno na pregledu na GAK-u. Ovaj drugi privatnik je rekao da poslusam savjet moje doktorice i da uradim amniocentezu (iako prilicno kasno ali eto) kako bi se otklonile sumnje na genetsku deformaciju, iako i po njegovom misljenju (tu su svi jednoglasni) ultrazvucnih indikacija (osim tih cisti vidjenih od strane dva ljekara) za takvu bolest nema (nosna kost, i svi ostali parametri razvoja ploda su ok), i kaze mi da ako se otklone sumnje na genetsku bolest, da se plod i dalje prati i da se trebam poroditi, a i poslije poroda nastaviti pratiti bubreznu funkciju djeteta...
11.12. uradim i amniocentezu na GAK-u i sad cekam nalaz. Prilikom UZ-a prije amnio, doktorica mi kaze skoro isto, da je 99,9% ubijedjena da nije u pitanju genetska bolest, te da se jos sa sigurnoscu ne moze izjasniti da li su ciste na bubregu, neki zrak u crijevima i sl. te da ako nalaz bude ok, treba dalje pratiti i naravno iznijeti trudnocu...
Nakon toga, po internetu kopam kao luda, procitala sam sve moguce i nemoguce clanke, ali tesko se smiriti, jer me brine da cak ako nalaz amnio bude ok, ne bude u pitanju neka bubrezna anomalija....
Ako neko ima slicnih iskustava, zamolila bih da to i napise....
Veliki pozdrav svima!


kod mene je promena nadjena u 17.nedelji sto je kazu dr jos rano da bi se utvrdilo na kom organu je cista, na bubregu ili crevima... nekim zenama na ringeraji.ba je predlagana amniocenteza posle cega su rezultati bili ok a mene su poslali na konzilijum za fetalne anomalijeuser posted image , imam zakazano sledeceg cetvrtka u institutu za majku i dete jer dr kaze da ce plod biti malo veci za nedelju dana pa ce moci da budu sigurniji gde se ta cista tacno nalaziuser posted image . u medjuvremenu su mi radili triple test (rezultate cu napisati u toj temi) .
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ciste kod fetusa
26.3.2010 16:25:46   
*Alexx*
Pahuljo, ja zaista ne znam ništa o tome, ali želim da sve prođe u najboljem redu. user posted image Mogu misliti kako ti je, kakve ti misli prolaze kroz glavu... 

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ciste kod fetusa
26.3.2010 16:29:40   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Pahuljo, ja zaista ne znam ništa o tome, ali želim da sve prođe u najboljem redu. user posted image Mogu misliti kako ti je, kakve ti misli prolaze kroz glavu... 


i svasta i nista user posted image , u jednom trenutku bih samo user posted image a u drugom mislim da ce sve biti ok

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ciste kod fetusa
26.3.2010 16:32:59   
*Alexx*
Pa znaš i sama da je jako bitno da ne paničiš pre nego što odeš na taj pregled. Navija cela RR za tvog bebca user posted image Javi nam kako je prošao pregled. A do tada - sladoled user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ciste kod fetusa
26.3.2010 16:33:39   
Tara
Pahuljice , nemoj da citas svasta, samo ces vise da se nerviras user posted image user posted image
Ja bih da sam na tvom mestu uradila amniocentezu, nisam razumela da li ti to dr predlazu ili ne ??

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ciste kod fetusa
26.3.2010 17:26:41   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Tara

Pahuljice , nemoj da citas svasta, samo ces vise da se nerviras user posted image user posted image
Ja bih da sam na tvom mestu uradila amniocentezu, nisam razumela da li ti to dr predlazu ili ne ??


amnio mi jos nisu predlozili, rezultati double-a su bili po doktorima odlicni a sad sam radila i triple, samo treeba neko da mi i to proanalizira... pa onda konzilijum

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ciste kod fetusa
26.3.2010 17:57:55   
Anoniman
Zaovinoj maloj su na prvom exp. UZ nasli cistu na vratu, bila je bas velika. Isla je kod geneticara, radila AC, i na kraju su joj rekli, ako hoce da iznese, da iznese trudnocu, ali nista ne garantuju. Do rezultata AC, cista je sama pukla, malecka ima godinu dana i zdravo je dete. Dijagnoza je bila hygroma cisticum (mislim da se tako pise). Te ciste jako cesto puknu same od sebe, i ne ostave traga ni da su postojale, ali je zaista preporucljivo uraditi amniocentezu, za svaki slucaj.

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ciste kod fetusa
26.3.2010 18:03:04   
Verus
pahuljice-meni su na UZ sa 19 nedelja, videli cistu na mozgu-koja nije bila velika, ali mi je dr. skrenula paznju na to. Nisu me slali nigde dalje, jer su rekli da se one nekada povuku kasnije-i kada su naredna dva puta gledali mozak nisu  nista rekli tj. nisu nista videli.  Bila sam se uplasila naravno, i onda sam citala da ako ima jedna cista i ako je manja ne mora nista da znaci.  Ako ih ima puno ili su jako velike-onda je mozda tu neki problemcic-e sad, nisam sigurna kako ide sa cistom na bubrezima..a opet, tvrdim, da su nas mogli tako da gledaju na UZ kao mi danas nase bebe, nasli bi sve i svasta, a na kraju sve u redu sa nama....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ciste kod fetusa
26.3.2010 18:26:39   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Verus RR

pahuljice-meni su na UZ sa 19 nedelja, videli cistu na mozgu-koja nije bila velika, ali mi je dr. skrenula paznju na to. Nisu me slali nigde dalje, jer su rekli da se one nekada povuku kasnije-i kada su naredna dva puta gledali mozak nisu  nista rekli tj. nisu nista videli.  Bila sam se uplasila naravno, i onda sam citala da ako ima jedna cista i ako je manja ne mora nista da znaci.  Ako ih ima puno ili su jako velike-onda je mozda tu neki problemcic-e sad, nisam sigurna kako ide sa cistom na bubrezima..a opet, tvrdim, da su nas mogli tako da gledaju na UZ kao mi danas nase bebe, nasli bi sve i svasta, a na kraju sve u redu sa nama....


eh verus, svima su nasli neku cistu oko 19., 20. nedelje a kod mene u 17. pa im zato jos uvek nije jasno na kom je organu ... zakazala sam 4d uz za sredu pre konzilijuma pa cemo videti sta ce reci.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ciste kod fetusa
26.3.2010 19:56:15   
Verus
Za sada samo budi pozitivna, znam da je tesko, i sama sam to morala nekoliko puta kroz trudnocu...cesto panice i vide nesto sto verovatno nije nista, ali moraju da odrade ono sto im nalaze posao...odradi lepo UZ pa ces videti sta dalje. Bice sve to dobro.

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ciste kod fetusa
26.3.2010 20:22:15   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Za sada samo budi pozitivna, znam da je tesko, i sama sam to morala nekoliko puta kroz trudnocu...cesto panice i vide nesto sto verovatno nije nista, ali moraju da odrade ono sto im nalaze posao...odradi lepo UZ pa ces videti sta dalje. Bice sve to dobro.

user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ciste kod fetusa
8.4.2010 13:41:28   
pahulja76
Bila ja tako na konzilijumu (napokon se setil ida dodju iz fronta) i pricaju oni tako medju sobom, snimaju "fantasticne" slike (kako rece jedan od dr nacelniku fronta koji je radio uz i koji je bio do sad najgrublji lekar koji mi je radio uz jer je toliko pritiskao sondu po mom stomaku da me je prosto i bolelo "odlican si presek napravio"), skljockaju oni tako slicice, pricaju sta moze da bude al nisu sigurni, pa kazu mozda je ovo mozda je ono, ovaj organ vidim, ovaj ne vidim a ja ni iz ugla da vidim monitor jer za boga oni su lekari i sta ja tu imam da gledam, posle dodjose i studenti, brdo njih da gledaju i mene izgubljenu na onom krevetu i moje malo cudo od deteta user posted image , i zaklucak na kraju jer i dalje nemaju pojma sta je-pominju creva koja se jasno vide a navodno ne vide jetru pa u jednom trenutku kaze nacelnik tumor n jetri al kad ga ovaj sto pise izvestaj pita sta da napise kaze nisam siguran pisi u nivou jetre bla bla bla.... i onda me posalju na genetsko savetovaliste radi testiranja na cisticnu fibrozu i kariotipizaciju ploda, savetuju hospitalizaciju u front da bi mi tamo odradili magnetnu rezonancu fetusa (dete mi je cas plod cas fetus) pa kad sakupim sve nalaze opet kod njih.
I tako odem ja na II sprat na gen. savetovaliste, oni procitaju nalaz konzilijuma i pocnu sa pricom znate o cemu se radi, objsanili su vam, rekoh meni niko nista rekao nije, samo su komunicirali medju sobom a ja sta sam pohvatala to je to, nemam pojma jel ce biti u redu ili ne, kaze dr (u komisiji su pedijatar, ginekolog i geneticar a ona najmanje prica) znate mi cemo uzmemo vasu i suprugovu krv da analiziramo da li vi nosite gen za cisticnu fibrozu jer vi je mozda nemate al ste nosioci, ako niste ni nosioci onda cemo raditi kordocentezu da ispitamo da li dete uopste ima cisticnu fibrozu a usput pominju i creva koja ne znam koliko imaju veze sa jetrom mogu da ukazu da dete mozde ima downov sy, ako se utvrdi da dete nije bolesno (znaci nije nasledilo od mene i muza i ono nema cf sta onda), kazu onda vas prate ultrazvucno do kraja trudnoce al i tada onda nece znati sta je to i zasto je cista tu. i narvno, morali su da mi napomenu da testiranje roditelja na cisticnu fibrozu nije regulisano osiguranjem i da se placa 10500 din. a kao uteha nam je da, ako se utvrdi da je neko u porodici ima, svaki sledeci clan kad ode na ispitivanje nece morati da plati user posted image .
U sustini niko nema pojma sta je ovo kod moje pahuljice samo nas setkaju od jednih do drugih i uzimaju pare a vreme prolazi i ja vise pametna nisam user posted image . IZVIN`TE STO VAS UGNJAVIH!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ciste kod fetusa
8.4.2010 13:48:30   
Mari86
Draga nadam se da ce sve biti u redu...mazi pupu i salji pozitivne misli..
ljubim vas user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ciste kod fetusa
8.4.2010 13:51:29   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Mari86

Draga nadam se da ce sve biti u redu...mazi pupu i salji pozitivne misli..
ljubim vas user posted image



iskreno, ni ne razmisljam o losim stvarima jer ne zelim da se nerviram, bice kako bude a beba je jako zivahna i napredna od prvog dana a bebe koje imaju neku bolest sporije se razvijaju i malo su sporije tako da ne verujem da ce nesto lose i biti... al sve je u bozjim rukama. mislim da je pahuljica jaka i snazna na mamu user posted image i da ce se boriti.

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ciste kod fetusa
8.4.2010 13:52:49   
Anoniman
Draga svim srcem sam uz tebe !

Amnio mi zvuči kao jedina sigurna metoda ....

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ciste kod fetusa
8.4.2010 13:53:44   
bebablue
Ne mogu da verujem da skup lekara nagadja, nekad imam utisak da se bave ispitivanjima zarad svog ega, prakse i bog te pita cega....
Drzim fige, rekla si da bebica napreduje, mazi je i misli pozitivno.user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ciste kod fetusa
8.4.2010 13:58:31   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: kaliopi

Draga svim srcem sam uz tebe !

Amnio mi zvuči kao jedina sigurna metoda ....



mozda DA al danas sam usla u 20.ned. i kasno je za nju i onda mora kordo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ciste kod fetusa
8.4.2010 13:59:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pahulja76


IZVORNA PORUKA: kaliopi

Draga svim srcem sam uz tebe !

Amnio mi zvuči kao jedina sigurna metoda ....



aaha. Kapiram. Idem da vidim šta si tamo kuckala....
Draga, šta god treba, nađi nekog dobrog lekara da ti to uradi i bićeš mirnija.

mozda DA al danas sam usla u 20.ned. i kasno je za nju i onda mora kordo...

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ciste kod fetusa
8.4.2010 14:02:43   
pepino
Pahuljice mogu samo pretpostaviti kako ti je,radi sve moguce analize,drzim ti palceve!Mislim da ce sve na kraju biti ok!

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ciste kod fetusa
8.4.2010 14:03:35   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: pahulja76


IZVORNA PORUKA: kaliopi

Draga svim srcem sam uz tebe !

Amnio mi zvuči kao jedina sigurna metoda ....





mozda DA al danas sam usla u 20.ned. i kasno je za nju i onda mora kordo...


aaha. Kapiram. Idem da vidim šta si tamo kuckala....
Draga, šta god treba, nađi nekog dobrog lekara da ti to uradi i bićeš mirnija.


cekam prvo rezultate mog muza i mene pa onda idem na kordocentezu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ciste kod fetusa
8.4.2010 14:04:34   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: pepino

Pahuljice mogu samo pretpostaviti kako ti je,radi sve moguce analize,drzim ti palceve!Mislim da ce sve na kraju biti ok!


NADAM SE da hoce

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ciste kod fetusa
8.4.2010 14:05:23   
cipiripi
a sta je radio tm?

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Ciste kod fetusa
8.4.2010 14:06:39   
cipiripi
pozovi genetsku lab zove se helixlab, nabolji su i jedini u gradu..
bez obzira sto si posla termin za AC mozda oni imaju neko resenje, tj neku analizu...
ja sve radim kod njih extra su!


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Ciste kod fetusa
8.4.2010 14:08:19   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: cipiripi

a sta je radio tm?


u kom smislu sta je radio? danas il....?

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Ciste kod fetusa
8.4.2010 14:10:33   
cipiripi
pa kazes da cekas rezultate tm i tebe...? sta ste radili?

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here