|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Perzistentni folikul
10.9.2009 8:19:45   
daca77
Progesteron nemoj sama uzimati, konsultuj dr. A i ja mislim da nije moguce zatrudneti  ukoliko postoji perzistentni folikul. Sto se tice zutog tela, meni se desilo par puta da mi jedan od ginekologa kaze da nije u pitanju perzistentni folikul, vec cista zutog tela. A ona se stvara kada je folikul prozet krvnim sudovima, pa usled pucanja se prakticno stvori rana na jajniku, koja malo krvari. 

(odgovor članu misha)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Perzistentni folikul
10.9.2009 8:20:05   
Modessty
Status progesterona se menja tokom dana, to je tačno. Ostali hormoni ne.

Doktorka je u pravu kad ti kaže da ne brineš. user posted image Dešava se i to! Izaćiče sve sa menstruacijom pa ćeš opet sledećeg meseca biti vrednauser posted image

Koliko dugo pokušavaš da zatrudniš?


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu misha)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Perzistentni folikul
10.9.2009 8:23:14   
misha
Pet meseci.  S tim što ja imam i miome, a već sam izgubila bebu u 36 nedelji, tako da mi je samo još falio perzistentni folikul.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Perzistentni folikul
23.9.2009 8:55:51   
daca77
Mislila sam da vise ne pisem o ovome, ali...
sinoc bila u D.Zdravlja i dr kaze da mi je ostao folikul koji se sada pretvorio u cistu 33x26mm. Poludecu vise...ovo je 1.put da mi  u toku user posted image ne puknu svi folikuli. 3 jesu, a ovaj najveci nije...user posted image user posted image user posted image
Sta sada? Dr kaze, verovatno ce sa narednom user posted image i on prsnuti...

(odgovor članu misha)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Perzistentni folikul
12.10.2009 14:35:39   
moonbaby
evo da se javim vezano za perzistentni folikul. Prosli mesec sam isla na folikolumetriju i ustanovljeno mi je da nisam imala ovulaciju i da mi je fokul ostao sakacen na zid jajnika koji ce verovatno puknuti za vreme user posted image . Meni su ciklusi postali kraci sada je 26.dan i pojavilo mi se roze iscedak koji je predpostavljam vezan sa folikul koji je pukao pred user posted image .
Dr.mi je zakazala pregled 10. dan ciklusa da mi da Pregnil ali ne znam jos koju dozu. A nesto ga je tesko naci u Bg.

I jos sam htela reci da sam pre UZ znala da mi folikul nije pukao, osetila bih da je pukao i da ce se sve ovo morati pogurati.
Uzmite u obzir ako ste bile kojim slucajem prehladjene, malksale, i pod stresom da to puno utice na nase stanje. Ja sada pijem vitamine Pregnacare sa folnom kiselinom. Pa cemo da vidimo ovaj mesec, jer ako hocemo user posted image  moramo popraviti svoj imunitet i da nas ne opterecuju neke gluposti koje nas lisavaju ovog blagoslova.....user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Perzistentni folikul
2.2.2010 14:22:34   
cipiripi
zene sa perzistenim folikulom... koliki vam je bio jajnika tad? i jel vas boleo?user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu moonbaby)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Perzistentni folikul
6.2.2010 22:31:12   
Rossa
Ja sam ovde nova,čitam vas već neko vreme i stvarno ste sve divne i mnogo sam naučila os vasuser posted image Htela sam da kažem,pošto je meni dijagnostikovana cista žutog tela,pitala sam doktora može li se na osnovu UZ napraviti razlika između ciste žutog tela i perzistentnog folikula,meni je Dr rekao da često i ne može,ali da bazalna temperatura kod perzistentnog folikula ne pokazuje ovulaciju,tako da su možda i tebi pogrešili,možda ipak imaš ovulaciju.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Perzistentni folikul
6.2.2010 22:38:42   
Alexis79
Dobrodosla  Rossa user posted image

(odgovor članu Rossa)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Perzistentni folikul
6.2.2010 22:41:12   
Rossa
e pa hvala,ja se ovde sad malo gubim,al dobro naučićuuser posted image

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Perzistentni folikul
6.2.2010 22:48:41   
Rossa
I još da kažem da ste mi vi ovde pomogle više nego bilo koji doktor do sad i ja sam jedna od trudilica,sa malim problemčićoma ali valjda ćemo ih svi pregurati dobiti malu user posted image pa vi ovde znate više od doktora,mogli bi i oni nešto ovde da naučeuser posted image

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Perzistentni folikul
6.2.2010 23:16:01   
cipiripi
mi smo panicarke user posted image i sve radimo po sistemu "cilj ne bira sredstvo"..meni su govorili da ne radim analize neke JER SU SKUPE!
a ja ih uradila na svoju ruku, iskeshirala i nasla resenje.. ipak je postojao problem..user posted image sta su ti zene covece.. :)

btw DOBORODOSLAAAAAA user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Rossa)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Perzistentni folikul
6.2.2010 23:21:21   
Rossa
hvala cipi,ja ti sad postavih pitanje u znacima ovulacijeuser posted image Neka si ti cipi sve odradila i štošta naučila,sad ćeš ti nas ovde sve da izlečiš i izvedeš na pravi put tj.do user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Perzistentni folikul
6.2.2010 23:22:54   
cipiripi
uh daj boze da svima vec jednom krene i da se niko ne pati.. bila bih najsrecnija user posted image
odgovorila sam ti tamo..


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Rossa)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Perzistentni folikul
6.2.2010 23:24:27   
Alexis79
To i ja stalno pominjem da su zene cudo.Meni su dugo pricali da problema nema samo da  se  opustimo......user posted image .Sto me naravno samo vise nerviralo.Neke porukice sa ovog foruma su mi pomogle da otkrijem u cemu je problem.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Perzistentni folikul
24.3.2010 11:37:26   
elektra
Danas sam otisla da mi lekar potvrdi trudnocu na UZ i potvrdio je,gestacioni mesak je u nastajanju,mada slabo vidljiv jer sam u 5-oj nedelji trudnoce.
ALiI...sto me je zabrinulo imam perzistentrni folikul na jednom jajniku od 23mm. user posted image user posted image user posted image
Za 10 dana da odem ponovo da potvrdi trudnocu a folikul...sta sa njim...bojim se da mi nesto ne naskodi trudnoci...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Perzistentni folikul
24.3.2010 12:14:52   
cipiripi
ja nisam sigurna da li visoke doze progesterona mogu da osuse taj folikul..mogla si da pitas dr...
meni se u 4 nedelje videla user posted image na uz a sa 5 nedelja i 4 dana i srcana radnja..


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu elektra)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Perzistentni folikul
24.3.2010 14:00:55   
elektra
Jaoj znas kako ti je kad odes u bolnicu na pregled,ko na traci nas pregledaju,nedaju ti sansu ni na jedno pitanje a ako ne ides tamo od pocetka na pregled ne tretiraju te ni malo na porodjaju i tako da si prinudjen da im ugadjas,kako god to izgledalo...user posted image user posted image user posted image

Meni je isto predhodna trudnoca bila u ovom trenutku mnogo vidiljivija ali to ne mora da zaci nista,nikad se ne zna kad je trudnoca nastupila u kom danu ciklusa...tako da me to ne brine..mada...mozda malo...user posted image mi majke uvek brinemo...to nam je u opisu radnog mestauser posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Perzistentni folikul
24.3.2010 15:03:43   
cipiripi
razumem te, ali vidi ako mozes da odes negde privatno po jos jedno misljenje za svaki slucaj user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu elektra)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Perzistentni folikul
19.3.2011 23:03:05   
GRGA
user posted image user posted image Zenske bravo super ste-ja sam radila folikulumetriju,i bilo je eto slicno kao i vama-folikul raste i kada treba da pukne on ne pukne on preraste-preko 30mm!!!Videcemo sta ce biti dalje!!Sda trenutno se sredjuje mm,pa onda da vidimo mene!!!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Perzistentni folikul
20.3.2011 16:08:35   
GRGA
Da li ima terapija koja je super za te folikule koji prerastu!!!

(odgovor članu elektra)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Perzistentni folikul
21.5.2011 23:22:45   
cipiripi
Terapija postoji u smislu da vadis hormone u sve 3 faze ciklusa i da vidis kakav je e2 jer on igra glavnu ulogu kod perzistentnih folikula.. + kombinacija ostalih hormona sa njim..tj njihov odnos..

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Perzistentni folikul
22.5.2011 12:30:52   
GRGA
Cipiripi user posted image user posted image hvala puno!!Znaci sve je tu povezano i sve je povezano sa svim!!!!!Nadam se da ce mi i dr to predloziti da radim!!!Cula sma a i hormoni mogu biti problem,mm je radio hormone kod njega je sve ok,ali ja ih radila nisam!!!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Perzistentni folikul
18.3.2013 14:28:41   
cicibanns
vidim da tema nije odavno aktivna, ali ja sam sad u ovom problemu... danas mi je 4-ti dan ciklusa i doktor mi je rekao da imam perzistentni folikul od 21mm, proslog meseca je bio 20 ali mi je tad doktorka rekla da sam pred ovulacijom! daco vidim da si ti imala slican problem da ti ne ode sa vesticom pa mi reci jesi nekako resila ovaj problem?? i jos mi recite sta mislite da li mikroginon pomaze kod ovakvih slucajeva!?

(odgovor članu GRGA)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Perzistentni folikul
18.3.2013 14:30:14   
Verolina
Da draga, kontraceptiv bi bio najbolje resenje.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu cicibanns)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Perzistentni folikul
18.3.2013 16:00:21   
cicibanns
Hvala draga Verolinauser posted image nadam se da je mikroginon bolji od janin jer mi je sa ovim trebalo 3 meseca da se resim ciste...user posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here