|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kofein u trudnoći
10.8.2012 13:22:35   
red3lilu
Meni treba alternativa za mleko, jer kontam da je bez mleka, user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Kofein u trudnoći
10.8.2012 14:52:04   
nina26
Red, a jel si probala da pijes capuccino?

Meni je super ta kafa pogotovu sa razlicitim ukusima, a i mnogo je blaze i od turske i nesa zajedno.

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Kofein u trudnoći
10.8.2012 14:56:32   
red3lilu
Eeeee vidiš nisam se setila kapućina...
Mada meni je ukusno samo kad se sprema s mlekom, da bude onako malo kremasto...moraću da vidim te zamene za mleko od soje ili pirinča...
Nije mi gušt da pijem samo da bi pila već i da mi prija, a kad je samo mućkano s vodom to baš i nije finoo

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Kofein u trudnoći
10.8.2012 15:38:59   
Jeca*
ja sam u trudnoci pila ovo, bilo je u par kafica, za poneti, pa sam set___ala tuda kad mi se pije kafa user posted image

http://www.ekapija.com/website/sr/page/179293

P.S. izvinjavam se modovima, nece da mi napravi link user posted image

< Poruku je uredio Jeca* -- 10.8.2012 15:40:39 >


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Kofein u trudnoći
10.8.2012 15:42:35   
nina26

IZVORNA PORUKA: red3lilu

Eeeee vidiš nisam se setila kapućina...
Mada meni je ukusno samo kad se sprema s mlekom, da bude onako malo kremasto...moraću da vidim te zamene za mleko od soje ili pirinča...
Nije mi gušt da pijem samo da bi pila već i da mi prija, a kad je samo mućkano s vodom to baš i nije finoo


pa u njemu obicno imas mleka i ako kupis onaj sa ekstra penom bude bas kremastuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Kofein u trudnoći
10.8.2012 18:12:20   
2002m
ja sam kafu izbacila u startu,cim sam pre godinu dana ostavila cigarete izgubila sam zelju i za kafom.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Kofein u trudnoći
14.8.2012 17:39:35   
Anoniman
Pijem evo treću kafu u poslednjih nedelju dana i baš mi prija user posted image ali mislim da moja beba totalno flipne- kad pijem kafu rita se kao magare user posted image Kao u filmu "Gle ko to govori": vidi sve te boojjjeeeeeeee user posted image

< Poruku je uredio n i n a -- 14.8.2012 17:40:06 >

(odgovor članu 2002m)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: Kofein u trudnoći
15.8.2012 8:42:37   
Anoniman
Više ne pišem u ovoj temi dok sam trudna!!!!!!!!!!!!!!! Povraćala sam celo veče user posted image Jbm ti i kafu i "baš mi prijala" user posted image Ludača user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: Kofein u trudnoći
15.8.2012 8:48:48   
Jeca*
nemoj da pijes kafu. Kafa ubrzava bebin srcani rad user posted image
popij bolje toplu cokoladu ili nesto sl, ali izbegavaj kofein

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Kofein u trudnoći
11.10.2014 12:34:59   
dunja RR
Glavni sastojak kafe je kofein. On prolazi kroz posteljicu majke u krvotok ploda, pa samim tim treba očekivati da beba oset___i njegove efekte. I bebino srce pod uticajem kofeina može brže da zakuca, a telo postane živahnije. To i majka lako registruje, jer se pokreti bebe intenziviraju.

PROČITAJTE VIŠE------>>>>


< Poruku je uredio dunja RR -- 11.10.2014 12:59:08 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Kofein u trudnoći
11.10.2014 12:41:51   
smeško
Ja sam u prvoj trudnoći izbacila kofein. U toku druge sam pila kafu, ali jako slabu i jednu do dve dnevno. Nije isto kao i pre trudnoće, ali tako me prolazila želja.
Inače, kada majka unosi minimalne količine kofeina u trudnoći dozvoljeno je da tako nastavi i u toku dojenja. Za majke koje ga nisu unosile tih devet meseci ne preporučuje se ni kasnije, sve dok beba sisa, jer se beba tada teško nosi sa njegovim efektima, drugim rečima - nije navikla.
Mada, ja sam sada prešla na ovu Grand decofe i ok mi je.

< Poruku je uredio smeško -- 11.10.2014 12:42:34 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Kofein u trudnoći
11.10.2014 12:56:35   
smeško
Izvinite za off, samo jednom! Dunjice, čestitam vam prinovu! Dugo nisam dolazila na forum i baš mi je drago kad imam nešto ovako lepo da vidim kad upadnem!user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Kofein u trudnoći
11.10.2014 12:57:30   
dunja RR
Hvala Smeško draga user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Kofein u trudnoći
11.10.2014 13:25:59   
Trcosava
Moj unos kafe se sveo na 1 dnevno (doduše onu veliku šolju) od moje 19 godine. Desi se da popijem dve, ali to jako retko. Oduvek sam cevčila sto godina.

Tako mi je i u trudnoći. Jedna kafa dnevno, u suprotnom mi čuka lupa mnogo user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Kofein u trudnoći
11.10.2014 13:48:05   
serpica
Ihhh a ja popijem dnevno po 3,4 nekad i vise. user posted image Ujutru obavezno 2,jedna za drugom i to bas velike solje,onda jednu oko 12h i jednu popodne oko 17h,meni prija,imam nizak pritisak,ali znam da bi trebalo da smanjim bar na dve,ali nece,cim ne popijem dnevnu dozu boli me glava.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Kofein u trudnoći
11.10.2014 14:11:41   
plačljiva
I ja se ne mogu odreći kafe jednom dnevno...user posted image Probala sam i onu bez kofeina,ali nije to to...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Kofein u trudnoći
11.10.2014 15:43:29   
Mala Elena
Ja sam pila kafu na pocetku dok nisam znala da sam trudna, onda za vreme mucnina prekinula pa od petog meseca postepeno dok nisam pocela svakodnevno da je konzumiram ...to mu je bila neka vrsta rituala...kafenisanje uz casopis ili da drugaricama user posted image jednu dnevno i sada praktikujem, nekad preskocim a prvih 100 dana od porodjaja je nisam pila.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Kofein u trudnoći
11.10.2014 17:11:58   
srculence25
Ja sam pila pre trudnoce 4 dnevno.A sad u trudnoci sam svela na 2 solje i izmedju jedan kapucino.
Imam nizi pritisak pa ako nepopijem kafu imam nesvestice i glavobolju user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Kofein u trudnoći
12.10.2014 0:28:59   
SunFlower
Ja sam kafu izbacila, uzasno mi ubrzava rad srca sada u trudnoci. A ionako mi je ubrzan sto je i normalno. Prekjuce sam popila jednu i ceo dan mi nisu padali otkucaji ispod 100.
A i nisam neki zavisnik od kofeina, pijem je vise onako, jednu dnevno obicno. Mogu bez nje.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Kofein u trudnoći
12.10.2014 7:01:16   
mali_mis
Ja je nisam pila prvih 3-4 meseca trudnoce jer mi je bilo muka od mleka, a kafu bez mleka ne mogu da pijem. Posle 1 soljetinu dnevno, razvucem na citav dan.

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Kofein u trudnoći
12.10.2014 10:25:48   
branki*
u trudnoci pijem jednu kafu ujutru i jos jednu do kraja dana.prva 3 meseca nisam bas uvek tu jutarnju jer mi nije prijala.
mislim da to sto manje pijem kafu u trudnoci,nije vezano za trudnocu samu,nego zato sto vise jedem,pa mi se ni ne pije kafa.kad nisam trudna,malo jedem i cesce pijem kafu da se zavaram.


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Kofein u trudnoći
14.10.2014 0:29:00   
srculence25

IZVORNA PORUKA: branki RR
mislim da to sto manje pijem kafu u trudnoci,nije vezano za trudnocu samu,nego zato sto vise jedem,pa mi se ni ne pije kafa.kad nisam trudna,malo jedem i cesce pijem kafu da se zavaram.

E bas to Branki user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Kofein u trudnoći
26.3.2015 12:38:26   
Dragić
Ja pokušavam da je ne pijem, međutim, uopšte ne funkcionišem, na poslu mi se spava, evo i sada nemam snage da udaram tipke na tastaturi koliko sam malaksala. Malo sam čitala forum i vraćam se ja na jedn dnevno. Ujutru esspresić, valjda neće škoditi bebaću! user posted image

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Kofein u trudnoći
26.3.2015 12:42:50   
Anoniman
Dragic ja ne pijem kafu uopste, tako da nemam neku zelju za njom.
Ali verujem da jedna dnevno ti nece skoditi.

(odgovor članu Dragić)
  Direktna veza do poruke: 149
   RE: Kofein u trudnoći
26.3.2015 13:07:19   
jabudic
Ja do 5. mjeseca nisam mogla ni da je pomirišem.
Pila sam s vremena na vrijeme 3 u 1.
Od petog mogu normalno, popijem jednu posle doručka, jednu posle ručka, i baš mi prijaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here