|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: laparaskopija u ginekologiji
5.2.2010 13:43:25   
daca77
Ja sam pila da bih dobila pre nego sto je trebalo, posto mi je operacija vec bila zakazana

(odgovor članu zvezdica009)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: laparaskopija u ginekologiji
13.2.2010 9:19:18   
bokica84
Zdravo,devojke!
Pre par dana sam otkrila ovaj vas kutak i pronasla se u njemu,
zapravo delimo isti problem...
I ja sam imala problema sa cistom na levom jajniku i zacepljenje desnog jajovoda,
tako da su mi laparoskopijom odstranili cistu i to je u redu,ali su mi odstranili i desni jajovod i to nije u radu...
Operacija je prosla ok,malo sam krvarila posle toga,zatim sam dobila i sada mi je opet redovna...
Mada,opet imam bolove u periodu kada bi trebalo da mi je ovulacija,malo pojacan sekret i vec godinu dana
pokusavamo da dobijemo bebu,ali nista od toga...
Svaki doktor ima svoju pricu,svi mi daju REALNE sanse (ma sta to znacilo!) da cu zatrudneti prirodno,ali
kako vreme prolazi,ja postajem sve tuznija...
Zapravo,nemam neko posebno pitanje,samo sam htela malo da se izjadam i da podelim svoj problem
sa nekim ko prozivljava isto ili slicno...
Hvala sto ste me ''saslusale''! user posted image
Veliki pozdrav!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: laparaskopija u ginekologiji
13.2.2010 9:25:22   
Suncicabg
Bokice javi nam se u Cekamo dve crtice februar. I dobrodosla. user posted image

(odgovor članu bokica84)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: laparaskopija u ginekologiji
16.2.2010 13:05:58   
zvezdica009
devojke da vam se javim, bila sam na laparoskopiji i sve je proslo kako treba user posted image  jajovodi su sad slobodni pa se nadam da ce uskoro user posted image  ljubim vas sve

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: laparaskopija u ginekologiji
16.2.2010 13:13:09   
sunčica
IZVORNA PORUKA: zvezdica009

devojke da vam se javim, bila sam na laparoskopiji i sve je proslo kako treba user posted image  jajovodi su sad slobodni pa se nadam da ce uskoro user posted image  ljubim vas sve


ubrzo ćeš ostati trudna, tako je moja kumauser posted image user posted image user posted image

kako si došla do laparaskopije, koliko si dugo pokušavala, tj kako ti je predložena? 

(odgovor članu zvezdica009)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: laparaskopija u ginekologiji
16.2.2010 13:18:21   
Suncicabg
IZVORNA PORUKA: zvezdica009

devojke da vam se javim, bila sam na laparoskopiji i sve je proslo kako treba user posted image  jajovodi su sad slobodni pa se nadam da ce uskoro user posted image  ljubim vas sve


U ja tebe bas dugo nisam "videla"! Navijamo jako user posted image

(odgovor članu zvezdica009)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: laparaskopija u ginekologiji
16.2.2010 13:23:27   
ksenija81
IZVORNA PORUKA: zvezdica009

devojke da vam se javim, bila sam na laparoskopiji i sve je proslo kako treba user posted image  jajovodi su sad slobodni pa se nadam da ce uskoro user posted image  ljubim vas sve



Jesi radila HSG? Nisam gledala sve postove, pa ne znam. Jer kazu i kad je nalaz dobar ako se nakon pola godine ne dogodi trudnoca ide laproskopija, ali ne znam zasto ako su prohodni jajovodi?

(odgovor članu zvezdica009)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: laparaskopija u ginekologiji
16.2.2010 21:49:31   
dorica
Cao svima! Nova sam ovde i zaista se slabo snalazim, pa vas molim za pomoc ako nesto ne bude u redu... ne znam da li treba da pisem na ovu temu, ali uputite me na drugo mesto ukoliko nesto ne valja... Hvala!
Imam 23 godine i dijagnoza mi je amenoreja sekundarna... tu dijagnozu je ginekolog postavio po sopstvenom nahodjenju bez ikakvih ispitivanja, a to kazem jer se moj slucaj ne poklapa sa nekim osnovnim karakteristikama te amenoreje. Pre tacno 7 meseci sam bila na pregledu i ustanovljena mi je ranica na grlicu materice koja je uklonjena jer idem redovno na sve kontrole i na vreme je otkrivena, sve je bilo ok... U braku sam 6 meseci i pocela sam sa ispitivanjem hormona, odnosno, drugi ginekolog mi je savetovao da sve ispitam i da nakon toga utvrdi da li imam plodne dane, kada su itd, da bi video kada, kako i da li cu moci da zatrudnim, jer moj dugogodisnji ginekolog to uopste nije ispitao .
Pre nego sto sam trebala da izvadim krv i odradim sve te analize rekao mi je da popijem Primolut Nor da izazovem ciklus i nakon toga da mu se javim... Popila sam taj Primolut kako je i rekao i cekala da dobijem, medjutim nista! 5 dana nakon tih lekova osetila sam ostar bol u stomaku kao kad treba da dobijem ali nista. Naredne dve nedelje sam imala osecaj da cu dobiti ali nista. Jedina promena koju sam osetila bila je ta sto mi stomak polako rastao, i malo sam se kao gojila. Medjutim nije to bilo gojenje nego neka nadutost i konstantno mokrenje. Jedan dan sam otisla kod zene koja mi sije stvari, i kada me je izmerila rekla je da misli kako sam u drugom stanju. Mere su joj bile cudne. Odmah nakon toga sam otisla u apoteku i kupila test, a dan ranije zakazala pregled kod mog ginekologa kako bih otisla na rutinsku kontrolu. Test je bio pozitivan! Ne znam zasto ali nisam se previse radovala, kao da sam znala da nesto nije u redu. Sacekala sam vece i otisla na pregled, da bi mi on rekao kako nista ne vidi u materici, ali nije siguran za jajovode, pa ce mi izvaditi krv da uradi bhcg i da dodjem sutra po rezultate. Nikakve promene, tegobe ili bilo kakve poteskoce nisam osecala, samo sam bila uznemirena. Ujutro kada sam ustala osetila sam opet onaj bol, kao pred dobijanje i sad kad analiziram verovatno je taj pregled samo podstakao da krenu bolovi, ali sam sacekala vece da odem po rezultate. Odlazim tamo( inace to je privatna ordinacija) i sestra mi kaze kako sam trudna i da mi je povisen bhcg, tada je iznosio 765. Kaze mi da doktor jos uvek nije tu i da dodjem za sat vremena mora se konsultovati sa njim. Dolazim kasnije opet, da bi mi ona rekla kako mi je doktor zakazao pregled za sledecu sredu i da se vdimo tad! Navodno on ne moze da vidi trudnocu u materici ako je bhcg ispod 1000! Ali vece pre je sumnjao na vanmatericnu trudnocu i rekao da ce sutra odraditi pregled, ali verovatno je imao puno njih u redu pa nije stigao! Sada to vise nije ni vazno! Odlazim kuci i pocinju grozni bolovi, stomak se nadima, kao da sam u petom mesecu! Svi misle da umislajm to je na nervnoj bazi, kao da ja ne bih to volela, kao da ja ne bih volela da je sve bilo drugacije! Ali, sva sreca pa sam to vece imala rodjaku u betaniji i da me je primila, mada sam i ja resila odjednom da idem jer sam se bojala noci! Otisla sam tamo i svi su se uzmuvali, bhcg je bio 800, bili su u cudu kako moj ginekolog to nije video, pregledali me 20 minuta da bi me zamolili da mirujem i docekam jutro da rade laparoskopiju i da prodje bezbolnije! Da ne duzim, sacekala sam jutro iako sam malo porkrvarila, kazu verovatno od pregleda, ali su mi sacuvali jajovod, jer sam dosla na vreme, usisali su kako oni to kazu tu "vodu" i sve se dobro zavrsilo. Predlazu mi hsg za 4 meseca. Nakon svega dolazim do zakljucka da mogu da zatrudnim, ocigledno imam plodne dane, sa te strane problem ne postoji, ali se pitam da li je moguce da je Primolut izazvao tu vanmatericnu trudnocu?! mozda je i podstakao rad hormona i napravio citavu zbrku?! Nikada ranije nisam imala ni pobacaje, ni abortuse niti bilo sta slicno. Da li su oni mozda videli sta je bio uzrok, ili ipak moraju da urade hsg? jos uvek nisam imala kontrolu, tek je 10 dana proslo od operacije, a znate kako je to u drzavnim bolnicama, nemaju bas vremena za nas... Zato sam htela bar malo ovde da se informisem. Zanima me i koliko vrmena ne smem da zatrudnim, koliko sad ne smem da imam odnose...

Ako neko bude imao vremena da mi odgovori bila bih mu veoma zahvalna! Pozdrav svima!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: laparaskopija u ginekologiji
18.2.2010 14:27:07   
zvezdica009
IZVORNA PORUKA: sunčica

ubrzo ćeš ostati trudna, tako je moja kumauser posted image user posted image user posted image

kako si došla do laparaskopije, koliko si dugo pokušavala, tj kako ti je predložena? 



suncice pokusavali smo oko tri godine, medjutim nikome nije palo na pamet da me salje da hsg, onda sam na insistiranje otisla i tu su utvrdili da su totalno zapusena oba jajovoda, posle toga me dr poslala na laparoskopiju.

a sta je bilo sa tvojom kumom, posle koliko je zatrudnela ?

(odgovor članu sunčica)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: laparaskopija u ginekologiji
18.2.2010 14:30:06   
zvezdica009
dorice, samnom u bolnici je bila jedna devojka koja je prosla slicno kao ti, takodje su joj laparoskopijom usisali to i rekli da slobodno moze vec sledeci mesec da se trudi, da ne brine i da ce sve biti u redu. ali znas sta, njoj su produvali jajovode i sad su joj prohodni, a ako su i tebi to uradili onda nemoj da brines jer do vanmatericne trudnoce dolazi u slucaju kad jajovodi nisu prohodni, ako nisi sigurna da li su ti ih produvali pitaj dr, to je najbolje, mada ja mislim da sigurno jesu ako su ti laparoskopski to radili ?

(odgovor članu dorica)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: laparaskopija u ginekologiji
19.2.2010 12:25:44   
dorica
Zvezdice, hvala na odgovoru, divna si!
Jesu, radili su mi laparaskopski, doktor mi je rekao posle operacije da je sve u redu, da su mi samo to usisali, produvali jajovode, nista nisu morali da odstranjuju, tako da je dobro proslo. Posle toga mi vise nista nije rekao, ali ja tada nisam znala ni sta je bio uzrok ni sta mi govori, sad se secam svega... Ja mislim da su mi napisali na otpusnoj listi da preporucuju hsg jer je to kucala druga doktorka, a ne doktor koji me je operisao. Mozda zato... sve se tesim, jer svi kazu da su to trebali odmah da vide i odrade sta je trebalo... ko zna... U svakom slucaju hvala puno! Niko mi nista nij rekao, ni kada da dodjem na kontrolu, ni koliko sad vremena treba da prodje, apsolutno nista, zato se nadam da ce kontrola biti uskoro. Mada, sve dodje onda kada treba, ne opterecujem se, vise se sada plasim svega, i trudnoce i svega.
Ljubim te!
Kako si ti? Jel se oporavljas od laparaskopije? Zelim ti bebicu uskoro!!! user posted image

(odgovor članu zvezdica009)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: laparaskopija u ginekologiji
19.2.2010 12:31:45   
Suncicabg
Meni je cista odstranjena laparoskopski i usput je uradjeno produvavanje. Kontrola je bila posle mesec dana i tad smo poceli trudjenje

(odgovor članu dorica)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: laparaskopija u ginekologiji
19.2.2010 14:00:07   
dorica
hvala suncicebg, ja se iskreno nadam da su i meni sve to odradili. Inace, imas lep datum uclanjenja ovde na forumu... to je moj datum vencanja user posted image ... kiss

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: laparaskopija u ginekologiji
21.2.2010 18:57:27   
magnetic
Pa ZVEZDICE gde si mi ti?Jedva te nadjoh,sada citam tvoje postove u nazad da vidim sta ima novo kod tebe.
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu dorica)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: laparaskopija u ginekologiji
21.2.2010 19:13:13   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: zvezdica009

devojke da vam se javim, bila sam na laparoskopiji i sve je proslo kako treba user posted image  jajovodi su sad slobodni pa se nadam da ce uskoro user posted image  ljubim vas sve


bravo zvezdiceuser posted image

(odgovor članu zvezdica009)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: laparaskopija u ginekologiji
1.3.2010 14:38:21   
zvezdica009

IZVORNA PORUKA: magnetic

Pa ZVEZDICE gde si mi ti?Jedva te nadjoh,sada citam tvoje postove u nazad da vidim sta ima novo kod tebe.
user posted image user posted image user posted image



evo me magnetic ljubavi, kako si ti ? user posted image nadam se da ce mi uskoro porasti user posted image user posted image
mutili smo, sad treba da odem da vidim da li su folikuli pukli, nadam se jako da je sve ok, javicu cim bude novosti, nadam se uskoro user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: laparaskopija u ginekologiji
1.3.2010 14:41:36   
magnetic
Iz sve snage ti drzim fige da nam se sto pre javis sa lepim vestima.user posted image user posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu zvezdica009)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: laparaskopija u ginekologiji
1.3.2010 14:43:13   
zvezdica009

IZVORNA PORUKA: magnetic

Iz sve snage ti drzim fige da nam se sto pre javis sa lepim vestima.user posted image user posted image



hvala ti magnetic user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 10:00:54   
zvezdica009
da li se nekome produzio ciklus posle laparoskopije ?

(odgovor članu zvezdica009)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 10:09:25   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: zvezdica009

da li se nekome produzio ciklus posle laparoskopije ?


gde si draga, kako si?

Što se tiče ciklusa, kako kad, bio mi je jedno vreme duži, ali sada je normalan.

(odgovor članu zvezdica009)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 10:10:17   
zvezdica009
evo me dunja, cekam vesticaru, danas mi je 26 dan. kako je kod tebe ?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 10:20:42   
kaca82
Drage cure,evo i mene,da Vas pozdravim.Posle dve godine trudjenja,nema nista od trudnoce,tako da smo uradili sve potrebne analize(detaljne) i posto dr nije nasao razlog zbog kog nema bebe,preporucio je laparoskopiju.Inace,dr je iz Krusevca,privatno radi,a preporucio mi je da radim to u BG.Inace,ja ne zivim u Srbiji,pa bih zato morala doci dole.A sta mislite,zar se prvo ne radi HSG ili?Nemam iskustva,a i malo znam o svemu ovome,pa Vas zato molim za savet.Da poslusam dr ili ima nekog iz Krusevca ko bi mi mogao reci radi mi se HSG dole u KS?

(odgovor članu zvezdica009)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 10:25:55   
zvezdica009
kaca a jesu ti rekli da su ti jajovodi zapuseni, mislim koji je razlog da radis laparoskopiju? obicno se prvo uradi HSG i utvrdi se prohodnost jajovoda, pa ako nisu prohodni savetuje se laparoskopija.

(odgovor članu kaca82)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 10:31:10   
kaca82
Zvezdice,ja sam zimus dok sam bila u Srbiji na odmoru,radila sve analize,briseve,PAPA,sve moguce i nemoguce,takodje i mm.Posle svega toga dr je samo rekao da preporucije LAP,kao da se proveri jesu li jajovodi prohodni.Ne znam sta bih sad radila....Bas mi je frka.

(odgovor članu zvezdica009)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: laparaskopija u ginekologiji
11.3.2010 10:48:18   
zvezdica009
ne znam kaca, mene su prvo poslali na HSG, pa kad je tamo utvrdjeno da su zacepljeni e onda su mi rekli da uradim laparoskopiju, ti mozes na svoju ruku traziti da ti prvo urade hsg, mislim sto bi radila laparoskopiju ako su jajovodi prohodni, to je moje misljenje ali mozda da vidis i sa jos nekim doktorom ne samo sa tim koji te odmah salje na laparoskopiju, raspitaj se jos malo?

(odgovor članu kaca82)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here