|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: laparaskopija u ginekologiji
6.11.2009 22:53:12   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: ponovosvoja

Hvala vam na brzim odgovorima.
U ponedeljak cu tek uzeti otpusnu listu, doktorka nije imala vremena da mi otkuca  kada sam izasla iz bolnice. Inace intervencija mi je radjena u bolnici u Uzicu.
Sto se tolerancije na bol tice, ne mislim da je niska, ali mozda...
Ne zatezu me konci, niti me svrbi, bas me boli.
Sto se ciklusa tice, postoji verovatnoca da sam dobila.
Pozvacu doktorku sutra.
Da li to snimanje jajovoda kamerom ima veze sa nekom plavom tecnoscu.
Pozdrav.



plava tecnost ti se pusta da bi utvrdili prohodnost jajovoda, ako su ti rekli da su prohodni ne brini, ........

...sto se tice krvarenja verovatno si dobila menstruaciju, ako se pojaca krvarenje obidji dr-a ali ne brini, odmaraj i kada malo prodje vremene radi na user posted image ,

i dobrodosla( i ja imam 33) user posted image

(odgovor članu ponovosvoja)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: laparaskopija u ginekologiji
6.11.2009 22:53:16   
dr boba
plava tecnost se,prilikom laparoskopije, koliko ja znam, ubacuje kroz grlic, pod odredjenim pritiskom i prati se njen izlazak u trbusnu duplju kroz otvore jajovoda.

(odgovor članu ponovosvoja)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: laparaskopija u ginekologiji
12.11.2009 11:59:28   
Mizzy
Pozdrav svima, i ja sam nova! I naravno - ceka me laparaskopija. Meni su nakon spontanog pobacaja i kontrolnog UZ uocili pregradu, koja je izazvala spontani. I sad cekam dec da se resim toga. Moram da kazem da me sam boravak u bolnici uzasava, ali sto se mora nije tesko:-)
Jako mi pomazu vasa iskustva. Pozdrav!

(odgovor članu dr boba)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: laparaskopija u ginekologiji
12.11.2009 12:05:11   
Mizzy
Pozdrav! I ja sam nova, i naravno me ceka laparoskopija. Imala sam spontani pobacaj, i na kontrolnom UZ su mi uocili pregradu u materici koja je izazvala spontani. Da se ne vracam na to na me ni jedan ginekolog ranije nije upozorio na tu pregradu user posted image .
Dr me je savetovala da u decembru na laparoskopski otklonimo tu pregradu, i mislim da je to najbolje resenje. Moram da kazem da me vise uzasava sam boravak u bolnici, nego operacija. Ali me vasa iskustva ohrabruju! Pozdrav svima!


(odgovor članu dr boba)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: laparaskopija u ginekologiji
12.11.2009 12:08:13   
Daca88
MIZZY,ja sam prosle godine imala laparoskopsku operaciju velike ciste na jajniku.Ako budes ovde mogu ti napisati svoje iskustvo,preoperativni period,operativni,i postoperativni,naravno ako te zanima

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: laparaskopija u ginekologiji
12.11.2009 12:21:33   
Mizzy
Hvala, odgovorila sam ti na pp.

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: laparaskopija u ginekologiji
3.12.2009 13:21:37   
ponovosvoja
Pisala sam da sam bila na laporoskopiji pre mesec dana radi ispitivanja neplodnosti.
Prosto ne mogu da verujem kakve sve propuste doktori mogu da naprave.
Zamislite kolika je zelja za detettom posle dve godine braka, kada ne ostajem trudna, lekari tvrde sve je u redu. Posalju me na tu operaciju uz uredno pracenje folikula i svim rezultatima.
Danas odlizim kod doktora na kontrolu i na ultrazvuku mi ustanovi da sam u osmoj nedelji trudnoce. Sto znacci da su mi radili operaciju kada sam vec bila trudna. Nikome nije palo na pamet da to proveri. A da ne pominjem lekove pre i posle operacije. I sad kazu odluka je na meni.user posted image

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: laparaskopija u ginekologiji
3.12.2009 13:27:08   
NONA79
IZVORNA PORUKA: ponovosvoja

Pisala sam da sam bila na laporoskopiji pre mesec dana radi ispitivanja neplodnosti.
Prosto ne mogu da verujem kakve sve propuste doktori mogu da naprave.
Zamislite kolika je zelja za detettom posle dve godine braka, kada ne ostajem trudna, lekari tvrde sve je u redu. Posalju me na tu operaciju uz uredno pracenje folikula i svim rezultatima.
Danas odlizim kod doktora na kontrolu i na ultrazvuku mi ustanovi da sam u osmoj nedelji trudnoce. Sto znacci da su mi radili operaciju kada sam vec bila trudna. Nikome nije palo na pamet da to proveri. A da ne pominjem lekove pre i posle operacije. I sad kazu odluka je na meni.user posted image



koliko se čovjek namuči i poludi jedino mi je ostalo da kažem stoka bez repa, tj mozgauser posted image možeš li da zakažeš ekspertski uz? može li on pomoći? ljudi mili, nevjerovatno.......



(odgovor članu ponovosvoja)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: laparaskopija u ginekologiji
3.12.2009 15:45:00   
cipiripi
strasno...ja ne mogu da verujemuser posted image user posted image user posted image user posted image
secam se kad ja isla na proveru prohodnosti, celioskopija je bila u pitanju, radili su mi UZ i krv, da bi otklonili tu mogucnost rane trudnoce!
uzas, u shoku sam!!!!!!!!!!

(odgovor članu NONA79)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: laparaskopija u ginekologiji
3.12.2009 15:59:22   
melania
Ne mogu da verujem user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: laparaskopija u ginekologiji
3.12.2009 21:14:43   
lence
IZVORNA PORUKA: ponovosvoja

Danas odlizim kod doktora na kontrolu i na ultrazvuku mi ustanovi da sam u osmoj nedelji trudnoce. Sto znacci da su mi radili operaciju kada sam vec bila trudna. Nikome nije palo na pamet da to proveri. A da ne pominjem lekove pre i posle operacije. I sad kazu odluka je na meni.user posted image



Strasno. Pretpostavljam da su lekovi antibiotici da se spreci moguca infekcija? I bas su ti dali one koje trudnice ne smeju (mislim da ima nesto sto je bezbedno u trudnoci?)?
Ne mogu ni da zamislim koliko ti je tesko. user posted image

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu ponovosvoja)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: laparaskopija u ginekologiji
3.12.2009 21:17:18   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: ponovosvoja

Pisala sam da sam bila na laporoskopiji pre mesec dana radi ispitivanja neplodnosti.
Prosto ne mogu da verujem kakve sve propuste doktori mogu da naprave.
Zamislite kolika je zelja za detettom posle dve godine braka, kada ne ostajem trudna, lekari tvrde sve je u redu. Posalju me na tu operaciju uz uredno pracenje folikula i svim rezultatima.
Danas odlizim kod doktora na kontrolu i na ultrazvuku mi ustanovi da sam u osmoj nedelji trudnoce. Sto znacci da su mi radili operaciju kada sam vec bila trudna. Nikome nije palo na pamet da to proveri. A da ne pominjem lekove pre i posle operacije. I sad kazu odluka je na meni.user posted image




user posted image nemam reči, gde si radila laparaskopiju?

drži se dragauser posted image


< Poruku je uredio dunja -- 3.12.2009 21:27:30 >

(odgovor članu ponovosvoja)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: laparaskopija u ginekologiji
3.12.2009 21:18:33   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: lence

IZVORNA PORUKA: ponovosvoja

Danas odlizim kod doktora na kontrolu i na ultrazvuku mi ustanovi da sam u osmoj nedelji trudnoce. Sto znacci da su mi radili operaciju kada sam vec bila trudna. Nikome nije palo na pamet da to proveri. A da ne pominjem lekove pre i posle operacije. I sad kazu odluka je na meni.user posted image



Strasno. Pretpostavljam da su lekovi antibiotici da se spreci moguca infekcija? I bas su ti dali one koje trudnice ne smeju (mislim da ima nesto sto je bezbedno u trudnoci?)?
Ne mogu ni da zamislim koliko ti je tesko. user posted image


ali anestezija, ona je štetnija od samih antibiotika....plus oniuser posted image

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: laparaskopija u ginekologiji
3.12.2009 21:21:39   
dunja RR
ja kada sam bila na laparaskopiji, pregledalo me pet različitih doktora pre same operacije, uz, pa vaginalni pregled,pa opet uz, pa vaginalni pregled i još jedan...... stvarno mi nije jasno kako nisu videli.......ti dr-i , strašno....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: laparaskopija u ginekologiji
3.12.2009 23:35:03   
lence
Meni su istovremeno radili i histeroskopiju, operacija je zakazana za folikularnu fazu ciklusa i nisam smela da imam nezasticene odnose od dana kad sam dobila user posted image  tako da je odgovornost bila i na meni!

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: laparaskopija u ginekologiji
7.12.2009 21:39:32   
ponovosvoja
Doneli smo odluku. Necu ici na abortus.
Bila sam kod nekoliko lekara, vecine mi je rekla da u ranoj fazi nije moglo imati mnogo uricaja na plod. Ali svakako testovi moraju da se urade.
Laparoskopiju sam radila u Uzicu u bolnici. 20 dana pre toga HSG, posle toga mi doktorka u privatnoj ordinaciji pratila folikule i rekla da nisam pogodila dan za ciljane odnose.
Pet dana pre operacije pregledali me u bolnici vaginalnim ultrazvukom.
Uradila kompletnu analizu krvne slike. I naravno, niko to nije ni pogledao. I posle toga svako skida odgovornost sa sebe tako sto te stvalja pred svrsen cin da odlucis. Sta da odlucis? Zar posle toliko muke i cekanja, a opet niko ti ne govori sta su opcije. Zato sam i otisla kod nekoliko lekara koji nisu bili u direktnoj vezi ni sa lekarima koji su me lecili, ni sa gradom u kome sam lecena. Oni sum mi dali nadu.


(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: laparaskopija u ginekologiji
7.12.2009 21:44:59   
cipiripi
super user posted image
ali obavezno da uradis analize kako su ti doce rekle user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu ponovosvoja)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: laparaskopija u ginekologiji
8.12.2009 0:03:13   
dr boba
Draga Ponovosvoja, citala sam sta ti se desilo, nemoj se traumirati, glavu gore i poslusaj savete! Ono sto ti ja mogu reci je da znam za trudnice koje su imale u trudnoci operaciju slepog creva i rodile zdrave bebe. Znaci anestezija ne mora biti problem, pogotovo sto je to rana trudnoca, a i laparoskopija ne traje dugo pa ne verujem da su bile u pitanju velike doze. Sto se tice antibiotika, ni tu ne mora da znaci da ima loseg uticaja, sa jedne strane jer je rana trudnoca, a sa druge-meni su posle laparoskopije davali bas jak antibiotik(ne znam ime, neki slovenacki), koji ima siroki spektar dejstva, ali iz grupe cefalosporina, koji ne deluju stetno na plod. Recimo Longaceph se cesto daje trudnicama, mozda su ti bas to dali,mozda u kombinaciji sa orvagilom, to bi mogla da pitas doktorku koja te je operisala. Jednostavno, idi na redovne kontrole, radi double i tripl test, u stvari sve sto dr smatraju da treba da bi se ispratila trudnoca.
Zeli m ti iz sveg srca da sve bude u najboljem redu! Samo hrabro!user posted image user posted image

(odgovor članu ponovosvoja)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: laparaskopija u ginekologiji
8.12.2009 9:49:00   
Suncicabg
Ja sam operisala cistu laparoskopski, tako da ako nekom nesto treba...

(odgovor članu dr boba)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: laparaskopija u ginekologiji
8.12.2009 9:49:56   
Suncicabg
IZVORNA PORUKA: ponovosvoja

Doneli smo odluku. Necu ici na abortus.
Bila sam kod nekoliko lekara, vecine mi je rekla da u ranoj fazi nije moglo imati mnogo uricaja na plod. Ali svakako testovi moraju da se urade.
Laparoskopiju sam radila u Uzicu u bolnici. 20 dana pre toga HSG, posle toga mi doktorka u privatnoj ordinaciji pratila folikule i rekla da nisam pogodila dan za ciljane odnose.
Pet dana pre operacije pregledali me u bolnici vaginalnim ultrazvukom.
Uradila kompletnu analizu krvne slike. I naravno, niko to nije ni pogledao. I posle toga svako skida odgovornost sa sebe tako sto te stvalja pred svrsen cin da odlucis. Sta da odlucis? Zar posle toliko muke i cekanja, a opet niko ti ne govori sta su opcije. Zato sam i otisla kod nekoliko lekara koji nisu bili u direktnoj vezi ni sa lekarima koji su me lecili, ni sa gradom u kome sam lecena. Oni sum mi dali nadu.




Trebalo bi da doktori najbolje znaju! Javi i srecno user posted image

(odgovor članu ponovosvoja)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: laparaskopija u ginekologiji
16.12.2009 14:52:37   
mimi76
Drage moje,
ja sam 23.11.09 primljena na hospitalizaciju radi laparaskopije.
Prikupljajući analize koje su potrebne za intervenciju otkrili su mi da je hormon ACTH povećan iznad referentnih vrednosti. Stopirana mi je laparas. dok se ne utvrdi uzrok povećanja pomenutog hormona. Bockali su me na 48h i gutala sam po 16 tableta dnevno da bi posle 5 dana testa utvrdili  da su laboranti pogrešili u analizi- kako oni kažu " zaboravljen je zarez".
U medjuvremenu u tom dokazivanju meni su istekli rez. briseva i urinokulture. Oni mi uzimaju tamo sve briseve i opet čekam i boga molim da u medjuvremenu nisam tamo zakačila neku bakteriju.
Dobijam sve briseve 01.12 koji su bili negativni i opet se vraćam na vreme od 23.11 od kada sam došla u bolnicu. Tamo lezim do 14.12 kada mi tek rade laparaskopiju. Neznam dali oni čekaju da čovek tamo psihički odlepi ili nešto drugo da bi ti uopšte zakazači operaciju. Toliko ljudi čeka da udje u bolnicu a oni su mene držali toliko vreme a da mi nisu ama baš ništa radili.
14.12 sam operisana a već 15.12 sam pustena kući. Meni je bilo samo da izadjem ali ja se pitam jel to normalno da se ostaje toliko dugo pred operaciju a da posle ni 24h operacije te puste kući.
Poz za sve koje čeka laparaskopija i želim vam svima user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: laparaskopija u ginekologiji
16.12.2009 15:42:24   
Lilly*
Mimi, dobro nam došla user posted image Uz tebe smo i želimo ti što pre user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mimi76)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: laparaskopija u ginekologiji
16.12.2009 16:44:53   
cipiripi
MiMi dobrodosla user posted image
Zene koje ja znam, koje su bile na laproskopiji, hospitalizacija je bila 3 dana.
Prvi dan primrema za operaciju, 2 dan operacija i treci otpust iz bolnice...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: laparaskopija u ginekologiji
16.12.2009 17:36:26   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: ika86

Pre 15 dana radila laparaskopiju ostecenog jajovoda. Doktori su mi ukazali na to jer ne mogu da ostanem u drugom stanju. Da li neko zna posle laparaskopije koliko vremenski ne smeju da se imaju seksualni odnosi i kad mogu da ocekujem da ce se desiti nesto. Ima li ko slicno iskustvo. Pomozite mi. Zahvalna

Hajde devojke, pomagajte koje znate odgovor user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: laparaskopija u ginekologiji
16.12.2009 17:37:16   
anuksunamun
ja sam radila laparoskopiju jajovoda i nakon 15 dana do tri nedelje mogu se imati sexualni odnosi ....barem je meni tako moj lekar rekao

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je pravo vreme da uradite test za tru...
Da li da sačekate da vam izostane ciklus ili da ga uradite odmah? Evo nekoliko smernica koje mogu da vam pomognu.
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here