|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.8.2010 12:17:58   
Anoniman
A zar nije lakshe staviti podmetache za jednokratnu upotrebu ispod guze? Pa kad se uprlja...zamenish...i cao...Ko je u stanju posle porodjaja da se baktje sa posteljinom...user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 776
   RE: Kamperski vodič za porodilište
18.8.2010 12:29:19   
Jele
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

A zar nije lakshe staviti podmetache za jednokratnu upotrebu ispod guze? Pa kad se uprlja...zamenish...i cao...Ko je u stanju posle porodjaja da se baktje sa posteljinom...user posted image


Jeste naravno lakše. Već sam napisla na drugoj temi da sam ja jako krvarila i da sam i pored podmetača procurila na posteljinu i onda spavala u tome dva dana, redovno menjajući podmetače...
Bojana je napisala da je 8 dana bila u porodilištu i da joj nisu menjali posteljinu... Pa sad da li ti je lakše da je promeniš ili spavaš u tome, tvoja stvar, nećeš je zatezati pod konac.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 777
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.8.2010 14:57:53   
MASHKA
drugarice, pakovanje od koliko pampers pelena treba da ponesem u porodilište?

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 778
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.8.2010 15:26:55   
bebablue
Ja sam nosila 10 pampers pelena, nisam nosila celo pakovanje, nema potrebe, a i kada bi bilo potrebno neko ce ti doneti.

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 779
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.8.2010 15:35:39   
MASHKA
IZVORNA PORUKA: bebablue

Ja sam nosila 10 pampers pelena, nisam nosila celo pakovanje, nema potrebe, a i kada bi bilo potrebno neko ce ti doneti.

hvala puno, jer ovo pakovanje koje sam kupila ima 43 kom. a to mi je nešto mnogo!

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 780
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.8.2010 16:04:37   
Nensi*
Ja sam nosila pakovanje od 33 komada,koje je stajalo ispod bebinog krevetca,i visak smo vratili kuci,ali beba je bila sa mnom u sobi...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 781
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.8.2010 16:15:48   
upgrade011
IZVORNA PORUKA: MASHKA

IZVORNA PORUKA: bebablue

Ja sam nosila 10 pampers pelena, nisam nosila celo pakovanje, nema potrebe, a i kada bi bilo potrebno neko ce ti doneti.

hvala puno, jer ovo pakovanje koje sam kupila ima 43 kom. a to mi je nešto mnogo!

Pa i nije mnogo. Racunaj da si u porodilistu 3-4 dana i ako bebi menjaju pelene na 2-3 sata to je taman koliko treba. Ja sam nosila najmanje pakovanje Pampers pelena i bila u porodilistu 9 dana. Niko mi nije trazio da donesem jos. Oni od svih traze jedno pakovanje i to jedinicu ili dvojku, zavisi sta im nedostaje, pa koliko se potrosi. Dok sam ja bila tamo sledecoj turi porodilja su trazili da donesu i bebi ulje i vlazne maramice.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 782
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.8.2010 16:26:40   
choopa choops
Ja sam nosila najmanje pakovanje Pampersa. Ostali smo tri dana. Tamo su joj stavljali Violeta. Kod nas to ide po principu da oni stave koje imaju, a ti donosis za sledece bebice user posted image I ako nesto ostane, naravno ne vraca se doma.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 783
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.8.2010 16:31:10   
bebablue
IZVORNA PORUKA: upgrade011

IZVORNA PORUKA: MASHKA

IZVORNA PORUKA: bebablue

Ja sam nosila 10 pampers pelena, nisam nosila celo pakovanje, nema potrebe, a i kada bi bilo potrebno neko ce ti doneti.

hvala puno, jer ovo pakovanje koje sam kupila ima 43 kom. a to mi je nešto mnogo!

Pa i nije mnogo. Racunaj da si u porodilistu 3-4 dana i ako bebi menjaju pelene na 2-3 sata to je taman koliko treba. Ja sam nosila najmanje pakovanje Pampers pelena i bila u porodilistu 9 dana. Niko mi nije trazio da donesem jos. Oni od svih traze jedno pakovanje i to jedinicu ili dvojku, zavisi sta im nedostaje, pa koliko se potrosi. Dok sam ja bila tamo sledecoj turi porodilja su trazili da donesu i bebi ulje i vlazne maramice.


U Novom Sadu sam menjas bebi pelene i za 2 dana koliko si tamo sasvim je dovoljno 10 pampers pelena. Ako bi i bila potreba, nije problem da neko donese. Inace trazeno je samo da imas pampers, kremu i malo pakovanje vlaznih maramice, plus 5 tetra pelena (bebi na krevetac, pod glavu, da se pokrije i da kazem 2 rezervne)


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 784
   RE: Kamperski vodič za porodilište
19.8.2010 18:22:11   
MASHKA
a koliko je to najmanje pakovanje pampersa?kliko komada?user posted image

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 785
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.8.2010 8:34:32   
Jele
IZVORNA PORUKA: MASHKA

a koliko je to najmanje pakovanje pampersa?kliko komada?user posted image


Joj, teško se setiti, valjda oko 20 kom? Ma, što kupiti skuplje, u Tempu je Jumbo pakovanje  oko 1460 dinara valjda, pa odvadi 10-15 komada i nosi ih tako u nekoj kesici u porodilište.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 786
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.8.2010 9:25:28   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: MASHKA

a koliko je to najmanje pakovanje pampersa?kliko komada?user posted image


mashka, najmanje je od 24 kom. al kad sam aj kupoval nije bilo 1 pa sam kupila 2-ona je za bebe od 3-6kg.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 787
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.8.2010 11:44:29   
bebablue
IZVORNA PORUKA: pahulja76

IZVORNA PORUKA: MASHKA

a koliko je to najmanje pakovanje pampersa?kliko komada?user posted image


mashka, najmanje je od 24 kom. al kad sam aj kupoval nije bilo 1 pa sam kupila 2-ona je za bebe od 3-6kg.


ja sam uzela premium care 1 (2-5kg) i vec kada smo dosli kuci imali smo 2 (3-6kg) i bile su joj velike, a beba je na otpustu imala 3.210gr.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 788
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.8.2010 13:23:01   
simke
Ima li neko od vas spisak stvari za Betaniju?Ja sam zaboravila koliko sam čega nosila,a mojoj kumi se bliži terminuser posted image

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 789
   RE: Kamperski vodič za porodilište
26.8.2010 20:53:01   
Anoniman
Spakovah u torbu:

Za mene:
- 2 spavaćice
- 3 pakovanja uložaka
- 4 podmetača
- peškir
- grudnjak
- mrežaste gaće
- neseser: dezodorans, češalj, četkica i pasta za zube, vl. maramice, sapun, Pantenol, Lanolin
- papuče
- knjiga

Za bebu:
- vl. maramice
- Pavlovićeva
- sapun
- peškir
- 5 tetra pelena
- 5 benkica
- 2 para čarapica
- 10 Pampersa

Jesam nešto zaboravila?

< Poruku je uredio Tash -- 26.8.2010 20:55:47 >

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 790
   RE: Kamperski vodič za porodilište
26.8.2010 21:05:47   
red sonia
one kao rukavice za bebe?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 791
   RE: Kamperski vodič za porodilište
26.8.2010 22:16:32   
Podrum Š.
Ja odlepih više od pakovanja ... Da prostiš najviše sam ponela toalet papira...
Tri tašne sam spakovala + matične ćelije kesa... Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Tashke jel su dosta dve spavaćice? Knjiga? Misliš da će moći (nemam iskustva sa CR, ja sam sa Darkom ušla u Betaniju u 7,30h utorak, on se rodio u 11,56h a izađosmo u sredu u 12,00h).... sve i da sam htela nije bilo kada čitatiuser posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 792
   RE: Kamperski vodič za porodilište
26.8.2010 22:21:02   
red sonia
IZVORNA PORUKA: Podrum Š.

Ja odlepih više od pakovanja ... Da prostiš najviše sam ponela toalet papira...
Tri tašne sam spakovala + matične ćelije kesa... Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Tashke jel su dosta dve spavaćice? Knjiga? Misliš da će moći (nemam iskustva sa CR, ja sam sa Darkom ušla u Betaniju u 7,30h utorak, on se rodio u 11,56h a izađosmo u sredu u 12,00h).... sve i da sam htela nije bilo kada čitatiuser posted image

ja nisam ni imala volje citati...a i sta ce ti knjiga,imaces tv i cimerkeuser posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 793
   RE: Kamperski vodič za porodilište
26.8.2010 22:37:38   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tash

Spakovah u torbu:

Za mene:
- 2 spavaćice
- 3 pakovanja uložaka
- 4 podmetača
- peškir
- grudnjak
- mrežaste gaće
- neseser: dezodorans, češalj, četkica i pasta za zube, vl. maramice, sapun, Pantenol, Lanolin
- papuče
- knjiga



Ja sam uzela one manje peskirice, pa cu da stavim 3kom za pocetak, a kasnije ce mi donjeti moji. Jedin o sto ja jos nosim su i papirne maramice, bivacin sprej, gel za dezinfekciju ruku i tufere za brushalter. A ubacicu i plazma keks, najmanju vodu i zvake ili bombonice. Jer prosli put nisam imala, a dok su moji dosli proslo je skor 4 sata a ja krepavala od gladi.
Eh da i obavezno foto aparat, mob i punjace.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 794
   RE: Kamperski vodič za porodilište
26.8.2010 22:59:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: red sonia

one kao rukavice za bebe?


Ne treba mu to, nije ni Luka nosio.

IZVORNA PORUKA: Podrum Š.

Ja odlepih više od pakovanja ... Da prostiš najviše sam ponela toalet papira...
Tri tašne sam spakovala + matične ćelije kesa... Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Tashke jel su dosta dve spavaćice? Knjiga? Misliš da će moći (nemam iskustva sa CR, ja sam sa Darkom ušla u Betaniju u 7,30h utorak, on se rodio u 11,56h a izađosmo u sredu u 12,00h).... sve i da sam htela nije bilo kada čitati


Meni toalet papir nije trebao. Prvo sam imala kateter, a posle je bilo papira... user posted image Ili sam se brisala vl. maramicama? Ne sećam se, ali nisam ga nosila.
Ja ostajem 0+3 dana (tj 4 dana), i beba nije sa mnom. Umrla sam od dosade prošli put.

A spavaćice, ubacila sam dve, pa doneće neko još, majku mu, neću sve ja nositi. user posted image

Aha, fali:
- papirne maramice
- punjač za mobilni
- mogla bih ubaciti koji tupfer za grudi
user posted image

(odgovor članu red sonia)
  Direktna veza do poruke: 795
   RE: Kamperski vodič za porodilište
27.8.2010 10:42:20   
Jele
IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: red sonia

one kao rukavice za bebe?


Ne treba mu to, nije ni Luka nosio.

IZVORNA PORUKA: Podrum Š.

Ja odlepih više od pakovanja ... Da prostiš najviše sam ponela toalet papira...
Tri tašne sam spakovala + matične ćelije kesa... Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Tashke jel su dosta dve spavaćice? Knjiga? Misliš da će moći (nemam iskustva sa CR, ja sam sa Darkom ušla u Betaniju u 7,30h utorak, on se rodio u 11,56h a izađosmo u sredu u 12,00h).... sve i da sam htela nije bilo kada čitati


Meni toalet papir nije trebao. Prvo sam imala kateter, a posle je bilo papira... user posted image Ili sam se brisala vl. maramicama? Ne sećam se, ali nisam ga nosila.
Ja ostajem 0+3 dana (tj 4 dana), i beba nije sa mnom. Umrla sam od dosade prošli put.

A spavaćice, ubacila sam dve, pa doneće neko još, majku mu, neću sve ja nositi. user posted image

Aha, fali:
- papirne maramice
- punjač za mobilni
- mogla bih ubaciti koji tupfer za grudi
user posted image



Meni su te rukavice baš dobro došle, Uroš je baš imao noktiće i grebao se. Posle kad su mi ispale, stavljala sam mu čarapice na šakice user posted image

Što se toalet papira tiče, mi ga nismo imali u WC-u, nego imaš ono što doneseš. Ja sam za brisanje ipak koristila onaj vlažni DM-ov toalet papir - formula 'Bez suza' user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 796
   RE: Kamperski vodič za porodilište
27.8.2010 10:45:45   
red sonia
nema u betaniji toalet papira,bar ja nisam videla...

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 797
   RE: Kamperski vodič za porodilište
1.9.2010 11:08:53   
Anoniman
Žene, jel da kupujem spavaćice dugih rukava? Šta da radim?

Imam od prvog porođaja sve bez rukava, mislila sam da ponesem neki žemperak, ali nakon CR sam na infuziji par dana, pa baš i ne znam kako ću to oblačiti i svlačiti...

(odgovor članu red sonia)
  Direktna veza do poruke: 798
   RE: Kamperski vodič za porodilište
1.9.2010 11:31:24   
mejvis
Ja mislim da je bolje džemperak, kad već imaš bez rukava!
A i u bolnicama ume da bude baš toplo....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 799
   RE: Kamperski vodič za porodilište
6.9.2010 11:11:38   
Anoniman
Devojke , imam pitanje : što se tiče spavaćica za porodilje , vidim da spominjete kratak rukav i dug rukav . E sad , mene zanima šta podrazumevate pod kratkim rukavom - jesu li to spavaćice na bretele ili one sa rukavima do lakata ? A šta dug rukav - one skroz dugačkih rukava , do šaka ?? Pitam to zbog kupovine , meni je termin u novembru , pa mislim da bi mi bilo najbolje da kupim neke spavaćice kojima su rukavi do lakata , zbog braunile , a opet da mi ne bude hčadno , inače svi kažu da je toplo u Betaniji .

Dakle , kakvi rukavi za novembar u Betaniji ?

(odgovor članu mejvis)
  Direktna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here