|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kamperski vodič za porodilište
2.7.2014 21:43:53   
bubulence
slazem se sa svim sto je NM napisala, jedino bih ja odmah ponela 3 spavacice. u jednoj sam bila na porodjaju, drugu obukla kada su me spustili u sobu posle 2 sata a trecu opet posle 2-3 sata jer sam bila mokra skroz skroz. tamo je pretoplo a kao sto kaze NM znojacete se mnogo posle porodjaja.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1951
   RE: Kamperski vodič za porodilište
2.7.2014 22:25:12   
Mille
Uf..hvala za informacije iz prve ruke :) Nosicu tri spavacice pa sta bude..a i podmetace, mada dostavice mi dragi sta vec treba..nisam znala za te siroke wc solje..treba bas dobro promisliti o svemu..

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1952
   RE: Kamperski vodič za porodilište
2.7.2014 22:52:26   
bubulence
mi smo pored svakog kreveta imale asepsol pa sam prskala wc solju mada i nisam sedala. a podmetace nisam nosila (za wc)... podmetaca za krevet sam potroslila cini mi se oko 10 komada. (u subotu pre podne se porodila, u ponedeljak izasla). spavacice sam nosila te 3 ali su i moji jos doneli jednu ili dve, ne secam se tacno. labelo obavezno poneti i to nosis sa sobom u pretporodjajnu salu. mnogo znaci kada budes disala i kada ti usta budu skroz suva.

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 1953
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.7.2014 7:21:46   
tillia
e,i ja spremila te podmetace za wc.Moracu dokupiti spavacice.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1954
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.7.2014 11:26:35   
pari
I ja moram da dokupim spavaćice...
Šta nosite od kozmetuke? I da li nosite neke lekove?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu tillia)
Direktna veza do poruke: 1955
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.7.2014 11:51:52   
Vanda
Sto se tice lekova meni su rekli da ponesem redovnu terapiju (imam bronhijalnu astmu) i nista drugo.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1956
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.7.2014 14:43:34   
Mille
Ja se razmisljam da ponesem neki paracetamol ako zatreba da mogu da popijem. Pitanje je da li bi i pomogao uopste.

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1957
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.7.2014 14:46:19   
Mille
Pari, ja od kozmetike nosim cetkicu i pastu za zube, kremu za lice, gel za tusiranje, kremu za ruke, mleko za telo, labelo, vlazni toalet papir..ne znam dali sam jos nesto zaboravila...sve ona mala pakovanja iz dm-a.

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 1958
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.7.2014 15:29:22   
pari
razmišljam da li da nosim povidon jod penu za intimnu higijenu, tj.za ranu...babica iz škole roditeljstva nam je to savetovala...

a za lekove i ja razmišljam...čula sam za par homeopatskih dobrih lekova (npr. arnika) ili uzeti nešto od jačih lekova za bolove...

a kakav je taj vlažan toalet papir?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 1959
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.7.2014 15:45:13   
bubulence
nama su u betaniji davali brufen kada smo se zalile da nas boli rana... nisam nista nosila

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1960
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.7.2014 17:19:30   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Mille

Ja se razmisljam da ponesem neki paracetamol ako zatreba da mogu da popijem. Pitanje je da li bi i pomogao uopste.

O da, obavezno! Mozes onaj plavi panadol. Ja sam nosila i faktu cepice.
Brufen ce ti dati ako se zalis ali samo ako je dr u viziti to upisao na listu inace ne. Bolje da imas svoje.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Mille)
Direktna veza do poruke: 1961
   RE: Kamperski vodič za porodilište
3.7.2014 17:21:11   
New Mom

IZVORNA PORUKA: pari

a za lekove i ja razmišljam...čula sam za par homeopatskih dobrih lekova (npr. arnika) ili uzeti nešto od jačih lekova za bolove...

Ako planiras da dojis, proveri da li je kompatibilno sa tim. Moze inace paracetamol odmah a posle par nedelja i brufen.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1962
   RE: Kamperski vodič za porodilište
4.7.2014 9:42:51   
Mille
NM hvala na odgovoru..definitivno onda nosim panadol.. A vlazan toalet papir u sustini izgleda kao vlazne maramice takvo je i pakovanje..ne znam ni da li ima razlike, a ja ga koristim kada nisam kod kuce, i u mogucnosti da se lepo operem nakon obavljanja nekih stvari..ipak me muci oav mali hemoroid, faktu krema mi za sada nista nije pomogla..sad sam uzela neke cepice na bazi kantariona..

_____________________________

I don't dance to a different drummer, I have my own music in my heart.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1963
   RE: Kamperski vodič za porodilište
4.7.2014 10:37:47   
bubulence

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: Mille

Ja se razmisljam da ponesem neki paracetamol ako zatreba da mogu da popijem. Pitanje je da li bi i pomogao uopste.

O da, obavezno! Mozes onaj plavi panadol. Ja sam nosila i faktu cepice.
Brufen ce ti dati ako se zalis ali samo ako je dr u viziti to upisao na listu inace ne. Bolje da imas svoje.


nama je sestra donosila brufen iako dr nismo ni videle, samo je rekla da mozemo da dobijamo na 8 sati, ne na manjem razmaku ali je to bilo ok...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1964
   RE: Kamperski vodič za porodilište
4.7.2014 12:25:15   
pari
A za pranje rane posle epiziotomije? Nešto nositi?

Bade mantil treba?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1965
   RE: Kamperski vodič za porodilište
4.7.2014 12:32:01   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: pari

Bade mantil treba?


Mislim da ne. Kod nas niko nije nosio u junu. Pokrivale smo samo tankim prekrivačima, pa čak i kada je kiša bila napolju, u bolnici je nekako uvek vruće.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1966
   RE: Kamperski vodič za porodilište
4.7.2014 14:08:12   
New Mom
Epiziotomija se pere samo mlakom vodom, nikakav sapun ili kupka. Posle tusiranja se to mesto brise uloskom, samo onako potapkas. A posle dok lezis mozes je naspricati Octenisept sprejom i ostaviti da se susi.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1967
   RE: Kamperski vodič za porodilište
4.7.2014 14:25:06   
pari
Hvala puno!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1968
   RE: Kamperski vodič za porodilište
5.7.2014 8:14:51   
Mariya

IZVORNA PORUKA: pari

razmišljam da li da nosim povidon jod penu za intimnu higijenu, tj.za ranu...babica iz škole roditeljstva nam je to savetovala...

a za lekove i ja razmišljam...čula sam za par homeopatskih dobrih lekova (npr. arnika) ili uzeti nešto od jačih lekova za bolove...

a kakav je taj vlažan toalet papir?


Sto se tice lekova, mi smo u porodilistu dobijali analgin, a sada su nas obavestili da treba da ga ponesemo u porodiliste, kao i ergometril kapi jer ih nemajuuser posted image .
Povidon jod se savetuje i nama, ali mislim da nema potrebe da ga nosis, vec ces ga koristiti kuci.
Ja umesto vlaznog TP koristim baby vlazne maramice, pampers ili druge koje koristim i za Lu. Svakako ceskupiti i nositi maramice za bebu, pa samo ponesi pakovanje vise za sebe.

A sto se tice spavacica, trebace ti jedna u kojoj ces se poroditi, em ces se oznojati, a bice i krviuser posted image , pa jedna u koju ces se presvuci nakon tusiranja, a posle sve zavisi od toga koliko ce ti biti toplo i kako ti krene mleko, ja sam ih menjala dnevno kad mi je mleko krenulo, sve sam spavacice umazala. E a moj predlog je da ih ne kupujes, nego pozajmis, u slucaju da si kao ja i ne nosis spavacice.( Ja sam kupila 2 nove a ostalo pokupila od mame i sestre. Na buvljaku su turske pamucne spavacice 1000 din, pa kad kupis 4-5 to je mnogo para, ili sam ja stipsauser posted image ne dam toliko za nesto sto cu nositi 3 dana.. To je ipak dusek za krevetac ili gomila odece i drugih potrebnih stvari). Bade mantil - pa sve zavisi kakvo ce biti vreme. Ja imam jedan tanki pamucni koji zauzima mesta koliko i jedna spavacica (jer onaj frotirski je velicine 2 velika peskira), a ako je hladno uvece super ce ti doci da se ogrnes.

Ne vidim da neko spominje one uloske za grudi ili kako se vec zovu. ne znam da li su dozvoljene, ali ih ponesite, mene su spasile jer mi je mleko bas bas krenulo i sva sam bila umazana, a i cimerki sam pozajmljivala jer je i njoj curilo mleko.
I mrezaste gace ili one za jednokratnu upotrebu, kad je vizita i kad lezis - bez njih si, kad ustajes obuces ih i mirna backauser posted image

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1969
   RE: Kamperski vodič za porodilište
5.7.2014 8:32:26   
pari
hvala Mariya!
na sajtu fronta piše da daju spavaćicu za porođaj...e sad, da li je to tačno...
Super si me podsetila za podmetače za grudi, poneću ih.
A mrežastih gaća sam spakovala 3, ne znam da li je dovoljno?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1970
   RE: Kamperski vodič za porodilište
5.7.2014 8:58:07   
bubulence
dovoljno je troje mrezastih gacica...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1971
   RE: Kamperski vodič za porodilište
5.7.2014 11:36:28   
ivaMark
Mrezastih sam nosila vise, pomeri se ulozak pa se isprljaju user posted image

I nisam ih skidala kada je bila vizita, bas me briga...ajd neka oni hodaju sa uloskom uzmedju nogu bez gacica.... Eto.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1972
   RE: Kamperski vodič za porodilište
5.7.2014 12:45:33   
Vanda
A devojke sta su to podmetaci za grudi?

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 1973
   RE: Kamperski vodič za porodilište
5.7.2014 13:01:47   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Vanda

A devojke sta su to podmetaci za grudi?

podmetaci za grudi??? Mozda se misli na one uloske za grudi koji se stavljaju kad mleko curi iz grudi nekontrolisano.

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1974
   RE: Kamperski vodič za porodilište
5.7.2014 13:10:08   
Mariya
IZVORNA PORUKA: Vanda

A devojke sta su to podmetaci za grudi?


Nisu podmetaci nego ulosciuser posted image ili jastucici ili kako se vec zovu. Jednokratni su ti jastucici od vate, sa jedne strane su samolepljivi, postavljas ih na brus kada ti curi mleko, a imas i one perive, oni su tekstilini, pa se peru u masini.
Ja sam uzela one "Canpol" gace, 5 kom. u pakovanju i potrosila sam 4. One su se mogle prati.A ya povidon jod proveri u porodilistu, ja mislim da se ne nosi, nego se koristi kod kuce.

< Poruku je uredio Mariya -- 5.7.2014 13:13:00 >

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here