|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kamperski vodič za porodilište
6.7.2014 10:19:10   
Vanda
Hvala user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1976
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.7.2014 11:36:57   
pari
Ja sam se porodila pre 10 dana u frontu. Od papira je trebalo samo knjižica,uput,krvna grupa i l.karta. Iako sam imala epidural, niko mi nije teažio analuze za to. I pošto je mm prisustvovao, tražili su nam bris grla i nosa

< Poruku je uredio pari -- 21.7.2014 11:38:17 >


_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1977
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.7.2014 13:48:30   
pari
Što se tiče stvari, ja sam koristila njihove spavaćice, možeš da ih menjaš kad god želiš i praktičnije su. Osim toga, pribor za ličnu higijenu, peškiri, toalet papir, oni papiri za wc šolju (u dm-u ima super malo pakovanje koje je baš zgodno), mrežasti ulošci i mrežaste gaće, podmetači za krevet (ima u aksi i dm-u npr.), plazma i voda. Za bebu trebaju samo pelene jednokratne, krema i vlažne maramice. I naravno za izlazak iz porodilišta, odeća za mamu i bebu.

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1978
   RE: Kamperski vodič za porodilište
4.9.2014 12:59:37   
vonavoj
Vreme je da spremam torbu za porodiliste,i citam da je NM nosila sampon za suvo pranje kose..dobra ideja!
I obavezno cu poneti flogocid,jer sam prosli put dobila ogromne suljeve,da ih odmah namazemuser posted image
Kod nas su bebe uvijene u pelene,sa benkicom,ali moja T se stalno odmotavala,i morali su da mi donesu odelce,to cu morati da pripremim..

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1979
   RE: Kamperski vodič za porodilište
4.9.2014 13:04:55   
wivern
Von i ja sam pre neki dan iscitavala i pravila spisak sta mi treba. I kupila mrezaste uloske, za pocetak user posted image
Dobra stvar su i podmetaci za wc. Ja nekako po bolnicama ne volim da akam svoje spavacice i uvek sam uzimala njihove. Sad cu poneti jednu za svaki slucaj pa ako bas budem morala da je koristim koristicu.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1980
   RE: Kamperski vodič za porodilište
4.9.2014 13:36:19   
vonavoj
wiv,i da hoces neces moci da sednes na wc solju..
ja nisam ni isla cesto u wc,isla sam stalno na tusiranje i menjala uloske,i u tus kabini piskila,lakse mi je bilo,tako su nam i rekli!user posted image
Kod nas nemaju spavacice,moramo nase da nosimo..Meni su najbolji VIR 80 ulosci..

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1981
   RE: Kamperski vodič za porodilište
4.9.2014 13:39:08   
wivern
Nemam pojma koje sam kupila..danas idem po ostatak..mrezaste gacarone iii..zaboravli sam vec user posted image
Moram da procitam na spisku user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1982
   RE: Kamperski vodič za porodilište
4.9.2014 13:54:46   
bubulence
ja sam uzimala neke Niva uloske, bili su odlicni. a mrezaste gace su mi bile uzasne, nosila sam ih 2-3 puta... ali neke zene kazu da su spas

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1983
   RE: Kamperski vodič za porodilište
4.9.2014 13:56:34   
vonavoj
Dobila sam venera uloske,probacu i njih!
A bez mrezastih gaca ne bih mogla da hodamuser posted image
NIsam imala veliku ranu i mogla sam da ih obucem! Mene nisu stezale,i dugo sam ih nosila i kod kuce.sve se luftirauser posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1984
   RE: Kamperski vodič za porodilište
5.9.2014 9:21:13   
Modessty
Prebačeno iz teme GAK Niš:


IZVORNA PORUKA: Ana13

Danas su mi u EI dali spisak stvari za porodiliste,ali nisam sigurna da je ok

-uput za porodiliste i rezultati analiza (ne pise kojih,to ce dr da mi da upute sta da radim)

Kesa A (za porodjajnu salu):
1)spavacica
2)sapun
3)toalet papir
4)papuce
5)peskir

Kesa B (za boravak majke na klinici):
1)spavacica (2 komada)
2)papuce
3)bade mantil
4)toalet papir
5)pribor za licnu higijenu
6)dva peskira
7)podmetaci za krevet (3 komada)
8)plasticna casa
pisalo je i mrezasti ulosci i termometar,ali je precrtano ??

Kesa C (za bebu)
1)pelene za jednokratnu upotrebu (10 komada)
2)tetra pelene (5 komada)
3)benkice na preklop (5 kom)
4)bodici (5 kom)
5)veci peskir (1 kom)
6)masna krema
7)vlazne maramice

Stvari za otpust bebe
1)jastuce ili nosiljka za iznosenje bebe
2)pelena za jednokratnu upotrebu
3)svedska
4)tetra
5)benkica
6)odelce
7)kapica

Dokumentacija
zdravstvena knjizica,licna karta,krvna grupa i Rh faktor,rezultati testa na zuticu,rezultati analize sekreta


IZVORNA PORUKA: mati
Zar to daju nasi dr? Ovo poslednje ti sigurno ne treba(stvari za otpust bebe),to donose oni koji ce sa tobom da izvedu bebu... Nema potrebe da stoji u bolnici, a nema ni mesta.
Ne treba ti ni spavacica za porodjajnu salu, nose se njihove.
A ti mrezasti ulosci sto su precrtani su ti sigurno potrebni.
Odakle li njima ovakav spisak.


IZVORNA PORUKA: Ana13
Nemam pojma,to mi danas dali u skolici za trudnice Pa vidim da se ne uklapa sa onim sto zene ovde pricaju da su nosile

A ova kesa C? Mislila sam da se za bebu ne nosi garderobica.Necu tamo sve da mi pogube


IZVORNA PORUKA: mati
Ma nema veze. Ni upola tih stvari ti ne treba,prelistaj teme unazad ili idi na temu Kamperski vodic za porodiliste, vidi sta su zene pricale. Tebi su potrebne stvari za taj prvi dan, ostalo ti donosi muz ili ko stigne. Ja samoba puta imala onu sportsku torbu sto se produzava. Nikakve kese.


IZVORNA PORUKA: daca77
Ovo kao da je za mene pravljen spisak stvari-posto se kod mene vecito nesto iskomplikuje, pa trebace bebi garderoba za 10-15dana


IZVORNA PORUKA: Ana13
ma znam ja da ne nosim ovo sve cim krenem u porodiliste,vec ce mm da donosi,ali nisam sigurna sta od ovoga da mu spakujem. Sad vidim na ovom papiru da pise vrlo sitno bebac.com na vrhu. Sta je bre ovo? Ocigledno nema veze sa nasim porodilistem. A vec sam citala sve teme za porodiliste i napravila svoj spisak,pa me sad zbunise sa ovom gluposcu


IZVORNA PORUKA: mati
Pu, pu, cuti Daco.
Ma ne treba ni za bebu, osim ako ti zelis da nosi nove stvari, ali ja sam se vodila onim "kud svi , tu i mali Muja", a svakog jutra donose cistu bebecu garderobicu.


IZVORNA PORUKA: daca77
Ana, to je portal slican ovome.
Mati, treba biti spreman na sve
Ja 1x kupila lepu i mogu vam reci prilicno skupu spavacicu, papuce, neke silne sapune i kreme, a to mi uopste nije trebalo, jer kad sam ja uspela da se pridignem iz kreveta-pustise me kuci.
Zato sam se 2x snabdela vlaznim maramicama, mirisljavim i antibakterijskim i to mi je bilo sasvim dovoljno...cesma s vodom kao da nije postojala u sobi


IZVORNA PORUKA: Ana13
Daco,znam sta je bebac,nego je glupo da mi stampaju sa njega sta je potrebno za nisko porodiliste. Valjda bi trebalo da imaju prave info,a ovakvih uopstenih spiskova sa neta mogu i ja da nadjem na sve strane



IZVORNA PORUKA: daca77
Ana, pa to je uopsten spisak...najbolje se raspitati kod zena koje su vec boravile tamo i videle sta je sve neophodno. Jel' plavusica drzala cas?


IZVORNA PORUKA: Ana13
jeste,Jelena.Mislim da tamo i nema drugih,sve drzi ona


IZVORNA PORUKA: Azra_
Nama je najbolje objasnila glavna sestra iz porodilišta šta treba poneti. Bili smo na kraju školice u obilazak porodilišta, i tada se ona zatekla tu, svaka od nas pitala šta je imala, tako da nam je žena baš lepo objasnila. Uglavnom sve ono što smo pisale. Stvari za bebu nisam nosila, osim pelena , vlažnih maramica i pavlovićeve.





_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1985
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.9.2014 12:34:51   
wivern
Spremila sam za neseser malu kupku, sampon, pastu za zube iz dm-a, podmetace za wc, vlazni toalet papir, mrezaste uloske. Sve mi se cini da nesto zaboravljam, a ne mogu da skontam sta.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1986
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.9.2014 12:38:35   
Trcosava
mrežaste gaće!

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1987
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.9.2014 12:38:48   
branki*
wiv,ponesi puno mrezastih ulozaka,trebace ti.ne mogu da se setim da l bese treba dulkolaks,da bi se izazvala stolica nakon porodjaja...u svakom slucaju,donece ti sta god da ti zafali ovi tvoji od kuce.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1988
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.9.2014 12:40:26   
dunja RR
Wiv, ponesi jednokratne podmetače za ispod tebe. Ja sam ih čini mi se u Llliju kupovala.

< Poruku je uredio dunja RR -- 20.9.2014 12:41:45 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1989
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.9.2014 12:44:55   
wivern
Trco imam 10 gaca, nadam se da je dovoljno nego sam zaboravila da napisem user posted image
Imam 3 paketa mrezastih ulozaka bojim se i da sam preterala, da ne ponesem sve odjednom nego da mi donesu sutra sa ostatkom stvari.
Dunjci kako to izgleda, i koliko mi toga treba?

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1990
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.9.2014 12:54:16   
dunja RR
Ja sam potrošila neke 4 podloge, ali sam bila na CR. Sada ću probati da nađem post od NM ona mi je to rekla da ponesem a ona se porađala prirodno.
To je podloga koju stavljaš nakon porođaja ispod tebe, da ne bi prokrvarila na posteljinu jer slabo menjaju istu. Gore je mekana, kao unutrašnji deo bebine pelene a odozdole plastificirana, da ne propušta.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1991
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.9.2014 12:54:59   
dunja RR
Evo Wiv
IZVORNA PORUKA: New Mom

Podmetaci - jednokratne podloge. Gore kao hmmm vatirano, donja strana kao najlon. Upijaju krv ako lohije prodju (a prodju). Mislim da su 90x60cm. Ovo 5kom je za prvu ruku, potrosi se vise (dovoljno sto imas 2 vizite dnevno i za svaku moras da stavis cist. Ovde u NS ti ne menjaju posteljinu sve vreme boravka tamo.
A i kuci se koriste dok god su lohije.
Kupuje se na komad, ja sam platila 49din i kupila ceo paket od njih 15.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1992
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.9.2014 13:02:53   
wivern
Pravo si user posted image zahvaljujem. Ja sam resila i da kupim onaj kineski crocs i da ga bacim cim izadjem iz bolnice user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1993
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.9.2014 13:04:18   
Trcosava
E ovo za stolicu, ja sam sebi spremila ovde mikrolax za decu (pomogao mi jedanput), a u bolnici su mi dali neki čepić koji mi nije pomogao skoro ništa (posle Ane) - tako da sam ja sad rešila to da ponesem. Sve ostalo sam ja dobijala u porodilištu. Ali sad ću morati svakako da pitam da li se nešto promenilo.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1994
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.9.2014 13:04:52   
branki*
nisi pretrala sa mrezastim,sve se to potrosi,a sta pa i oni drze,to probije zacas.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1995
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.9.2014 14:14:13   
wivern
Nekako se sve bojim da mi kesa ne bude prevelika zato pitam za uloske. Ali ubacujem i ovo za stolicu, za svaki slucaj.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1996
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.9.2014 19:14:44   
Jole84
Wiv podmetači za wc šolju su spas, devojke se mučile a ja ovde sa foruma pokupila svo znanje i bila pokretna apoteka user posted image
Ponesi i neku kremicu za bradavice, multi mam ili lanolin, nek se nađe, mada mogu i da ti donesu.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1997
   RE: Kamperski vodič za porodilište
20.9.2014 19:29:03   
wivern
Jole ja cu napakovati kofer ako ovako nastavim user posted image
Pribor za ličnu higijenu
Peškir
Papuče koje mogu da se kvase
2-3 pakovanja mrežastih uložaka i mrežaste gaćice
Ovo po njima treba da se ponese za porodjaj, a moja licna higijena kofer od 10 kg user posted image , salim se naravno

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1998
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.9.2014 9:48:57   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: wivern

Spremila sam za neseser malu kupku, sampon, pastu za zube iz dm-a, podmetace za wc, vlazni toalet papir, mrezaste uloske. Sve mi se cini da nesto zaboravljam, a ne mogu da skontam sta.

vlazni toaletni papir ti nece trebati,tj,ne bi valjalo da briskas ranu sa tim,neces ni imati potrebe,uvek se peri kad ides u wc i menjas ulozak!
Ponesi i neku tetra pelenu,tj,spremi,kad ti donesu bebu,da stavis na posteljinu..ja sam prosli put zaboravila!
Nama podmetaci ne trebaju,dobijemo neke plasticne,njihove..a imam celu kesu,sestra mi donela..necu da vucem,sve cu da objasnim mm gde se nalazi..

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1999
   RE: Kamperski vodič za porodilište
21.9.2014 10:02:02   
Mala Elena
Ja sam ponela 2 pakovanja ulozaka , brzo se potrosi ! Nama su rekli da ranu peremo iskljucivo sapunom a ne kupkom ...Podmetac sam imala a posteljinu nam ni jednom nisu promenili...u toku noci mi se pomerio podmetac pa sam narednih dana muku mucila da carsav namestim tako da ne spavam na mrlji . Ponela sam i alajner i maskaru za izlazak user posted image

< Poruku je uredio Mala Elena -- 21.9.2014 10:03:05 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here