|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić!
4.10.2010 15:17:15   
Crvenkapa85
i kod nas su u vrticu razne aktivnosti cele nedelje tipa decija prava,u sredu imamo deciji vasar a u petak maskenbaluser posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Idemo u vrtić!
4.10.2010 16:00:09   
anajid
Ne znam jel u Srbiji ima dječja nedjelja,


To je medjunarodna manifestacija!

Zene znam da je pretesko,ja radim kao vaspitac evo vec 8 god. i vec se pitam i kukam kako cu svoje ostaviti?Ici ce u isti vrtic gde ja radim,ali ne u moju grupu naravno i mogu virnuti svaki cas da vidim sta radi,a opet mi jeuser posted image !

A isli mi uvek na zivce pojedini roditelji koji se sa dceom satima ubedjuju u garderobiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Idemo u vrtić!
7.10.2010 10:08:33   
bokicans
Uuuuuuuuuu ovo moje dete se nikada ali nikada nece navici na vrtic,sada još došla nova vaspitacica,uzassss.Ali ruku na srce zena je divna,i volim sto je starija,kaze da Nadja svaki put prestane da place cim ja odem,a kada je ostavljam i vodim kao da je koljem.Vec me roditelji gledaju kao da nisam sva svoja..

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Idemo u vrtić!
7.10.2010 10:41:17   
Jeca*
E, to kako te gledaju roditelji, zabole te user posted image  Ja sam se toliko loših roditeljskih stavova naslušala u vrtiću, ali na jedno udje na drugo izadje..svako nek gleda svoje dete i nek radi kako misli da je najbolje. Ne sekiraj se. mora da se navikne na vrtić, ona je već velika i sve kapira, shvatiće da je to neminovno. A i sigurna sam da joj tamo nije loše, igra se sa vršnjacima...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 8:54:01   
Didy
Samo da vam javim - polako se navikavamo. U ponedeljak i u utorak je ostao samo do 9h, nije hteo da doručkuje. U sredu je ostao do 10h, kažu da je malo jeo. Dolazili su im iz pozorišta, posle mi je pričao da je gledao konjića (zaista jeste bio konjić u predstavi, pitala sam vaspitačice). Juče je ostao do spavanja, kažu da je i doručkovao i ručao i to vidim da se baš najeo, jer nije hteo ništa kod kuće kad sam ga nudila pre spavanja. Danas isto ostaje do spavanja, od nedelje ćemo verovatno probati i spavanje.
Malo plače kad ga ostavljam, danas je samo složio tužnu facu kad smo stigli ispred i tek malo zaplakao. Zagrlila sam ga i poljubila, uvela unutra. Kad je ušao u sobu nije plakao. Kažu da bude dobar i da uopšte ne plače. Priča rado šta se događa tamo, tj. odgovara na pitanja i kad ga pitam da li će opet ići, kaže da hoće.
Generalno sam zadovoljna vrtićem i vaspitačicama. Jedna ima 25 godina, druga oko 35, ne mogu tačno da procenim. Dopadaju mi se obe. Kad god sam došla, one su bile među decom, pevali su, igrali se zajedno, juče su ih vodili napolje, crtali su kredama... Dete mi je uvek u suvoj peleni (još nismo skinuli, sad neću da ga time još opterećujem), uvek je čist, odeća čista... E, da, kažu da im daju da jedu sami, što verujem da jeste jer ne mogu njih 2 da hrane njih 15 u isto vreme, a još nijednom nije bio isprljan. Hoće on i kod kuće da jede sam, ali se često zaprlja. Ne znam, možda je tamo pažljiviji...user posted image
Da, juče je u vrtiću bila tribina za roditelje o razvoju i pravilnoj ishrani dece i baš mi se dopalo. Organizuju i školu roditeljstva u saradnji sa raznim pedagozima, psiholozima, nutricionistima i sl. Prijavila sam se, baš me zanima kako će da bude. Vidim da se trude. I jelovnik im je sve bolji - serviraju im integralni hleb, juče su imali file soma...
Ne znam, žene, naslušala sam se svakakvih priča o vrtićima. Pričali su mi da deca tamo po ceo dan gledaju crtane filmove, ovde nisu još nijednom, Stefan bi mi sigurno rekao. Vidim da stvarno rade sa njima, a najbolji mi je pokazatelj moje dete koje se dosta brzo uklapa. Nadam se da ovo nije neki moj prvi pogrešan utisak i nadam se da će ostati ovako.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 8:57:30   
Jeca*
Kod nas u jaslicama nema tv-a, a u vrticu ima, ali znam da je direktorka veliki protivnik gledanja tv-a, pa vidim da im pustaju crtace ponekad rano ujutru dok se okupe ili popodne kad ih ostane malo pa cekaju roditelje. Ma ja volim vrtic..moj sin juče u kolima peva "pliva patka preko save nosi pismo na vrh glave..."...od kad nisam čula tu pesmicu, oduševila sam se user posted image
a izvini didy, sad nesto razmisljam da ne znam odakle si...jesi li u BGu, u kom delu grada?

< Poruku je uredio Jeca RR -- 8.10.2010 11:14:06 >


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 9:00:33   
Didy
Ne, ja sam iz Bačke Palanke.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 9:01:19   
Jeca*
a-ha...ok, sorry user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 9:08:41   
simke
Super Didyuser posted image user posted image user posted image

Moj Siniša još uvek plače kad ulazi u vrtić user posted image Kad vidi vaspitačicu pruža rukice da ide kod nje,ali plače i mrmlja mama,mamauser posted image Čim ja odem prestane da plače,jede i spava,ma sve super,vaspitačice nemaju ni jednu primedbu na njega,a najmlađi je u grupiuser posted image Samo mu rastanak teško pada,a da se ne lažemo i meniuser posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 9:09:10   
Didy
Ne moraš se izvinjavati, ja sam kriva što nisam napisala na profilu odakle sam.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 9:12:25   
Didy
I Stefan je najmlađi. Ima dosta dece koja su rođena u januaru, pa kad preračunam, oni su skoro godinu dana stariji od njega...
Ja sam prva dva dana plakala čim sam ga ostavila. Izlazim iz vrtića i brišem ja suze.user posted image A i sad mi knedla zastane u grlu kad mu vidim tužnu facu ispred vrtića, iako znam da mu je dobro i da tako mora.

IZVORNA PORUKA: simke

Super Didyuser posted image user posted image user posted image

Moj Siniša još uvek plače kad ulazi u vrtić user posted image Kad vidi vaspitačicu pruža rukice da ide kod nje,ali plače i mrmlja mama,mamauser posted image Čim ja odem prestane da plače,jede i spava,ma sve super,vaspitačice nemaju ni jednu primedbu na njega,a najmlađi je u grupiuser posted image Samo mu rastanak teško pada,a da se ne lažemo i meniuser posted image



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 9:28:10   
bokicans
Meni Nadja i dalje place,stalno,nista ne jede,od 8 do 14,kazu da je pustim još koji dan pa ako tako nastavi da je uzimam pre spavanaja,jer nema više smisla.samo ce se razboleti.Kazu jako ,jaka emotivna veza sa majkomuser posted image ,pa joj tesko ide privikavanje.Meni se ne dopada sto ne idu napolje,dok je ovako još lepo vreme.Meni ona stalno vice da joj je dosadno jako u vrticu a bljakavo da jede,i deca su glasnauser posted image ....Jutros dok sam otišla okolo da je izvadim iz kola ona se zakljucala i nije htela da mi otkljuca da je izvadim iz kola......šiznucu

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 9:31:35   
Crvenkapa85
ja sam maju u pocetku ostavljala na 2 sata...al prvo malo sa njom budem tamo da je zainteresujem za nesto...pa kad se zaigra dodje vaspitacica a ja smugne...mada ovih dana da kucnem u drvo nema problema jer je decija nedelja pa svasta nesto zanimljivo rade...jutros je u kostimu trcala u vrtic......jedva je stigoh,nije me ni poljubila na rastankuuser posted image

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 9:36:05   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: bokicans

Meni Nadja i dalje place,stalno,nista ne jede,od 8 do 14,kazu da je pustim još koji dan pa ako tako nastavi da je uzimam pre spavanaja,jer nema više smisla.samo ce se razboleti.Kazu jako ,jaka emotivna veza sa majkomuser posted image ,pa joj tesko ide privikavanje.Meni se ne dopada sto ne idu napolje,dok je ovako još lepo vreme.Meni ona stalno vice da joj je dosadno jako u vrticu a bljakavo da jede,i deca su glasnauser posted image ....Jutros dok sam otišla okolo da je izvadim iz kola ona se zakljucala i nije htela da mi otkljuca da je izvadim iz kola......šiznucu


nemoj da se ljutiš, ali ovako kad sa strane čitam, što se kaže "hladna srca" deluje kao da te ona ucenjuje, što je za decu vrlo vrlo normalno, ali mislim da sad moraš da izdržiš ovu svoju odluku da ide u vrtić jer će ti biti još gore kad dodju bebe. Kako ce tek tad da ispolji jaku emotivnu vezu sa mamom?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 9:39:26   
bokicans
Pa ja predpostavljam,da je tako,ali nemam više ni snage sa ovolikim stomakom da se borim,jedva vec hodam a ne nesto drugo....

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 9:40:05   
Crvenkapa85
potpisujem te jeco....moja maja to radi u bilo kojoj situaciji...neverovatno kakvi su mali ucenjivaci,mali diktatoriuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 9:41:47   
bokicans
Premazani su svim bojama!!!

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 9:42:45   
Didy
Bokice, pa je l' plače samo kad je ti dovedeš ili stalno tamo plače? Stefan pomalo plače kad dolazimo, ali čim ga predam, smiri se i kažu da ceo dan ne zaplače.
Probaj da joj pričaš stalno neke pozitivne stvari o vrtiću i o deci, uvek se smeškajuči, bar ja tako radim. "Jao, evo ih drugari! Sad ćete da se igrate, pa će tete da vam puste muziku..." i on se onda smiri, sluša... I kod kuće s vremena na vreme pomenem i pitam ga kako mu je i šta rade, pa sve opet okrenem na pozitivno. Čitala sam da im ne treba stalno pričati o vrtiću i da se treba ponašati kao da je to nešto normalno, ne praviti spektakl od toga ni u pozitivnom ni u negativnom smislu, već kao da je to normalna svakodnevna aktivnost, kao da ide npr. da pere ruke i da onda i oni shvate to kao normalno. Ako vide da si ti neodlučan, i oni se kolebaju, nisu sigurni.
A je l' hoće Nadja da ostane s nekim drugim veći deo dana? Stefan je, recimo, ostajao sa bakama, sa tetkom, sa ujakom, kod kume... Bez problema, ni ne pita gde sam ja. Zato i mislim da će dobro da se navikne samo kad stekne sigurnost u vaspitačice i kad se navikne na decu i na prostor. Velika je to promena za njih, kako nije. Verovatno stalno neko galami, viče, a kod kuće su uglavnom u miru i u tišini ako su sami.
Ne znam šta da ti kažem, ja bih na tvom mestu probala još malo, biće ti mnogo lakše kad dođu bebe, ali ako ne ide, ne ide... Vidi šta kaže neki dečji psiholog, pedagog, popričaj s njima, posavetuj se. Verovatno su imali slične slučajeve...
Srećno!

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 9:42:51   
Jeca*
a to dosadno u vrticu...kao manje je dosadno kod kuce? ma foliranti..kako moze da im bude dosadno uz 10-15 svojih vrsnjaka, gomilom igracaka, muzike, igrica....
a ja recimo volim sto ne idu napolje jer ne moram da se sekiram da li su zakopcani, da li su im hladne ruke, da li je pao na beton i razbio se....user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 9:58:24   
Crvenkapa85
meni se cini bas da je hladno napolju,nije mi za jurcanje......pa njoj su hladne rucice i kad odem po nju u vrtic.....nema grejanja......napolju bi se jurcali.....a ko ce ih obuzdati......meni je jedna vaspitacica rekla jednom,sto ste doveli dete u vrtic tako lepo obuceno,isprljace se......user posted image ,a joj napravila kikice,teksas suknju,zute hulahopkice,majcicu zutu,ma bila mi je kao kanarinacuser posted image ,jedna mama mi je u sali rekla sutra se nadjemo kod crvenog krsta da pokupimo garderobuuser posted image za vrtic

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 10:00:58   
Jeca*
joj da znate kako se meni luka vraca kuci, prljav, na duksu se vidi ceo rucak user posted image  vec sam se navikla. Kaze, ucimo da jedemo sami. On ume da jede sam, ali ne bas supu, grasak i sl...jbg predala sam se, naoruzala dobrim praskovima i ostalom "hemijom", i  racunam da sve to ide u rok sluzbe user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 10:10:54   
Didy

IZVORNA PORUKA: Crvenkapa85

meni je jedna vaspitacica rekla jednom,sto ste doveli dete u vrtic tako lepo obuceno,isprljace se......user posted image ,a joj napravila kikice,teksas suknju,zute hulahopkice,majcicu zutu,ma bila mi je kao kanarinacuser posted image ,jedna mama mi je u sali rekla sutra se nadjemo kod crvenog krsta da pokupimo garderobuuser posted image za vrtic


Nama je vaspitačica rekla da decu dovodimo isključivo u trenerci da bi imali slobodan pokret i da bi mogli da se penju i provlače (imaju neki poligon od strunjača). To mi se baš dopada, a tako sam i mislila da ga oblačim, jer mu tako i jeste najudobnije. I isto je rekla da se ne prave nikakve kikice i frizurice devojčicama, jer posle one moraju da im to skidaju pre spavanja. Ima logike. I zaista vidim da su svi dečaci i sve devojčice u trenerkama.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 10:21:09   
Jeca*
pa da...ja polazim i od sebe. muka bi mi bilo da se po kuci vucem 8-9h u farmericama. Luku oblacim u trenerke i dukseve, majice i sl...picnemo se bas kad je neka prilika, tipa slikanje, zurka, rodjendan...a imamo garderobu za izlaske koju ne nosi u vrtic user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 10:21:35   
simke
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

joj da znate kako se meni luka vraca kuci, prljav, na duksu se vidi ceo rucak user posted image  vec sam se navikla. Kaze, ucimo da jedemo sami. On ume da jede sam, ali ne bas supu, grasak i sl...jbg predala sam se, naoruzala dobrim praskovima i ostalom "hemijom", i  racunam da sve to ide u rok sluzbe user posted image

Ja sam se odavno navikla,jer je  Siniša prilično samostalan,odavno sam jede,tačnije ljuti se ako mu se  mešamo  u posaouser posted image user posted image user posted image Iz vrtića se retko vrati uflekanog duksa,a i ređe se tamo upiškiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 10:30:07   
Didy
O tome sam ja baš pisala u jednom od prethodnih postova. Stefan dođe skroz čist, sit, kažu da sam jede... nešto mi tu ne štima. Odneli smo portiklice, ali sumnjam da bi paradajz čorba, koju su juče imali za ručak, ostala na portikli.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Nije se vratila kući iz škole. I neće se v...
Pre nego što kreneš da upireš prstom u druge, možda ipak da ga staviš na čelo.
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here