|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 10:46:16   
simke
Ja sam se zaprepastila koliko se Siniša uozbiljio,osamostalio,nekako je preko noći odrastaouser posted image Mislila sam da mora da ga oni hrane,čim je tako čist,ali pre neki dan sam mu dala supice i kačikicu,a on se nagnuo nad tanjir i klopa sam,ništa mu kanulo nijeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 10:46:19   
Crvenkapa85
bila sam da ih slikam,napravili citav kurslus,maja mislila da ide kuci,pa je plakala do iznemoglosti...eto sta sam napravila......jedna mala mi se nakacila na vrat i kaze mama vodi me kuci....istu tu malecku je vaspitacica odgurnula kad je izlazila iz sobice....zgrozila sam se....to je ista ta vaspitacica sto je vikala na maju kad je plakala na ulazu vrtica....user posted image .....da nisam prihvatila malecku verovatno bi pala......slosilo mi se u momentu.....nisam nikako reagovala,jer izasla napolje...maja je i dalje plakala,htela sam i kuci da je povedem al je vaspitacica odvela uplakanu da igruju u kolu.....sad mi je tako tesko......al da ova glupaca gurne dete....pa ja ne znam,da je bila maja mislim da bih joj tu ruku u momentu otkinula......mozda je to guranje u mojim ocima bilo tako strasno.....al opet nemoj dete da guras!!!!!i kad sam odlazila,vidim ispred sobe stoji kafa......gospojica je zurila na kafu...o pic.....ti materina....ufuser posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 10:51:57   
Jeca*
ja bih direktno otisla kod upravnice! Ma kad su deca u pitanju nemam blama ni za sta
a sto ih vaspitacica nije slikala? ja odnesem fotoaparat i dam im da one slikaju

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 12:43:56   
bokicans
Ja bih joj obe ruke kljakave polomila!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 13:37:15   
Crvenkapa85
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja bih direktno otisla kod upravnice! Ma kad su deca u pitanju nemam blama ni za sta
a sto ih vaspitacica nije slikala? ja odnesem fotoaparat i dam im da one slikaju
KO ZNA STA BI SLIKALA I KAKO BI USLIKALA....SVA SRECA PA JE NEMA NA SLIKAMA......kravetina....ona do duse nema dece.......a presla je 40.....bar mislim da je presla.....mozda se zato tako i ponasa,pa sto onda radi u vrticu.....
ne ostavljam nikom nista svoje........jos kakva je da ga pokvari....mm bi me obesio na zitnom trgu u momentu.....ja sam slikala...okacicu slikicu


< Poruku je uredio Crvenkapa85 -- 8.10.2010 13:38:29 >

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Idemo u vrtić!
8.10.2010 13:48:27   
Didy
Jeli su pasulj i došao je sa flekama po duksu.user posted image
Skroz je sladak i zaista se i on uozbiljio za samo ovih nekoliko dana. Zovem ga da peremo ruke, a on trči i zavrće rukave.user posted image
Pričala sam sa jednom mamom čija devojčica ide u Stefanovu grupu od prošlog septembra. Kaže da je jako zadovoljna vaspitačicama i da stvarno svašta rade sa njima.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Idemo u vrtić!
10.10.2010 16:53:06   
Lu
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

pa da...ja polazim i od sebe. muka bi mi bilo da se po kuci vucem 8-9h u farmericama. Luku oblacim u trenerke i dukseve, majice i sl...picnemo se bas kad je neka prilika, tipa slikanje, zurka, rodjendan...a imamo garderobu za izlaske koju ne nosi u vrtic user posted image

Takođe, ono što nosi po kući i oko kuće (trenerke, majice), to nosi i u vrtiću i idu napolje skoro svaki dan, osim kad je kiša.
Skoro uvijek ga dovedem prljavog kući, hrana, boje, trava, zemlja ali to je znak da je dobro jeo i dobro se proveouser posted image
Ponekad mu stave siper( portiklu) jer je jako nespretan kad jede, mama ga nije naučilauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Idemo u vrtić!
11.10.2010 9:06:52   
Anoniman
Luka je bolestan, ima laringitis, i od srede ne ide u vrtić.
Sinoć šetamo, prolazimo pored njegove školice, i on pita:
- Jel sutra idem u školu?
- Ne, još kašlješ, pa ne ideš.
- A kada ozdravim?
- Tada ćeš ići.
- E ja ću onda namerno da dišem na usta da bih kašljao da ne idem u vrtić.
(sve vreme mu govorimo da diše na nos jer će manje kašljati)
- user posted image Ako ne prestaneš da kašlješ ove nedelje, sledeće ćeš ići sa kašljem u vrtić, tako da bolje ozdravi.
- A zašto mora da se ide u vrtić?
- Jer je policajac tako rekao. Ako ne ideš u vrtić. dođe policajac i vodi mamu i tatu u zatvor, i šta ćeš onda? Mora da se ide.
... tišina...
- A ne možete da me odvedete kod babe i dede pre nego što vas odvede policajac u zatvor?
- user posted image Ne, policajac ne ostavlja decu babama i dedama, nego ih vodi u dom.
- Šta je dom?
- Dom ti je, sine, isto što i vrtić, tamo su deca koja nemaju mamu i tatu, i tamo žive. To ti je kao da si stalno u vrtiću.
- Dobro. Onda ću disati na nos da ozdravim.

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 433
   RE: Idemo u vrtić!
11.10.2010 9:12:20   
Jeca*
auuuuuu....ubi dete u pojam user posted image

kod nas dijalog ide malo drugačije:
-neće mama ide na posao...
-moram sine da idem na posao. A Luka ide u vrtić
-da Luka ide u vutić da se igla sa dugajima
-jeste, a mama ode na posao, zaradi pare, kupi Luki bonbonice, čokoladu, voće, igračke, dodje po Luku i idemo kući

to tako prodje ujutru. Popodne kad dodjem po njega on ponavlja kao papagaj:
-rekla mama da će dodje. Ode na poso, zaladi paje, kupi Luki motoj i dodje po Lukuu user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Idemo u vrtić!
11.10.2010 13:11:08   
Anoniman
Mi smo danas krenuli u vrtić. Proteklo je fantastično, vrtić je san snova. Velika kuća u Kamenici, kupljena sa namenom da bude vrtić i opremljena i prilagođena samo za decu. Dvorište lepo, veliko, uređeno kao igralište za decu.
Dve grupe - mali i veliki, i jednih i drugih po 5-6, i imaju po jednu tetu (tete su 82. i 83. godište), plus jedan autistični dečak sa svojom tetom.
Neša je oduševljen, nije hteo kući, pa su predložili da  sutra budem malo sa njim pa da ga ostavim do kraja. Ako bude problema, jedna teta (koja je moja drugarica i koja će ga inače voziti u vrtić i vraćati kući) će ga dovesti.
Sve u svemu, presrećna sam i vrlo optimističnauser posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 435
   RE: Idemo u vrtić!
11.10.2010 13:14:34   
Jeca*
user posted image  nek vam je srećan početak user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Idemo u vrtić!
11.10.2010 13:16:17   
Anoniman
Hvalauser posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 437
   RE: Idemo u vrtić!
11.10.2010 13:17:36   
LillyT
Bravo za Nešu user posted image
Srećno vam bilo


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Idemo u vrtić!
11.10.2010 13:20:49   
simke
Srećno Neškouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Idemo u vrtić!
11.10.2010 13:37:56   
magde
ODLICNO NEDJA bas i  moja mala sam mislila oko 2 god ali mozda bice kad bude 2 i pol videcemo

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Idemo u vrtić!
11.10.2010 16:22:25   
Lu
Super Nedjouser posted image user posted image user posted image
Vidjećeš kako će to dobro utjecati i na tebe i na njega, ta mala razdvojenost, osamostaljivanje, povjerenjeuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Idemo u vrtić!
13.10.2010 19:39:03   
Anoniman
Prošao je treći dan.
Juče sam bila sa njim, tj bila sam tamo, ali više u drugoj prostoriji nego sa njim. Onda je došlo vreme za spavanje, nije išlo pa smo otišli kući.
Danas sam ga odvela, i ostala u drugoj sobi 2 sata. Onda smo bili napolju zajedno 15 minuta, on je otišao da jede, i zaspao je sa tetom bez problema. Spavao je 2,5 sata, igrao se, ručao, i onda sam "došla po njega". Sve u svemu, proteklo je fantastično.
Jako ih je malo, nekoliko dece je bolesno, pa je u njegovoj grupi troje, u starijoj troje, plus jedan dečak sa svojom tetom.
Lepo se slaže sa decom...ma sve je super.
Danas i juče, po ceo dan samo priča o tom divnom, milom, autističnom dečaku. Ja sam fascinirana njime, a Neša još više, sa njim se najviše zbližio, iako su im zajedničke aktivnosti jedino igranje u dvorištu, oko pola sata-sat.
Sutra ide sam, kao na iglama sam, iako znam da će me zvati ako bude ikakvih problemauser posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 442
   RE: Idemo u vrtić!
14.10.2010 8:33:03   
Jeca*
Nedjo...čekam da čujem utiske i držim fige za danas...user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Idemo u vrtić!
14.10.2010 8:53:45   
Anoniman
Upravo sam ga ispratila, nije mi dobro, sva se tresemuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 444
   RE: Idemo u vrtić!
14.10.2010 9:03:53   
NadaR
  Drzimo fige da sve prodje okuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Idemo u vrtić!
14.10.2010 9:10:21   
Jeca*
user posted image  kaže moja koleginica, od kad sam počela dete (koje još nema godinu) da vodim u jaslice napokon sam uspela da se naspavam. Rekoh, svaka čast, mi smo mesec dana bili na adaptaciji (a onda sam počela da radim) i nijednom nisam otišla kući da spavam...nešto mi je igralo u stomaku, nervirala sam se, imala tremu...ma ko bi se opustio i zaspao...user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Idemo u vrtić!
14.10.2010 10:41:51   
*Alexx*
Nedjo, držimo fige user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Idemo u vrtić!
14.10.2010 10:58:06   
Anoniman
Hvala vam cureuser posted image
Ja ne da ne mogu da spavam, nego ne mogu da govorim normalno koliko mi drhti glasuser posted image
Čula sam se već tri puta sa drugaricom koja je tamo, kaže da je odličan, kao da sto godina ide u vrtić, priča kako je mama na fatutetuuser posted image , igra se i sad će uskoro na spavanje (njega uspavljuju ranije jer ustaje pre sve dece, oni svi spavaju do 8-8 i 30, a on ustaje u 7)...i sad čekam da vidim kako će to proći.
Ne mogu ništa da radim, ne mogu ni da razmišljam, baš sam bljakuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 448
   RE: Idemo u vrtić!
14.10.2010 11:02:30   
Jeca*
Tako sam i ja....samo što ja nisam imala nikakav kontakt sa vrtićem. Nego bih šetala ulicom, pa sedela u dvorištu vrtića i čekala....joj mnogo je teško. Još kad su tako mali. Ali dobro je to za njih. Sa svojim drugarima su, igraju se, uče pesmice. Evo pisala sam u temi Dedin šešir o tome....user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Idemo u vrtić!
14.10.2010 11:26:58   
Anoniman
Nedjo user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here