|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić!
6.7.2011 23:04:45   
Anoniman
U Novom Sadu privikavanje znači da je mama sa bebom u vrtiću. Prvo valjda sat, pa malo duže, pa onda ostavljaš bebu kratko samu u vrtiću, pa malo duže, i tako daok ne počne da ostaje sve vreme samo. 

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 501
   RE: Idemo u vrtić!
7.7.2011 8:07:45   
Jeca*
Tako je i u Beogradu.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Idemo u vrtić!
20.7.2011 11:14:32   
Lu
Juče mi moj R. kaže da ga je teta povukla za kosu, i jutros sam razgovarala sa njom pred njim.
Inače tu osobu poznajem i privatno i vjerovala sam da nije istina ali opet sam htjela da to raščistimo sve troje zajedno.
Ona se začudila kad sam rekla i kune se da nije, a on se sav zastidio i šuti, onda je teta polako njega krenula da ispituje kad se to desilo i zašto, uglavnom ispostavilo se da ga je samo pogurala prstima po glavi da ide kupiti igračke.
Pita ga ona jel tako bilo, jel te teta povukla za kosu ili ovako (onda je pokazala kako ga je pogurala) on kaže da je tako, da ga nije vukla za kosu.
Rekla je da ga više neće ni tako dodirivati i drago mi je da smo to riješiliuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Idemo u vrtić!
17.8.2011 7:32:19   
SUPER MAMA
Dobro jutro svima!!!

Evo mene posle dugo dugo vremena.
Imam dilemu koja me izludjuje.Naime, pre dva dana saznam da cu da krenem da radim od septembra a Moniku da damo u privatni vrtic jer neverujem da ima mesta u drzavnim, ona u oktobru puni 3 godine, mnogo se plasim kako ce prihvatiti vrtic, od kada se rodila nije odvojena od mene, ova dva dana ne spavam razmisljam dal ce biti gladna zedna...mozda sam blesava ali sva sam u suzama sadauser posted image
S jedne strane radujem se zbog posla a sa druge strane je ona srce me boli,moj suprug kaze da ce uzeti bolovanje i da ce je on nositi na privikavanje da ce sve biti uredu ali jako mi je tesko.
Ocigledno meni je teze da se odvojim od nje.
Stvarno ne znam kako sebi da utovim u glavu da ce biti sve uredu.
I sada sam sva uplakana.user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Idemo u vrtić!
17.8.2011 8:58:39   
bebablue
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Dobro jutro svima!!!

Evo mene posle dugo dugo vremena.
Imam dilemu koja me izludjuje.Naime, pre dva dana saznam da cu da krenem da radim od septembra a Moniku da damo u privatni vrtic jer neverujem da ima mesta u drzavnim, ona u oktobru puni 3 godine, mnogo se plasim kako ce prihvatiti vrtic, od kada se rodila nije odvojena od mene, ova dva dana ne spavam razmisljam dal ce biti gladna zedna...mozda sam blesava ali sva sam u suzama sadauser posted image
S jedne strane radujem se zbog posla a sa druge strane je ona srce me boli,moj suprug kaze da ce uzeti bolovanje i da ce je on nositi na privikavanje da ce sve biti uredu ali jako mi je tesko.
Ocigledno meni je teze da se odvojim od nje.
Stvarno ne znam kako sebi da utovim u glavu da ce biti sve uredu.
I sada sam sva uplakana.user posted image

user posted image to svi kazu SM, ali nadaj se samo da ce se druziti sa vrsnjacima, nesto nauciti, a svi imamo istu brigu KAKO CE ONA/ON BEZ MAME? Nama ce sigurno da bude teze nego deci.

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Idemo u vrtić!
17.8.2011 9:01:45   
bokicans
Gledam tebe vidim mene! Bolje da je vodi muz ,pošto je za tebe više vezana.Ja ti savet nikakav ne mogu dati pošto se Nađa nikada nije ni privikla na vrtic.Povracala je na nervnoj bazi,nije jela ,izgubila na kilazi pa sam je povukla a i porodila sam se pa nije imao ko tada da je vodi.I sve mi je to bilo jako stresno.Kaze vaspitacica udje i pocne da povraca.Nadam se da ce biti bolje ove godine ,pošto mi je puno zrelija,i potpuno ima drugacije ponasanje.Mislil da roditelji teze prihvataju nego deca,nemam poma.Juuu ala sam te utesilauser posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Idemo u vrtić!
17.8.2011 9:03:55   
SUPER MAMA
Verujmi meni je sada tesko a tek kad krene bicu uzasna.
uhhhh

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Idemo u vrtić!
17.8.2011 9:08:37   
bokicans
Ma ja te totalno shvatam,ja sam bila bleda kada je ona i to malo vremena išla.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Idemo u vrtić!
17.8.2011 9:12:53   
SUPER MAMA
Bokicans ja se nadam da ce sve biti uredu ako ne bude onda moja sveki u penziju ide odma posto moze.Ja se i dalje nadam da ce biti sve uredu.
Osecanja su mi pomesana cas sam srecna cas sam tuzna ne znam sta da mislim, malo mi fali da odustanem od posla ali svi znamo da u danasnje vreme posao je kao da si dobio na loto.

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Idemo u vrtić!
17.8.2011 21:44:37   
Lu
Super Mama, u početku je neizbježno da bude teško i mami i djetetu ali zato poslije ono što slijedi je od neizrecive vrijednosti za svijuuser posted image
Ti ćeš da imaš vremena za sebe, da radiš, Monika  će da stekne nova prijateljstva, naučiće poštivati autoritet nekoga osim roditelja, streći će veliko povjerenje u vas roditelje jer svaki put kad kažeš da ćeš doči po nju (ili tata) ona će znati da ćete doći i tako će se postepeno osamostaljivati, nestaće strah od privremenog odvajanja.
Biće suza ali samo hrabro i sa puno ljubaviuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Idemo u vrtić!
17.8.2011 22:23:22   
SUPER MAMA
Hvala ti draga Lu na lepim recima podrske.
Veruj mi da sam malo mirnija i da treba gledati na stvari pozitivno.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Idemo u vrtić!
17.8.2011 22:27:31   
JMPM
SM hrabro cemo uci u novi svet zajedno sa nasom deciciom, nemoj da brigesas user posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Idemo u vrtić!
17.8.2011 23:01:23   
Lu
Ja imam samo pozitivna oskustva sa vrtićem, osim onih prvih desetak dana privikavanja ali i to prođe.
R. je naučio sam da jede u vrtiću, sam da se oblači, obuje patike, uči engleski, crta, pjeva, nastupa pred ljudima, oslobodio se malo svog stida.
Naučio je da dijeli sve sa djecom, presretan je kad mi priča doživljaje iz vrtića, jednostavno vidim da ga boravak u vrtiću usrećujeuser posted image

Ja imam 4 sata samo za sebe, da radim šta hoću a da znam da se neko za to vrijeme dobro brine za moje dijete, svakoj mami to treba a mamama koje rade je neophodno.
Super mama, samo zauzmi pozitivan stav i prenesi ga na svoju Moni, neka vam je sa srećomuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Idemo u vrtić!
17.8.2011 23:12:55   
Anoniman
bokice, moje dete nije 2 godine pihvatilo državno vrtić, suze krokodilske svako jutro, "tajo žuri po mene!", i evo, sada drugu nedelju ide u privatni, dete ustaje sa osmehom, a danas sam došla pola sata kasnije po njega nego što inače dolazim, a on je rekao "A zašto si došla ranije?" user posted image

(odgovor članu bokicans)
  Direktna veza do poruke: 514
   RE: Idemo u vrtić!
29.8.2011 10:47:18   
bokicans
IZVORNA PORUKA: Tash

bokice, moje dete nije 2 godine pihvatilo državno vrtić, suze krokodilske svako jutro, "tajo žuri po mene!", i evo, sada drugu nedelju ide u privatni, dete ustaje sa osmehom, a danas sam došla pola sata kasnije po njega nego što inače dolazim, a on je rekao "A zašto si došla ranije?" user posted image


E ovo mi rečei i drugarica.Kaze vaspitacica da neveruje da ce se ona ikada i navićiuser posted image Bože kao da je partibrejker.A uopšte nije takva ,cak sta više jako je drustvena.

E jel vodite decu od 1 sep ili ipak od ponedeljka?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Idemo u vrtić!
29.8.2011 10:55:48   
Lu
Mi sutra idemo na upis, jedva čekamo obojeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Idemo u vrtić!
29.8.2011 11:15:12   
bokicans
Joj ona već plače sto mora tamo da spavauser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Idemo u vrtić!
29.8.2011 12:19:32   
mihi
Moj mlađi sin puni 3 god. 1. oktobra, i ja nađem neki lep privatni vrtić u jednoj kući sa velikim dvorištem i krenem jednog dana, sad u avgustu s njim da vidim kakav je kako će da reaguje.... Bili smo tri sata u vrtiću, sedeo je za stolom sa decom, nije hteo da jede, vaspitačica je brisala istom maramicom nos deci kojoj curi nos (2 dečaka), odvela ih je u park oko 10 iako imaju svoje dvorište, sunce je nemilice peklo a kapu je imalo troje dece moj sin i još dva dečaka, ostali bez kapa. Tu ih je na nekom toboganu držala sat tačno. Vratismo se u vrtić i tamo me sačeka vlasnica inače psiholog po struci i kaže sledeće na privikavanje dete dolazi sa Vama. Dobro, koliko to traje, kaže traje dok on ne dozvoli da Vi odete. Ja kažem gospođo ja radim, mogu para dana ali ne i dok Miloš ne kaže da mogu da odem. Kaže to su pravila pa Vi vidite, i tako mi odustanemo od vrtića do prolećauser posted image user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Idemo u vrtić!
29.8.2011 12:54:30   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: bokicans





E jel vodite decu od 1 sep ili ipak od ponedeljka?



Ja moje vodim od 1-og user posted image

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Idemo u vrtić!
29.8.2011 15:52:58   
bokicans
Joj i ja cu početi da povraćam na nervnoj baziuser posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Idemo u vrtić!
29.8.2011 15:54:40   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: bokicans

Joj i ja cu početi da povraćam na nervnoj baziuser posted image
 
i mene je uhvatila trema user posted image

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Idemo u vrtić!
29.8.2011 15:59:37   
JMPM
IZVORNA PORUKA: lanajelena

IZVORNA PORUKA: bokicans

Joj i ja cu početi da povraćam na nervnoj baziuser posted image
 
i mene je uhvatila trema user posted image
Niste jedine user posted image . Vodim ga vec u cetvrtak, 01.09.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Idemo u vrtić!
29.8.2011 16:12:08   
bokicans
Jaooo ja sve razmišljam ,mozda u ponedeljakuser posted image Ali opet kontam bolje u cetvrtak ,mozda bude manje deceuser posted image oa joj bude lakše.

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Idemo u vrtić!
29.8.2011 16:12:37   
New Mom

IZVORNA PORUKA: lanajelena

IZVORNA PORUKA: bokicans

Joj i ja cu početi da povraćam na nervnoj baziuser posted image
 
i mene je uhvatila trema user posted image

Me too, me too.
Mi večeras roditeljski. Čoveče, roditeljski.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Idemo u vrtić!
29.8.2011 16:13:43   
JMPM
NM, kada su vam javili za roditeljski?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here