|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
8.12.2014 14:08:23   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Sosa Mena

Postovani,
Do sada sam imala cetiri spontana pobacaja. Dva pre rodjenja cerkice i dva nakon njenog rodjenja. Radila sam OGGT, insulin. Nalazi uredni. Test na ANA, carsdiopilinska. anifosfolipidna antitela, lupus. Nalazi uredni. Trombofilija isto iskljucena. Zadnji pobacaj je bio u avgustu mesecu.A ovo su nalazi hormona iz tekuceg menstrualnog ciklusa:
3dc
FSH 9.0 (2-15)
LH 3.8 (1-10)
PRL 145.2 (59-610)
ESTRADIOL 118.4 (20-80)
TSH 0.3 (0.2-5.5)
KORTIZOL 463.1 (154-631)

Jos uvek nisam otisla do svog endokrinologa cekam i rezultate progesterona 21dc.
Sta mislite o mom hormonskom statusu?


Poštovana,

Kada su bili spontani pobačaji, u kojim nedeljama trudnoće?
Hormoni su uredni. Da li je estradiol dat u pg/ml? Koliki su T4, FT4 I antitela na štitastu žlezdu?
Ipak bih volela da vidim I rezultate OGTT.
Da li ste u trudnoći koja je završena rođenjem ćerke imali gestacijski diabetes?
Da li su isključene ginekološke infekcije (bakteriološke, hlamidija, mikoplazma, ureaplazma)?


dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 15:19:37 >

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
8.12.2014 14:12:24   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: zece

Postovan doktore moj suprug je radijo ispitivanje na glikozi i do 6,1 je normalno a negova je bila 5,4 i lekari su mu rekli da paze na ishranu no nisu mu rekli kada da uradi opet kontrola



Poštovana,

Normalna glikemija na gladan stomak, ujutru iz venske krvi je do 5,6mmol/l. Treba da obrati pažnju na ishranu, proveri glikemiju za 3 meseca ili što je još preciznije uradi OGTT sa 75 glukoze.


dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 15:19:54 >

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
8.12.2014 14:14:45   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Maza23

Pozdrav svima!
Imam 35 godina,a suprug 34, i godinu dana pokušavamo da zatrudnim,ali bezuspešno.Septembra meseca smo krenuli sa analizama-suprugu je spermogram besprekoran,a moji hormoni sled.vrednosti:
3.dan ciklusa-fsh=7.2 iu/l
lh=8.2 iu/l
prolaktin=14.38 ng/ml
estradiol=349 pmol/l
progesteron=0.4 ng/ml

21.dan ciklusa-progest.=5.2 ng/ml

Inače,ciklusi su mi redovni,dobijam menstr.na 28 dana,tačno u dan,traju 4-5 dana,ali su mi prva dva dana jako bolne.Brisevi su u redu.Nikada nisam bila trudna,nije bilo abortusa.POstavljena mi je dijagnoza steriliteta i već 2.put radim stimulaciju klomifenom od 2-7 dana ciklusa. 28. novembra mi je bio 13.dan ciklusa,bila na folikulometriji i dobila sledeći nalaz: endometrijum 8.4,na desnom ovarijumu folikuli od 18×19 do 21×21,levi ovarijum 25×16,delimično policističan.Sutradan,tj.14.dana ciklusa ginekolog mi je dao da primim pregnyl 1500ij im, a juče sam,21.dana ciklusa počela da pijem utrogestan 100mg po 1 tbl.ujutru.Od sinoć osećam blagu tupost u donjem stomaku,kao da ću da dobijem.Da li je to normalno i koliko dugo treba da pijem utrogestan?
Još me interesuje i Vaše mišljenje o mom problemu, i savet o daljem lečenju ,ukoliko ni ovaj put ne dođe do trudnoće.Moj ginekolog je predložio još 1,tj.treću stimulaciju,ukoliko ni ovaj put ne dođe do trudnoće,pa ako ni to ne uspe,VTO.
Unapred zahvalna.


Poštovana,

Vi imate policistične jajnike. Treba da dopunite analize sledećim TSH, T4, FT4, SHBG, testosteron, androstenedion I OGTT sa 75g glukoze I merenjem glikemija u 0.60. I 120.min testa. Ne treba da ulazite u sledećim ciklus s klomifenom niti u VTO dok se ne vide ove analize I da adekvatna terapija.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine


< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 15:20:14 >

(odgovor članu Maza23)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
8.12.2014 14:20:26   
Sosa Mena
Ginekoloske infekcije negatvne.

Porfibiliogen negativan.

ANA, Lupus, Fosfolipidna, Kardiopilinska, Anti b2 glikoprotein - negativno

Test na trombofiliju- negativan

OGGT:
0 4.9
60 10.0
120 6.4
180 5.3

Estradiol je dat u jedinicama pg/ml

Prvi bocaj u januaru 2010 u sestoj nedelji (nije detektovana srcana radnja)
Drugi pobacaj u julu 2010 u sedmoj nedelji (nije detektovana srcana radnja)
trudnoca sa cerkom 2011 (nisam imala gestacijksi dijabetes)
treci pobacaj u januaru 2014 u deset_oj nedelji ( regstrovane srcane radnje)
cetvrti pobacaj u avgustu 2014 u sestoj nedelji (nije detektovana srcana radnja)

T4, FT4 i antitela na stitnu zlezdu radim u sledecem ciklusu.

Hvala na odgovoru.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
8.12.2014 17:16:57   
Maza23
Hvala najlepše!

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
8.12.2014 23:38:17   
zece
a sta sme taka da kazemo sta tocnije ne sme da jede

(odgovor članu Maza23)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
11.12.2014 23:39:31   
bebabeba
Poshtovani,
Ja sam 39 godina i vec 4 godina u braku bez dece. Prije 3 i pol godina pocela sam sa analizama i moj FSH je bio visok (18,5 mlU/ml). Proverila sam AMH koji je bio <0.16ng/ml i odma su mi rekli da se uputim kod specijaliste za sterilitet.Preporucili su nam vantesesnu ali sa donorom. Zeljeli smo da probamo nase shanse. Ja imam redovnu menstruaciju i skoro svaki mesec imam folikul. Napravili smo 5 punkcije, 2 puta folikul je bio prazan, 2 puta imalo je jajna kletka ali nakon oplodnja delba je kasnila. Zadnji put smo dobili dobru jajnu kletku i dobar embrion. Test je bio negativan, nismo uspeli. Do samog testa primala sam Utrogestan i bele tablete od Proginovu. Nije uspelo invitro i ja sam normalno dobila nakon 5 dana od testa menstruacija. Moj maticni ginekolog mi je preporucio da proverim hrmone opet(znaci ne specijalist za sterilitet nego obican ginekolog). Ja sam rekla da pocekamo da prodze ova menstruacija i da to uradim nakon sledeceg ciklusa kad se sredi moj organizam.Ona je rekla da nema veze da se hormoni vratili na nulu(mada ja mislim da josh imam te terapije u moju krv). Uradila sam na treci dan hormone i dobila ove rezultate:
FSH=39,1 mlU/ml
LH=11,1 mlU/ml
Prolactin=39,2 ng/ml
Estradiol=15,2 pg/ml
TSH= 1.8 .
Recite mi dali sam trebala da pocekam i preskocim ovaj ciklus i uradim analize naredni ciklus. Stimulacije za invitro sam imala samo sa Letrozolom . Dali da povtorim ove analize ?

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
12.12.2014 15:56:16   
Sosa Mena

IZVORNA PORUKA: Sosa Mena

Ginekoloske infekcije negatvne.

Porfibiliogen negativan.

ANA, Lupus, Fosfolipidna, Kardiopilinska, Anti b2 glikoprotein - negativno

Test na trombofiliju- negativan

OGGT:
0 4.9
60 10.0
120 6.4
180 5.3

Estradiol je dat u jedinicama pg/ml

Prvi bocaj u januaru 2010 u sestoj nedelji (nije detektovana srcana radnja)
Drugi pobacaj u julu 2010 u sedmoj nedelji (nije detektovana srcana radnja)
trudnoca sa cerkom 2011 (nisam imala gestacijksi dijabetes)
treci pobacaj u januaru 2014 u deset_oj nedelji ( regstrovane srcane radnje)
cetvrti pobacaj u avgustu 2014 u sestoj nedelji (nije detektovana srcana radnja)

T4, FT4 i antitela na stitnu zlezdu radim u sledecem ciklusu.

Hvala na odgovoru.


Progesteron 20dc (jer je 21dc bio subota, a subotom ne rade) >85 (9.5-75)

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
12.12.2014 21:07:09   
little_one
Postovani,

Radjena mi je punkcija cvorova na stitnoj zlijezdi nakon sto mi je uvedena terapija letroks 50 zbog tsh koji je bio 12 a ft4 6. U medjuvremenu mi je stigao i nalaz punkcije koji ne znam sama da tumacim, a do dr necu jos skoro a jako sam zabrinuta jer ne znam da li je nalaz dobar ili los. Dr koji mi je radio punkciju i ultrazvuk je sugerisao da je stitna za vadjenje, a da ce nalazi punkcije reci da li ce ici samo desni rezanj ili kompletna stitna.

evo i nalaza
Citoloska analiza

Citoloski razmaz pregledan na dva predmetna stakla je umjereno celularan, cine ga pojedinacne i u nekohezivnim nakupinama folikularne epitelne celije koje mjestimicno pokazuju anizocitozu lako izrazenu anizocitozu i anizonukleozu, pojedina jedra su izduzena, hromatin fino dispergovan, dok se u nakupinama jedra preklapaju i nagomilavaju. Ostatak razmaz cine makrofagi, hemosiderofagi, polimorfonuklearni granulociti, degenerativno izmjenjene celije, eritrociti, koloid. Citoloski nalaz odgovara folikularnoj leziji nejasnog znacenja. (FLUS)

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
15.12.2014 22:41:32   
Sosa Mena
Postovani, evo rezultata iz tekuceg ciklusa.
3dc:
3dc
FSH 8.13 3.5-12.5
LH 4.52 2.4-12.6
PROLACTIN 408.9 102-496
ESTRADIOL 25.18 12.5-166

anti TPO 5 <35
Anti TG 647.9 <115
hs TSH 0.821 0.27-4.2

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
16.12.2014 14:35:38   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Sosa Mena

Ginekoloske infekcije negatvne.

Porfibiliogen negativan.

ANA, Lupus, Fosfolipidna, Kardiopilinska, Anti b2 glikoprotein - negativno

Test na trombofiliju- negativan

OGGT:
0 4.9
60 10.0
120 6.4
180 5.3

Estradiol je dat u jedinicama pg/ml

Prvi bocaj u januaru 2010 u sestoj nedelji (nije detektovana srcana radnja)
Drugi pobacaj u julu 2010 u sedmoj nedelji (nije detektovana srcana radnja)
trudnoca sa cerkom 2011 (nisam imala gestacijksi dijabetes)
treci pobacaj u januaru 2014 u deset__oj nedelji ( regstrovane srcane radnje)
cetvrti pobacaj u avgustu 2014 u sestoj nedelji (nije detektovana srcana radnja)

Progesteron 20dc (jer je 21dc bio subota, a subotom ne rade) >85 (9.5-75)

T4, FT4 i antitela na stitnu zlezdu radim u sledecem ciklusu.

Postovani, evo rezultata iz tekuceg ciklusa.
3dc:
3dc
FSH 8.13 3.5-12.5
LH 4.52 2.4-12.6
PROLACTIN 408.9 102-496
ESTRADIOL 25.18 12.5-166

anti TPO 5 <35
Anti TG 647.9 <115
hs TSH 0.821 0.27-4.2

Hvala na odgovoru.


Poštovana, imate graničnu vrednost glikemije u OGTT koja je 10mmol/l. Loša glikoregulacija može biti razlog spontanih pobačaja. Neophodna terapija.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 15:20:44 >

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
16.12.2014 14:38:05   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: zece

a sta sme taka da kazemo sta tocnije ne sme da jede



Poštovana, treba da izbaci slatkiše, grickalice, industrijske sokove, pekarske proizvode, smanji količinu hleba, testa i krompira, a poveća unos povrća (sveže i kuvano), plave ribe, mlečnih proizvoda, jaja i posnijih mesa, kao i žitarice u obliku celih zrna. Voće treba da unosi u umerenim količinima.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 15:21:07 >

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
16.12.2014 14:38:52   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: bebabeba

Poshtovani,
Ja sam 39 godina i vec 4 godina u braku bez dece. Prije 3 i pol godina pocela sam sa analizama i moj FSH je bio visok (18,5 mlU/ml). Proverila sam AMH koji je bio <0.16ng/ml i odma su mi rekli da se uputim kod specijaliste za sterilitet.Preporucili su nam vantesesnu ali sa donorom. Zeljeli smo da probamo nase shanse. Ja imam redovnu menstruaciju i skoro svaki mesec imam folikul. Napravili smo 5 punkcije, 2 puta folikul je bio prazan, 2 puta imalo je jajna kletka ali nakon oplodnja delba je kasnila. Zadnji put smo dobili dobru jajnu kletku i dobar embrion. Test je bio negativan, nismo uspeli. Do samog testa primala sam Utrogestan i bele tablete od Proginovu. Nije uspelo invitro i ja sam normalno dobila nakon 5 dana od testa menstruacija. Moj maticni ginekolog mi je preporucio da proverim hrmone opet(znaci ne specijalist za sterilitet nego obican ginekolog). Ja sam rekla da pocekamo da prodze ova menstruacija i da to uradim nakon sledeceg ciklusa kad se sredi moj organizam.Ona je rekla da nema veze da se hormoni vratili na nulu(mada ja mislim da josh imam te terapije u moju krv). Uradila sam na treci dan hormone i dobila ove rezultate:
FSH=39,1 mlU/ml
LH=11,1 mlU/ml
Prolactin=39,2 ng/ml
Estradiol=15,2 pg/ml
TSH= 1.8 .
Recite mi dali sam trebala da pocekam i preskocim ovaj ciklus i uradim analize naredni ciklus. Stimulacije za invitro sam imala samo sa Letrozolom . Dali da povtorim ove analize ?


Poštovana, Vi imate oslabljenu funkciju jajnika, ali je neophodno pre ponovnog ulaska u postupak da ispitate funkciju štitaste žlezde. Treba da uradite TRH test, antiTPO i antiTG at. Ako postoji problem sa štitastom žlezdom treba ga rešiti pre ponovnog postupka. Tek onda uz pažljivo praćenje ginekologa probajte samo VTO iz prirodnog ciklusa. To možete da radite svakog meseca bez posledica po zdravlje.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 15:21:24 >

(odgovor članu bebabeba)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
16.12.2014 14:39:44   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: little_one

Postovani,

Radjena mi je punkcija cvorova na stitnoj zlijezdi nakon sto mi je uvedena terapija letroks 50 zbog tsh koji je bio 12 a ft4 6. U medjuvremenu mi je stigao i nalaz punkcije koji ne znam sama da tumacim, a do dr necu jos skoro a jako sam zabrinuta jer ne znam da li je nalaz dobar ili los. Dr koji mi je radio punkciju i ultrazvuk je sugerisao da je stitna za vadjenje, a da ce nalazi punkcije reci da li ce ici samo desni rezanj ili kompletna stitna.

evo i nalaza
Citoloska analiza

Citoloski razmaz pregledan na dva predmetna stakla je umjereno celularan, cine ga pojedinacne i u nekohezivnim nakupinama folikularne epitelne celije koje mjestimicno pokazuju anizocitozu lako izrazenu anizocitozu i anizonukleozu, pojedina jedra su izduzena, hromatin fino dispergovan, dok se u nakupinama jedra preklapaju i nagomilavaju. Ostatak razmaz cine makrofagi, hemosiderofagi, polimorfonuklearni granulociti, degenerativno izmjenjene celije, eritrociti, koloid. Citoloski nalaz odgovara folikularnoj leziji nejasnog znacenja. (FLUS)


Poštovana, u patohistološkoj analizi se ne vidi jasno da li je u pitanju dobroćudna ili zloćudna promena u žlezdi. U ovakvim situacijama je preporuka totalan tireoidektomija (potpuno uklanjanje žlezde). Vi već pijete Euthyrox i nakon operacije ćete samo uzimati veću dozu.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 15:21:44 >

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
16.12.2014 14:42:18   
Sosa Mena
Hvala na odgovoru. Narednih dana trebam da proverim OGGT i insulumeniju.
Sad me zanima sta je sa stitnom zlezdom posto su mi TG antitela povisena.

3dc
FSH 8.13 3.5-12.5
LH 4.52 2.4-12.6
PROLACTIN 408.9 102-496
ESTRADIOL 25.18 12.5-166

anti TPO 5 <35
Anti TG 647.9 <115
hs TSH 0.821 0.27-4.2


_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
16.12.2014 18:49:30   
little_one
IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: little_one

Postovani,

Radjena mi je punkcija cvorova na stitnoj zlijezdi nakon sto mi je uvedena terapija letroks 50 zbog tsh koji je bio 12 a ft4 6. U medjuvremenu mi je stigao i nalaz punkcije koji ne znam sama da tumacim, a do dr necu jos skoro a jako sam zabrinuta jer ne znam da li je nalaz dobar ili los. Dr koji mi je radio punkciju i ultrazvuk je sugerisao da je stitna za vadjenje, a da ce nalazi punkcije reci da li ce ici samo desni rezanj ili kompletna stitna.

evo i nalaza
Citoloska analiza

Citoloski razmaz pregledan na dva predmetna stakla je umjereno celularan, cine ga pojedinacne i u nekohezivnim nakupinama folikularne epitelne celije koje mjestimicno pokazuju anizocitozu lako izrazenu anizocitozu i anizonukleozu, pojedina jedra su izduzena, hromatin fino dispergovan, dok se u nakupinama jedra preklapaju i nagomilavaju. Ostatak razmaz cine makrofagi, hemosiderofagi, polimorfonuklearni granulociti, degenerativno izmjenjene celije, eritrociti, koloid. Citoloski nalaz odgovara folikularnoj leziji nejasnog znacenja. (FLUS)


Poštovana, u patohistološkoj analizi se ne vidi jasno da li je u pitanju dobroćudna ili zloćudna promena u žlezdi. U ovakvim situacijama je preporuka totalan tireoidektomija (potpuno uklanjanje žlezde). Vi već pijete Euthyrox i nakon operacije ćete samo uzimati veću dozu.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine


Hvala mnogo na odgovoru. Danas sam uspjela doci do dr, i s obzirom da su ove promjene na desnom reznju, on kaze da ce se uklanjati desni rezanj, a po potrebi u toku operacije mozda se ukloni i lijevi. Da li vi savjetujete preventivno uklanjanje citave zlijezde bez obzira sto lijevi rezanj nije zahvacen?

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 15:22:10 >

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
17.12.2014 0:21:33   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Sosa Mena

Hvala na odgovoru. Narednih dana trebam da proverim OGGT i insulumeniju.
Sad me zanima sta je sa stitnom zlezdom posto su mi TG antitela povisena.

3dc
FSH 8.13 3.5-12.5
LH 4.52 2.4-12.6
PROLACTIN 408.9 102-496
ESTRADIOL 25.18 12.5-166

anti TPO 5 <35
Anti TG 647.9 <115
hs TSH 0.821 0.27-4.2



Poštovana,

Uredni su hormoni, ali postoje povišena antiTG at što ukazuje na Hashimoto tireoiditis. I dalje treba videti kakvi su T4 i FT4. Na osnovu njihovih vrednosti se može proceniti da li ste kandidat za TRH test.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 15:22:31 >

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
18.12.2014 23:11:15   
zece
Doktore hvala vam puno

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
25.12.2014 18:54:51   
Sosa Mena
Postovani, hvala na odgovoru.

Evo novih nalaza: Desni lobus stitaste zlezde je dimenzija 16x16x42mm, a levi lobus 16x18x32mm, istimus debljine 3mm. Parenhim zlezde blago nehomogene strukture, sa manjim nakupinama koloida i nalaz govori u prilog hronicne inflamacije zlezde u prmom redu.

OGTT (sa 75g glukoze)
5.8 (4.1-6.4)
30' 8.1
60' 6.4
90' 5.4
120' 4.9

Insulin
0' 10.11 (2.6-24.9)
30' 55.41
60' 68.06
90' 54.84
120' 23.54


_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
26.12.2014 20:20:05   
5678m
Postovana doktorke,

zamolila bih Vas da odgovorite na dva moja pitanja.Radila sam kariotip iz razloga sto imam smanjenu ovarijalnu funkciju.

Ovaj mesec prvi put u zivotu od kad sam dobila menzis izostala mi je menstruacija i doktorka mi je dala da pijem utrogestan, 10 dana 2x100 mg.Nakon terapije sam dobila ciklus. Interesuje me dali ovo znaci pocetak menopauze ili cu da produzim normalno da dobijam. FSH mi je najveci bio 16,4, a posle je pao na 8,8 ali ga od septembra nisam ponovo merila. Imam dijagnozu hashimoto tiroide i uzimam 25x5 mg eutiroksa. AMH je 0,17.
Zanima me jos koliko vremena imam da radim na slucuju potomstva, jer jos nemam dece. Drugo pitanje je sledece. Na rezultatu iz kariotipa rezultat je sledeci 46XX,inv9 (p+,q-), pa bih vas zamolila da mi odgovorite sta to znaci i dali treba da radim i neka druga ispitivanja ( genetska ispitivanja).

Hvala unapred.

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
29.12.2014 13:02:16   
milkica07
Postovani,
Molim Vas za pomoc u vezi povisenog prolaktina. Dijagnostikovan je pre 4 god najvisa vrednost oko 1600mU/L, s' time da sam imala normalne menstruacije i ovulacije,1. profil skroz los,drugi sve o.k. magnet glave o.k. Endokrinolog ne preporucuje nikakvu terapiju. Od tada sam imala 2 VTO, do prve sam pila Bromokriptin 2,5mg uvece i nije uspeo,niti se iko obazirao na kontrolu prl. Pre drugog transfera je bio 250mU/L sa Dostinexom 0,5mg 1xnedeljno,ali ga gin zabranjuje posle transfera pa na svoju ruku pijem Bromokriptin 2,5mg uvece i ujutru polovinu
Da li i koliko dugo se pije Bromokriptin ako trudnoca bude uspesna? Kolike su vrednosti prolaktina normalne u trudnoci?
Tsh,stitna zlezda i svi njeni hormoni,Anti TPO i TG antitela u redu.
Hvala u napred

(odgovor članu 5678m)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
1.1.2015 20:41:54   
Goca31
Postovana doktorice treba mi savet Vas sta bi ovo moglo da znaci. Inace imam INsulinsku rezistenciju i pijem glukofaz od pocetka oktobra i odmah u oktobru sam dobila menstruaciju na 32 dan a onda u novembru 25og. dana i od tada nisam dobila (a to je bilo 15.11),sta to moze da znaci(radila test na trudnocu ali negativan je) pa sam sada zabrinuta(cak i pre nego sto sam pocela da pijem glukofaz nikada mi je nije ovoliko kasnila-najvise je bila na 42-43 dana). sta moze ovo da znaci?

(odgovor članu milkica07)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
5.1.2015 23:09:52   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: 5678m

Postovana doktorke,

zamolila bih Vas da odgovorite na dva moja pitanja.Radila sam kariotip iz razloga sto imam smanjenu ovarijalnu funkciju.

Ovaj mesec prvi put u zivotu od kad sam dobila menzis izostala mi je menstruacija i doktorka mi je dala da pijem utrogestan, 10 dana 2x100 mg.Nakon terapije sam dobila ciklus. Interesuje me dali ovo znaci pocetak menopauze ili cu da produzim normalno da dobijam. FSH mi je najveci bio 16,4, a posle je pao na 8,8 ali ga od septembra nisam ponovo merila. Imam dijagnozu hashimoto tiroide i uzimam 25x5 mg eutiroksa. AMH je 0,17.
Zanima me jos koliko vremena imam da radim na slucuju potomstva, jer jos nemam dece. Drugo pitanje je sledece. Na rezultatu iz kariotipa rezultat je sledeci 46XX,inv9 (p+,q-), pa bih vas zamolila da mi odgovorite sta to znaci i dali treba da radim i neka druga ispitivanja ( genetska ispitivanja).

Hvala unapred.


Poštovana,

Skok FSH označava smanjenje ovarijalne funkcije. U ovakvim slučajevima, obavezna je dobra korekcija doze Euthyroxa. Treba da radite na ostvarenju trudnoće što pre, ali niko Vam ne može precizno reći vremenski okvir. Za nalaz kariotipa, posavetujte se sa genetičatima Instituta za majku i dete iili KBC“Zvezdara“.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 15:23:00 >

(odgovor članu 5678m)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
5.1.2015 23:11:13   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Sosa Mena

Postovani, hvala na odgovoru.

Evo novih nalaza: Desni lobus stitaste zlezde je dimenzija 16x16x42mm, a levi lobus 16x18x32mm, istimus debljine 3mm. Parenhim zlezde blago nehomogene strukture, sa manjim nakupinama koloida i nalaz govori u prilog hronicne inflamacije zlezde u prmom redu.

OGTT (sa 75g glukoze)
5.8 (4.1-6.4)
30'' 8.1
60'' 6.4
90'' 5.4
120'' 4.9

Insulin
0'' 10.11 (2.6-24.9)
30'' 55.41
60'' 68.06
90'' 54.84
120'' 23.54




Poštovana,

promene u žlezdi odgovaraju Hashimoto tireoiditisu. Uredan OGTT, ali za potpuno tumačenje potrebni su podaci da li imate SyPCO, da li ste gojazni...

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 15:23:17 >

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
5.1.2015 23:12:20   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: little_one


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: little_one

Postovani,

Radjena mi je punkcija cvorova na stitnoj zlijezdi nakon sto mi je uvedena terapija letroks 50 zbog tsh koji je bio 12 a ft4 6. U medjuvremenu mi je stigao i nalaz punkcije koji ne znam sama da tumacim, a do dr necu jos skoro a jako sam zabrinuta jer ne znam da li je nalaz dobar ili los. Dr koji mi je radio punkciju i ultrazvuk je sugerisao da je stitna za vadjenje, a da ce nalazi punkcije reci da li ce ici samo desni rezanj ili kompletna stitna.

evo i nalaza
Citoloska analiza

Citoloski razmaz pregledan na dva predmetna stakla je umjereno celularan, cine ga pojedinacne i u nekohezivnim nakupinama folikularne epitelne celije koje mjestimicno pokazuju anizocitozu lako izrazenu anizocitozu i anizonukleozu, pojedina jedra su izduzena, hromatin fino dispergovan, dok se u nakupinama jedra preklapaju i nagomilavaju. Ostatak razmaz cine makrofagi, hemosiderofagi, polimorfonuklearni granulociti, degenerativno izmjenjene celije, eritrociti, koloid. Citoloski nalaz odgovara folikularnoj leziji nejasnog znacenja. (FLUS)


Poštovana, u patohistološkoj analizi se ne vidi jasno da li je u pitanju dobroćudna ili zloćudna promena u žlezdi. U ovakvim situacijama je preporuka totalan tireoidektomija (potpuno uklanjanje žlezde). Vi već pijete Euthyrox i nakon operacije ćete samo uzimati veću dozu.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine


Hvala mnogo na odgovoru. Danas sam uspjela doci do dr, i s obzirom da su ove promjene na desnom reznju, on kaze da ce se uklanjati desni rezanj, a po potrebi u toku operacije mozda se ukloni i lijevi. Da li vi savjetujete preventivno uklanjanje citave zlijezde bez obzira sto lijevi rezanj nije zahvacen?


Poštovana,

moj savet bi bio totalna tireoidektomija ali tek nakon patohistološke dijagnoze čvora koja se radi intraoperativno (biopsia ex tempore). O tome odluku donose hirurg i patolog tokom same operacije.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 15:23:48 >

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







PITAJTE DOKTORA NA RINGERAJI
Dr Jelena Todorović, stručnjak u oblasti interne medicine, izaćiće u susret svim Ringerajinim korisnicima koji imaju nek...
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here