|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
5.1.2015 23:13:24   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: milkica07

Postovani,
Molim Vas za pomoc u vezi povisenog prolaktina. Dijagnostikovan je pre 4 god najvisa vrednost oko 1600mU/L, s'' time da sam imala normalne menstruacije i ovulacije,1. profil skroz los,drugi sve o.k. magnet glave o.k. Endokrinolog ne preporucuje nikakvu terapiju. Od tada sam imala 2 VTO, do prve sam pila Bromokriptin 2,5mg uvece i nije uspeo,niti se iko obazirao na kontrolu prl. Pre drugog transfera je bio 250mU/L sa Dostinexom 0,5mg 1xnedeljno,ali ga gin zabranjuje posle transfera pa na svoju ruku pijem Bromokriptin 2,5mg uvece i ujutru polovinu
Da li i koliko dugo se pije Bromokriptin ako trudnoca bude uspesna? Kolike su vrednosti prolaktina normalne u trudnoci?
Tsh,stitna zlezda i svi njeni hormoni,Anti TPO i TG antitela u redu.
Hvala u napred



Poštovana,

prema rezultatima koje ste poslali ne postoji mikroadenom hipofize koji bi bio razlog hiperprolaktinemije.
Bromokriptin u maloj dozi pre spavanja, može biti sasvim dovoljan da snizi prolaktin. Pitanje je da li ga treba uključivati u Vašem slučaju ili ne.
Treba ispitati druge razloge koji mogu biti razlog skoka prolaktina.
Prolaktin u trudnoći se ne meri jer je normalno povišen I ne postoji granica normalnih vrednosti u trudnoći.
Ako već pijete bromokriptin I ostanete u drugom stanju, smete da nastavite do kraja 11.nedelje trudnoće I to u jednoj dozi pre spavanja.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 15:24:13 >

(odgovor članu milkica07)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
5.1.2015 23:14:02   
Ipokrisia
Evo ja taman da pitam doktora, ginekolog mi je rekao da radim ogtt test zbog napredne bebice, sa 100g glukoze 3 sata...ja sam zvala jednu priv laboratoriju da pitam za cenu,ali oni su me pitali da li je ogtt test na glukozu ilui insulin.meni to dr nije nista rekao nityi se raxumem sta je sta, a potrebno je da se vidi da li imam gest.dijabetes.da li je dovoljno na glukozu onda bez insulina ?

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
6.1.2015 0:09:58   
marketing RR
Pišite pitanja dragi naši, sva pitanja stigla u ovoj godini šaljemo doktorkama u petak.

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
11.1.2015 21:21:32   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Goca31

Postovana doktorice treba mi savet Vas sta bi ovo moglo da znaci. Inace imam INsulinsku rezistenciju i pijem glukofaz od pocetka oktobra i odmah u oktobru sam dobila menstruaciju na 32 dan a onda u novembru 25og. dana i od tada nisam dobila (a to je bilo 15.11),sta to moze da znaci(radila test na trudnocu ali negativan je) pa sam sada zabrinuta(cak i pre nego sto sam pocela da pijem glukofaz nikada mi je nije ovoliko kasnila-najvise je bila na 42-43 dana). sta moze ovo da znaci?


Poštovana,

Obavezno uradite bHCG iz krvi. Ako je negativna, kod ginekologa na pregled. Takođe neophodno ispitivanje funkcije štitaste žlezde.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 15:24:31 >

(odgovor članu Goca31)
Direktna veza do poruke: 529
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
11.1.2015 21:22:19   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Ipokrisia

Evo ja taman da pitam doktora, ginekolog mi je rekao da radim ogtt test zbog napredne bebice, sa 100g glukoze 3 sata...ja sam zvala jednu priv laboratoriju da pitam za cenu,ali oni su me pitali da li je ogtt test na glukozu ilui insulin.meni to dr nije nista rekao nityi se raxumem sta je sta, a potrebno je da se vidi da li imam gest.dijabetes.da li je dovoljno na glukozu onda bez insulina ?


Poštovana,

Radi se samo određivanje glikemije (bez insulina).

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 15:24:48 >

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
12.1.2015 11:15:55   
moja ciklama
Pozz

Terapija Eutirox 50.
Zadnjih 20ak dana osećam gušenje..obavezno popodne sa pogoršenjem ka noći.
T4 92,37
FT4 13,43
TSH 2,380
Da li je potrebno povećati dozu Eutiroxa?

Hvala


_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
13.1.2015 10:09:49   
Goca31
Vadila sam krv za glukozu i insulin i to ujutru (pre dorucka ) i 2 sata nakon dorucka i rezultati su sledeci :

Glukoza pre jela 5.4 (4.2-6.4)
glukoza posle jela 4.4 (4.2-6.4)

Insulin pre jela 27.4 (2.6-24.9)
insulin posle jela 34.9 (2.6-24.9)

kada sam radila prvi put insulin pre terapije i to ujutru pre dorucka bio je 60.

da li je ovo dobro ili ne?i sta predlazete dalje?
hvala

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
14.1.2015 15:26:13   
tanjamar
Poštovane,

Želim da postavim pitanje koje nije usko vezano za endokrinologiju, ali devojke sa odeljka Imunološki faktori i VTO su ostavile vaš link i rekle kako se bavite i drugim stvarima. Naime, ja iza sebe imam jedan neuspešan postupak VTO a za dva meseca idem na FET pošto imamo smrznutog materijala. U mom slučaju hormonski status je dobar, proizvela sam kvalietne jajne ćelije. Na UZ je uvek sve bilo u redu. Pred FET sam uzela da uradim analize na trombofilije i ispostavilo se da imam mutacije na MTHFR (oba) i PAI1, sve heterozigotne mutacije. Zanima me koliko to ima veze sa neuspehom prve VTO? Planiram da odem kod nekog hematologa ali me interesuje šta je potrebno da uradim od testova na stečene trombofilije? S obzirom na to da sam sve preglede i analize radila privatno i prilično sam istrošila svoj budžet htela sam sa vama da se posavetujem šta još da uradim od analiza pre nego što odem kod hematologa (naravno privatno, jer državno će mi zakazati za tri meseca) da ne bih za te prve konsultacije dala 50e i otišla iz ordinacije bez konkretnog saveta i terapije?

Unapred zahvalna,

Tanja M

(odgovor članu Goca31)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
16.1.2015 14:57:49   
Maraj
Postovana dr
spremam se za fet. Kako imam pai1 4g/4g trombofiliju i pozitivna sam na antinuklearna antitela koristim terapiju prednison 10 mg nakon dorucka i fragmin 2500 jednu dozu uvece. Danas sam bila kod dr u Domu zdravlja da otvorim bolovanje, dr mi je rekla da oni prave potrazivanja za ovu godinu i da oni mogu da naruce bilo koji heparinski lek ali fragmin ne. Ja sam rekla ok onda cu veceras da pređem na fraksiparin jer sam samo juce uzela prvu dozu fragmina. Na to mi je dr iz Doma rekla da to ne smem jer mogu dobiti alergiju. Rekla mi da moram da pitam hematologa o prelasku sa fragmina na fraksiparin. Da li stvarno moze da se javi alergijska reakcija?

(odgovor članu tanjamar)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
18.1.2015 1:47:25   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: moja ciklama

Pozz

Terapija Eutirox 50.
Zadnjih 20ak dana osećam gušenje..obavezno popodne sa pogoršenjem ka noći.
T4 92,37
FT4 13,43
TSH 2,380
Da li je potrebno povećati dozu Eutiroxa?

Hvala



Poštovana,

Obavezno treba povećati dozu.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine


< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 15:25:08 >

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
18.1.2015 1:48:05   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Goca31

Vadila sam krv za glukozu i insulin i to ujutru (pre dorucka ) i 2 sata nakon dorucka i rezultati su sledeci :

Glukoza pre jela 5.4 (4.2-6.4)
glukoza posle jela 4.4 (4.2-6.4)

Insulin pre jela 27.4 (2.6-24.9)
insulin posle jela 34.9 (2.6-24.9)

kada sam radila prvi put insulin pre terapije i to ujutru pre dorucka bio je 60.

da li je ovo dobro ili ne?i sta predlazete dalje?
hvala



Poštovana,

Glikemije su dobre. I vrednosti insulina su se smanjile, ali je bazalni insulin i dalje visok. Predlažem primenu odgovarajuće dijete, fizičku aktivnost i korekciju doze metformina.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 15:25:25 >

(odgovor članu Goca31)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
18.1.2015 1:49:36   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: tanjamar

Poštovane,

Želim da postavim pitanje koje nije usko vezano za endokrinologiju, ali devojke sa odeljka Imunološki faktori i VTO su ostavile vaš link i rekle kako se bavite i drugim stvarima. Naime, ja iza sebe imam jedan neuspešan postupak VTO a za dva meseca idem na FET pošto imamo smrznutog materijala. U mom slučaju hormonski status je dobar, proizvela sam kvalietne jajne ćelije. Na UZ je uvek sve bilo u redu. Pred FET sam uzela da uradim analize na trombofilije i ispostavilo se da imam mutacije na MTHFR (oba) i PAI1, sve heterozigotne mutacije. Zanima me koliko to ima veze sa neuspehom prve VTO? Planiram da odem kod nekog hematologa ali me interesuje šta je potrebno da uradim od testova na stečene trombofilije? S obzirom na to da sam sve preglede i analize radila privatno i prilično sam istrošila svoj budžet htela sam sa vama da se posavetujem šta još da uradim od analiza pre nego što odem kod hematologa (naravno privatno, jer državno će mi zakazati za tri meseca) da ne bih za te prve konsultacije dala 50e i otišla iz ordinacije bez konkretnog saveta i terapije?

Unapred zahvalna,

Tanja M


Poštovana,

Mutacije koje ste naveli sigurno nisu uzrok nespešnog IVF postupka. Stečena trombofilija je antifosfolipidni sindrom i treba da uradite PT, PTT, ANA, antikardiolipinska at IgM i IgG klase, antiB2 GP I at IgM i IgG klase i lupus antikoagulans. Obavezno pre narednog embriotransfera ispitati detaljno štitastu žlezdu i OGTT.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine


< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 15:25:45 >

(odgovor članu tanjamar)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
18.1.2015 1:50:15   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Maraj

Postovana dr
spremam se za fet. Kako imam pai1 4g/4g trombofiliju i pozitivna sam na antinuklearna antitela koristim terapiju prednison 10 mg nakon dorucka i fragmin 2500 jednu dozu uvece. Danas sam bila kod dr u Domu zdravlja da otvorim bolovanje, dr mi je rekla da oni prave potrazivanja za ovu godinu i da oni mogu da naruce bilo koji heparinski lek ali fragmin ne. Ja sam rekla ok onda cu veceras da pređem na fraksiparin jer sam samo juce uzela prvu dozu fragmina. Na to mi je dr iz Doma rekla da to ne smem jer mogu dobiti alergiju. Rekla mi da moram da pitam hematologa o prelasku sa fragmina na fraksiparin. Da li stvarno moze da se javi alergijska reakcija?


Poštovana,

Moguće su alergijske reakcije kao i posle primene bilo kog leka. Ako ste primili samo jednu dozu Fragmina, ne bi trebalo da bude problema.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 15:26:02 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 538
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
18.1.2015 5:41:59   
majcekzmajcek
Postovani,

Imam insulinsku rezistenciju i hipotireozu (hasimoto tireoiditis), a sada bih trebala da ponovo zbog kontrole izvadim krv,pa me zanima da li je potrebno da prekinem da uzimam Gluformin ili ne kako bih dobila pravilne nalaze? Isto pitanje je i za Eutirox?

Unapred hvala na odgovoru.

< Poruku je uredio majcekzmajcek -- 18.1.2015 5:42:41 >

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
19.1.2015 17:56:31   
Ipokrisia
IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: Ipokrisia

Evo ja taman da pitam doktora, ginekolog mi je rekao da radim ogtt test zbog napredne bebice, sa 100g glukoze 3 sata...ja sam zvala jednu priv laboratoriju da pitam za cenu,ali oni su me pitali da li je ogtt test na glukozu ilui insulin.meni to dr nije nista rekao nityi se raxumem sta je sta, a potrebno je da se vidi da li imam gest.dijabetes.da li je dovoljno na glukozu onda bez insulina ?


Poštovana,

Radi se samo određivanje glikemije (bez insulina).

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

Postovani,sta mislite o mojim rezultatima ogtt testa, sa 100g glukoze?

glukoza pre opterecenja 3,9
posle 30min 6,9
posle 60min 9
posle 120 8,4
posle 180 6,3

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 15:26:21 >

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
21.1.2015 14:27:09   
Raffaelo123
Postovani, zbog policisticnih jajnika i problema sa aknama pijem Jeanine pilule 9 meseci. Od polnih hormona jedino mi je prolaktin bio povisen ali je sada u redu, radila sam i magnetnu rezonancu hipofize i to je u redu. U poslednjih par meseci osecam umor, otezano disanje, povisenu temperaturu, stezanje u grlu... Proverila sam hormon tsh i rezultat je 9,36 Prepisana mi je terapija eutiroks 1/2 tablete od 25mikrograma i receno mi je da je u redu da pijem ta dva leka... Zanima me i Vase misljenje da li je u redu da pijem ta dva leka i posle koliko vremena je potrebno napraviti pauzu sa Jeanine pilulama? Hvala Vam unapred na odgovoru.

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
21.1.2015 22:54:08   
zece
doktore ja nemam ovulacije to je dr rekao kada me je gledao na uz a i hormoni lh i estradiol pre vto na 12 dana su bili nizki moja glikemija je uvek bila od 4,7 do 5,2 i zbog toga mi je dao metformin 500 mg od sto moze da bude to da ja nemam ovulacija

(odgovor članu Raffaelo123)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
24.1.2015 11:57:51   
Goca31
Molim Vas da mi protumacite rezultate hormona.
Radila sam ih 21.dana ciklusa ( s tim sto sam poslednji ciklus imala na 49 dana ,a prethodni na 25). Inace imam IR i pijem glukofaz.

FSH 2.59 fol.faza (3.5-12.5)
ovul.faza (4.7-21.5)
lut.faza (1.7-7.7)

LH 2.94 fol.faza (2.4-12.6)
ovul.faza (14-95.6)
luut.faza (1-11.4)

Progesteron 37.5 fol.faza (0.6=4.7)
ovul.faza (2.4-9.4)
lut.faza (5.3-86)

Estradiol 359 fol.faza (46=607)
ovul.faza (315-1828)
lut.faza (161-774)

i Da li je dobar odnos FSH i LH.










(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
24.1.2015 22:13:56   
zece
imala sam na uz na jajnicima sa imala cisti

(odgovor članu Goca31)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
25.1.2015 19:44:51   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: majcekzmajcek

Postovani,

Imam insulinsku rezistenciju i hipotireozu (hasimoto tireoiditis), a sada bih trebala da ponovo zbog kontrole izvadim krv,pa me zanima da li je potrebno da prekinem da uzimam Gluformin ili ne kako bih dobila pravilne nalaze? Isto pitanje je i za Eutirox?

Unapred hvala na odgovoru.


Poštovana,

Pravilno je pri kontroli hormona štitaste žlezde krv dati ujutru, bez popijenog Euthyroxa. Tog jutra kada kontrolišete nivo insulina i šećera u krvi, ne pijete ni Gluformin.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 15:26:42 >

(odgovor članu majcekzmajcek)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
25.1.2015 19:45:23   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Ipokrisia


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: Ipokrisia

Evo ja taman da pitam doktora, ginekolog mi je rekao da radim ogtt test zbog napredne bebice, sa 100g glukoze 3 sata...ja sam zvala jednu priv laboratoriju da pitam za cenu,ali oni su me pitali da li je ogtt test na glukozu ilui insulin.meni to dr nije nista rekao nityi se raxumem sta je sta, a potrebno je da se vidi da li imam gest.dijabetes.da li je dovoljno na glukozu onda bez insulina ?


Poštovana,

Radi se samo određivanje glikemije (bez insulina).

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

Postovani,sta mislite o mojim rezultatima ogtt testa, sa 100g glukoze?

glukoza pre opterecenja 3,9
posle 30min 6,9
posle 60min 9
posle 120 8,4
posle 180 6,3


Poštovana,

Treba strogo da vodite računa o ishrani, glikemije u testu 9 i 8,4 govore o lošoj glikoregulaciji u trudnoći.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 11.3.2017 15:27:04 >

(odgovor članu Ipokrisia)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
25.1.2015 19:46:29   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Raffaelo123

Postovani, zbog policisticnih jajnika i problema sa aknama pijem Jeanine pilule 9 meseci. Od polnih hormona jedino mi je prolaktin bio povisen ali je sada u redu, radila sam i magnetnu rezonancu hipofize i to je u redu. U poslednjih par meseci osecam umor, otezano disanje, povisenu temperaturu, stezanje u grlu... Proverila sam hormon tsh i rezultat je 9,36 Prepisana mi je terapija eutiroks 1/2 tablete od 25mikrograma i receno mi je da je u redu da pijem ta dva leka... Zanima me i Vase misljenje da li je u redu da pijem ta dva leka i posle koliko vremena je potrebno napraviti pauzu sa Jeanine pilulama? Hvala Vam unapred na odgovoru.


Poštovana,

Vi imate hipotireozu i dobili ste adekvatnu terapiju, samo je pitanje da li će Vam prepisana doza biti dovoljna. Smeju da se piju Euthyrox i Janine , ali ne u istom obroku. Euthyrox ujutru na gladan stomak samo sa čašom vode, a kontraceptiv uveče. Janine se pije do godinu dana.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio lesica RR -- 11.3.2017 17:55:25 >

(odgovor članu Raffaelo123)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
25.1.2015 19:47:02   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: zece

doktore ja nemam ovulacije to je dr rekao kada me je gledao na uz a i hormoni lh i estradiol pre vto na 12 dana su bili nizki moja glikemija je uvek bila od 4,7 do 5,2 i zbog toga mi je dao metformin 500 mg od sto moze da bude to da ja nemam ovulacija


Poštovana,

Potrebno je da uradite FSH, LH, estradiol 2-3.dana MC , AMH, testiranje funkcije štitaste žlezde (TSH,T4 i FT4) i OGTT.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio lesica RR -- 11.3.2017 17:55:33 >

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
25.1.2015 19:47:38   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Goca31

Molim Vas da mi protumacite rezultate hormona.
Radila sam ih 21.dana ciklusa ( s tim sto sam poslednji ciklus imala na 49 dana ,a prethodni na 25). Inace imam IR i pijem glukofaz.

FSH 2.59 fol.faza (3.5-12.5)
ovul.faza (4.7-21.5)
lut.faza (1.7-7.7)

LH 2.94 fol.faza (2.4-12.6)
ovul.faza (14-95.6)
luut.faza (1-11.4)

Progesteron 37.5 fol.faza (0.6=4.7)
ovul.faza (2.4-9.4)
lut.faza (5.3-86)

Estradiol 359 fol.faza (46=607)
ovul.faza (315-1828)
lut.faza (161-774)

i Da li je dobar odnos FSH i LH.



Poštovana,

Za pravilno tumačenje funkcije jajnika potrebno je da uradite FSH , LH, estradiol 2.-3. Dana MC. Progesteron 21.dana MC je uredan.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine


< Poruku je uredio lesica RR -- 11.3.2017 17:55:43 >

(odgovor članu Goca31)
Direktna veza do poruke: 549
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
25.1.2015 23:55:18   
zece
uredni su mi tsh t 4 i prl fsh lh i estradiol nna treci dan prije vto ali na 12 dan lh i estradiol su bili nizki i u srijeda kada me moj mpo dr gledao na uz rekao je da nema ovulacija i moj endokrinolog i gin su se slozili da pocnem da pijem metformin moja glikoza na gladno uvijek je bila od 4,7 do 5,2

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







PITAJTE DOKTORA NA RINGERAJI
Dr Jelena Todorović, stručnjak u oblasti interne medicine, izaćiće u susret svim Ringerajinim korisnicima koji imaju nek...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here