|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vantelesna oplodnja XII
6.12.2013 21:54:43   
Lepterija
Ne razumem da se oporavim od cega? Mislim da sam punkciju radila 6.9. Tad sam vec primala diferelin (duga sema). Dobila sam 10.9. Od 12. Pocelo bockanje puregonima.
IZVORNA PORUKA: mikroginon

To i ja mislim,jer je nisam imala pre nego sto sam ga pocela piti,Inace mi je bas tesko pao.A koliko si imala fore da se oporavis posle op.?


Joj, Imperijal, te situacije sam se i ja pribojavala. Mene je dr gledala kad sam radila betu i ucinilo joj se da dole nisko vidi i treci mesak. Ako je i bio, ova dva su ga izgurala.
Sad ne smem da te savetujem. Ja mislim da bih ih sva tri ostavila, jedino ako doktori misle da ti ne mozes da ih izneses iz nekog razloga. Morate sami odluciti.

(odgovor članu mikroginon)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Vantelesna oplodnja XII
6.12.2013 22:01:42   
17 joka
Tilia,sad videh cestitam user posted image bice tu draga dve tri bebiceuser posted image

Snekile, navijam mila da bude velika betauser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Lepterija)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Vantelesna oplodnja XII
6.12.2013 22:04:14   
degu
Imperijal znam da su i Aleksis to predlagali, sve zavisi od tvoje konstitucije. Jako je teška odluka i šta god odlučite potpuno razumem i podržavam vas user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Vantelesna oplodnja XII
7.12.2013 2:57:20   
suncica83
skijasice imam laparaskopiju i hsg..ali mom momak ima hepatitis b, ja nemam..tako da ne znam da li ce nas uopste primiti na vto

(odgovor članu Skijasica)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Vantelesna oplodnja XII
7.12.2013 8:47:28   
tillia
Jao imperial,kako teska stvar i odluka.
Ja jos nista ne znam,ali se pored srece i uspeha vto isto pribojavam toga.
Na vama je odluka,kako god odlucite uvek ce biti sumnje -sta bi bilo da smo odlucili suprotno?!
Mozda bi trebali sa jos nekim porazgovarati.
Kako god,da bude sve kako treba koja god odluka prevagne,od srca vam zelim!

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Vantelesna oplodnja XII
7.12.2013 9:52:37   
mirkam
Jutro djevojke..
Evo ja slucajno zavirih na ovu temu i kd sam vec tu zelim da dam veeeeliku podrsku svim curama koje su postupku vto i koje ga planiraju. I sama sam prosla kroz sve ovo i jako sam evotivna po tom pitanju. Ja sledece sedmice ulazim u 9-ti mjesec trudnoce i jedva cekam da uzmem moju bebicu u narucje. Zelim samo da vam kazem da je bitno da nikada ne gubite nadu i da jako vjerujete u pozitivan ishod. Ja sam iz CG i kod nas je cinimi se se da je kod nas procedura jednostavnija, narocito iz razloga sto puno privatnih klinika rade u saradni sa fondom pa to sve ide brze.
Snekile 7,samo da ti kazemda je samnom na transferu bila cura kojoj su vratili dva embriona, jedan dvocelijski i jedan cetvorocelijski i rekli joj da se ne nada puno, i kada sam dosla na prvi UZ pitam doktorku sta je bilo sa njom a ona mi kaze , da li je opstao makar jedan, a meni dr kaze ne pitaj OPSTALA OBA! Nema to pravila. Meni su vracena tri , dva sesto i jedan osmocelijksi i ostala jedna beba.

(odgovor članu tillia)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Vantelesna oplodnja XII
7.12.2013 10:14:30   
suncica83
jutro!!! zna li neko cime uglavnom lece ureaplazmu..ne mogu da idem kod mog ginekologa samo zbog toga jere je strasna guzva..kad odem cekam na red celu smenu...na biogramu je osetljiva na sve antibiotike ..uglavnom je ista terapija za sve..znam da ide dovicin..ali u kombinaciji sa jos jednim..ako je neko skoro imao isti problem neka mi javi

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Vantelesna oplodnja XII
7.12.2013 10:17:48   
jole82
Suncica83 evo teme o tome Ureoplasma, Mikoplasma

Uzgred, imaš PP (prvivatnu poruku).. u gornjem levom uglu gde piše MOJA RINGERAJA...blinka ti pisamce..klikni tu, pročitaj, pa ćeš se snaći za dalje user posted image

< Poruku je uredio jole82 RR -- 7.12.2013 10:18:40 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu suncica83)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Vantelesna oplodnja XII
7.12.2013 10:21:49   
suncica83
hvala Jole! bas sam odusevljena ovim forumom..tako ste sve fine i kulturne :)

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Vantelesna oplodnja XII
7.12.2013 10:23:21   
Skijasica
Suncice,

ja sam ti pisala vec o tome u predhodnoj poruci. Meni je doktorka rekla da i mm i ja pijemo antibiotike. Pili smo doksicilin, samo njega i caj.
Za hepatitis b ne znam, mada je cudno da ti nemas. Predlozila bih ti da ponovite rezultate.

(odgovor članu suncica83)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Vantelesna oplodnja XII
7.12.2013 10:36:34   
suncica83
i meni je jako cudno..bili smo mesec dana bez kontakta pa sam opet ponovila nalaz..negativan..primila sam prvu vakcinu nakon koje posle 15 dana sticem imunitet... doktorka kaze da je on slabo pozitivan pa je verovatno to razlog sto ja nisam dobila.

(odgovor članu Skijasica)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Vantelesna oplodnja XII
7.12.2013 10:38:37   
Skijasica
Suncice,

setih se jos da mi je doktorka rekla da izbegavam slatko i da sto vise pijem jogurt.
Takodje ako imas kucnog ljubimca da ga odstranis, kaze da su oni prenosioci te bakterije. Posle kada sam povezala mozda je i istina, jer se meni maca upiskila u krilo, a bili smo na putu, pa sam tako mokre putovala jos sat vremena. Posle toga sam dobila tu bakteriju. E, sada moze da bude da je od toga a i ne mora da znaci. Eto, imala sam potrebu da napisem to moje iskustvo. user posted image

(odgovor članu Skijasica)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Vantelesna oplodnja XII
7.12.2013 11:18:12   
suncica83
a i meni su rekli da izbacim slatko, mada ja slatkise skoro da uopste ne jedem. kucne ljubimce nemama :).. rekli su mi da uz antibiotike obavezno pijem makar dva litra prolom vode...da je ona dobra jer je bazna ili kako mi je vec rekla ne secam se..ali kao jako je dobra u ovom slucaju...to mi je rekla drugarica koja je farmaceut..i rekla mi je da nakon ispijene terapije pijem jos monural..on kao ubija bakterije koje ostanu..zakace se za zid..on se pije na kraju posle cele terapije... sad opet pisem na pogresnoj temi...izvinjavam se !!!

(odgovor članu Skijasica)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Vantelesna oplodnja XII
7.12.2013 11:30:35   
suncica83
vto o trosku fonda se radi i u Jevremovoj...to mi je jako blizu..5 min ...moram da svratim jedan dan da se raspitam ko od doktora radi vantelesnu. mislim da je garalejic radila pre. ja sam se opredelila za nju...ako me uopste prime zbog mm hepatitisa.

(odgovor članu suncica83)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Vantelesna oplodnja XII
7.12.2013 11:41:37   
Lepterija
Suncice, juce sam ti rekla da se obratis Brbljivici, najcesce je na temi Spebo. Njen muz i ona se 4god. Bore sa ureaplazmom. Doktorirala je tu temu, prosli su razne dr. Nedavno bili kod nekog u bg, pisi joj,posavetuj se.

(odgovor članu suncica83)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Vantelesna oplodnja XII
7.12.2013 11:46:05   
suncica83
e super..treba mi neko sa takvim iskustvom

(odgovor članu Lepterija)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Vantelesna oplodnja XII
7.12.2013 14:17:36   
Chipsy
Tilia, cestitam!!!user posted image
Imperial, uh. Meni je jedna zena kojoj su to radili rekla da je to grozno, mozda ce ti ovo pomoci da se odlucis da ih zadrzis sveuser posted image
Mi bili u Segedinu, dr dao neku terapiju mm posto trenutno ima 0 spermatozoida, pa da dodjemo 7.1

(odgovor članu suncica83)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Vantelesna oplodnja XII
7.12.2013 15:35:15   
Bebana17
Tilia, Imperial, čestitam vam na trudnoći user posted image , a Imperial, za ovo drugo što te tas muči nemam pametan savet, to je baš teška odluka, ne bih ti bila u koži (po tom pitanju), šaljem ti puno pozitivne energije da doneseš odluku... U svakom slučaju puno sreće vam obema želim, i svim ostalim trudilicama, i čekalicama...
Snekile, navijam za visoku betu! user posted image

(odgovor članu Chipsy)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Vantelesna oplodnja XII
7.12.2013 17:33:45   
ivanicasale
Imperijal veoma teska odluka...Od moje kume sestra je radela vto u N.Front i imala je tri bebe,isto su je savetovali da jednu ociste ali oni nisu neki dr.im je rekao da to ne rade,u medjuvremenu je jedna nazalost u...a i opet su hteli da je ciste zbog one dve ali taj dr opet nije dao jer je to rizik da ne krenu i ove dve.Tek na porodjeju su ocistil tu jednu i sada imaju dve preslatke devojcice iz te trudnoce.Moj savet da pitas jos nekog dr za misljenje.Srecno

Da li ste videle da je Spebo opet za vto o trosku fonda.Znam da je neko pisao za njih da bi isli tamo.

Ja sam dobila mecu tacno treci dan od prestanka kontracepcije sada je normalna,pa od utorka pocinjem drugu kutiju Mikroginona.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Februar 2010-spontani u 7-oj nedelji
I vto April 2013-Spebo-12 jc, 4 embriona-Beta 1.47
II Vto KC Nis-Februar 2014-11 j.c.-9embrion-Beta-1.06
III Sreca-Genesis Novi Sad-Oktobar 2014
beta 41.32 pa 13.07 pa 36.41...
IV pokusaj-FET Leskovac 5.02

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Vantelesna oplodnja XII
7.12.2013 20:17:01   
Lepterija
Da, ali Spebo ce se odmah popuniti. Odobre im 30-ak parova, bas srecnici upadnu tamo.
Imperijal, i ja sam cula da embrioredukcija moze biti vrlo opasna, zato dobro, dooobro razmislite.

(odgovor članu ivanicasale)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Vantelesna oplodnja XII
8.12.2013 10:34:04   
suncica83
nadam se da se sada nece dugo cekati s obzirom da su pustili i pojedine privatne klinike o trosku fonda. citala sam juce da je klinika dr radulovica spremna da pocne sa svima koji se opredele za nju....valjda necemo dugo cekati

(odgovor članu Lepterija)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Vantelesna oplodnja XII
8.12.2013 11:49:40   
Žapkić

IZVORNA PORUKA: imperial

Drage moje,danas sam bila kod patologa na pregledu,sve tri bebice su super,ja sam sada osma nedelja,i doktor mi predlaže redukciju jednog ploda,zbog velikog rizika,imam malo vremena da se odlučim,mnogo smo tužni,veoma je teška odluka,znam da je na nama sve ali bi mi neki savet ili neko iskustvo veoma značilo....

Imperial, molim te da poslušaš svog ginekologa-tj. doktora koji ti je radio VTO, jer će on najbolje znati, na osnovu svih tvojih nalaza, a prvenstveno na osnovu stanja tvoje materice, šta je najbolje po tebe i po bebe.
Ja sam imala 3 bebe. Meni je dr. savetovao embrioredukciju, jer je kod mene "uterus duplex". Međutim, desilo se to što se desilo, nije mi rađena redukcija, ali sam uspela da rodim samo Tinu i to je pravo čudo da sam i nju iznela do kraja.
Prema tome, draga, batali savete sa foruma( neka me niko, molim Vas , pogrešno ne shvati, a posebno ti, draga Imperial) i samo slušaj što ti doktor koji ti je radio VTO bude savetovao.

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Vantelesna oplodnja XII
8.12.2013 12:37:39   
Dani.kv
Zapkic slazem se sa tobom. Zbog velikog rizika u SLO vracaju dve JC. Lepo je imati trojke al je rizik veliki

(odgovor članu Lepterija)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Vantelesna oplodnja XII
8.12.2013 13:01:04   
zece
imav prijatelka na koja na prvoto vto i vratija tri embrioni vo slovenija pred nekolku godini i site tri se fatija site tri embrioni i posle nekoe vreme neznam kolku tocno bese trudna gi izgubi i trite gi ispusti zatoa imperijal greh air ne rizikuvaj toa ti go kazuvam od iskustvo mozes da gi izgubes i site tri nema sto da si tazna toa e sto e

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Vantelesna oplodnja XII
8.12.2013 17:33:12   
nina26

IZVORNA PORUKA: imperial

Drage moje,danas sam bila kod patologa na pregledu,sve tri bebice su super,ja sam sada osma nedelja,i doktor mi predlaže redukciju jednog ploda,zbog velikog rizika,imam malo vremena da se odlučim,mnogo smo tužni,veoma je teška odluka,znam da je na nama sve ali bi mi neki savet ili neko iskustvo veoma značilo....


Da li postoji bilo kakva indikacija, da neces moci da izneses sve tri bebe? ako ti je materica uredu, nemas ni pregradu, ni uterus duplex, NEMA RAZLOGA da radis redukciju. Vec si osma nedelja, do sada, da jedna od beba nije vitalna, bi otisla sama...Zao bi mi bilo da doneses ishitrenu odluku, a lekari znaju cesto i da grese. Evo imamo mislim do sada tri trudnice sa trojkama, tako da nemoj da birnes nista, ako ne postoji nikakva indikacija i opasnost po bebe i za tebe, moj iskreni savet je,da ostavis ta tri mala borca da se bore do krajauser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here