|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: krv u mokraci
11.12.2011 2:51:23   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Anchy_Ljuba

zeneeee
Pre dve nedelje sam posumnjala na trudnocu, uradila test - n-e-g-a-t-i-v-a-n-. Pre tri dana mi je prestala menstruacija a danas oseca pritisak dok piskim i par kapljuca krvi na wc papiru.... Nemam nkakvu upalu besike pretpostavljam jer me nista ne boli.... Da li je ipak trudnoca ili mozda upala koju ne osecam....


           *P*O*M*O*C*

                                    *H*V*A*L*A*


sledeći put budeš piškila, nemoj brisati sve od jednom, obriši prvo urinarno, pa pogledaj papir, pa obriši vaginalno drugim papirom i pogled


Idi kod lekara... Ginekologa najverovatnije...

< Poruku je uredio Olga RR -- 30.9.2014 5:50:40 >

(odgovor članu Anchy_Ljuba)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: krv u mokraci
30.9.2014 5:52:40   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Bibilib

Danas me je zaboleo stomak odjednom,u donjem delu i imam cestu potrebu za mokrenjem stim sto je osecaj jako neugodan.Kada sam malo pre otisla u WC videla sam i krv kroz mokracu...Ne znam sta moze da bude a sta mi vi savetujete da li da odem odmah kod doce ili da sacekam do sutra?



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: krv u mokraci
30.9.2014 5:53:34   
Olga75
idi odman da odneses urin na analizu , eto to ja savetujem

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: krv u mokraci
30.9.2014 6:50:42   
serpica

IZVORNA PORUKA: Olga RR


IZVORNA PORUKA: Bibilib

Danas me je zaboleo stomak odjednom,u donjem delu i imam cestu potrebu za mokrenjem stim sto je osecaj jako neugodan.Kada sam malo pre otisla u WC videla sam i krv kroz mokracu...Ne znam sta moze da bude a sta mi vi savetujete da li da odem odmah kod doce ili da sacekam do sutra?






Mozda imas pesak u bubregu pa si ga izbacila i on je napravio to krvarenje,mada bi u tom slucaju trebalo da imas jace bolove. Mozda je upala besike ili mokracnih kanala. Ko sto rece Olga,urin na analizu i kod dr da kontrolises bubrege.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: krv u mokraci
30.9.2014 7:21:29   
Trcosava
Šerpice, na žalost tipujem i ja kao neka ženica iz kafane - ovo liči na ešerihiju i to u povećem broju.

Često mokrenje, a pusti po 2-3 kapi i praćeno krvlju kad se obriše. Nemamo dovoljno informacija. Recimo da li je boli i peče dok piški ili na kraju. U prvom slučaju bi rekla da je pesak koji grebe mokraćni kanal dok prolazi, dok ešerihija zapače na samom kraju. Meni su suze kretale (možda zbog same činjenice da oooopet imam ešerihiju).

E sad, davno je meni jedan lekar rekao da ešerihiju hoće da prati glavobolja i hladan osećaj niz leđa. Mada ja to nikad nisam primećivala.

Obrni, okreni - mora pod hitno da da urin na kontrolu, možda najbolje odmah da se preda i urinokultura.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: krv u mokraci
30.9.2014 8:48:22   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

ešerihija zapače na samom kraju. Meni su suze kretale (možda zbog same činjenice da oooopet imam ešerihiju).


E, blesava si, nisu ti zato kretale suze. user posted image Ešerihija ume toliko da peče pred kraj mokrenja, kao da ti je neko zaboo nož dole, i vrti.


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR
E sad, davno je meni jedan lekar rekao da ešerihiju hoće da prati glavobolja i hladan osećaj niz leđa. Mada ja to nikad nisam primećivala.

Obrni, okreni - mora pod hitno da da urin na kontrolu, možda najbolje odmah da se preda i urinokultura.


Ni ja nisam imala glavobolju i hladan osećaj niz leđa. user posted image

Urin na analizu, brzo!


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: krv u mokraci
30.9.2014 22:59:27   
QueenJ
Ja sam davno imala pesak u bubrezima koji sam izbacivala i imala slične simptome, ali i ešerihiju u ogrooomnom broju par godina kasnije, opet, skoro isti simptomi. Svakako, slažem se sa ostalima, urin na kontrolu i nemaš brige. Meni npr. nisu uopšte pomagali antibiotici kod ešerihije, samo čaj koji pravi jedna bakica od biljaka koje skuplja na Divčibarama. A za pesak sam pila i čaj od brusnice.

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: krv u mokraci
1.10.2014 13:16:32   
Anarunika
IZVORNA PORUKA: Olga RR


IZVORNA PORUKA: Bibilib

Danas me je zaboleo stomak odjednom,u donjem delu i imam cestu potrebu za mokrenjem stim sto je osecaj jako neugodan.Kada sam malo pre otisla u WC videla sam i krv kroz mokracu...Ne znam sta moze da bude a sta mi vi savetujete da li da odem odmah kod doce ili da sacekam do sutra?




Imala sam slučaj više puta. Jako neugodan osećaj. Kod mene je u pitanju bila ešerihija!
Idi odmah da uradiš urinokulturu.
U međuvremenu možeš piti dosta uvinog čaja i što više mokriti.



< Poruku je uredio Anarunika -- 1.10.2014 13:19:50 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: krv u mokraci
1.10.2014 13:37:30   
Bibilib
Bila sam kod dr,prepisala mi Cefaleksin a i stigao mi je jedan rezultat kde pise da ima dosta bakterija sad cekam dugi da vidim koja je bakterija u pitanju... Ali bolje mi je od antibiotika...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: krv u mokraci
1.10.2014 22:54:39   
Anarunika
I ja sam pila cefaleksin. Posle terapije se ponovo proverava urin , i pije se još jedna tura antibiotika po potrebi.Ali videtćeš sa doktorkom šta ona kaže. Pij što više tečnosti, čaj od uve , brusnice...

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: krv u mokraci
25.12.2014 15:47:07   
bebicinamama
Jel uobicajeno da se pored eserihije javlja krv u mokraci? Do sad kad mi se pojavljivala iva bakterija osecala sam bol u stomaku i peckanje pri mokrenju ali sad sam bas uplasena jer piskim krv???

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 25.12.2014 15:58:21 >

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: krv u mokraci
25.12.2014 15:59:52   
Trcosava
ne piškiš ti bukvalno krv, već kad se obrišeš ima krvi na papiru. I da sasvim je uobičajena pojava kod ešerihije pojava sukrvice na papiru. Pored bola u stomaku na samom kraju mokrenja, ja sam uvek imala i sukrvicu.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu bebicinamama)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: krv u mokraci
25.12.2014 16:03:52   
Bibilib
Meni se takodje pojavljivala krv pri brisanju kad sam imala eserihiju,isla sam u WC svakih 5 min.i imala sam bol u stomaku....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: krv u mokraci
25.12.2014 16:14:04   
bebicinamama
Ne znam sta je, ali sam vec primila tri konjske injekcije pa me plasi sto mi jos nije bolje.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: krv u mokraci
25.12.2014 16:22:49   
Anarunika
Ja sam bukvalno piškila krv umesto mokraće, a čak i nije bio neki veliki broj ešerihije u pitanju (500 000). Možda ti terapija ne odgovara. Kada se baš zakomplikuje onda se leči longacefom, makar je kod mene bilo takouser posted image

A koje si ti inekcije primila?

< Poruku je uredio Anarunika -- 25.12.2014 16:24:19 >

(odgovor članu bebicinamama)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: krv u mokraci
25.12.2014 16:31:29   
Maraj
Ja ja sam piskila krv i otisla u hitnu. Savijala sam se od bolova. Malo mi bude lakse lad se ispiskim a cim se mslo urina makupi to boliii. Inace tad kad hocu da piskim piskim kao po ziletima. Dali su mi u hitnoj meki antibioticik i nakon tri sata je ocela da se razbistrava boja urina. Ne znam kpja je bakterija tad bila u pitanju jer nisam rafila urinokulturu. Inace kad ke jaka upala piski se krv. Ranije pre ovog kad sam završila u hitnoj desilo mi se da mi pri piskenju ispadne parce ugruska krvi. Joj ta eserihija je uzas. Pij sto vise vode i cajeva i uzmi cisticlyne. To je američka brusnica. Meni je samo to pomoglo. Antibiotici su mi malo pomagali. Valjda sam i oguglala nanjoh kolko sam ih popila do sad kad malo malo ja imam upalu. Uzas. Ne ponovilo se.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: krv u mokraci
25.12.2014 16:52:26   
bebicinamama
Primam penicilin i geramicin, a prvi dan su mi dali nesto za bolove sto jaaaako pece, nisam sugurna kako se zove. Posle to nisam htela da primam jer mi se oduzela noga od bola.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: krv u mokraci
25.12.2014 17:05:13   
Trcosava
I gentamicin i garamicin peku kad se daju (barem su mene), ali to je zbog sestre koje ne daju polako. Goozica mi bila kao sito, a boleli su ubodi još ihahaj.

Pored brusnice je dobar i badem. Naravno, što više tečnosti.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu bebicinamama)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: krv u mokraci
25.12.2014 18:42:44   
bebicinamama
Ma mrzim ih uzas, ali sta da se radi kad mora, samo da se nadamo da ce nas busiti neka fina sestra...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 94
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here