|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prekvalifikacija
17.1.2014 11:32:41   
isidora88
kod nas moze i posle ispita, cak i savetuju tako da radimo da bi imali sto vece znanje za praksu,a ne da tamo ne znam gde se nalazi slepo crevo, sta je koja bolest, kakvi su simptomi... ja bas mislim da je dobro sto cu praksu raditi kad sve polozim jer cu znati sve sto treba u teoriji, ovako da sam isla na praksu ne bih znala nista u pocetku.
znam da su bile dve devojke na praksi kad sam ja bila sa matejom u bolnici, nisu znali kako da neguju bebu, ni da je drze, niti okupaju, niti kako se uopste kupa, ato sve recimo ima u knjigama lepo opisano

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Prekvalifikacija
17.1.2014 11:36:53   
Ana RR
U Beogradu je upis za prekvalifikaciju tokom cele godine (gledala sam jer sam jedno vreme razmišljala o tome, i sad se razmišljam ali sve nešto mislim da sam već nakupila previše godina za to...).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Prekvalifikacija
17.1.2014 11:59:24   
Klarita
Ana, ne cimaj se oko godina, dolazi (bar kod nas) dosta starijih zena. Raspitajte se, u svakom slucaju, ne cudi me da smo mi na jugu kao po obicaju za sve i po svemu drugaciji, narocito u odnosu na Beograduser posted image
Isi, ti na praksi ucis i vezbas,a ne radis da pomazes sestrama i pacijentima, bar bi tako trebalo da bude...uostalom, ponavljam, mi sa juga smo ti vrlo po svemu drugacijiuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Prekvalifikacija
17.1.2014 12:15:14   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Klarita

Ana, ne cimaj se oko godina, dolazi (bar kod nas) dosta starijih zena.


Sad me nešto bocnu, jbt, pa već sam došla do "starija žena" user posted image kuku meni!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Prekvalifikacija
17.1.2014 12:18:05   
Figaro88
Godine nisu bitne,ja kad zavrsim Andrea ce vec ici u osnovnuuser posted image Jos ako upisem visu ili fakultet zavrsicu ga tamo do 35-36user posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Prekvalifikacija
17.1.2014 12:21:09   
Klarita

IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: Klarita

Ana, ne cimaj se oko godina, dolazi (bar kod nas) dosta starijih zena.


Sad me nešto bocnu, jbt, pa već sam došla do "starija žena" user posted image kuku meni!

Mislila sam starijih od tebeuser posted image majke mi user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Prekvalifikacija
17.1.2014 12:33:21   
isidora88
ovde se na praksi koliko sam cula rade oni poslovi koje sestre nece da rade(presvlacenje, hranjenje, kupanje), ja cu videti kako ce meni biti, mada i to da radim nije mi problem jer su deca u pitanju, sa odraslima vec ne bih mogla.
po pravilu treba da budemo sa sestrama i da gledamo sta one rade i da i nama daju da radimo ono za sta procene da mozemo, nadam se samo da necu izigravati kafe kuvaricu jer mi je cilj da naucim i da sto vise budem sa pacijentima, a ne kako je neka koza rekla "kako je super na praksi, po ceo dan sedim sa doktorima", uzas, i takva sad treba da radi sa ljudimauser posted image inace je sva nafrakana, malo je reci da na ispite dolazi u grand izdanju i bez majice, samo sako koji je zakacen preko grudi, ali tek toliko da se ne vidi ceo brus nego 2samo" pola, pupak je obavezan da je napolju, minic takodje, stikle od 15cm min.uffffuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Prekvalifikacija
17.1.2014 12:53:19   
mamica 91
I mene zanima prekvalifikacija isto za medicinske smerove..figaro nadam se da se ne ljutis sto upadam u temu, i zanima me da li ima neko iz BL iskustvo ? jer sam se ja prosle godine raspitivala kod nas u srednjoj medicinskoj ali mi rekose da se ne moze ici vanredno u drzavnoj skoli user posted image jer ima privatna... malo mi to nema logike, da u ostalim drzavnim moze i vanredno samo u medicinskoj NE... ispadne kao da njima prave posao user posted image a mislim da nije bas ni jeftino... ja sam bila nastavila sa svojim faxom medjutim sad kad sam opet ostala trudna definitivno sam odustala ( prvu i drugu resila, ali msm da ne mogu dalje s dvoje dece, pri tom nema ko da ih cuva kad ja ucim, dok sam isla na predavanja kombinovala sam se nekako sa mm, ali mi je opet stalno nesto prebacivao, kako on mora i da radi i da cuva dete )... inace sto sam na netu videla na sajtu te privatne, ta prekvalifikacija traje 16meseci, kao ide se na praksu, ali znam da se mora raditi jos 6 meseci i kad se redovno zavrsi, i onda se valjda polaze taj neki drzavni ispit, koliko sam skontala, pa tek posle toga se moze konkurisati za posao...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Prekvalifikacija
17.1.2014 12:54:52   
Klarita
Kad bi takva dosla kod mene na ispit, a ja sam ispitivac dva predmeta i clan komisije vise njih, vratila bih je da se pristojno obuce, bez pardona. Mislim ne dolazi ona u kafic, disko, vec u jednu vaspitno-obrazovnu ustanovu, tako da...ili bi trcala kuci sto pre dok ne prodje krug kandidata ili bi cekala sledeci rok. Nisam stoka, ali volim pristojnost i cenim ga.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Prekvalifikacija
17.1.2014 13:03:50   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Figaro88

Godine nisu bitne,ja kad zavrsim Andrea ce vec ici u osnovnuuser posted image Jos ako upisem visu ili fakultet zavrsicu ga tamo do 35-36user posted image


Ja uskoro punim 34 user posted image


IZVORNA PORUKA: Klarita


IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: Klarita

Ana, ne cimaj se oko godina, dolazi (bar kod nas) dosta starijih zena.


Sad me nešto bocnu, jbt, pa već sam došla do "starija žena" user posted image kuku meni!

Mislila sam starijih od tebeuser posted image majke mi user posted image


user posted image sad si se izvukla user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Prekvalifikacija
17.1.2014 13:18:27   
isidora88
klarita sta da ti kazem, mene je sramota kad je vidim (sramota me je njene nesvesne sramote), ima sigurno 35 godina, al se ponasa kao klinka od 15.



_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Prekvalifikacija
17.1.2014 21:22:05   
17 joka
Isidora, ti vidi kako ce biti,ako pocnu radi ovo ili ono a sto ti nije u opisu posla buni se ti to placas ucis da bi znala svoj posaouser posted image ajd da mi sve budete dobre i vredne koleginice

a za te koje na golotinju dobijaju ocenu neobracaj paznju takvih je svuda, ona nece ni znati sta treba da radi

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Prekvalifikacija
8.2.2014 11:50:37   
mamin mish
U poslwdnje vreme sam nesto pocela da razmisljam o prekvalifikaciji. Sa mojom srednjom skolom sada tesko mozes da se zaposlis posto svi traze da imas zavrsenu minimum visu.
Posto oduvek volim decu i rad sa decom pamisljam o medinciskoj sestri vaspitacu. as mozda kasnije i visu pedagosku ali otom potom.
Isidora posto si ti vec u tim vodama da li bi mogla da me uputis odakle da krenem i u kojoj skoli u NS rade prekvalifikaciju?

_____________________________

16.09.2011 Tresla se gora, rodio se mamin mish

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Prekvalifikacija
8.2.2014 12:03:18   
Olga75
Isidora mi smi u srednjoj na praksi presvlacili krevetninu , isli po rezultate , pravili tupfere ( milione i milione njih ) , raznosili klopu a kad se delila th davali smo sa sestrama , cak smoo i infuzije kacili posle prijema , sve je zavisilo koje su sestre radile
i tako
nema veze sa prekvalifikacijom
ali ja bih se upisala na neki kurs cvecarstva ili tako nesto , samo da se desi ovde user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mamin mish)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Prekvalifikacija
12.7.2014 16:08:17   
Figaro88
Upisala sam prekvalifikacije,ali za kulinarskog tehnicarauser posted image Kad vec ucim iz pocetka ucicu ono sto najvise volim.Trebace mi oko godinu i po da ih zavrsim,a onda nadam se da upisem i visu ili visoku-gastronomijuuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Prekvalifikacija
12.7.2014 20:38:32   
17 joka
Figaro, svaka cast draga samo napred i srecno user posted image user posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Prekvalifikacija
12.7.2014 23:05:31   
isidora88
ja zaboravih da se pohvalim ovde, zavrsila sam jos u martuuser posted image , odradila deo prakse u betaniji, super mi je bilo, radila sam sve kao i zaposlene osim vadjenja krvi, to rade samo odredjene iskusne sestre, bas sam zadovoljna user posted image
sad treba da pocnem u decijoj bolnici drugi deo prakse da odradjujem, nadam se da ce i tu biti ok.

mali mis pisem ti u pp, sorry ja tek sad vidim user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Prekvalifikacija
12.7.2014 23:06:42   
isidora88
figaro srecnouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Prekvalifikacija
16.11.2014 20:49:47   
nata11
Koliko traje vanredna srednja skola? Da li ima nekih uslova i da li priznaju predmete koje si vec imao u redovnoj srednjoj skoli?

_____________________________





(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Prekvalifikacija
16.11.2014 22:18:25   
choopa choops
Ja sam zaključila da jee moj život totalni promašaj što se tiče profesije. Kako živim u malom turističkom mjestu, nemamo puno izbora za školovanje. Gimnazija, turistička, trgovina i stručne škole-frizer, konobar, kuvar. mene je uvijek interesovala umjetnost i ja sam htjela nešto kreativno, ali nije bilo uslova. Na kraju sam upisala turističku, nakon toga htjela da upišem englesk jezik i književnost, ali jednostavno nisam mogla jer tada nije bilo prijemnog ispita, već samo bodovi iz srednje škole, pa sam upisala turizam, opet, i eto me sa diplomom ekonomiste za turizam. Ne volim to i nikad se nisam bavila time. Iako imam posao, privatni, meni je nešto u posljednje vrijeme šunulo da se prekvalifikujem za frizera user posted image Otkud znam. Mada ko zna koliko će me to držat, jer sam primjetila da kad god sam trudna, mene uhvati neka želja za obrazovanjem user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Prekvalifikacija
16.11.2014 22:34:42   
isidora88
nato ja mislim da priznaju ispite iz prethodne skole ukoliko su radjeni istim programom.
a koliko traje stvarno ne znamuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Prekvalifikacija
16.11.2014 23:40:35   
madre
cupo, ti si moj idoluser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Prekvalifikacija
17.11.2014 11:26:59   
nata11
A pazi mene ekonomista, prvo sam imala ideju da se skolujem za veterinara a sada mi je sinula ideja da upisem medicinsku za babice. mm kaze mnogo je to da se sa ekonomije prebacis na anatomiju pa se razmisljam da prvo upisem neki kurs koji imaju pri Bozidara Adzije za negovatelje pa da vidim kako mi ide.

_____________________________





(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Prekvalifikacija
17.11.2014 12:58:18   
choopa choops
madre user posted image

nato ja imam par drugarica koje su otišle da rade po Skandinaviji kao njegovateljice, tamo je taj posao baš dobro plaćen. Ne znam kakvo je stanje kod nas. Ja recimo nikad ne bih mogla biti doktorica ili med. sestra. Nemam hrabrosti...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Prekvalifikacija
17.11.2014 18:41:42   
nata11
Chopa jesu one bile medicinski sestre bas ili su se kasnije doskolavale?

_____________________________





(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here