|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 12:53:34   
Snelle
PE, a sve je počelo od tvoje reinstalacije sistema user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 12:54:22   
PoisonEve

IZVORNA PORUKA: Snelle

PE, a sve je počelo od tvoje reinstalacije sistema user posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 12:58:09   
Anoniman
Mali Mišu poštujem svaku napisanu user posted image

Inače ja sam par meseci radila i na Infostudu honorarno i imam vrhunski CV i uvek prilagođeno propratno pismo, a što sam pomenula 200 aplikacija-to je bilo po svim mogućim gradovima Srbije u nadi da ću naći posao, pa i po cenu da moram da se selim... I eto ako se stavi u prosti račun-mene je svega 4% poslodavaca kontaktiralo... To je stvarno bedno! user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 228
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 12:58:27   
Sanjica26 RR
Misu sto se tice mene poslala sam CV bas kako si opisala. Nema tu filozofiranja. Konkurisala sam za jednu izdavacku kucu koja se otvara u Pozarevcu. Konkurisala sam na mestu prodavca, jer imam ozbiljno iskustvo, i ako nemam tu skolu. Poslala sam im mail, jer nisam bila sigurna kako funkcionise infostud. Nisu mi odgovorili.
Hvala na savetuuser posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 7.10.2011 12:59:06 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 13:04:08   
minavb
Moja drugarica ima samo srednju školu. Nije imala sreće sa familijom pa nije završila fakultet koji je započela, a ima kliker i vredna je jako. Prvo je radila u jednoj farmaceutskoj kući kao promoter, tu naučila zanat komercijaliste uz koleginicu, i sad radi u jednoj firmi koja prodaje materijale za izradu nameštaja. Zvali je na razgovor, oduševili se i sad je najbolja tamo. Prosto ima smisla za posao komercijaliste.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 13:11:08   
Anoniman
Nije bitno sto se nema skola. Veruj mi ja uvek zovem one za koje procenim da su sposobni i ciji mi se CV svidi, pa nih testiram, pa tek one naj predstavljam pretpostavljenima. Nije mi tesko da pozovem vise ljudi, jer imati skolu ne znaci obavezno imati i znanje i sposobnosti.

Sta da vam kazem sem da ne odustajete, i ne ljutite se mnogo sto ne dobijate odgovore, i to radi neko ko radi vec 4 posla u toj firmi. Kod nas se uvek trazi prvo po preporuci, ako neko od zaposlenih ciji se rad ceni ima nekog da preporuci, ako nema onda ide konkurs. Ozbiljan radnik nikad nece dovesti nekoga samo zato sto mu je rod ili drug, dovesce samo onoga ko je adekvatan.

PE, svako znanje se isplati, a ja ti mogu naci knjige da iz njih ucis pa samo placas polaganje za sertifikat. Nikad se ne zna za sta ce ti to zatrebati, a ti programi su dobrodosli u svakoj struci. A dobar deo tih stvari bi sada trebao da spada u neku opstu kompjutersku pismenost, koju izgleda jako lose rade na tim fakultetima, ili klinci misle da je face sve sto im je potrebno.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 231
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 13:13:03   
Anoniman
Da ovo za skolu se ne odnosi na zanimanja, tipa dr i slicno user posted image ali valjda ste me razumele.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 232
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 13:13:13   
ivaj
Vec mesecima saljem prijave za poslove na infostudu.Samo jedna firma me je kontaktirala.

Misu,ako imas neki savet,posalji ppuser posted image

Kod mene je problem sto mi u prijavi stoji da nisam radila od 2004. god. I stvarno,u administraciji nisam radila nista od tad,samo nesto malo u trgovini.
Svi kazu slazi,okiti lepo cv,ali ne moguuser posted image Ne umem da lazem a jos gore mi je sto sam sve sto sam znala,do sad zaboravila a u kuci sam strasno zaglupelauser posted image I sta mi to treba da odem na razgovor,da me neko "testira" pa da se blamiram.

Kao sto sam vec pisala,odavno planiram da otvorim cvecaru.Ali ova godina,pa mozda ni sledeca,nisu za otvaranje radnje.Moram da cekam neka bolja vremena.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 13:14:58   
Sanjica26 RR
Razumela sam. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 13:22:22   
*Alexx*
Asocijacija slobodnih i nezavisnih sindikata ocenila je da je dostojanstvo u radu u Srbiji odavno izgubljeno."Radnici u Srbiji svakodnevno su suočeni sa kršenjem svojih osnovnih prava, koja su garantovana Zakonom o radu i prisutna je sve veća netolerancija među ljudima", navodi se u saopštenju Asocijacije povodom obeležavanja Svetskog dana sigurnog i dostojanstvenog rada.U saopštenju se kaže da rad na crno, neprimanje plate po nekoliko meseci i neuplaćivanje zdravstvenog osiguranja dokazuju da se ne čuva dostojanstvo radnika u Srbiji."Radnici u strahu da će ostati bez posla pristaju na razne ucene od strane poslodavaca samo da bi sačuvali svoje radno mesto kako bi prehranili sebe i svoju porodicu", kaže se u saopštenju.Svetski dan sigurnog i dostojanstvenog rada obeležava se danas u Srbiji brojnim manifestacijama sindikalnih organizacija.
Izvor: trojka.rs


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 13:23:36   
PoisonEve
Sad cackam po netu da vidim gde imaju takva polaganjauser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 13:25:32   
Anoniman
Ivaj, pa sve sto sam gore napisala je savet. Ne znam nista konkretno da kazem, sem ko hoce moze da mi posalje mail da dam savet za konkretan cv. Ne budite lenje, toliko vremena se ima za RR, pa podseti se malo ovih office programa, word, excel i sl, imas na netu kako se pise molba, zahtev i takve stvari. Pogledaj. Na tim stvarima se dosta "pada" kada su u pitanju administrativni poslovi.

Meni su uglavnom za ponudu na engleskom pisali po tri recenice, a devojak je zablostala, napravila zaglavlje, kao memorandum, izmislila brojeve telefona, adresu, pa sve kako treba uvod, razrada i zakljucak user posted image A ne tri reda na vrh strane i mislis da cu da te primim i da si suvi genije.

Za BG znam da ima HR agencija, imate njihov spisak na infostudu, koje koriste poslodavci da bi za svoj konkurs dobili samo top 10 kandidata, selekciju vrse te agencije. U svako doba mozete da odete kod njih, ostavite svoj cv u njihovoj bazi, oni ce vas tamo testirati za razne stvari i mozda cete jednog dana odgovarati za neki konkurs. A to vas kosta samo malo vremena, njima se nista ne placa. Vise puta sam to predlozila nekim prijateljicama, posebno sa fakultetima ili nekim specificnim znanjima, ali vidim da niko nije otisao. Valjda im je bilo sladje da "zvale" one cigare po kaficima i pitaju me ima li nesto kod tebe (za posao). Kako da ne, samo mi jedna takva treba.

Ja sam jako stroga, ali zato pravicna.

Pihvatajte svaki posao, znanje mora da se krade. A svasta se moze nauciti, ne samo vezano za struku, nego kako se i postaviti, sta ocekivati od drugih kolega, na svakom poslu. Tako cete se usavrsavati i strucno a i mozda u onoj oblasi koja je bitnija, kako se postaviti na pravi nacin i izboriti za sebe. Sa tim se malo radja, ali mnogo se postize i vezbom.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 237
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 13:31:41   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Sad cackam po netu da vidim gde imaju takva polaganjauser posted image

Za MS setifikate? Imaš CET, na primer, a ako ti trebaju neke knjige, možda imam nešto.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 13:32:51   
Snelle
Mišu, post ti je "boli glava" user posted image  

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 13:33:54   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: MaliMis

Pihvatajte svaki posao, znanje mora da se krade. A svasta se moze nauciti, ne samo vezano za struku, nego kako se i postaviti, sta ocekivati od drugih kolega, na svakom poslu. Tako cete se usavrsavati i strucno a i mozda u onoj oblasi koja je bitnija, kako se postaviti na pravi nacin i izboriti za sebe. Sa tim se malo radja, ali mnogo se postize i vezbom.


Bravo! user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 13:40:31   
Anoniman
Hvala user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 241
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 14:25:28   
Anoniman
da ne citiram ceo post, samo cu reci - misu, potpuno si u pravu! ja sam samo jednom odbila posao i to zato sto sam imala nesto drugo koje, iako manje placeno, bilo je blize mom karakteru i zeljama. vise puta sam radila neke stvari besplatno, ali se nekako uvek iz toga jos nesto izrodilo (placeno). isto tako, jednom sam radila nesto za sta nije postojao ni ugovor niti bilo kakva garancija da cu biti placena, ali rekla sam, ako nista drugo, barem cu nesto nauciti. ionako u tom momentu nisam imala nista pametnije da radim.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 242
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 14:29:43   
Verus
Uf, PE to je jako jako tezak posao...nikad odmora nemas, uvek moras imati neku kontrolu, ako se sta ne pojede bacas i sl.  Moze biti unosno, zavisi...
IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Bas pricam sa mm juce kako bi volela da jednog dana otvorim svoj restoranuser posted image .

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 14:33:01   
minavb
Ne moraš da baciš. Sklopiš ugovor sa otkupljivačima sekundarnih sirovina i eto vajdica od pomija i iskorišćenog ulja.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 14:39:10   
bebać
Mishu kod nas je u gradu otvoren centar koji savjetuje i informiše nezaposlene od pisanja molbi i biografija, do razgovora sa poslodavcem...i sve to što ide...tako da jako dobro znam o čemu pričaš, i napisati dobar i ispravan CV je posao itekakav, stepenica ka putu da te pozovu na razgovoruser posted image

Mislim ne treba ti centar, imaš na netu sve detalje i uputstva oko istoguser posted image koga interesuje.

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 14:41:17   
Verus
Super! Ili ne znam moze li se dati kuhinji za siromasne?  Stvari koje ce uskoro da isteknu i sl.  Ali i dalje je teska sljaka taj restoranski biznis...
IZVORNA PORUKA: minavb

Ne moraš da baciš. Sklopiš ugovor sa otkupljivačima sekundarnih sirovina i eto vajdica od pomija i iskorišćenog ulja.user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 14:46:47   
minavb
Ne može, sve se baca ili prodaje firmama za obradu sekundarnih sirovina. Tako zakon i logika nalažu. Za narodne kuhinje se doniraju i šalju sveže namirnice.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 14:51:39   
Verus
U pocetku moje "karijere" ovde sam sljakala u restoranu, i uvece bi podelili sve sto je ostalo beskucnicima koji su se tu muvali...ne znam jel bilo protiv nekog zakona ovde ili ne, ali sveze spremljeno, a nije ni bilo posluzeno (mislim, nije dato kao ostatak sa necijeg tanjira)....

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 15:04:26   
hanka
Ranije je svako nosio kuci sta je hteo a danas ne mogu radnici da iznesu ni za zivotinje.Zakon pih

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Sta i za koje pare se isplati raditi u da...
7.10.2011 15:08:11   
dunja RR

Jes vala, sećam se tetkica u domu Karaburma, gde je mm živeo, uvek sa punim torbama izlazile. Vukle su ih jedva, jedva, koliko je tu biiiilo hrane:)

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here