|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
31.10.2015 20:41:45   
Mariya
H isto jede ono što i mi kada svekrva kuva, kada ja kuvam onda joj još uvek napravim malo bebeće, manje začinjeno i više ustitnjeno. Ja njoj ne dajem slatkiše, jede keksiće eventualno i eurokrem u palačinki.
L već zna sama da se poslužiuser posted image ali ne jede svakodnevno čokoladu.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
30.11.2015 20:55:49   
Ana13
Mame,kako ste uvodile lesnike,orahe...?

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
30.11.2015 21:35:20   
branki*
Ja sam kroz kolac ili pecivo neko u kom ima punjenje sa orasima.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
9.12.2015 2:25:55   
bojana92

IZVORNA PORUKA: Ana13

Mame,kako ste uvodile lesnike,orahe...?

Mlevene lesnike i orahe sam mu davala sa 15-16 meseci,i to h je jeo u kolacima i tortama,a krupnije seckano isto u kolacima i tortama je jeo sa dve godine :D

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
9.12.2015 15:28:34   
World
Mislim da su oboje poceli da grickaju onako sami. Nakon godine.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
29.12.2015 0:10:45   
Jole84
Zene, mi vec par meseci imamo averziju prema kasicici. Odjednom je prestala da prihvata da je hranim, zgrabila kasicicu i iskusala sama kasicu. Naravno to ne bi bio problem da sve moze da se rucka slatkom malom umazanom rucicom, ali kako jelte da joj dam supu/corbu?!

< Poruku je uredio Jole84 -- 29.12.2015 0:11:21 >


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
29.12.2015 19:57:21   
daca77
Jole, isti problem imam i ja...rucak je jos pre par meseci odbila da jede kasicicom dok nisam shvatila da ona hoce da joj na komadic hleba stavim malo pripremljenje kasice...supu je neizvodljivo jesti na ovaj nacin user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
29.12.2015 20:07:17   
daca77
Mame, a kad vi dajete mleko, a kad dorucak svojoj deci?
Mi spavamo cele noci, ustajemo oko pola 7-7h i N hoce istog trena da sisa, a posto moramo da krenemo sa odvikavanjem, sta ja da ponudim-mleko ili pravi dorucak? user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
29.12.2015 22:08:26   
Rosita
Daco, ja bih tada mleko, rano je to. Ne bih dorucak pre 8.


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
29.12.2015 23:28:42   
Jole84
Daco ja joj udrobim supu ili čorbu sa malo hleba, i ona to čeprka, klizi niz rukave, gušu....ma šou user posted image Ali poručka, i to mi je bitno. Skoro smo bili na nekoj slavi i vidim malecka koja je kao i M, mama je hrani viljuškom, secka joj, ma kulturiCa user posted image Ne znam što to pričam, jer mi zapravo nije ni bitno kako jede, samo nek jede, i ne patim od pravila. Puštam je da proučava hranu, ako joj tako odgovara. Ipak, volela bih da mi se vrati "kašika faza" makar jedan obrok user posted image
A mleko i M pije oko 6,7, što kaže Rosita, rano je to za doručak. Doručkuje uglavnom oko 10.

< Poruku je uredio Jole84 -- 29.12.2015 23:29:07 >


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
29.12.2015 23:51:33   
Sanjica26 RR
Mi treba da smo u drugoj temi, ali ajde da napisem koju. Sofija je pocela da zavitlava. Cas hoce sama. Cas hoce da je neko hrani. Dobro joj ide kad sama jede. Ne marim sto se prlja. Sve se opere.
Daco mlekce tako rano. Rano je za dorucak.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
30.12.2015 10:04:13   
Sanjalicaaa
Ovo moje trazi da se hrani jer su ga baba i deda navikli da jede uz crtani user posted image sad smo u fazi odvikavanja. Krene da jede pa se set_i da nema crtanog pa pocne da se buni. Ali izbacicu mu ja te bubice ludice iz glave.

Koliko mleka piju vas malisani? G ima 22 meseca i kad kad popije solju mleka.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
1.1.2016 19:35:05   
Mala Elena



Koliko mleka piju vas malisani? G ima 22 meseca i kad kad popije solju mleka.


Moja ima 21 m i popije uvece izmedju 150 i 250ml, vise kada ima nesquika....
Jole, kad prihvati da jede onaj grcki jogurt, hoce sama na kasicicu i sva se umaze, a ja htela ne htela nije mi svejedno...
Meni je sada najveci problem sto ona nece da jede...ali apsolutno. Pitam je- hoces da jedes? Ona- necu i okrene se i ode. Slatko ne bi odbila cak i trazi cokoladu iz viseceg. Danima tako... juce i danas je nisam ni nudila nista specijalno..juce pojela ujutro malo plazme i mleka, izmedju malkice jabuke , 4listica pecenice, sira bez hleba i malo pilece supice...
Danas recimo kadje bilo pilecih fileta, krompira, projare ona odlazi do peketica, vadi cips i kaze- to, to, ovo!
Jedino da to sklonim ali opet trazi pastetu i cokoladu...jel ima neko ideju kako da se postavim, pop.sam vise...?

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
2.1.2016 22:23:47   
ivaMark
M.E... kod mene je ovako...ne pitam ih da li ce da jedu, postavim i svako na svoje mesto, izvolite i prijatno, dorucak, rucak, vecera....svaki obrok u stolici za hranjenje. Hoces, neces...jesce kasnije (kod Luke nije problem, on uvek jede user posted image a Jovanu sam smarala do nekih godinu i po, vise ne) a te grickalice i slatkise izbaci iz njenog vidnog polja.

Daj joj sama da jede, mozda joj bude zanimljivo.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
2.1.2016 22:38:29   
Mala Elena
Sve vise joj dajem da jede sama, danas mi bila sestra sa devojcicom i valjda je guzva za stolom tera da jede . Uzimala je kupus salatu i gulas rukama user posted image
Pojela par zalogaja, ja srecna do neba! A prestala sam da je nudim da.jede mozda to upali da ogladni i trazi sama, mozda sam previse dosadna, videcemo.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
3.1.2016 11:36:30   
Sanjalicaaa
Ja bas muku mucim sa tim, nece sam da jede. Ma zadnjih dana nece uopste da sedne u stolicu, a kamoli da jede. I moze dugo da izdrzi. Tipa ujutru doruckuje i u stanju je do vecere da ne jede. Ne znam sta cu s njim.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
10.1.2016 21:39:28   
mila83
Moja T je opet pocela strasno da zeza sa jelom...koliko nisam imala problema sa starijim klincima u tom uzrastu,ona ce sve izgleda nadoknaditi.Niti hoce u hranilici da sedi,na miru da jede..ne pali nikakva ni zanimacija,tv,muzika.,nista..kad nece,nista ne pali. Nema pravila da li je u pitanju slatko ili slano. I ubedjena sam da je razlog to sto od samog pocetka nije imala dobre navike hranjenja, o tome sam pisala u temi Averzija prema hrani.

Jos najbolje prolaze zitarice sa vocem za dorucak.obicno kuvam proso,heljdu,ovas,pa u kombinaciji sa raznim vocem..palenta...pahuljice.
Rucak meso sa povrcem,corbica..
popodne vocna uzina ili puding,kolac(ne previse slatko)
vecera proja,kajgana,przenice,neka pita...
Nekad i nema uzine,bas zato da bi izgladnela da bi bolje jela glavne obroke,ali nema neke razlike...
Mogla bi samo parce hleba i u vrsljanje po kuci,to joj je dovoljno.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
14.3.2016 17:25:37   
Mala Elena
Jel neko kupovao deciji musli? Znam da ima Hipp ali neznam da li su kkrupni komadici jer ona ne voli..dala bih nesto novo. Jutros sam joj stavila palentu u mleko sa plazmom, pojela je par kasicica. Takodje i jaje sa sirom. Bas ima slab apetit...sad kuvam corbicu, nadam se da ce hteti da je jede.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
14.3.2016 17:46:07   
Sanjalicaaa

IZVORNA PORUKA: mila83
mila83
Mogla bi samo parce hleba i u vrsljanje po kuci,to joj je dovoljno.


Isto situacija i kod nas.


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
14.3.2016 19:55:27   
mila83
Nisam probala ME..ja inace slabo deci dajem kupovne muslije,pravim ih sama.Evo danas su jeli recimo kornfleks,ali onaj bez secera,pa sam u mleko samo dodala kasiku meda.

A Teodora..situacija je i dalje ista,vidim da sam pisala pre 2 meseca...sad je hit banana..ne smem da je drzim na stolu,samo nju trazi... Jede ona svega po malo kada spremim,hoce da proba,ali zeza..ne pamtim kad je zadnji put sela i jela kako treba..ovako nikad ne znam kad je gladna.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
14.3.2016 20:11:08   
Mariya

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Jel neko kupovao deciji musli? Znam da ima Hipp ali neznam da li su kkrupni komadici jer ona ne voli..dala bih nesto novo. Jutros sam joj stavila palentu u mleko sa plazmom, pojela je par kasicica. Takodje i jaje sa sirom. Bas ima slab apetit...sad kuvam corbicu, nadam se da ce hteti da je jede.


Ja sam kupila taj hipp,nisu krupni komadi,lepo se natopi i omekša,miriše divno,ne kupujem ga samo zato što je skup!
Mi smo isto prešli na domaći musli, počela je da odbija svoj doručak a traži moj(musli). I tako sam počela da joj kuvam ovsene, ražene, speltine pahuljice,u mleku,pa dodam cimet i jabuku i bananu ili skuvam jagode,višnje,pa dodam pahuljice,kad se ohladi med... Bude super,pojede sve!
Nama je veći problem večera.jede samo nešto u mleku.proso,griz,sutlijaš,eventualno hleb sa pavlakom ili eurokremom. Vrtimo ove 4 stvari.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
14.3.2016 20:41:57   
Sanjalicaaa
Mariya, koliko kuvaš pahuljice?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
14.3.2016 20:48:07   
Mariya
Kuvam 4-5 minuta.
Sipam ih u hladno mleko ili vodu pa stavim da se kuva,nakon što provri kuvam 4,5, minuta i posle ostavim d se ohlade. Uvek gledam da ostane vode ili mleka kad skinem sa ringle jer upiju još tečnosti dok se hlade.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
14.3.2016 22:36:47   
mila83
Ja pravim slicno kao Mariya,samo ne kuvam pahuljice,samo ih natopim,ostalo isto,mesam sa vocem,cimetom,medom...ALi vise praktikujem zitarice u celom zrnu,koje natopim preko noci,isperem i skuvam..Voli proso i heljdu tako,sa bananom,malinama,kupinama...to za dorucak,ponekad uzina.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
15.3.2016 15:52:44   
branki*
Ja tek sad kapiram da je ovo bokina temauser posted image kako vreme leti!
Moracu i ja da probam te pahuljice u mleku sa vockom.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
Šta vreme detetovog odlaska u krevet govor...
Pročitajte zabavne pretpostavke o tome, šta vreme kada tvoje dete ide na spavanje, govori o tebi kao roditelju.



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here