|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
15.3.2016 20:05:35   
Mariya
Pahuljice,najbolje ovsene, sa suvim ili svežim šljivama i malo sveže jabuke su zakon za stolicu. U poslednje vreme joj je baš tvrda a od ovoga je mekša.
Danas me izludela sa nejelomuser posted image iz 2puta je pojela doručak, iz 2 puta 2/3 ručka i iz 3puta užinu. A sad nas još čeka večerauser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
15.3.2016 21:01:57   
Sanjalicaaa
Nije ni kod nas bolje. Nekako je na jedvite jade doručkovao i ručao, a večeru uopšte nije hteo.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
15.3.2016 23:49:30   
Mala Elena
Marya, ne bi ona to jela, davala sam joj pre par puta I moj musli bez voca, pljuvala je.
Jedino kad izmiksam I dodam u plazmu sa mlekom pojede par kasika...bas je specificna i to me nervira! Ja pahuljice ne kuvam, ni voce. Veceras je cudom popila malo soka od domace borovnice I kupine (ocedilo se sto sam odvojila za kolac) , cesto nece ili uzme vrlo malo tog voca. Ima I periode kad je neko voce aktuelno, sad je samo jabuka.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.3.2016 7:25:14   
branki*
Ja sam boki prestala da kuvam kasice i da dajemnpahuljice,evo ima vec par dana.dajem joj ono sto i mi jedemo,pa koliko pojede.
Npr,juce za dorucak bila proja,ona jela malo,za rucak je jela boraniju sa hlebom,a za veceru poparu sa sirom.izmedju obroka grickala jabuku i kukuruzne galete.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.3.2016 7:33:01   
Trcosava
Ja Luki i dalje za večeru dajem pahiljice jer mi je najbrže da spremim i da on pojede to u nekom dogledom vremenu. Još ako je spavao kao juče (samojednom od 11-12) onda definitivno. Zaspao je dok je jeo.

Inače, zavisno od toga šta imamo za ručak - to i njemu dajem.
Kako sam ja na dijeti - posebno jedem, onda njemu uglavnom posebno i spremam, a mm jede kasno kad dođe.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.3.2016 7:36:22   
branki*
Ja sam u rucak ako je kuvano pocela da joj drobim malo hleba.a,kad ne znam sta cu joj,dam joj hleb i kiselo mleko ili jogurt ili hleb sa pavlakom,to uvek hoce.
Makarone obozava i kuvana jela bas lepo jede.
Jedino sa mesom kuburi,nece ga bas.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.3.2016 7:50:30   
eca89
Ja kako kad, pretežno joj dajem što i mi jedemo, ako baš nešto nije za nju, onda kuham njoj, ali joj ne pasiram, nego samo malko izdrobim, hvala Bogu žvaće, hooće i meso. Sad joj je zanimljivo da ona sama "jede", kad ugleda kašiku oduševi se.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.3.2016 8:11:40   
emicaa
Branki počeće i meso,ni kad nije htjela pa sam joj morala sitniti da ne primjeti šta joj dajem i obavezno pomiješati sa nečim a sad uzme patak u ruku u zamaže se od uva do uva user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
24.3.2016 17:32:26   
dunja RR
Ja čekam mog malog da se probudi pa da klopa egzotiku koju sam spremila user posted image - proso, mango, banana i kokos, preliveno sokom od grejfruta. I baš je mnjac!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
25.3.2016 0:48:23   
choopa choops
I jede sada sve što i mi. Kad je napunila godinu dana, uvela sam joj ostale namirnice i malo po malo počela da joj davam obno što i mi jedemo. Naravno, više ne pasiramo, samo komadići, gnječeno ili sjeckano.
Ona sa pahuljicama nije oduševljena, probala sam preko deset vrsta, čak sam joj davala i keks u mlijeku, čokolino sa mlijekom...Jok. I ondaa joj fino za večeru dam slano i ajde zdravo. Ne mogu ja da mislim hoće li biti gladna jer nije htjela pahuljice...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
3.4.2016 10:14:27   
Mariya

IZVORNA PORUKA: branki RR
a,kad ne znam sta cu joj,dam joj hleb i kiselo mleko ili jogurt ili hleb sa pavlakom,to uvek hoce.


Hahahaha, Branki, tako i kod nas,kad ne znam šta ću,ja njoj pavlaku i hlrbuser posted image A kad ni to neće,onda eurokrem sa hlebomuser posted image
Ja njoj već nekoliko meseci ne kuvam posebno,ako je nešto jače,začinjeno, onda odvadim njenu porciju pre pa ostalo začinim kako treba.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
3.4.2016 21:38:46   
branki*
Mi inace jedemo dosta blago,da bi se uklopili sa bokom i bozom,jer i on je specifican.
Evo danas je za rucak jela supu udrobljenu hlebom i punjenu papriku sa kiselim mlekom,za dorucak bila pita sa sirom,a za veceru je jela pecenicu sa malo hleba.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
19.5.2016 21:54:26   
dddaca
Sta dajete deci za uzinu? Moja jede i dalje samo voce, ali bas u velikim kolicinama

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
19.5.2016 22:44:34   
serpica

IZVORNA PORUKA: dddaca

Sta dajete deci za uzinu? Moja jede i dalje samo voce, ali bas u velikim kolicinama




Mi imamo dve uzine jedna prepodne posle dorucka a druga popodne pre vecere,prepodne joj dajem voce,nekad izmesam sa keksom i jogurtom,popodne izbacim voce pa joj dam ili vocni jogurt onaj kao puding,ili griz,ponekad samo keks,uglavnom nesto lako a da je opet drzi sitom do vecere.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
19.5.2016 22:55:13   
dddaca
Nama je malo jedan taj puding. Probala sam onaj Nestle i trazi dete josuser posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
19.5.2016 23:07:23   
serpica
Pa daj joj dva,i nama je malo jedan,ili ubaci keks u njega...user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
21.5.2016 2:44:28   
branki*
za uzinu moja isto samo voce,uglavnom banana ili jabuka,ili keks joj dam da gricka.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
21.5.2016 15:34:17   
dddaca
Pre podne je jela bananu i tresnje, a sad cu da probam da joj skuvam puding. Kravlje mleko i dalje retko koristimo, citaj skoro nikako user posted image , pa se nadam da ce hteti da ga pojede

< Poruku je uredio dddaca -- 21.5.2016 15:35:13 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
21.5.2016 15:57:01   
Mala Elena
Moja ni da zine nece kako treba u zadnje vreme, mislim da ce se jos malo slomiti u struku. Jako mi je tesko zbog toga, a hajde da sam neka nemajka i lenstina pa da razumem. user posted image
Voce minimalno hoce, zitarice nikako, cak ni one coko crisp sa mlekom. Hm. Poludeh. Slane grickalice ne jede cesto, slatkise tutkaju ovi oko mene, te baba ,te deda, te tata, ps dodje neko u goste pruzi joj cokoladu to je onda vriska ako joj ne das. Iskida se ziva...
Danas nesto razmisljam, ona avokado nije jos probala ... nadam se da nece odbiti kad kupim.
Za uzinu joj dam plazmu ili neku pitu, projice, vocni ili gusti jogurt... ali sta da vam kazem kada i glavne obroke odbija, par zalogaja joj je kao dovoljno.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
21.5.2016 21:37:54   
dddaca
Puding je prosao odlicno, ali zato projanica za veceru nikako. Najgore mi je kad joj se ne jede ono sto sam isplanirala da dam, pa moram na brzinu da smisljam nesto drugo.
Mala Elena, mozda je zasite ti slatkisi i cokoladice pa zato nece.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
22.5.2016 13:44:56   
World
Nece se slomiti, ne sikiraj se. Samo joj ukini te slatkise i plazme i ostalo, sve je to samo secerna navlakusa, pa normalno da nece da jede. I vjerovatno joj nema ni gdje stati pored slatkisa. Zabrani svima da joj daju bilo sta i pusti je malo, kad ogladni jesce. Nece umrijeti od gladi, ne boj se.
Uvijek mi je bilo interesantno kako se ljudi zale da djeca nece da jedu, a stalno su im slatkisi pri ruci, sasvim je ocekivano da nece da jedu normalnu hranu.
I to sto ti svrstavas te coko nesto pahuljice u zitarice je sasvim pogresno, ne zavaravaj se, to ti je sve isto smece kao i ostali slatkisi.

< Poruku je uredio World -- 22.5.2016 13:46:07 >


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
26.5.2016 12:49:40   
mila83
Moja T i dalje zeza sa jelom.Retko kada da imamo bas lep pravilan redosled obroka sa pauzama od dva tri sata...slabo jede,pa mi se cini kao da je ceo dan hranim.Pa cak i kada je pustim da izlgladnii,zeza.Ima sve zubice osim petica,lepo zvace.

Najvise voli supe i corbe sa povrcem,jela sa mlevenim mesom..testa i peciva,proju kako kada..to uglavnom ide za dorucak ili veceru,uz jogurt ili kiselo mleko.I ja to nekad dajem kada nemam drugog izbora,kada sve ostalo odbija,znam da ce kiselo mleko ili pavlaka proci.
Voce uglavnom prolazi. Sad hoce i sama da jede,ali kao da nema vremena za to user posted image

I da,retko kada dajem bilo sta slatko.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
26.5.2016 23:18:04   
bojana92
Da se nadovezem na milin post :) Filip bas zeza zadnjih pa dana sa jelom.Kao ovo vreme je sto se tice jela,juce lepo jeo,danas nikako,i tako vec par dana.Nema sve zubice,ali ne stavlja rukice u usta i nije nervozan,pa da kazes od zubica nece da jede.Ujutru lepo doruckuje,rucak nekad nece da pojede pre illi posle spavanja,voce uglavnom pojede( i to hoce samo bananu,drugo voce nece da jede).Veceru isto pojede,jer ogladni,jer nije pojeo rucak.Obozava supu,musaku,poparu,griz,pavlaku,jogurt,.... Za dorucak jede cokolino i slicno.Za rucakje uglavnom nesto kasikom,a vecera je slana,npr. virsla,pavlaka,jogurt,palenta,pica mafini.Sto se tice slatkisa dobije ih kada lepo pojede rucak.user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
27.5.2016 10:25:26   
branki*
Moja boka koja je bas lepo jela,namon one epizode sa stomacnim virusom,bas bzv jede,samo mrljavi,mada ja se nesto i ne sekiram preterano.sve racunam da ce jesti opet.nije mrsava uopste.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
27.5.2016 15:01:06   
choopa choops
I isto brljavi u posljednje vrijeme. Čak mislim da ne napreduje uopšte što se kilaže tiče user posted image Niču joj već mjesecima donje četvorke, tek su neki dan probile, pa mislim da je i to jedan od razloga njenog nejela...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Kada se farbaju jaja za Vaskrs?
Jaja se u Srbiji farbaju još od 16. veka. Kroz nekoliko vekova usavršavale su postojeće tehnike, izmišljale nove, ali je...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here