|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 24 [25] 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
12.7.2019 21:44:29   
doramar11
Nije to teorija nazalost. Ne znam da li je organsko mleko bolje. 

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
12.7.2019 23:31:06   
MimaKos
Domace je najbolje, al ajde nadji.pouzdanog prodavca 


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
13.7.2019 9:30:54   
doramar11
Ako neko nadje, neka ovde preporuci!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
13.7.2019 13:08:21   
MimaKos
Daaa, stvarno


(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
2.3.2020 13:25:49   
dunja RR
Koji sir da uzimam, šta preporučujete, ja još nisam davala sir?

Prošle nedelje smo bili na Zlatiboru, u hotelu, davala sam joj i nešto iz restorana (za doručak) - kačamak, jogurt, jaja, projice.. lepo je žvakala i te projice. I ribu sam joj dala, pastrmku, iz restorana.
Ostalo je jela kupovne kašice, po prvi put, i spremala sam joj nešto kašica kada nismo napolju, imali smo kuhinju u apartmanu. Ali smo dosta bili napolju, pa sam joj tada davala kupovne, sve je jela, i slane i slatke kupovne.

Juče nam je bio prvi rođendanac, dala sam joj malo tortice, ferero, ima i lešnika u njoj, ali vrlo malo je pojela, mada je kidisala za još, na mamu user posted image



< Poruku je uredio dunja RR -- 2.3.2020 13:32:28 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
2.3.2020 13:34:48   
Ana RR
Suzi, ako se dobro sećam, ja sam Marku davala mladi sir President. Baš ga je lepo njopao. I puter je voleo, umakao hlebićem i ručkao.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
2.3.2020 14:08:42   
dunja RR
Hvala Anči, kupiću President, a i puter, može sada sve da njopa :) Samo da krene lepo da žvaće, nikao je drugi zub dole, ali se jedva vidi, to sve kod nje nekako malo, što se tiče zuba. Doduše i gornji desni kec viri, on već deluje veće, ali me ovi donji čude, bukvalno kao neki rudimenti, ne liče na prave zube.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
2.3.2020 18:13:31   
branki*
ja sam mojima u jelo ubacivala AbC sir.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
2.3.2020 18:56:50   
MamaNecaVo
I kod nas je ABC bio bas lepo prihvacen.Olidcan mu je i sastav.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
2.3.2020 19:56:19   
Misha i Ljisha
Jaoo kako vasa deca lepo jedu. Ja P necu ni da komentarisem 😂


(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
22.3.2020 20:32:02   
Filadendronka
Jedva nadjoh temu, mada J puni godinu dana tek za deset_ak dana. Stanje u zemlji i mojoj glavi me je totalno poremetilo po pitanju ishrane. Vise nista ne pazim, tako da jede sve zivo. Od onog “necejeda” on je od skoro krenuo bas lepo da rucka. Najpre sisa po celu noc... Za dorucak obicno popara ili palenta da pavlakom/mladim sirom/sirkom/puterom. Rucak obavezno meso i povrce. Ta dva obroka su mi super organizovana, ostalo sam skroz konfuzna. Nekad ustane u 6h i bukvalno treba pet obroka da spremim. Nemam ideje kako da mu razvucem vreme izmedju. Podoje ima nocu, popodne i uvece. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
25.3.2020 21:04:13   
dunja RR
Fil, mi smo danas jeli vaše paprike :) Vitamin C!!!

Juča sam joj dala kupus ali je pravila face user posted image


Počela je da jede komadiće (krenula u hotelu na Rtnju pre 2 nedelje), neće više blendano, ali joj dajem sitno, još me strah. Večeras je jela palačinke sa domaćim džemom od kajsija, poslala mi ujna.
Za ručak piletina seckana i paprike, za doručak popara i sir.

Trenutno najviše voli kifle, hleb, peciva, gledam da uzmem neki aparatić za pečenje, za galete ili krofnice, ima i 3 u 1 u Lidlu, ali ne idem u markete sada.

< Poruku je uredio dunja RR -- 25.3.2020 21:06:20 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
25.3.2020 21:14:01   
Filadendronka
Bas mi je drago, vidis nisam se ni set_ila paprike. :) Mislim da imam dve kesice u Bg, ali opet nista od toga posto nismo kod kuce. I J obozava hleb, bas malopre kazem mm kao da smo ga u pekari pravili. 🤣 Ni mi nigde ne mrdamo, bas nemam neke opcije po pitanju hrane. Super prolazi juneca plecka uz krompir, sargarepu, praziluk. Nekad umesto krompira stavim secerac. Skuvam poparu na vodi i dodam pavlaku ili mladi sir za veceru. Pecem jabuke i dodam ih u speltin griz. To je uglavnom za dorucak. Grize bananu, koricu hleba... Jedva cekam da krene prolece... 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
25.3.2020 21:22:31   
mati
Suzi, mozes da narucis negde taj aparatic. Meni je pre neki dan stigao punjac i baterija za lap top. Bex mi je isporucio

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
25.3.2020 21:30:18   
dunja RR
Planirala sam ali ne znam gde ima još taj 3 u 1 osim u Lidlu, a Lidl beše nema online ..
I zapravo da li je dobar 3u1 (ponekada ti multifunkcionalni i ne valjaju), ili da uzmem samo za krofnice. Taj imam prekoputa mene u Fagoru, ako još rade, u petak su radili kada sam zvala ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
27.3.2020 21:24:18   
dunja RR
Danas pastrmka i krompir, lepo je ručkala. Za doručak voće i žitaricei jednom jela kifli sa maslacem.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
29.3.2020 0:37:29   
dunja RR
spanać i jaje, sa pavlakom, iz drugog pokušaja prošlo.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
29.3.2020 8:09:09   
nata11
Dunja jel sisa jos uvek? Koliko podoja ima? 



_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
29.3.2020 9:16:21   
dunja RR
  Sisa, ne znam broj jer ona cim me vidi odmah diže majicu. Nocu jednom a danju nekoliko ozbiljnih podoja i izmedju kad god stigne zavuce se ispod majice 🤣




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
14.4.2020 23:52:17   
dejana007
Da se i ovde upisem. Nemam ideje posebno za veceru. Belanac jos ne dajem zbog eventualne alergije a stsnje je takvo kakvo je. Sve se plasim da mu je malo vecera. Uglavnom jecmena kasa, palenta... sve to ili sa kis.mlekom ili vocem ili povrcem - spanac il blitva... Proso sa slicnom kombinacijom. Projice...  Ustipci... naravno hipp i milupa kase neko vece .. Vidim dajete palacinke i maslac isl... sir... ja sam "Moja kravica sitan sir" i pavlaku ali slabo prihvatio. Jogurt obozava. E sad..ima prednje zube  ali kao da guta a ne sazvace dobro... zato se plasim palacinke isl...



_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
15.4.2020 1:09:45   
dunja RR
Milica je tek dobila prednje gornje zube, drugi zapravo do pola nikao, skoro izbio, i isto kao da guta, ali jede komadiće, pa kontam da sažvaće ona to nekako. Ne blendam već neko vreme, tj, pre mesec smo bili na Rtnju u hotelu i tu je počela sve da jede, I gladnica je prava, non stop ide do stola i traži user posted image
Pojede recimo kivi ceo očas posla, ali nešto mi u glavi da sa kivijem ne treba preterivati, pa joj ne dajem baš često.


Dejanče, mis mo jaje celo uveli odavno, ona to uveliko jede.


Kako dajete mandarinu npr, iseckate ili? Ja joj dala par puta da siska iz moje ruke, traži, ali odgrize pola, pa ja vadim prstima plašim se. Jednom mi je ceo komad usisala u sekundi, odeskla sam se.


Dejanče, ja joj sada dam za večeru hleb i maslac, ili hleb/kiflu i kajmak, baš voli to.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
15.4.2020 7:14:41   
nata11
Nemamo 12+ ali doruckuje i vecera sama. Samo je za rucak hranim. 




Vecera :
Projica,  pita koju god spremim (panac, sir, meso), hleb sa krem sirom, americke palacinke, slane galete...  Voli i kajganu na puteru. Sve to uzima prsticima sama sa tacne. 

Dunja ja mandarinu isecem na pola. 

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
15.4.2020 7:16:39   
nata11
Sada gledam menu koji sam pravila za I.


Voli i:
Zumanac+sir pa na hlebUstipci od brokoli i sira



_____________________________





(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
15.4.2020 7:17:23   
nata11


IZVORNA PORUKA: dejana007

Da se i ovde upisem. Nemam ideje posebno za veceru. Belanac jos ne dajem zbog eventualne alergije a stsnje je takvo kakvo je. Sve se plasim da mu je malo vecera. Uglavnom jecmena kasa, palenta... sve to ili sa kis.mlekom ili vocem ili povrcem - spanac il blitva... Proso sa slicnom kombinacijom. Projice...  Ustipci... naravno hipp i milupa kase neko vece .. Vidim dajete palacinke i maslac isl... sir... ja sam "Moja kravica sitan sir" i pavlaku ali slabo prihvatio. Jogurt obozava. E sad..ima prednje zube  ali kao da guta a ne sazvace dobro... zato se plasim palacinke isl...






Zubi im ne trebaju za zvakanje. 



_____________________________





(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
16.4.2020 8:43:21   
gocic

IZVORNA PORUKA: nata11

Nemamo 12+ ali doruckuje i vecera sama. Samo je za rucak hranim. 




Vecera :
Projica,  pita koju god spremim (panac, sir, meso), hleb sa krem sirom, americke palacinke, slane galete...  Voli i kajganu na puteru. Sve to uzima prsticima sama sa tacne. 

Dunja ja mandarinu isecem na pola. 




Super joj je meni. I kdlicno sto rucka sama.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 24 [25] 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 24 [25] 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







LJUBAV NE BROJI HROMOZOME
Vesna je došla na svet, omalena, slabašna, kosooka. Ljilja je plakala od sreće i brige: nije se plašila da dete gaji sam...
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here