|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
27.3.2014 18:08:26   
Sanchy
M.,jos nije jeo ni jagode,ni brusnice ni maline,,jedino borovnicu..ne zurim,jaki su alergeni pa sta znam..med smo uveli evo tek pre neki dan i odusevljen jeuser posted image ..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
28.3.2014 6:52:11   
Misha i Ljisha
Nisam joj dala jagode ja sam ih smazala da spasim svoje dete user posted image . Salim se, jos pre nego sto si mi odgovorila LO ja se ipak odlucila za ne iako su stvarno lepe bezobzira sto su neke verovatno uvozne. Sacekacemo. Ja jedva cekam da bude svega mislim svezeg voca i povrca ova zima tako dosadi. Vise ne znam ni sta da kuvam ni sta da pravim. Katastrofa. Jabuke joj ne dajem iako voli, mislim ne dajem joj sada jer su sad one vise prskane i toliko su masne da se ni meni ne jedu. Tako da smo uveli citruse, mandarine i narandze bas voli a kivi jede kad joj napravim vocnu salaticu, pa se onda valjda kivi provuce nekako ali samog nece da ga jede.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
28.3.2014 8:25:57   
adulence
hej,hej....evo i nas malo kod vas....sto kaze ljisja ova zima bas dosadi,sta spremate malisanima ovih dana...iva jede bas sve sto i mi,jer ja ne kuvam zaprzeno ,prezacinjeno itd...ali opet cini mi se da sve vrtim u krug...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
28.3.2014 8:35:26   
little_one
Joj stvarno zima dodje glave...sto kazes Adulence, samo jedno te isto vrtimo....

Sto se tice voca, jos imam nesto kupina i breskvi zamrznutih pa to trosimo, ponekad i iz kompota stavim u vocni jogurt al je sve monotono....a ni s povrcem nista bolje nismo...grasak i mahune su vec potroseni, mozda kesica dvije da su ostale, jedino jos karfiola i brokule imam za supicu....katastrofa...

Mandarine, narandze, i banane su nam na nos vec izasle, kivi bas i nije neki obozavatelj, ovo ostalo plasticno ne kupujemo...jos mjesec dva da izguramo a onda ce biti voca kakvog pozelimo....jedva cekam...

I mi isto kuvamo isto i za nas i za nju, isto ne zaprzavamo, i mnogo je lakse ovako, definitivno...srecom sve jede, naucila je da koristi sav pribor osim noza, i ja zadovoljna...flasice smo izbacili, za vodu imamo onu sportsku i odlicno ju je prihvatila...


(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
28.3.2014 8:42:08   
adulence
da,mnogo je lakse,sto ti kazes nema flasica,hvala vrticu sa 13 meseci ostavismo flasicu,mada nikad nije bila ni neki ljubitelj iste,definitivno je mnogo lakse kada jedu sto i mi,meni nekako lakse.,jer bas raznovrsno jedu u vrticu i sto je jos bolje sve im pojede tamo,pa onda iako ja mozda kuvam monotono,znam da njoj nije...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
5.4.2014 9:34:55   
Misha i Ljisha
Evo moja doruckuje i ne mogu da je gledamuser posted image . Prvo je samo jela pavlaku, trazi da joj dam casu od pavlake i onda sama kasikom, e onda je samo jela slaninu i evo sad jede sam luk. Od hleba nema ni h. Kako moze da jede sam luk???? Jesu vasi bili u toj fazi??? Moja tako vec danima.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
27.4.2014 21:49:28   
pocahontas
moja je u fazi-samo hleb. prvo je jela samo koricu, a sada samo sredinu user posted image ako slucajno namazem sa necim, nece ni da prinese ustima...odlepicu...

kada smeju jagode? tek sa pune dve ili moze i ranije? mi imamo 19m.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
27.4.2014 21:53:14   
pocahontas
e da, a za rucak hoce samo supu...nekad uspem da joj podvalim malo povrca i mesa u supi, al uglavnom ne...a u stanju je da makne pola litre supe za rucak....

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
27.4.2014 22:03:59   
World
Ja sam Ani dala kuvane jagode (kao pekmez bez secera) sa nepunih godinu dana, a svjeze evo sad prije par dana.. A sto se tice supe i ona voli samo onu bistru supu, rezance ili povrce nikako nece da okusi u kombinaciji.. pa joj dam samo supicu, a povrce i meso posebno na gusto...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
27.4.2014 22:42:23   
pocahontas
ova moja trenutno nece nista na gusto...a tako je lepo jela do skoro...nadam se da je ovo samo faza, strpljiva sam, al me brine kako ce se ovo odraziti na imunitet..

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
27.4.2014 22:52:01   
World
Ne znam, Ana je jedno vrijeme jela lijepo corbice i onda odjednom pocela da brljavi nesto.. i ja pocnem opet da joj malo blendam sve zajedno, meso, povrce i tako to kuvano i pojede bogami poprilicno.. ne znam u cemu je fazon, razmisljala sam da je mozda muce zubici pa joj nezgodno, ali opet, kad uzme komadic hljeba ili neceg tvrdog, sasvim ga lijepo izgricka.. probaj mozda da joj malo izmiksas, mozda dijete voli buckurise.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
28.4.2014 11:49:41   
adulence
I moja iva je prosla krroz te faze retko gusto,toplo,hladno,ahahah...poc mi imamo 16 meseci i jedemo jagode...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
11.6.2014 12:55:52   
little_one
Jeeeeeeeej stiglo nam je gomila voca na stolove, bas sam sretna sad kad joj mogu ponuditi malo raznovrsnijeg voca ujutro kad ustane a bogami i u toku dana za osvjezenje user posted image


Nego pade mi na pamet kad ste dali djeci da probaju kikiriki? Sad smo cesto u setnji, i naletimo tu i tamo na nekog ko ponudi moju Andreu smokijem, dosad smo uspjesno izbjegavali da ga proba al necemo moci dovijeka, nekad ce htjeti da vidi sta to neko dijete rucka a ona nije probala...i valja li necemu onaj kikiriki maslac? Ja se sjecam mutno da sam ga nekad kao dijete probala i da mi je bio ruzan i otad nikad nisam probala jer mi je ostao u sjecanju kao ruzan? Pade mi na pamet nesto on da ponudim kao neki namaz, mozda za dorucak ili veceru, pa mozda uzinu?

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
11.6.2014 13:36:20   
branki*
kikiriki je jak alergen,moj boza je alergican na njega i na sve sto sadrzi kikiriki.ne zuri sa njim uopste.probaj prvo nesto sto sadrzi kikiriki u tragovima.mislim,uradi kako smatras ti,ali ja ne bih deci davala kikiriki pre 3.godine.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
11.6.2014 13:38:15   
little_one
Pa sve mislim kako djeca ispod godine jedu smoki, mi to jos nismo probali..al u pravu si, jeste jak alergen...ne znam, razmislicemo jos, jos uvijek ne jede nista a da ja nisam prisutna pa cemo da pazimo..

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
11.6.2014 13:52:37   
Misha i Ljisha
LO i mi jedva docakali sveze voce i povrceuser posted image

A sto se tice kikirikija moja D se docepala bas samog kikirikija posto moj tata cesto gricka i ostavio je kikiriki na malom stolicu u njihovoj dnevnoj i ona dosla i hop gricka. Ja je pustila. Mozda bolje da odmah ponudis tako a ne smoki. d je jela i smoki ali to samo kad u gostima neko ponudi ja joj ne kupujemuser posted image . voli i svidja joj se ali ona odmah ima tvrdu kaku nakon takvih "ispada"

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
11.6.2014 14:46:35   
branki*
ili probaj,sta znam,ne znaci da ce sva deca biti alergicna,ali boza je lose odreagovao na kikiriki.negde oko 1.godine je on probao smoki sa kikirikijem,ali vec posle 3-4 smokija je buknuo.jako crvenilo u vidui sitnih bubuljica koje svrbe uzasno svuda oko usta i gde god bi se dotakao tom rukom kojom je drzao smoki,izbilo mu je to grozno crvenilo,obrazi,ocni kapci...i trajalo je skoro po ceo dan.kasnije sam opet u vise navrata isprobavala,ali je uvek isto.sad mu je rakcija dosta blaza,ali on sad ima 3 godine.takodje i na napolitanke koje sadrze onaj fil sa lesnikom ili kikirikijem,isto takva reakcija.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
20.6.2014 15:01:51   
Rosita
Mame, koliko cesto vasa deca jedu nesto slatko? Ja D dajem nepreslatke stvarii neki keksic- hoce suv, sa cokoladom ili slicno nece, bananicu je pljunuo i to je to sto sam mu od kupovnog dala cini mi se, jednom neku napolitanku, ali ja pravim cesto kolace i to nista preslatko, onako lagane, vazdusaste, cesto s vocem, da mogu u ruku da mu dam i dam mu povremeno najcesce posle rucka ako hoce. Mm mi juce rece bolje da mu das voce. Ja rekoh- gde voce posle rucka, jede za uzinu. Pa poceh nesto da razmisljam. Kakvi su standardi za to? Kako vi praktikujete?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
20.6.2014 15:39:23   
little_one
Ako pravim kolac, radije dam kolac nego keks ili cokoladu. Cokoladicu dobije mozda 1-2 sedmicno jedan red one kinder cokolade, ponekad koju plazmicu i to je to....a sad kako su nam babine u toku, pocesto moram da napravim neki kolac i kad vidi da gosti ili mi jedemo nema sanse da je promasi...ja mislim da dijete raste u porodici, pa ako roditelji jedu kolace zasto i dijete ne bi umjereno i kolicinski njemu prilagodjeno, jelo kolace...a voce svakako...mi jedemo voce ujutro prije dorucka ali i u toku dana za uzinu....za voce stvarno nemam ogranicenja koliko jede...za slatkise da.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
22.6.2014 12:16:43   
ivaMark
Mame, sta dajete za rucak kada niste kod kuce?

Spremite pa nosite ili kupite, sta kupite user posted image meni ne pada nista na pamet user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
22.6.2014 12:39:05   
little_one
Uh, uglavnom smo kuci za rucak, al ako znam da ce sledeci obrok dobiti konkretan rucak mozda bih dala sirnicu, ili neke kiflice sa sirom nesto zasitno uglavnom. Ako imamo priliku onda cemo otici u neki restoran koji ima kuvanu hranu pa bi je mozda tim ponudila, sve zavisi gdje idemo i kako planiramo dan...a ako bi isli na put, onda bih aktivirala onaj prenosni fridz i spremila joj ruckic tu, ali nesto sto se moze jesti i prohladjeno, a ne iskljucivo toplo i svjeze spremljeno...tesko pitanje posebno na ovim vrucinama koje nam predstoje...

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
22.6.2014 13:32:41   
Rosita
Mozda i teromos moze da posluzi.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
22.6.2014 13:42:27   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Rosita

Mame, koliko cesto vasa deca jedu nesto slatko? Ja D dajem nepreslatke stvarii neki keksic- hoce suv, sa cokoladom ili slicno nece, bananicu je pljunuo i to je to sto sam mu od kupovnog dala cini mi se, jednom neku napolitanku, ali ja pravim cesto kolace i to nista preslatko, onako lagane, vazdusaste, cesto s vocem, da mogu u ruku da mu dam i dam mu povremeno najcesce posle rucka ako hoce. Mm mi juce rece bolje da mu das voce. Ja rekoh- gde voce posle rucka, jede za uzinu. Pa poceh nesto da razmisljam. Kakvi su standardi za to? Kako vi praktikujete?

Ja bas cesto pravim kolace, retko se desi da ih nema u kuci. Jedna uzina je obavezno vocna, a za drugu dobije kolac ili voce kako kad hoce. Posle rucka uvek dobije kockicu crne cokolade, onu upakovanu Najlepse zelje.
Rucak uvek nosim sa sobom, gde god da idemo. Za ovo toplo vreme mi se najbolje pokazala kombinacija grilovano ili przeno belo meso sa przenom kelerabom. Ukusno je i kad je hladno.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
22.6.2014 14:50:38   
Misha i Ljisha
i mi smo kuci za rucak uglavnom ili idemo na rucak negde user posted image

pala mi na pamet hladna supa od krastavaca, ukusno a jede se hladno. I tako grilovano nesto eto. Ne bih kupila detetu picu za rucak ili nesto slicno (plus ova moja specijalna tako nesto ni ne bi jela)

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
22.6.2014 21:52:49   
Rosita
Tako i ja za slatko, s tim sto mu dam odmah ili ubrzo posle rucka, jer kasno ruca pa najcesce nemamo drugu uzinu. Pa eto dobrih predloga za rucak, ako se to ne desava cesto, dovoljne su dve, tri kombinacijeuser posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here