|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Posle carskog reza
18.8.2014 21:12:00   
Vanda
Ima li koga sa carskim rezom? Da li dizete bebu iz krevetica? Moja beba ima jedva tri kile? Doktorka danas me bas uplasila!user posted image

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Posle carskog reza
22.8.2014 14:41:49   
World
Evo da se javim sa izvjestajem.. ono sto pisah u nedelju, dobih jos i temperaturu, skoro je isla do 39, pa sam otisla na pregled za svaki slucaj.. i ostavise me u bolnici, bila sam 5 dana.. uglavnom nisu otkrili zasto me bolio stomak jer sve uredno izgleda i od cega je temperatura.. jedino kao malo se materica ne skupja kako treba pa mozda je od toga, ali nesto ne vjerujem.. isprimah nekih antibiotika, necega za skupljanje materice i nakon 4 dana mi je bilo mnogo bolje.. evo sad sam kod kuce, mogu da hodam i normano da spavam, cak i da se okrenem na stranu sto ranije nisam mogla.. trenutno jos pijem antibiotike.. jedina misterija mi je to sto su mi na pocetku leukociti i crp bii povecani, nakon par dana spadose leukociti, krvna slika i urin sve super, samo se crp uduplao... i tako.. idem da ga ponovim za jedno sedam dana...

@vanda - ja od pocetka sasvim regularno podizem dijete, a i od pocetka ga dojim sjedeci jer lezeci nisam mogla.. ne znam zasto su ti to rekli.. pa ni u bolnici ti ga ne nosaju stalno, samo onih prvih par dana dok ne ustanes kako treba...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Posle carskog reza
22.8.2014 20:00:52   
Vanda
Ja sam bila 4 dana u bolnici i sva cetri su mi donosili bebu. Rana izgleda perfektno, oziljak ce biti minimalan tako da.........ni ja ne kapiram. user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Posle carskog reza
22.8.2014 20:20:40   
Maslacak15
Vanda naravno da mozes da podizes bebu. Moji su imale preko 4kg pa sam ih podizala od prvog dana. Ali sam pazila da starijeg sina bas i ne dizem prvih mesec dana posle drugog porodjaja ( imao je tada oko 14 kg). To mi je najteze padalo od svega.
World verovatno neka infkecija. Dobro je da su odreagovali i da si bolje. Samo disciplinoano popij antibiotike do kraja.

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Posle carskog reza
24.8.2014 8:31:54   
Vanda
Hvala na odgovorima. I ja cu kao i vi...... valjda ce sve biti kako treba. user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Posle carskog reza
18.12.2014 16:55:08   
dddaca
Za porodiliste preporucuju da se ponesu mrezaste gacice i mrezasti ulosci. Da li to vazi samo za prirodni porodjaj ili i za carski rez? Sigurnije se osecam sa obicnim uloscima, nego sa ovim mrezastim, ali ne znam da li oni mogu da se koriste? I koliko je obilno krvarenje nakon carskog reza?
I ako sam dobro shvatila stezik moze da se nosi odmah nakon sto su konci skinuti. Da li ostane neka krasta i da li ona smeta da se nosi steznik?

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Posle carskog reza
18.12.2014 18:14:29   
Maslacak15
klasicni ulosci se NE preporucuju za lohije bilo posle carskog reza ili posle normalnog porodjaja, sve jedno. Kad mislim klasicni ovi sa krilcima, samolepljivi. Dakle obavezno mrezasti, cista vata. Ovde se ulosci za lohije prodaju u apoteci. Klasicni ulosci, ovi noviji jesu bezbedniji u smislu propustanja ali u tome i jeste problem. Sadrze svi specijalne polimere i plastiku koja povecava rizik od infekcija. Kad se posteljica odvoji i beba izadje na materici je prakticno rana. I grlic je otvoren i tako dalje. Zato je mnogo rizicnije ako se dogodi infekcija nego tokom menstruacije. Prosto krvarenje je skroz drugog tipa

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 18.12.2014 18:15:07 >

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Posle carskog reza
18.12.2014 18:15:08   
Valerie
za cr je isto, mrezasti ulosci, mrezaste gace. u velikim kolicinama. krvarenje je kao najjaci ciklus, prva dva dana uglavnom lezis i na infuzijama si, pa ti menjaju sestre i uloske i peru te. mozes da poneses nepromocive jednokratne podloge da stavis ispod sebe. posle nekoliko dana se krvarenje smanjuje, mada bolje da uzmes posle mrezaste Vir uloske sa nepropusnim donjim slojem nego bilo kakve sa obicne gelovima.
rana ostane sa krastom jos neko vreme. ja nisam nosila steznik a oblik stomaka mi se postepeno vracao. sad je kao nekad takoreci. mislim da je bolje da se misici sami vracaju u formu. posle 6 meseci mozes da vezbas. pripremi se da ces odmah posle porodjaja izgledati kao u npr. 4. mesecu. ali to polako prolazi, dok ode sva nakupljena voda u organizmu i tonus misica krene da se vraca.
srecno!!!!

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Posle carskog reza
19.12.2014 8:38:28   
Peace*
Sa prvim detetom sam nosila steznik čim su mi izvadili konce, pa do bebinih punih 6 nedelja. da, ostane krasta, ali ne smeta.
Sa drugim mi je steznik užasno smetao, i nisam ga nosila, samo nešto kratko. Tj, meni steznik kao pojas, nije odgovarao, nosila sam mider gaće.
U vreme kada se moja mama porodila sa mnom na CR, pre 33god, mider gaće su se oblačile odmah nakon sekcije. One drže ranu, lakše se krećeš, manje boli.
Sa prvim detetom sa krvarila okruglo 6 nedelja, sa drugim mnogo kraće, 10ak dana ako se dobro sećam, ni jednom mi mrežasti ulošci nisu propustili.
U betaniji (Novi Sad), posle CR ne dozvoljavaju mrežaste gaće, samo imaš podlogu i uloške. Realno ti ni ne trebaju gaće, uglavnom ležiš, a kad ustaneš da ideš do wc, i dalje hodaš relativno pogrbljeno i sitnim koracima, tako da ulošci ostaju među nogama bez gaća.

< Poruku je uredio Peace* -- 19.12.2014 8:40:27 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Posle carskog reza
19.12.2014 9:02:03   
Mala Elena
Mojoj sestri zagnojila rana, ne znam zasto ali inficirala se. Danas ide kod doktora koji je radio cr da pogleda...user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Posle carskog reza
19.12.2014 9:33:07   
serpica

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Mojoj sestri zagnojila rana, ne znam zasto ali inficirala se. Danas ide kod doktora koji je radio cr da pogleda...user posted image




Nije to nista strasno,meni je prvi put gnojila 7 dana,a treci put celih 40 dana,isla sam na previjanje i ono mucno stiskanje svakog dana plus sama kod kuce i sredilo se,neka ne brine.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Posle carskog reza
19.12.2014 12:35:17   
dddaca
Hvala svima na odgovorima. Onda mrezasti ulosci, sta da se radi user posted image . Nemam predstavu uopste koliko se tih ulozaka potrosi?
Serpice, kakvo sad stiskanje?


IZVORNA PORUKA: Peace*
Tj, meni steznik kao pojas, nije odgovarao, nosila sam mider gaće.
U vreme kada se moja mama porodila sa mnom na CR, pre 33god, mider gaće su se oblačile odmah nakon sekcije. One drže ranu, lakše se krećeš, manje boli.

A da li steznik kao pojas ide i preko rane i kako je kad se sedne sa njim? Mislim, da li se pomera, ispada salce gore i dole? I ove mider gace. Da li se tesko navlace posto treba da stegnu i koliko su prakticne kod odlaska u WC? Da li se dole zakopcavaju kao bodi ili su kao obicne gace na navlacenje?

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Posle carskog reza
19.12.2014 12:46:45   
serpica
Ma kad rana curi oni moraju rucno da stiskaju da gnoj izadje user posted image onda previju ranu i tako...boli djavolski ali se retko desava,ja poslednji put nisam imala dren a trebalo je,onda ne bi bilo tog mucenja.
I ja sam nosila steznik odmah nakon skidanja katetra.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Posle carskog reza
19.12.2014 12:49:56   
Peace*
Meni se pojas narolao na gore kad sednem, i salce ispadalo dole, zato sam i prešla na mider gaće.
Nije mi bio problem da ih obučem.
Stavljala sam uložak (mrežasti), mrežaste gaće (kako su one meni udobne, diiiivne user posted image ), i preko mider gaće. Moje se nisu kopčale dole. Skidala sam ih kao obične gaće. Prekrivaju celu guzu, znači ravne nogavice na vrhu butine, i gore idu visoko.

user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Posle carskog reza
19.12.2014 12:53:18   
Peace*
ja poslednji put nisam imala dren a trebalo je,onda ne bi bilo tog mucenja.


Jel kod vas dren praxa ili dr odluče od porodilje do porodilje?
U NS se ne stavlja dren.
Iz mene su visili samo kateter i braunila. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Posle carskog reza
12.1.2015 10:01:03   
daca77
Proslo je 36 dana od CR, rana je bila super, nakon 12 dana je nisam ni osecala, mogla sam da pritiskam stomak u tom delu, a od juce krenula da boli koza 1,5cm iznad reza i to celom duzinom. O cemu se radi?user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Posle carskog reza
12.1.2015 10:37:24   
Maslacak15
Daco draga, najverovatnije je deo koze tik iznad reza bio delimicno utrnut pa zato nisi nista osecala, a sad se povratio osecaj. To je normalan razvoj situacije. Trebalo bi za neko vreme da prestane da bude bolno na dodir....Puno te pozdravljam.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Posle carskog reza
12.1.2015 10:43:05   
daca77
Vrsnjakinjo, a zasto visi taj deo koze?user posted image
Posle klasicne operacije endometrioze, sve je bilo ravno...no, dobro-ispeglacemo i ovo nekako.
Veliki pozdrav od nas dve user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Posle carskog reza
12.1.2015 10:45:41   
Peace*
Pred operaciju endometrioze ti nije bio istegljen stomak, a pred CR jeste.

Normalno je da boli taj deo kože, čak ja to ne bih rekla da je bol, nego "osećaj". Vraća ti se osećaj.

Imaćeš takvih trzavica neko vreme i na promenu vremena.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Posle carskog reza
12.1.2015 10:53:29   
daca77
Tasho, u pravu si-nije bol, nego vise neko grozno trnjenje, bockanje...a sto se tice koze, ja ostala bez teksta gde se "denula" onolika koza...sem te koja malo visi preko rane, pupka koji jos treba da se vrati na staro i sve ostalo je kao i ranije.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Posle carskog reza
12.1.2015 18:21:21   
dddaca
Kad vec pisete o kozi, kako negujete kozu posle carskog reza? Pretpostavljam da u pocetku dok rana ne zaraste ne dolaze u obzir mackanja zbog istezanja koze, ali posle, sa cime je mazete i kad ste pocele? I mazete li i preko oziljka?

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Posle carskog reza
12.1.2015 22:19:12   
branki*
ddaco,ja nisam mazala nicim posebno,obicnim nivea mlekom koji sam i do tad koristila.mazala sam i preko oziljka kad je zaraslo.za oziljke je inace jako dobar contactubex,ja mazala oziljak mom sinu od operacije.samo redovno mora da se maze.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Posle carskog reza
13.1.2015 12:20:17   
dddaca
Tako sam i ja planirala. Da nastavim sa strietom dok ga ne potrosim, pa da predjem posle na Niveu ili neko drugo mleko za telo. Za oziljak ne brinem puno da li ce da se povuce, preko njega valjda i onako idu gacice ili kupaci kostim, zar ne? Nego samo ne znam koliko je osetljiva koza u predelu njega dok skroz lepo ne sraste

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Posle carskog reza
13.1.2015 12:33:31   
Anarunika
Ja sam mazala redovno Jomelop E na ožiljak kada su mi skinuti konci i on se znatno smanjio. A što se tiče kože oko reza utrnuta je i dan danas i tu više nemam osećaj. Nije velika površina ali ...

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Posle carskog reza
13.1.2015 19:42:14   
dddaca
Bas bezveze, ali sta da se radi user posted image

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here