|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Posle carskog reza
23.1.2015 11:38:10   
daca77
A koliko je pametno ne ici na kontrolu nakon CR? Naime, dr mi zakazao kontrolu 7nedelja nakon CR i to mu dodje ovih dana, ali meni se nesto ne ide, jer su mi se pregledi smucili i htela bih malo da odmorim.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Posle carskog reza
23.1.2015 11:52:32   
branki*
ja u prvoj trudnoci nisam isla.kad sam skinula konce,dr video ranu i to je to.na pregled sam otisla tek nakon 5 meseci..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Posle carskog reza
23.1.2015 11:59:42   
daca77
Branki, i meni je prilikom skidanja konaca uradio Uz i rekao da je sve ok, pa rekoh da cujem iskustva drugih...ne ide mi se uopste, a i ne izdvaja mi se ni 10.000-ak din.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Posle carskog reza
11.1.2016 14:07:42   
daki81
porodila sam se 21.12 cr,da li mozda neko zna kako da skinem povidon jod sa stomakauser posted image ,evo vec tri nedelje mucim muku sa njim,ceo pupak mi braon od njega,veci deo stomaka,ne znam sta da radim,na kraju cu odrati kozu trljajuciuser posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Posle carskog reza
11.1.2016 15:51:35   
World
Nikako, spasce samo nakon vise tusiranja. user posted image
Meni je bas dugo pupak bio obojen.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Posle carskog reza
11.1.2016 16:13:25   
vocicana
Draga Daki, kao sto ti World rece, oprace se sam, a ti mozes da probas sam medicinski benzinom, natopi tiger vate pa blago istrljaj I skonuce se, nemoj direktno na ranu, a I osusice ti lepo kozu I to ce biti super.
Kada su nenormalno, okupaju tim dezinfekcionim sredstvima.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Posle carskog reza
11.1.2016 16:15:50   
daki81
Sta sve nisam probala,uzas,u trudnoci nisam imala onu liniju sad je imam i to od joda,ceo stomak crn,probacu sa med benzinom,toga se nisam ni setila,hvala,dobro me ne okupase u njemu

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Posle carskog reza
11.1.2016 16:24:48   
Maraj
Ja nisam mogla da skinem lepak koji je ostao od one trake kojom su zalepili gazu. Na kraju sam alkoholom skinula

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Posle carskog reza
11.1.2016 16:28:04   
daki81
A flastere mi ne pominji,kad je trebalo da odem na skidanje konaca kad sam shvatila da svuda imam lepak od njih...ribaj,trljaj,pa se plasim da ne zakacim ranu,uf...flasteri su im cudo!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Posle carskog reza
12.1.2016 1:10:54   
viktori
E to se odliiicno skida benzinom. To sam posle isto takvog mucenog trljanja saznala. Zamoli mamu muza nekog da ti lepo ocisti. I to mi je dr na kraju i rekla. I da od tog joda jos te budnu mazu kao svinju u to...iz objektivnog razloga. Ja sam se bas dugo gnjavila sa tim. Najvise mi je melko za telo i vata pa natopis malo po malo pomoglo.

< Poruku je uredio viktori -- 12.1.2016 1:12:37 >


_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Posle carskog reza
12.1.2016 1:21:12   
daki81
hvala,i mene su budnu mazali,mada sam ja sve vreme i bila budna i to su mi rekli da su me zbog "veze"namackali tako dobro e bas im hvalauser posted image

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Posle carskog reza
12.1.2016 1:25:49   
viktori
ahahha nasmeja me zeno. Jod preko veze ispade. ahahhahaha Ja dobila dve doze krvi i omiljeni deo kiseonik posle porodjaja. Ne znam koliko sam dugo bila na njemu, osecala sam se kao Majkl Dzekson. user posted image

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Posle carskog reza
12.1.2016 10:24:11   
daki81
Da da preko veze sam tako dobro namazana,dobro me nisu umocili u joduser posted image a sto se tice dobijanja bilo cega u toku operacije nemam iskreno pojma,mogli su da mi daju bilo sta,koliko sam se izgubila od frke nicega nisam bila svesna,doca mi je ceru bio podigao za nogice iznad moje glave da je vidim,verovatno je ivon skapirao da "nisam prisutna" user posted image

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Posle carskog reza
13.1.2016 21:12:23   
viktori
Ti si imala spinalnu a ja totalnu. To su mi rekli posle, a kiseonik mi davali valjda sam se lose probudila, jer se ja ne secam uopste dolaska u sobu niti oblacenja ma nicega...Samo maske na licu. Videla sam N tek sutradan i to na moje insistiranje, jer sam bila na ivici suza. Bila sam u sok sobi/intenzivnoj kako se vec zove... i hteli jos da me u njoj zadrze. Ja slagala da mi je ok da mi se ne vrti, a soba opa miki oko mene plesala...user posted image Eh lude zene. To me opet ceka. Mislim cr. Valjda cu ovaj put biti srecnija.

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Posle carskog reza
13.1.2016 23:34:16   
daki81
Draga ako ti je za utehu meni je ovo drugi cr,prvi sam katastrofa prosla,oporavak tezak,bolovi...ma sve u svemu uzas a sada vec treci dan su me pustili iz bolnice,drugi dan sam bila na nogama i spartala po onim hodnicima kao ludauser posted image ,iskreno i sada nemam osecaj uopste da sam imala operaciju,tako da zelim ti da budes takve srece,sve je u glavi ja mislim

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Posle carskog reza
15.1.2016 11:32:21   
Anarunika

IZVORNA PORUKA: daca77

A koliko je pametno ne ici na kontrolu nakon CR? Naime, dr mi zakazao kontrolu 7nedelja nakon CR i to mu dodje ovih dana, ali meni se nesto ne ide, jer su mi se pregledi smucili i htela bih malo da odmorim.



Meni su skinuli konce u bolnici pred izlazak i tada me opipali,rekli sve je u redu. Na prvu kontrolu sam otišla posle šest meseci user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Posle carskog reza
15.1.2016 18:12:37   
superm
Jedno pitanje...prošlo je skoro 4 meseca od mog 3.carskog reza. Od prvog dana osećam se neobično u predelu stomaka gde su valjda dijafragma i želudac. Pobekad imam nelagodnost kada duže šetam. Kao da nekada ne mogu nirmalno da dišem... Imate li slično iskustvo?

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Posle carskog reza
15.1.2016 22:07:43   
IvanaSK RR
Meni je slicno bilo. I da, ja i sada posle osam godina osetim po nekad kao neko žiganje u predelu rane.

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Posle carskog reza
15.1.2016 22:28:06   
vocicana
Jao superm pa ja razmisljam sada, ali kako da te posavetujem. To je verovatno normalan subjektivni osecaj, tegoba I taj" cudni" osecaj u stomaku. Ne znam koliko si visoko nosila dete, mozda se malo vise masnoca nagomilalo u tom delu, pa svakako pitaj Dr sta ce ti on reci. Ja sam sa hranom resila problem sto se trudnoce tice, ali videcemo kako ce biti posle porodjaja, jer cu I ja na cr.
Citam vasa iskustva, ali nje lako mi prijatno, a sa druge strane, ja ne znam sta cu sa sobom kada nemam sansu da ga prirodno rodim. To bi bio moj kraj sa pokretnoscu.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Posle carskog reza
15.1.2016 22:32:33   
branki*
Superm,meni se nine to desavalo ni posle prvog,ni posle drugog carskog.da li to uopste ima veze sa carskim rezom,da nije nesto drugo u pitanju?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Posle carskog reza
15.1.2016 23:32:32   
superm
Ni meni se nije dešavalo prva dva puta. Ali tada sam baš nisko nosila bebe. U ovoj trećoj trudnoći bebu sam nosila poprilično visoko, stomak mi je bio veeeliki, beba krupna.
Ovaj osećaj nije konstantan.
Osećam se povremeno kao da mi je taj deo stomaka uvučen.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Posle carskog reza
20.1.2016 10:06:01   
daki81
kako ste krvarile nakon cr?meni ce sutra tacno biti mesec dana od operacije,u pocetku sam malo krvarila kad sam dosla kuci,rekao mi je doca da je grlic zatvoren pa ce malo duze trajati,onda je pre 10ak dana pocelo braonkasto,pa je stajalo ali sad vec par dana kao neka sluz,providne boje malo zuckasta,nemam pojma sta je,jel se desavalo to nekoj?moj prvi cr je bip odavno pa se iskreno i ne secam detalja...

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Posle carskog reza
20.1.2016 10:28:46   
vocicana
Koliko ste krvarile posle sekcije? To nikada ni jednu porodilju nisam pitala. Pisite svoje iskustva bas sa radoznala......

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu daki81)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Posle carskog reza
20.1.2016 16:05:30   
IvanaSK RR
Daki, mislim da je to normalno, i da bi trebalo označiti kraj svega toga.
Ja sam krvarila prvih desetak dana bas, posle se to bas, bas smanjilo, ali je trajalo oko 45 dana, koliko se sećam.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Posle carskog reza
20.1.2016 20:44:17   
branki*
Voci,posle sekcije krvaris isto kao i posle prirodnog porodjaja.
Imamo i temu LOHIJE.
Ja sam prvi put malo nedto krvarila,samo desetak dana,stvorio se neki ugrusak,na kraju sam morala na revizju.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here