|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Posle carskog reza
3.7.2016 6:34:43   
serpica
IZVORNA PORUKA: Khaleesi

Isidora a kada sme trudnoca posle carkog reza da li znas?




Meni je dr rekao da je materica spremna posle 6m od cr. Da je oziljak zarastao i da mu isto dodje cekala 6m ili 6 god. Druge su tu stvari presudne oko razmaka CR...dr preporucuju malo duzi period da bi se zena pre svega odmorila malo.
Ja sam sa Manjom ostala trudna kad je sin napunio godinu dana. sve je bilo ok,ja sam imala druge rizik faktore,ali opet kazem sve je proslo u najboljem redu.

Jess je ostala trudna cini mi se oko 8m posle cr ako ne i ranije.. i eno je uziva u trudnoci.user posted image

< Poruku je uredio serpica -- 3.7.2016 6:35:49 >


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Posle carskog reza
8.8.2016 16:52:27   
Sandricak
Ja sam se prvi put porodila na cr pre 4 godine, a sad 2. 8. drugi put... prvi oporavak bio puno laksi, sad me ne boli spoljna rana nego unutra neki cudan osecaj mogu na levi bok da lezim na desni tesko, sa desnog boja ne mogu ni da se dignem, mogu ali boli... jeste da je proslo tek 6 dana, ali da li je ok da se tako osecam?
Sto se krvarenja tice smanjilo se skoro i prestalo...

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Posle carskog reza
8.8.2016 16:54:09   
IvanaSK RR
Sandricak, normalno je to. I meni je bilo mnogo teže sada nego prvi put.

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Posle carskog reza
8.8.2016 19:59:45   
Sandricak
A jel kome flisovala rana kod cvorica od konca?

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Posle carskog reza
8.8.2016 20:20:09   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Sandricak

A jel kome flisovala rana kod cvorica od konca?

Kako mislis flisovala?

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Posle carskog reza
9.8.2016 10:46:08   
Sandricak
Pa kad se previjam i skinem gazu od prethodnog dana ima na jednom mestu tacka zuckasto braon boje i tacno je kod cvorica...

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Posle carskog reza
9.8.2016 12:18:04   
IvanaSK RR
Mozda se malo upalilo. Jel sutra ides da ti skinu konce?

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Posle carskog reza
20.8.2016 11:14:20   
Sandricak
izvini ja sad tek videla post... Isla sam 12og na vadjenje konaca, sve je ok, tu gde su bili cvorici 2x dnevno da prskam oktanisept i gotovo.. Sad je vec ok...

_____________________________

,,Život guta one koji se boje!``

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Posle carskog reza
20.8.2016 15:30:21   
IvanaSK RR
Drago mi je da je bolje.

(odgovor članu Sandricak)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Posle carskog reza
20.8.2016 23:08:32   
Maraj
Jedna ispravka serpi
jess se porodila prirodnim putem. Ne cr user posted image

Nego , imam ja pitanje. Evo 10i po meseci nakon cr ja i dalje imam stomak. Kao da sam 3-4 mesec. Jel se vama povukao stomak? Sve mislim da zato sto dojim i dalje , da mi je stomak tu. Mozda kad bi povela racuna o ishrani , da npr izbacim slatkise....ne znam.. bas mi nekad smeta. Ocrtava mi se u vecini slucajeva pa i dalje nosim malo sire majice

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Posle carskog reza
20.8.2016 23:47:22   
IvanaSK RR
Maraj, meni se dosta smanjio, ali nije skroz. Ja slatkiše slabo jedem, ali hleb, meso, krompir volem :)
Probaj za početak da smanjis slatkise, pa onda ukidaj.. Kakva ti je kilaza?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Posle carskog reza
20.6.2017 21:53:32   
Dragce86
Bilo prirodni put, bilo CR, oporavak nije lak ni u jednom. Meni je epiziotomija bila velika i puno sam se namucila dok je zarasla. A stomak imam jos a proslo je 5 meseci od porodjaja :(

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Posle carskog reza
18.3.2019 16:34:58   
dunja RR
Mame, steznik može odmah jel tako?
Imam ga, mada moram ga pronaći i oprati prvo, ali me muka hvata da ga nosim po kući.U stvari imam dva, onaj što ide samo oko stomaka, i jedan bolji, kao bodi, on je dosta efikasniji. Ali sada pored prehlade, nespavanja itd, nekako nemam snage još i sa steznikom da se bakćem, a znam da bi valjalo. Kašljem kod magare i samo čekam kada će mi rana pući.
Već kasnim sa steznikom jel da (porodila se pre 18 dana)?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Posle carskog reza
18.3.2019 16:51:37   
Sanidej
Ja nisam koristila steznik, 1 vag. porodjaj i 2 cr. Nisam cula da postoji striktno odredjeno kad treba poceti sa nosenjem.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Posle carskog reza
18.3.2019 16:55:25   
Maslacak15
A sto bi trebalo??? Ja rodih troje SVE carskim rezom, prvi Put cujem:) nikakvih problema nisam imala.


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Posle carskog reza
18.3.2019 17:02:11   
dunja RR
Maslačkonjo, jel nisi nosila steznik?

Ja sam i sa S, nosila teknešto kratko (dobila sam oba steznika na poklon), ali tek nakon mesec dana sam krenula.
A sada u porodilištu su mame već u porodilište nosila steznike, meni ne da nije palo napamet, nego ni u ludilu ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Posle carskog reza
18.3.2019 17:10:09   
Sanidej
Ako zenama znaci ta potpora koju pojas daje i omogucava im lakse kretanje ili saginjanje -zasto da ne..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Posle carskog reza
18.3.2019 17:26:29   
Maslacak15
Ne kazem da smeta, samo ga ja nisam nosila.  Nije Mi Niko Ni savetovao.


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Posle carskog reza
18.3.2019 22:05:24   
madre
dunja, ni ja ga nisam nosilauser posted image ne znam u koju svrhu mislis da bi ga trebalo nositi? da se stomak pre vrati u prvobitno stanje ili mislis da bi ti prijalo da ti lepo stegne stomak zbog rane?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Posle carskog reza
18.3.2019 22:19:31   
vonavoj
Ni ja nisam nosila steznik...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Posle carskog reza
18.3.2019 22:21:46   
madre
a ti nisi ni imala CRuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Posle carskog reza
18.3.2019 22:27:22   
dunja RR

Mislim iz oba razloga. Mada meni se stomak vrati z prvobitno stanje tek kada povedem racuna o ishrani. Sad na pocetku dojenja n e razmisljam bas o stomaku iskreno 
IZVORNA PORUKA: madre

dunja, ni ja ga nisam nosilauser posted image ne znam u koju svrhu mislis da bi ga trebalo nositi? da se stomak pre vrati u prvobitno stanje ili mislis da bi ti prijalo da ti lepo stegne stomak zbog rane?




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Posle carskog reza
9.7.2019 17:17:45   
nata11
Da li se nekom dogodilo da koza iznad reza bude blago natecena? 



_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Posle carskog reza
9.7.2019 18:01:37   
vonavoj
Posle svakog reza bude nateceno,i tvrdo..to je normalno. Samo da ne gnoji,da se ne upali,curi.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Posle carskog reza
9.7.2019 18:15:27   
doramar11
Par meseci nemas osecaj u predelu reza, posle se delimicno vrati. Moze da bude tvrd kao daska taj deo.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here