|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Flasica..
16.2.2012 20:40:16   
milia
Nije poenta u temperaturi od 100 ili 70 stepeni, već u deterdžentu. Ovaj za ručno pranje je blag, a za mašinu agresivan. Ako piše ne prati u mašini, toga se i pridržavam. Npr Avent bočice sam prala pa su pobelele. Cucle ne. Doduše nisam ih bas ni koristila.Agresivni deterdžent deluje i hemijski, ne samo fizički, tj. putem visoke temperature.

(odgovor članu eleninA)
Direktna veza do poruke: 526
   RE: Flasica..
14.3.2012 20:32:28   
Anck Su Nmaun
A ja bas htela ovo da pitam.... mada Hana jedva i da koristi flasicu, a Tara skoro prestaje....
Slomila sam cetku, kupila novu i ona pukla, pa sad muku mucim s pranjem , i eto ajde da probam veceras u masinu!
Mislim da na Svakoj flasici pise da nije za pranje u masini!

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 527
   RE: Flasica..
29.3.2012 12:31:57   
slavica.
Kupismo juce i jednu Nuby flasicu user posted image
Krenula sam u Aksu po Dr.Brown's,ali nisu imali onu koju sam htela (manju wide neck sa cuclom velicine 1,jedan komad), i onda sam krenula da uzmem,kad sam vec tu,neku Nuby,koja mi je bila preslatka,tirkizna,za nekim sloncicima...i prodavac nam pokaze neku koja je skroz silikonska,ne samo cucla,nego cela flasica (ja nisam ni znala da i takve postoje!),mm se odusevi,i eto,sad smo uzeli i tu.... A pre neki dan sam uzela neku Tommee Tippee,sa sve neki termostatom,koji pokazuje kada je tecnost suvise vruca... I sad,ja i dalje ostajem pri tome da hocu i jednu DB,pa cemo videti koja ce mu odgovarati...samo ne zanm sta cu sa tolikim flasicama,jos ako u medjuvremenu naletim na jos neku interesantnu,ili ako neku dobijemo user posted image
planiram da ga dojim,tako da za sada jos uvek nemam pojma ni sta ce mi tolike flasice,ali sta cu,kad su mi sve tako slatke user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 528
   RE: Flasica..
29.3.2012 14:38:55   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: slavica.

Kupismo juce i jednu Nuby flasicu user posted image
Krenula sam u Aksu po Dr.Brown's,ali nisu imali onu koju sam htela (manju wide neck sa cuclom velicine 1,jedan komad), i onda sam krenula da uzmem,kad sam vec tu,neku Nuby,koja mi je bila preslatka,tirkizna,za nekim sloncicima...i prodavac nam pokaze neku koja je skroz silikonska,ne samo cucla,nego cela flasica (ja nisam ni znala da i takve postoje!),mm se odusevi,i eto,sad smo uzeli i tu.... A pre neki dan sam uzela neku Tommee Tippee,sa sve neki termostatom,koji pokazuje kada je tecnost suvise vruca... I sad,ja i dalje ostajem pri tome da hocu i jednu DB,pa cemo videti koja ce mu odgovarati...samo ne zanm sta cu sa tolikim flasicama,jos ako u medjuvremenu naletim na jos neku interesantnu,ili ako neku dobijemo user posted image
planiram da ga dojim,tako da za sada jos uvek nemam pojma ni sta ce mi tolike flasice,ali sta cu,kad su mi sve tako slatke user posted image



Mi imamo i više, mislim da nam je u opticaju u nekom trenutku bilo desetak (doduše nama je flajka bila jedini način za hranjenje od početka), ali sam uvek uzimala sve iste (Nuk uske) tako da svi navoji i sve cucle pašu na sve flašice takod a nemam problem da moram da uparujem, niti šta ću ako mi neka pukne, a pucale su kad tresnu o pod mašala, posebno kad u polu snu mućkam mleko na slepo.

(odgovor članu slavica.)
  Direktna veza do poruke: 529
   RE: Flasica..
29.3.2012 14:49:05   
slavica.
IZVORNA PORUKA: gae_gr



Mi imamo i više, mislim da nam je u opticaju u nekom trenutku bilo desetak (doduše nama je flajka bila jedini način za hranjenje od početka), ali sam uvek uzimala sve iste (Nuk uske) tako da svi navoji i sve cucle pašu na sve flašice takod a nemam problem da moram da uparujem, niti šta ću ako mi neka pukne, a pucale su kad tresnu o pod mašala, posebno kad u polu snu mućkam mleko na slepo.

hahaha
ma ja se iskreno nadam da cu ga dojiti.... Ja sada uzimam sve razlicite,posto ne znam da li ce mu odgovarati te neke za koje se odlucim,a ovako mislim da probam vise razlicitih,pa koja se gospodinu najvise svidi! Ja sam prvo mislila da ce njemu biti nezgodno ako nisu iste (da ce mu teze biti da prihvati),ali babica mi je rekla da je vazno samo da sve cucle budu od istog materijala (ja sam se odlucila za silikon,kazu da je bolji). A za kasnije ne verujem da ce biti razlicite,kada budemo prelazili na vece flasice i druge cucle,vec cu imati uvid u to sta mu se najvise dopada (bar se ja nadam),pa cemo onda uzimati od tih.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 530
   RE: Flasica..
29.3.2012 14:57:43   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: slavica.

A pre neki dan sam uzela neku Tommee Tippee,sa sve neki termostatom,koji pokazuje kada je tecnost suvise vruca...



živo sra*e - doduše ja sam kupila nuby sa termostatom - ali isti klinac.

Dete mi je na Aventovim flašicama, ali sam u Slo videla Tome Tipi neke široke, kojima ''cucla'' podseća na dojku, tj širina cele cucle, tako da ako bi ponovo imala bebu i ne bi dojila -onda bi uzela tu...

p.s. mislim da ti je totalno nepotredno uzimati toliko flašica. Uzimala sam joj po 1 ili 2 max. I to više jer se ''izgulila'' user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 531
   RE: Flasica..
29.3.2012 15:16:07   
slavica.
Ma ja od starta u stvari hocu Dr.Brown's,jer sam cula bas pozitivna iskustva,ali eto,nekako se desi da kupim neku drugu. Ali I njihovu cu svakako uzeti,i verujem da ce mu ta najvise i odgovarati.
A ovo je TT koju smo uzeli http://www.encimenci.com/proizvod.asp?id=42240571&kat=2&sn2=11

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 532
   RE: Flasica..
29.3.2012 15:48:16   
Sesilija 83
Mi imamo dr,browns, i dok sam imala ragade izvlacila sam mleko rucno pa joj davala na flasicu prvo smo 2 dana koristili neku chicco i ona se toliko naguta vaduha da posle samo stuca...
e onda smo uzeli dr brovns i tih dva tri dana koliko je koristila bas sam bila zadovoljna nema da stuca posle obroka samo podrigne i mirno spava
Sto se mene tice one su super...

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 533
   RE: Flasica..
29.3.2012 15:50:31   
slavica.
A koliko je tacno da uticu na grceve?

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 534
   RE: Flasica..
29.3.2012 15:57:48   
Sesilija 83
uhhhh to je individualno ja mislim da uticu jer se beba ne naguta vazduha pa posle nema zasto da joj se "mulja"po stomaku valjda deluje i na to
Kazem ti ja sam je koristila 2,5 dana i bila mi je ok jer moja mala uvek posle flasice stucala,
A posle dr brovns nije tako da moje je iskustvo od samo par dana ..... ali vrlo vrlo pozitivno!

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 535
   RE: Flasica..
29.3.2012 15:58:34   
jance
vrlo individualno. meni je ta cevcica bila super sto se ne stvara onaj vakum kad vuce cuclu pa ne moras svako malo da bebi cupas flasicu iz usta da bi pustila vazduh. to je na DrB tako reseno, Avent ima za to neki ventil na cvrstom delu cucle koji pusta vazduh i mene iskreno uzasno nervira jer se cuje pa kad mu dam nocu da pije, on krene da vuce, svugde tisina, on polako da zaspi a cucla krene da zvizdi! jooj ako je nisam vec jednom bacila onda nikad necu. a TT imaju na cucli na onom mekom delu izduv i kod njih se nije stvarao vakum. NUKove imaju mislim slican sistem pa se vakum stvarao. opet, kod TT cucli beba ne moze da uvuce celu cuclu u usta nema sanse jer je presiroka, dok je Aventovu i NUKovu itekako uvuko celu u usta, zglob me boleo od sile i obazrivosti kad sam mu drzala flasicu.

uglavnom,grcevi, cela fora jeste u gutanju vazduha a grcici se ne stvaraju samo zbog gutanja vazduha, ima tu vise faktora (zrelost digestivnog trakta) tako da ti ni najbolja flasicana svetu najbriznije dizajnirana protiv grceva ne moze izleciti grceve, moze samo da otkloni jedan od uzroka zasto se pojavljuju.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 536
   RE: Flasica..
29.3.2012 16:11:53   
Lilla
Mi i dalje najvise koristimo Aventovu. Ruckanje sa Nukovim traje cijelu vjecnost jer nam se stvara vakum i cucle se zalijepe. TT koristimo ponekad, ali sam se jako razocarala jer mjerica nije tacna. Pokazuje manje, pa prvo naspem vodu u Avent i onda presipam u TT. MAM isto ne stima, mjerica nije ok a ni H nije nesto odusevljen njom pa mu je i ne dajem. Chicco flasica nam je imala cuclu od latexa (kaucuk), u pocetku je htio ali sad nece ni da je pomirise pa ja izvadim cuclu i stavim Avent, svidja mi se boja flasice. Sve u svemu sada imamo oko 10-ak flasica, + 2 sa ruckicama koje cemo da koristimo kasnije kad bude znao da pije sa onim nastavcima.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 537
   RE: Flasica..
29.3.2012 16:21:51   
Anoniman
Mi imamo Nuk i samo Nuk od prvog dana i NIKAD se vakuum nije stvorio. Važno je samo da se flašica pravilno okrene (ventil za ispust tj tačka ili rupa za vazduh akko kome volja ide gore - pod nos) i da ne povuče celu cuclu u usta već samo do linije a onaj deo gde je ventil da ostane slobodan.

(odgovor članu Lilla)
  Direktna veza do poruke: 538
   RE: Flasica..
30.3.2012 11:30:56   
slavica.
Jedno pitanje za one koji koriste Dr.Brown's flasice. Da li ste od pocetka koristile flasice od 240 ili 120ml? Ne znam da li to ima veze....Da li je vazna samo cucla,ili i velicina flasice? Sinoc mi je muz kupio i jednu njihovu,posto zna da sam u stvari svo vreme njih i htela user posted image
Ali kupio je od 240 (delovala mu je isplativije user posted image ),i ja sad ne znam da li je velika,ili ce i ta biti dobra...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 539
   RE: Flasica..
30.3.2012 11:39:02   
Lilla
IZVORNA PORUKA: gae_gr

Mi imamo Nuk i samo Nuk od prvog dana i NIKAD se vakuum nije stvorio. Važno je samo da se flašica pravilno okrene (ventil za ispust tj tačka ili rupa za vazduh akko kome volja ide gore - pod nos) i da ne povuče celu cuclu u usta već samo do linije a onaj deo gde je ventil da ostane slobodan.


Vjeruj, kako god da je okrenemo uvijek isto. On usnama stisne cuclu, ona se onda zalijepi pa vuce kao lud a nista ne izlazi i moram da okrenem flasicu ili da je izvadim da bi vakum popustio i cucla se odlijepila. Vrlo vjerovatno se to desava jer su cucle od malo mekseg silikona nego kod Avent flasica.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 540
   RE: Flasica..
30.3.2012 11:42:01   
Trcosava
Jance - previše si stegla poklopac, kada se desi da cvili tako - onda izvuci iz usta, otvori i samo maaaalo zategni. Ana i dalje pije uvečemleko na avent, čuje se vazduh kako brboće, ali ne cvili

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 541
   RE: Flasica..
30.3.2012 11:42:34   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: slavica.

Ma ja od starta u stvari hocu Dr.Brown's,jer sam cula bas pozitivna iskustva,ali eto,nekako se desi da kupim neku drugu. Ali I njihovu cu svakako uzeti,i verujem da ce mu ta najvise i odgovarati.
A ovo je TT koju smo uzeli http://www.encimenci.com/proizvod.asp?id=42240571&kat=2&sn2=11



To je ta!

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 542
   RE: Flasica..
30.3.2012 11:50:05   
Lilla
Slavice, kod nase TT flasice ne stima mjerica pa za svaki slucaj provjeri svoju. Na 200 ml krade cijelih 20. Ne mora da bude da i tvoja nije ok, ali cisto da budes sigurna. Mi smo danima pili formulu razblazeniju za 20 ml dok slucajno nisam skuzila da ne stima.user posted image

< Poruku je uredio Lilla -- 30.3.2012 11:51:06 >


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 543
   RE: Flasica..
30.3.2012 12:13:40   
jance

IZVORNA PORUKA: Trcosava

Jance - previše si stegla poklopac, kada se desi da cvili tako - onda izvuci iz usta, otvori i samo maaaalo zategni. Ana i dalje pije uvečemleko na avent, čuje se vazduh kako brboće, ali ne cvili


nije iskljuceno da je to problem. ja verovatno iz predostroznosti da ne krene da curi zavrnem ko sivonja inace....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 544
   RE: Flasica..
30.3.2012 12:15:41   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: jance

nije iskljuceno da je to problem. ja verovatno iz predostroznosti da ne krene da curi zavrnem ko sivonja inace....

sivonjo moj, odvrni malko user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 545
   RE: Flasica..
30.3.2012 12:55:53   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: slavica.

Jedno pitanje za one koji koriste Dr.Brown's flasice. Da li ste od pocetka koristile flasice od 240 ili 120ml? Ne znam da li to ima veze....Da li je vazna samo cucla,ili i velicina flasice? Sinoc mi je muz kupio i jednu njihovu,posto zna da sam u stvari svo vreme njih i htela user posted image
Ali kupio je od 240 (delovala mu je isplativije user posted image ),i ja sad ne znam da li je velika,ili ce i ta biti dobra...


Od početka koristimo velike (240ml) wide neck, plastične. Kupili smo ono pakovanje od 3 flašice, posle smo dokupili još jednu veliku i jednu od 120ml za vodu i čaj.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 546
   RE: Flasica..
30.3.2012 13:46:07   
slavica.
E super Ana,hvala ti puno! Da,i ova moja je wide neck. Bunilo me je samo to da li je prevelika,s obzirom da se uglavnom za pocetak preporucuju one od 120ml,a kod DB sam bidela da imaju i od 60ml. Onda sam za sada zavrsila sa flasicama....user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 547
   RE: Flasica..
31.3.2012 17:14:23   
razlicak
Kako je moguce da mere na flasicama nisu iste? Imam Nuk malu od 150ml i Avent od 125 ml. Neki dan slucajno, prespem iz Nukove 120ml vode u Aventovu i pokaze da ima 125 mluser posted image ???
Zbunjena, uzmem i odlijem na 90 ml koliko mi treba za dohranu i nuk pokaze 90 Avent 100ml????

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 548
   RE: Flasica..
31.3.2012 17:16:30   
Anoniman
I Lilla je imala sličan problem sa tt flašicama. Ne znam u čemu je fora...

(odgovor članu razlicak)
  Direktna veza do poruke: 549
   RE: Flasica..
31.3.2012 17:20:46   
MicinaMama
Meni su naj bolje od nubia silikonske flasice,to su flasice peri deri i ima cuclu pribliznu majcinoj dojci....mi imamo jednu od 270ml nebih je menjala u opset,niti se moze izgrebati niti razbiti,laka za otkuhavanje i pranje a izgled ne menja.
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  20 21 [22] 23 24   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here