|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
12.1.2015 17:33:10   
Didy
Ja sam i dalje fašista što se tiče uspavljivanja. Pročitamo knjigu, poljubac, laku noć i izađem ili izađemo iz sobe. Shvatili su da im ne vredi noću da se bude, da ću ih vratiti u njihovu sobu i u njihov krevet i to je to.

< Poruku je uredio Didy -- 12.1.2015 17:34:17 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
12.1.2015 17:39:03   
Mala Elena
E bicu i ja fasista , evo od veceras od 22 h krece uspavljivanje pa ko koga pobedi!
E onda pomeram po pola sata ranije budjenje , ranije spavanje dok ne nadjem ono idealno. Problem je sto retko kad dozvoli da se uspava na ruke, a najvise volim kada zaspi na rukama dok telefoniram , skroz nenadano.. samo je spustim ! Nista sladje !user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.1.2015 0:27:09   
jela 76
Moja Sofi se uspavljuje samo na sisi. Nemam, odn. skupljam hrabrost za odvikavanje, jer me mnoogo umara. Dugo traje. Znam za foru ''''spavaj bebo, poljubiš i izađeš'''' , ali se pojavljuješ za tešenje na svakih nekoliko minuta, dok ne zaspi, pa dok ne nauči. Pre par meseci sam ovu metodu probala ali samo smo se obe žešće namučile.
Imate li neki savet još? user posted image

< Poruku je uredio jela 76 -- 20.1.2015 0:32:03 >

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.2.2015 11:08:21   
jelenan
Meni je cudno kad vidim da neko uspavljuje dete tako sto ga samo spusti u krevet. Ja to nikad nisam uspela sa mojim malisanima. Kada se mladjem prispava toliko vristi, cak i kada ga ljuljamo, trazimo sve moguce polozaje. Ne shvatam kad mu se vec toliko spava sto se ne uspava malo lakse user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.2.2015 11:12:57   
daca77
Za uspavljivanje je zaduzen mm...ljulja ljulja do besvesti, a ona vristi i tako do ponoci...ne znam kako skupi ovoliki bes do pred spavanja i onda se bas muci...

(odgovor članu jelenan)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.2.2015 11:23:35   
Torbica
Ja kao i Didy, pomazim, poljubim i izadjem. Viknem samo shshshshs i kazem tisina... Tako su nauceni svo troje... I lepo zaspu, na vreme. U 19 vecera, kupanjac i izmedju 19 i 30 i 20h su u carstvu snova.
Nema tu neke mudrosti, sve je stvar navike.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.2.2015 11:24:54   
daca77
Torbi, a moja beba juce tokom dana nije uopste spavala, samo 2x po 10min.i sinoc ludovala do 23.45h...u 3h ponovo budna i u od 6h jutros vitla.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.2.2015 11:29:48   
Tiziana

IZVORNA PORUKA: Torbica

Viknem samo shshshshs i kazem tisina... Tako su nauceni svo troje...



Sto mi je ovo poznato.Moja deca cak vicu ne vici shshshsh :-)
Kod nas je isto. Moji idu oko 21h na spavanje,ali nema uspavljivanja.Doduse sad su veliki,ali je isto bilo i kad su bili bebci.Podoj,spustam u krevet i spavanjac. To jeste stvar navike,ali je i do deteta.
Moji su spavalice. Oduvek su lepo spavali i danju i nocu.Ne znam da li bi mi ovo uspevalo da nisu bili takvi.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.2.2015 11:30:04   
Torbica
Daco, ona je jos jako mala za bilo kakve navike tog tipa. Moji su naucili da se samouspavaju izmedju 5 i 7 meseci, s tim da nisam nosala, uspavljivala na sisi, nego spustala u krevetic i mazila kroz resetkice, to ti je prva faza, ali mislim da ti je jos rano. I znas kako, ja se salim i kazem, ne znaju za bolje, ali sa druge strane i ne traze bolje. Trudila sam se da budem maksimalno prisutna i da im popodne budem posvecena do daske kako me za spavanje ne bi vitlali. I uspela sam. Ne znam kako bih mogla drugacije da funkcionisem, iskreno.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.2.2015 11:32:34   
Torbica
Dok su bili bas male bebice, znala sam da presedim pored krevetica dok ne zaspu, a u momentu kad sam procenila da moze bez toga, prelazila na fazu dva.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.2.2015 13:24:10   
jelenan
Torbice kako si uspavljivala klince kad su bili malene bebice? U rukama ih ljuljuskala ili se sami uspavljivali u krevecu?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.2.2015 19:27:28   
Didy
IZVORNA PORUKA: jelenan

Torbice kako si uspavljivala klince kad su bili malene bebice? U rukama ih ljuljuskala ili se sami uspavljivali u krevecu?


Nikakvo ljuljuškanje. Spustiš ih u krevet i eventualno maziš kroz rešetkice, Sofija je imala fazu kad je tražila da joj dam ruku, ali brzo je prošla. Najbolje je kad se beba odmah navikne da se sama uspavljuje. Podojiš je, spustiš u krevet i ostaviš da se sama uspava.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu jelenan)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.2.2015 20:58:35   
mila83

IZVORNA PORUKA: Didy

IZVORNA PORUKA: jelenan

Torbice kako si uspavljivala klince kad su bili malene bebice? U rukama ih ljuljuskala ili se sami uspavljivali u krevecu?


Nikakvo ljuljuškanje. Spustiš ih u krevet i eventualno maziš kroz rešetkice, Sofija je imala fazu kad je tražila da joj dam ruku, ali brzo je prošla. Najbolje je kad se beba odmah navikne da se sama uspavljuje. Podojiš je, spustiš u krevet i ostaviš da se sama uspava.




isto,tako je najbolje, jeste da nekad ne mozes da im odolis...ali lakse je i bebi a i mami...sada vole da slusaju muizku dok ne zaspe....

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
21.2.2015 0:53:17   
lilipolip
Mi imamo problem sa uspavljivanjem, uspavljivali smo se lezeci jedno pored drugog pa od privog meseca. Podoj, ja ga postavim pored sebe, on mi stavi ruku na obraz i zaspi. Meni je to qbilo super, posto bih ga posle 2-3 min prebacila u krevetac. Sada sa skoro godinu dana on pije iz flasice, kada zavrsi izbaci je i ja moram da legnem tu pored, samo sto me vise ne mazi po oqbrazima kao ranije, nego hoce da mi gura prste u usta, grozna navika, ja mu naravno ne dam, i on se posle par pokudaja i uspava ako ga malo pomazim po kosi, ali to guranje prstiju je strasno, grebe, gura najstrasnije.

Trebala sam od pocetka sa mu dozvolim da me dira samo kroz resetke, ali sta sad… volela bih da znam kako to da ispravim.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
23.2.2015 17:31:54   
jelenan
Pokusala sam par puta da starijeg sinka uspavam spustajuci ga u krevetac ali mi nikad to uspavljivanje nije uspelo, sada isti problem sa mladjim samo sto je on jos gori jer njemu moram da nadjem i odgovarajuci polozaj user posted image

(odgovor članu lilipolip)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
24.2.2015 9:08:58   
branki*
ja opet pravim iste greske kao i sa prvim detetom...nosim i ljuljuskam dok se ne uspava.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jelenan)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
24.2.2015 14:26:33   
degu
Ja ležim s njom dok ne zaspe, al moram da ostanem i dok spava jer ima senzore za mene user posted image budi se čim odem, a budi se i ovako vidi da sam tu i nastavi, valjda će nekad početi čvršće da spava. Inače do 4 i po meseca se sama uspavljivala, prvo sa dudom a onda je sama dudu izbacila i prosto bi pevala i pevala dok ne zaspe. E to su bila lepa vremena, samo je stavim uveče u krevet i mi dalje nastavimo, večeramo, gledamo tv, imamo naše vreme. Onda je nastao haos sa alergijom, vriskom i počela je sa mnom da spava jer bih je jedino tako umirila brzo, bez razbuđivanja. Inače bi mi se razbudila i od 8 do 12 nije bilo šanse da zaspe i ako bi zaspala jadna, opet bi u snu proplakala. A sad je toliko navikla na mene, da me stalno pipka da vidi jesam tu, da nemam srca da je mučim i odvikavam od toga. A ni ja ne umem više bez nje da spavam user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
24.2.2015 18:12:10   
moja ciklama
U 20:30 kupanjac
U 20:50 mlekce
U 21:00 ljubljenje i Laku noć
Ugasim svetla, dam joj dudu i uzađem iz njne sobe.
Od prvog dana, do danas tako, daj Bože i u buduće!

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
24.2.2015 18:24:50   
veselicaa
Moja ciklama,bravo,svaka cast.
Mi imamo svoje rituale,mazimo se,pricamo price ili ih citamo i onda one ostanu da se uspavaju same.Mada ne ide to uvek tako,S ume da bude tvrdoglava pa onda sedim sa njom dok se ne uspava

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
27.2.2015 14:20:15   
Bibilib
Ja samo legnem pored bebe i uspava se,voli da mi dira oci dok se ne uspava...user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
27.2.2015 17:38:57   
ishler
Starije dete samo legne i spava,a bebac uspavam kako stignem samo da malo bar dremne,od kada se rodila ne voli da spava,ili sisajuci ili u kolicima i to po 10min spava i budi se.A nocu se budi na sat vremena uzas....

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
10.3.2015 13:42:44   
acalukic
unuke oko 21h sami se uspavljuju legnu i to je to

(odgovor članu Suncica)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
10.3.2015 13:45:53   
Modessty
vidim da je hit da se deca sama uspavaju. Slažem se da je za roditelje to najlakša varijanta. Ali meni je stvarno najveće uživanje da uveče legnem pored Nikole ili se strpamo svo troje u Danilov krevet i pevamo pesmice ili pričamo priče. Nekad se i mm uvali kod Danila u krevet, ja sa Nikolom i to nam je najslađe uspavljivanje i dremka user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu acalukic)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
10.3.2015 13:48:36   
majared
Sa 22 meseca jos uvek iskljucivo na sisu. Inace moja osmogodisnja sestricina ga uspavljuje bez problema. Moracu od nje da uzmam mustru

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
10.3.2015 13:52:14   
veselicaa
Mod najlepsi deo dana je to vecernje mazenje.

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Vaške i svrab, kako ih prepoznati i kako i...
Ako se otkriju vaške, ne treba zaboraviti da i drugi ukućani mogu imati parazite i zaraziti druge, a pranje kose šampono...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here