|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
13.7.2015 15:42:34   
ivannna
user posted image

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
14.7.2015 9:43:39   
vikiveki
Ja mislim da mom starijem sinu nikada nije bila važna uspavanka ili bajka koju im pročitam pred spavanje,njemu je uvek bilo a i sada je najvažnije da ja budem tu pored njega kada treba da zaspi.Toliko je vezan za mene,da više neznam zbog čega je to tako,trudim se da mu posvetim što više pažnje jer on je srednji od njih troje,pa pomislim da se možda ne oseća zapostavljeno,što svakako nije slučaj.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
14.7.2015 12:42:20   
Anarunika
Arči i Ika su sada veliki i spavaju u svojoj sobi. Ika se više ni ne pozdravi, samo ja posle dođem i poljubim ga kad je već zaspao. A Aki obavezno dođe da se poljubimo i onda mi kaže "Dođi posle još jednim da nas poljubiš". Ako zaboravi da mi to kaže on se onda vrati da bi mi rekao,kao tomu je sada ritual. I ja naravno posle,kada uspavam Živu,odem, poljubim ga još jednom,zagrlim,kažemo jedno drugom laku noć vidimo se sutra,i onda može da spava.
A Živa se još uvek uspavljuje na siki. Ništa drugo ne pali.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
14.7.2015 13:23:29   
aleksandrici
Svaka cast za mamu koja ima troje dece.Divim vam se.Mozda je to moja neostvarena zelja.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
14.7.2015 14:14:44   
Misha i Ljisha
ja mislim da se kod nas ova tema zove, kako dunja uspavljuje roditelje? user posted image Mi smo toliko umorni u 20h da kad odemo u sobu da je uspavamo mislim da nas dvoje prvi zakuntamo

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
14.7.2015 15:53:35   
mila83

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

ja mislim da se kod nas ova tema zove, kako dunja uspavljuje roditelje? user posted image Mi smo toliko umorni u 20h da kad odemo u sobu da je uspavamo mislim da nas dvoje prvi zakuntamo

user posted image bilo je i toga kod nas,pogotovo sa Milicom, i tatom ! user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
14.7.2015 16:54:04   
Bibilib

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

ja mislim da se kod nas ova tema zove, kako dunja uspavljuje roditelje? user posted image Mi smo toliko umorni u 20h da kad odemo u sobu da je uspavamo mislim da nas dvoje prvi zakuntamo


To se i nama desava u zadnje vreme,pre zaspimo jai suprug nego Akiuser posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
14.7.2015 17:55:22   
mila83

IZVORNA PORUKA: Anarunika

Arči i Ika su sada veliki i spavaju u svojoj sobi. Ika se više ni ne pozdravi, samo ja posle dođem i poljubim ga kad je već zaspao. A Aki obavezno dođe da se poljubimo i onda mi kaže "Dođi posle još jednim da nas poljubiš". Ako zaboravi da mi to kaže on se onda vrati da bi mi rekao,kao tomu je sada ritual. I ja naravno posle,kada uspavam Živu,odem, poljubim ga još jednom,zagrlim,kažemo jedno drugom laku noć vidimo se sutra,i onda može da spava.
A Živa se još uvek uspavljuje na siki. Ništa drugo ne pali.


Moji obavezno dodju da ih poljubim za laku noc,po nekoliko puta.kada uspavljujem Teodoru,znaju da cekaju svoj red.Podsecaju tako kao Arun.Desi se da nekada zaspe,ako se njeno uspavljivanje oduzi,i onda i meni bude bas krivo. Tata nam radi po smenama,pa kada sam sama sa njima,to se nekad desi.Vole oni i sa tatom da se maze pred spavanje.user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
14.7.2015 19:39:46   
veselicaa
Kod nas jos isto.odemo sve tri zajedno na spavanje,ja im citam ili pricam pricu,a ponekad samo pricamo onda ja izadjem a A.i S.nastave da pricaju i uspavaju se.U zadnje vreme zovu i tatu i teraju ga da im prica dogodovstine iz njegovog detinjstva,a on ih ima bas dosta jer je ziveo na selu.Pa se onda smeju kao blesave i to njihovo uspavljivanje sa tatom traje odprilike 2 satauser posted image
Evo sada A nije tu,ja odem sa S.pricam joj,grlimo se,mazimo ali posle dvadesetak minuta mi kaze da izadjem jer zeli sama da se uspava.Uspava se za 5 minuta.Ima onu kornjacu zvezdano nebo i neke plisane igracke sa kojima spava.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
14.7.2015 23:00:42   
mila83
E bas sam se setila i htela da pisem ovde kako su moji neko vreme redovno isli na spavanje sa tom kornjacom zvezdano nebo..onda se istrosile baterije i malo smo svi zaboravili na nju,i juce je nadjem u ormaru i sad ponovo radi ! Super je stvar !
A inace,veceras posle kupanja su citali knjige,zamenila sam knjige u biblioteci,obozavaju enciklopedije,pogotovo sin,pa im je tata citao i objasnjavao sta su hteli.Evo sad spavaju,svo troje,konacno user posted image T naravno,zaspala uz muziku..

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
14.7.2015 23:19:29   
Didy
Ja i dalje ostajem pri stavu da sam presrecna sto se sami uspavljuju i ne bude nocu. Zaspu oko 21h, bude se ujutro izmedju 7 i 8h. Svi srecni, zadovoljni, naspavani. Noc je za spavanje, dan je za mazenje i posvecivanje paznje.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
14.7.2015 23:25:15   
mila83
Svako ima pravo na svoje misljenje.Ni ja nisam sad za neka preduga navlacenja,sto ja kazem oko uspavljivanja,da traje dugo.Mi ceo dan provodimo zajedno,i nekada,bez obzira na to,ne stizem da ih ljubim i mazim koliko zelim,pogotovo zbog obaveza oko bebe,a da ne pricam o spremanju jela i ostalo. A i tada se nekako primire i uzivamo u tom intimnom i samo nasem vremenu,makar trajalo 5 minuta. isto spavaju celu noc i ne traze nas. A takve stvari se i pamte,bar ja pamtim sa svojim roditeljima.

< Poruku je uredio mila83 -- 14.7.2015 23:26:36 >


_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
15.7.2015 0:02:16   
Mariya
Otkad je prestala da sisa,lucija legne u krevet sa svojim jastucima,igračkom koja je trtrenutno aktuelna i zaspi sama.nekad traži da je mazimo.ako spava samnom zagrlimo se.
a helena se nekad uspava na sisi,nekad na ramenu dok je drzim da podrigne.ona im svoje cebence i kad joj ga dam,ona pocne da ga guzva prsticima i tada zna da je vreme za spavanje.

< Poruku je uredio Mariya -- 15.7.2015 0:06:13 >

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
15.7.2015 0:12:14   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Didy

Ja i dalje ostajem pri stavu da sam presrecna sto se sami uspavljuju i ne bude nocu. Zaspu oko 21h, bude se ujutro izmedju 7 i 8h. Svi srecni, zadovoljni, naspavani. Noc je za spavanje, dan je za mazenje i posvecivanje paznje.

I ja ovo potpisujem. Kako zaspe uvece do jutra se ne bude.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
15.7.2015 0:22:02   
amdn
mi naseg dekonju istusiramo. peremo zube i oblaci se pidzama, malo se nas dvoje mazimo pre odlaska u krevet, sam udje u svoj krevetic, poljubimo se,
i pljas zagrli svog drugara zabca Ziku i spavanjac, ugasimo svetlo i to je to

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
15.7.2015 7:16:39   
mila83
IZVORNA PORUKA: Mariya

Otkad je prestala da sisa,lucija legne u krevet sa svojim jastucima,igračkom koja je trtrenutno aktuelna i zaspi sama.nekad traži da je mazimo.ako spava samnom zagrlimo se.
a helena se nekad uspava na sisi,nekad na ramenu dok je drzim da podrigne.ona im svoje cebence i kad joj ga dam,ona pocne da ga guzva prsticima i tada zna da je vreme za spavanje.


Moji su kao bebe to radili sa svojim pokrivacem ili pamucnom pelenom.Sin je bas imao svoje cebence,nesto kao step deka za bebe,koje je posle nosio i u vrtic,prilikom adaptacije i tako su najbrze znali da zaspe.T i sada voli da zagnjuri glavu u pelenu,pored muzike.
Ja nisam samo za ona uspavljivanja, tipa da se mora nosati dete po pola sata,imam koleginicu koja sina od 2,5 godine tako nosi i ljulja dok ne zaspi.Da nisam videla svojim ocima,ne bih verovala.A sve ovo sto mi radimo je ok, ne treba preterivati.i mi mame imamo dusuuser posted image Ustvari,moji uvek zaspe sami,nikad ne zaspe u mom drustvu,ali volim da ih poljubim,pomazim i pokrijem za laku noc.Pa sad, da li ce tome predhoditi prica,muzika ili samo kupanje i pranje zuba,nije bitno.

< Poruku je uredio mila83 -- 15.7.2015 7:24:14 >


_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
15.7.2015 7:50:37   
vikiveki
user posted image mame...kod nas se eto sva tri deteta razlikuju...kod najstarijeg i najmlađeg nema nikakvih problema i ceremonija oko uspavljivanja,ali zato me srednji sin zabrinjava sa svojom potrebom da budem tu prisutna kada on treba da zaspi.Sa kim god sam pričala,i sa pedagozima i psiholozima,svi kažu da on time skreće pažnju na sebe

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
15.7.2015 9:36:16   
mila83
Potpuno se slazem sa tim sto su ti rekli..i ja mislim da deca to rade koja su zeljna paznje.Ne kazem da on nema vasu paznju,ali trazi verovatno vise,njemu to znaci.Mozda bas zato sto ovo dvoje nemaju te trenutke sa vama,oseca se posebno user posted image
a bas te konstatacije sam se setila kada sam spomenula u svom gornjem postu koleginicu i nosanje deteta...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
15.7.2015 12:37:32   
Anarunika
Mislim da nema ništa loše u zagrljaju i poljupcu za laku noć. Pa čak ni u čitanju priče.a ni u maženju u krevetu. Mnogi roditelji i ne stignu da vide svoje dete preko dana, pa šta im onda drugo preostaje? Moji se sami i tuširaju i oblače i ležu u krevet,jer i da hoću ja da ih stavim ne mogu preteški su. A ne mogu ni da legnem sa njima jer su kreveti taman po njihovoj meri.Ali poljubac i zagrljaj i po neku reč nežnosti ne bih propustila ni za šta na svetu. Čak i ako su već zaspali ja odem i poljubim ih i pomazim.
Videćemo kako će biti sa devojkom, da li će tražiti pažnju pred spavanje ili će biti samostalna. Kako god da bude ispratiću njenu potrebu koliko god budem mogla kao što sam i kod dečaka.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
15.7.2015 12:42:19   
mila83
Na to sam i mislila Anarunika,tako i moji klinci idu na spavanje.Posle svega toga,te uzivancije,ipak je to neki poseban trenutak,oni sami zaspe. A obavezno ih jos poljubim kada spavaju .

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
15.7.2015 12:45:29   
amdn
dete trazi paznju i ljubav, Juri je sisao 15 mes. pa smo se stalnouspavljivali na sisi i onda sam ga samo mazlia, verujem da je od tad navikao,
mi se mnogo mazimo i ljubimo nekad mislim da preterujem jer je decak,
ujutru kad se budi isto se mazimo pre nego sto ustane, malo se valjamo po krevetu pa tek onda spremanje za vrtic.
on bas voli da se mazi i grli i ljubi, dok druga deca kad on hoce da ih grli guraju ga pa on bude tuzan i kaze kako ga ne voleuser posted image

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
15.7.2015 12:53:41   
vikiveki
Ma problem je u tome što ima svega toga što se naveli gore,i mazimo se i pričam priče ,pokušala sam sve ali ništa.Ipak ne mogu svako veče spavati sa njim.Toliko pažne nema ni najmlađi sin,on legne kažem mu laku noć,poljubim ga i gotovo,a srednji i kada se uspava u sred noći dolazi po mene i ja ne pamtim kad sam zadnji put prespavala celu noć pored mm.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
15.7.2015 12:54:20   
Misha i Ljisha
user posted image evo je sama je zaspala da se pohvalim user posted image i corava koka ubode zrno ehheheh...

Ja nemam nista protiv uspavljivanja meni prija da se pruzim pored nje i da se zajedno uspavamo ja odlezim i odremam pa opet ustanem (uglavnom), drugacije ne bih odmorila ehehhe...a sto se tice nocnog budjenja pa ja se budim da piskim od kad jedemo lubenice kao sumanuti. I ona se probudi da piski, ustane sa nose i sama se vrati u krevet. Sta sad ja treba da branim da mi dete pije tecnost i da ne jede lubenice zato sto se budi nocu? Bezveze. Ona bukvalno pola litre vode ispiski, meni je prosto neverovatno koliko ona tecnosti izbaci. I mm ustaje nocu ma svi se budimo bez obzira da li nas je cera probudila ili ne. I ne nisu to navike to je prosto tako, naravno da cu ustati da odem do wc-a pa necu se upisati u krevet jer se nocu boze moj ne piski i ne pije voda.

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
15.7.2015 12:56:41   
Anarunika
IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

user posted image evo je sama je zaspala da se pohvalim user posted image i corava koka ubode zrno ehheheh...

Ja nemam nista protiv uspavljivanja meni prija da se pruzim pored nje i da se zajedno uspavamo ja odlezim i odremam pa opet ustanem (uglavnom), drugacije ne bih odmorila ehehhe...a sto se tice nocnog budjenja pa ja se budim da piskim od kad jedemo lubenice kao sumanuti. I ona se probudi da piski, ustane sa nose i sama se vrati u krevet. Sta sad ja treba da branim da mi dete pije tecnost i da ne jede lubenice zato sto se budi nocu? Bezveze. Ona bukvalno pola litre vode ispiski, meni je prosto neverovatno koliko ona tecnosti izbaci. I mm ustaje nocu ma svi se budimo bez obzira da li nas je cera probudila ili ne. I ne nisu to navike to je prosto tako, naravno da cu ustati da odem do wc-a pa necu se upisati u krevet jer se nocu boze moj ne piski i ne pije voda.

MILJ , baš tako!
A tih uspavljivanja sa mojim dremanjem se sećam i te kako. Doduše posle me malo mrzi da se pridignem ali usepm nekako. Ali eto i to je prošlo brzo.

< Poruku je uredio Anarunika -- 15.7.2015 12:58:00 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
15.7.2015 12:58:39   
emicaa
Konačno,legnem pored nje i mazim je,malo joj pjevušim i gotovoooo.Posle je samo prebacim u krevetac.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...
Muškarci koji imaju ćerke žive duže?
Istraživači su odlučili da sprovedu opsežnu studiju koja se bavila uticajem porođaja na životni vek očeva.



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here