|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.3.2015 11:28:07   
Misha i Ljisha
citam tamo u grupi na fb o uspavljivanju dece i sad sam nekkao revoltirana iskreno da vam kazem. Eto moram ovde da napisem, najlakse je ignoristai dete i dati mu uvek sve i najlakse je ignorisati plac deteta. Jeste lakse je ignorisati plac nego ga uspavljivati 3 godine ako treba jer plac se ignorise 10 dana po par sati sve ukupno. A sta to govori o nama kao roditeljima? Ignorisemo decu? Njihove potrebe? Sad svi roditelji boze moj svoje potrebe stavljaju ispred decijih a njihove? Nas mama nikad nije pustala da placemo, verujem ni babe njih. A isti ti roditelji koji pustaju bebe da placu kad dodje trenutak da se kaze ne za nesto u zivotu daju deci sve jer im je opet sve lakse da daju da bi ih deca "ostavila na miru" ili sta vec. Ja ne mogu da verujem kuda ide ovaj svet? a zar nije lepse biti pored deteta dati mu sigurnost maziti se, procitati pricu i sta vec treba nego tako samo reci "ajd u krevet cao ja idem da popijem flasu vina"user posted image . Ja kolko znam nijedan pubertetlija se ne uspavljuje sa roditeljima. Bice momenata kad mi pozelimo da im budemo potrebni a oni ce vec biti veliki nece hteti da se maze i da se uspavaju pored nas. Nedavno je bio clanak o tome za cim zale roditelji. Najvise zale sto nisu provodili vise vremena sa svojom decom. Ako neko radi ceo dan i ne vidja dete ajde majku mu pa bas idi da uspavas to dete. Mm dodje mrtav umoran i ona njega trazi da je uspava a on neretko mora posle toga da ustane i obavi jos neke stvari kao npr da iscepa drva da ona i ja imamo da lozimo vatru sutradan. I nikad je nije odbio niti je rekao "ajd zeno ti".

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.3.2015 13:12:39   
emicaa
Kad sam pitala mamu kako je nas naučila da se uspavamo semi kaže ja sam od početka zaspivala sama a brata spysti u krevetac,izadje iz sobe i pusti ga da plače dok ne zaspi,kao posle kad udje u sobu on spava i u snu jeca,e rad sam rekla da ja svojoj to nikad neću uradit,lomila mi je i ruke i ledja nosajući je,ljuljuškajući i sad je već i to prošlo.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.3.2015 13:29:35   
branki*
nas je majka oboje nosala i ljuljala,mene je dugoo tako uspavljivala,ja se cak i secam,legnem,stavim joj glavu u krilo i ona me nuna dok ne zaspim..
ja oboje nosam i ljuljuskam dok se ne uspavaju,boka nekad zaspi na siki..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.3.2015 13:54:46   
adulence
i preko dana i uvece pred spavanjac izabere knjigu ,legne pored mene i citam joj zaspi za minut.a vec duuuuuugooo je ne nosam,cak na njenu inicijativu,migoljila se bunila i ja prestala...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.3.2015 15:54:23   
SunFlower
nikada, nikada ne bih mogla da pustim dete da place a ja izadjem iz sobe, meni je to surovouser posted image
stariji se do dve godine uspavljivao iskljucivo u kolicima, presla sam kilometre i kilometre po sobi, a sada obavezno moram da legnem samo kraj njega, da zna da sam tu. i ova mala je pocela da trazi nosanje, uglavnom se uspava sisajuci, a ako ne samo je uzmem privijem uz sebe, malo poljuljam i spava.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.3.2015 17:05:47   
emicaa
Ja sam T nosala i po pola sata,lomila me ali nisam je mogla ostavljati tako da plače.I sad je ljuljuškam u rukama,jest teška ali da vi znate kako se ona smješka kad je uzmem,briga me onda za sve user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.3.2015 17:51:12   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: adulence

i preko dana i uvece pred spavanjac izabere knjigu ,legne pored mene i citam joj zaspi za minut.a vec duuuuuugooo je ne nosam,cak na njenu inicijativu,migoljila se bunila i ja prestala...

pa da isto i kod nas nije ni moja htela. Sami oni sve to regulisu. to je poenta.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.3.2015 20:44:11   
degu
lezim s njom i mazim je. Nekad se dere ko magare, al ja je i dalje mazim i na kraju se smiri i zaspi, u zadnje vreme se bas bori protiv sna i cim vidi da je svanulo ustaje, radnicka krv user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.3.2015 20:57:57   
Misha i Ljisha
Ako je neko imao muke sa uspavljivanjem deteta onda sam to ja. Nije htela da spava od cetvrtog meseca znala je i ako krenem da je nunam da to znaci spavanje pa nam nunanje nije bila opcija jer se drala iz sveg glasa. Na sve moguce zive nacine sam je "zavaravala" da zaspi. I evo tek u poslednje vreme legnemo i mazimo se i zaspi. Nije mi ovo tesko aman uopste volim sto se mazi i sto je takva maza. Nece ni to dugo trajati kad ce mama opet "izvisiti" i necu joj vise ni za to trebati.user posted image . Nego sam ja odlepila sto je jedna mama napisala da je primenila onu cry out metodu kad je da izvinete na izrazu popi*dela od uspavljivanja. E to mi je okriutno. Dete koje je pogotovo naviklo da se uspavljuje sa majkom odjednom ostavljeno samo da place. Ma mogla je da udje sto puta za mene je ona nula roditelj kad joj se dete dralo sat vremena. Eeeeejjj...Ajd da kazem malo je kenjkao pa na kraju video da niko ne dolazi pa se uspavao. Ali dete se dralo iz petnih zila. covece koji je to sok za to dete. A nije ta mama jedina. Mnogi roditelji tako "odlepe" a deca dozivljavaju nevidjeni stres. Nije to stres "ne mozes sad da dobijes lizu" vec stres bebin kad misli da nema nikog a bespomocno place a majke nigde na vidiku ili udje i kao pomiluje ga. Ma...uf...Ja valjda posle sve muke sa uspavljivanjem koje prodjoh se bas naljutim na takve jer vidim i sama da nisam pogresila nigde aman nigde. Evo sad nam je uspavljivanje 15 min u vrh glave u zavisnosti koliko je bukvalno jurcala pre spavanja i td. Sve to deca sama srede kao i nocno sisanje i ostavljanje sike (sto sam mislila da je nemoguce da dete samo prestane da sisa). Eto kod moje se ispostavilo da sve prodje s vremenom i nije mi zao niceg da imam drugo dete isto bih i sa njim

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.3.2015 21:03:53   
World
IZVORNA PORUKA: World

Legnem sa njom i zaspimo. user posted image


ovo sam pisala prije godinu dana.. jos uvijek je isto potpuno... ali sa aleksom sam malo pametnija, njega samo stavim u krevetac i sam zaspi.. nadam se da mu nece pasti na pamet da se useli kod nas nekad... user posted image

ljiso, sve se slazem sa tim sto si napisala.. user posted image

< Poruku je uredio World -- 20.3.2015 21:07:54 >


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.3.2015 21:39:46   
pari
Ili sisajući ili lwžimo zajedno,malo ga lhuljuškam, mazim, pevam...
Isto ne mogu tu varijantu da ga ostavim da plače...baš mi je okrutno to iako mnogi tvrde da je to dobra metoda i da na taj način učimo dete da samo zaspi...ali ja ipak ne mogu.

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.3.2015 21:43:52   
dunja RR
Nama je uspavljivanje i daje na siki i brzo se uspava, nekad maltene čim lizne siku već okice kolutaju i sklapaju se.

< Poruku je uredio dunja RR -- 20.3.2015 21:53:54 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.3.2015 21:50:54   
degu
nikad je necu ostaviti da place sama, ako place bicu pored nje da je utesim, ma da bar nije sama. Nisam je rodila da je isplakujem nego da je mazim. Zaspe i na siki nekad.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.3.2015 22:05:34   
World

IZVORNA PORUKA: degu

nikad je necu ostaviti da place sama, ako place bicu pored nje da je utesim, ma da bar nije sama. Nisam je rodila da je isplakujem nego da je mazim. Zaspe i na siki nekad.

user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.3.2015 22:54:47   
Rosita
Sve se slazem sa Ljishom od a do s. Ljubim ja mog danasnjeg rodjendanca i sve bih opet ponovila, ne zalim ni jedan sekund nosanja, nocnog sisanja, ma niceg, sve je sam izregulisao odlicno.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
20.3.2015 23:01:35   
mama krava
Rosi☺srecan rodjendanac!😚

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
12.7.2015 10:10:45   
mila83
Uz muziku,svo troje,oduvek.Opusta i mene i njihuser posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
12.7.2015 11:22:33   
vikiveki
Ja sam moje dok su bili manji uspavljivala uz uspavanke,a bio je jedan period kada su želeli da im čitam bajke.Ćerka je volela Aladina a sin je uvek tražio Snežanu i 7 patuljaka,sećam se ta knjiga je počela da se cepa na ivicama od upotrebeuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
12.7.2015 13:44:49   
mila83
Posle su i kod nas dosle price na red,i sada to ponekada praktikujemo.ali sami se uspavljujuuser posted image posle price i poljupca i malo mazenja pred laku noc.Onda tiho ostane muzika ukljucena(nekad i ne,kako kad) a T uz muziku i po danu i uvece.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
12.7.2015 14:10:32   
vikiveki
Mi ne slušamo muziku za vreme spavanja,jedino što moramo da ostavimo je ono malo noćno svetlo.To nam je problem,pokušala sam da ih odviknem od toga,ali mi nije pošlo za rukom,kada izgasim probude se,bar srednji sin a ćerka i ovaj mlađi kod njih nema problema

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
12.7.2015 14:32:08   
mila83
Nama gori svetlo u kupatilu.Svima je lakse da se snadju.Necu insistirati jos na gasenju tog svetla.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
12.7.2015 17:01:41   
vikiveki
Nama u sobi gde deca spavaju ostaje ona mala svetiljka koja se samo utakne u utikač,ima ih kod Kineza,nisu jake,mislim nije jako svetlo,a kada ustanu u toku noći mogu lepo da vide put do wc-a.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
13.7.2015 13:15:30   
ivannna
moju devojcicu smo do sada uspavljivali tako sto je ususkamo,izljubimo i kazemo papaaa
sada sa 2,5 god je pocela da ima prohteve,zeli da je mazim i da joj pevam -danas nam je divan dan ( valjda smo u poslednje vreme isli na dosta rodjendana pa joj se svidela) user posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
13.7.2015 13:38:36   
vikiveki
ivanna user posted image želi znači da joj svako veče bude divan dan,baš je orginalna

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
13.7.2015 14:55:30   
aleksandrici
Pa i jeste dobra i za taj uzrast originalna.Deca je brzo upamte i pevaju po ceo dan.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







OŠ "Dr Dragan Hercog": Škola u koj...
Ne, ovde nema učionica i đačkih klupa. I to sa valjanim razlogom.
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here