|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
10.11.2013 11:42:10   
jovicaa
da je vaspitanje tako jednostavno svako bi bio dobar roditelj.
deca se razlikuju, kod nekog pale batine i strogoca kod nekog ne jednostavno.
slazem se da moram da budem autoritet i jesam, mi ranije nismo ni imali problema sa spavanjem, ovo je nesto novo, verovatno zbog promene krevet krevetac i ostavljanja cucle.
ja se naravno trudim da budem relativno stroga i kod mene ono sto je ne uvek je ne... vise je mm problematican po tom pitanju.
jedino sto(pisala sam u temi o autizmu) on je tek pre par meseci poceo lepo da komunicira tako da po meni tek sada i ima smisla ""vaspitavanje".
sa nekim detetom ide lakse sa nekim teze. to se naravno bas u grupama najvise moze primetiti. bas sad imam praksu u osnovnoj skoli i profesori se blago receno tresu, vise nije kao nekad, profesor ne sme da kaznjava ucenika ni na jedan nacin, veoma teska situacija... da ne idem u detalje.
ali kazem u grupi se to posebno vidi ne pale iste metode kod sve dece. ja znam kako bih organizovala cas i snasla se sa decom. ali mislim da je jako velika razlika u vaspitavanju svog deteta i tudjeg na par sati u skoli...
ali sad da me ne shvatite pogresno, slazem se da odredjena doza discipline mora da postoji i slazem se posebno sa torbicom da deca vole da imaju svoj red(i mi se trudimo da ga odrzimo), ali jednostavno svako dete je svoja prica i nije sa svakim isto raditi.
neko dete se upiski u gace od straha kad se malo jace proderes, a neko to ne konstatuje uopste, eto ovo je jedan banalan primer onoga o cemu pricam.
ja se generalno trudim da sve ide na dogovor uz malo kazne kad pretera, cini mi se da ove metode najvise pale kod njega... a recimo maksim je vec druga prica, ako nekad slucajno malo viknem, ako dira struju i sl, on se odmah trza i ozbiljno me gleda, aleks me nije fermao ni pet posto u takvim situacijama.


< Poruku je uredio jovicaa -- 10.11.2013 11:47:22 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
10.11.2013 12:01:45   
jole82
Devojke imamo još zgodnih tema, pa da ne širimo suviše ovde...
Evo par, a možda nađete i neku prikladnijuuser posted image

Neposlušnost u svakom smislu
Histerija
Naučite ih da se lepo ponašaju


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
1.12.2013 21:55:24   
jovicaa
moram da pohvalim aleksandra evo vec recimo peta,sesta noc kako se lepo sam uspavljuje. uvece ga okupamo, jede, opere zubice. ja ga stavim u krevet, ususkam, poljubim i on lezi bez svetla bez icega i zaspi sam, bez pobune! JAAAKO sam ponosna na njega.
to je pocelo od prvog dana kada smo prebacili nas krevet opet u njihovu sobu, valjda mu to uliva neku sigurnost. ali ne prelazi nocu kod nas i ne trazi vise uspavljivanje, jupii
prve noci je samo dosta plakao, naredne manje, i sad uopste ne place, lepo legne i zaspi.
najveci korak nam je bio sto je prestao da izlazi iz kreveta, trud se ipak isplatiouser posted image
a meni milina, u 21 h mir i tisinauser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
1.12.2013 21:58:49   
jole82
jovice superuser posted image a kako ste ga ubedili da ne izlazi iz kreveta, pošto je to bio najveći problem, beše?
Samo što ste vratili vaš krevet?

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
1.12.2013 22:05:36   
Sanchy
Jovice user posted image ,,vratila si se..M.se sam uspavljuje oduvek,klopa,pustim mu onu muzicku vrtesku iznad krevetca,dam mu cebe ,on ga mulja i zaspi..nikada ga nismo stavljali u nas krevet ,ima svoj krevetac ,voli ga i to je to..

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
1.12.2013 22:24:13   
jovicaa
user posted image
iskreno nisam jos saglasna sama sa sobom da li se vracam, ali morala sam da pohvalim aleksa, posto sam kukala kao damjanov zelenko zbog spavanjauser posted image
jole nisam sigurna... mi smo bili sokirani, od te veceri je jednostavno prestao da izlazi iz kreveta kada ga stavim, i dalje je jako negodovao, prvu noc je plakao vise od pola sata.. ali vise nije izlazio. valjda zbog kreveta, verovatno je delom i sam prelomio i skontao da mora tako, ko to zna.. ali konacno se skrasio, bas mi je laknulo, osecala sam se vec kao tiranin zbog tog spavanja...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
1.12.2013 22:27:04   
adulence
Divno jovice mnogo mi je drago sto ste uspeli,svima ce biti lakse...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
1.12.2013 22:33:57   
viktori
bravo jovice i aleksa user posted image
meni n ima novu rutinu legne pored mene mazimo se i zaspi ja ga prebacim e sad malo place stavim mu dudu pomazim ga i prespava sam
bile su mi ruke do poda, zna Jole da me ruka razbijala user posted image

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
1.12.2013 22:40:12   
adulence
Kod nas je nastao novi problem...posto se Iva uvece uspavljivala dok sisa kako je prestala da siaa uvece tako ne ume ni da se uapava i to bas postaje zamarajuce moram vam priznati...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
1.12.2013 22:48:49   
viktori
mozda treba vreme dok ne pronadjes neki novi nacin probaj ovako kao ja pored nje da lezis
ovo ti kazem jer ni nikola nece da sisa vise uvece, nikako preko dana, samo ujutru (osim vikendima kad mu falim pa se mazi...) a isto mi se tako uspavljivao


_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
1.12.2013 22:57:15   
adulence
Sve bi to bilo lepo kad bi ona htela da lezi ona bi skakala po meni pentrala se...gehehehehe...videcemo vec nesto...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
1.12.2013 23:03:36   
viktori
i n se seta po krevecu pa se penje na mene pa na kraju se u nekom smesnom polozaju komira pored mene ispadne mu duda i tad znamo da je zaspao cvrstim snom. e sad nekad odmah posle mazenja zaspi a nekad tako skakuce. hehhhe poslacu ti sliku kako je od lupkanja nogama po zidu
samo prebacio nogice na stranu i u sred cicanja zaspao ahahhha on je takav i mnooogo mi je smesan

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
2.12.2013 7:55:30   
Misha i Ljisha
Adulence ja pokusavam kod Dunje da stvorim uslovni refleksuser posted image . Znaci kad je uspavljujem uvek ide ista muzika i nadam se da ce jednom skapirati kad je samo ostavim u krevecu da uz tu muziku treba da spava. Plus stavljam pored nje igracku da bi se vezala za nju a ne za mene. Naravno jos mi nije uspelo ali pokusavam. Dok ne uspe do tad se nunamo ili mazimo. Sedim u fotelji i mazim je tako sto joj prstom prelazim preko nosica i malo preko kapaka da joj se umore kapci. Za to vreme pustim na tv neki crtac i tako se bez dreke uspavamo.

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
2.12.2013 8:12:01   
jovicaa
hvala zeneuser posted image
mislim da je najbolje da prelomite sa bebom.. tako sam ja sa maksimom, uspavljivali smo ga do ne znam kog meseca. i onda sam jednom rekla e pa necu vise... i ostavila ga da place, nije bilo nista strasno. svakim danom je sve manje plakao i navikao bukvalno za 2,3 dana. i jedno vreme se lepo sam uspavljivao u krevetcu, ali od silnih viroza se poremetio, pa se sad isto sam uspavljuje, ali nece u krevetac, nego u kolicima. ali samo ga stavimo, on se mazi sa cebetom i zaspi.
pocinjem da mislim da on misli da ga krevetac povredjuje, posto jako nemirno spava, pa se sav izlupa.. a u kolicima to ne moze da se desi...
adulence navici ce iva, njoj je sad iako je sama odbila podoj, to velika promena.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
11.12.2013 0:18:57   
viktori
Vec sam kuckala u razgovorima da je moje dete pocelo samo da se uspavljuje uvece a danju jos uvek vrda, jer hoce sve da vidi, da cuje...pa leskarimo, u pozadini kolibri i on se igrajuci se uspava. Nekad pre nekad kasnije, kao sto rekoh jos pre.
Svako dete je drugacije i na nama je da ih protumacimo. Ipak je on moje dete a ja sebe i mm znam najbolje. Samo mi je smesno sto on uopste nije plakao kad ga ostavim, vec se igra i kad se smori kasljuca hahahhahaa pa kao nesto kuka al to nije ni prici plakanju koje je pre bilo i o kojem su mi svi pricali. Vise sma morala da vicem na mm nego sto sma bilo sta rekla n, jer on ga odmah uzima...tako da sam ga oterala. user posted image

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
31.3.2014 7:03:49   
Misha i Ljisha
evo jedan smesan clanak. Slatko sam se nasmejala i kapiram da ce moja D biti upravo ovakva kad progovori (osim nadam se pogrdnih reci) hahaa

kako naterati dete da spava u 100 koraka

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
12.4.2014 19:52:50   
mali_mis
Moj mali vragolan ne voli da spava. Pevam pesmice, sve dok ne pocnem da dremam i lupetam gluposti, tad se i on uspava user posted image I to obicno jednu, kao pokvarena ploca.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
14.4.2014 15:41:40   
Anhelito
Vec sam pisala u ovoj temi ali nije na odmet opet user posted image Mi smo imali jedan period problem sa spavanjem i to smo resili veoma brzo uz pomoc jedne metode koja je kod nas profunkcionisala u roku od pet dana. Samo mogu da zahvalim dragom Bogu sto sam pronasla to na netu i kupila knjigu i procitala sve. Tek sam tada videla da i ja a i gomilu mamika odavde kada citam redove foruma rade pogresne stvari sa svojom decom prilikom uspavljivanja. Pogledajte ovaj tekst, ozda vam pomogne i bude jasnije sta hocu da kazem user posted image http://www.mamaitata.rs/naucite-dete-da-samo-zaspi-i-prospava-celu-noc/

< Poruku je uredio Anhelito -- 14.4.2014 15:46:06 >

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
14.4.2014 15:45:43   
anci kv
nahranjena pa u krevetac i onda šššššššššššššššššššššš dok me uši ne zabole

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
14.4.2014 15:53:39   
World
Legnem sa njom i zaspimo. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
14.4.2014 20:14:29   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Anhelito

Vec sam pisala u ovoj temi ali nije na odmet opet user posted image Mi smo imali jedan period problem sa spavanjem i to smo resili veoma brzo uz pomoc jedne metode koja je kod nas profunkcionisala u roku od pet dana. Samo mogu da zahvalim dragom Bogu sto sam pronasla to na netu i kupila knjigu i procitala sve. Tek sam tada videla da i ja a i gomilu mamika odavde kada citam redove foruma rade pogresne stvari sa svojom decom prilikom uspavljivanja. Pogledajte ovaj tekst, ozda vam pomogne i bude jasnije sta hocu da kazem user posted image http://www.mamaitata.rs/naucite-dete-da-samo-zaspi-i-prospava-celu-noc/

user posted image moji se svi uspavljuju sami. Pomazimo se, poljubimo, procitamo pricicu, legnem ih, pokrijem i to je to. Eno ih uveliko u carstvu snova. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
14.4.2014 21:46:19   
Anhelito

IZVORNA PORUKA: Torbica


IZVORNA PORUKA: Anhelito

Vec sam pisala u ovoj temi ali nije na odmet opet user posted image Mi smo imali jedan period problem sa spavanjem i to smo resili veoma brzo uz pomoc jedne metode koja je kod nas profunkcionisala u roku od pet dana. Samo mogu da zahvalim dragom Bogu sto sam pronasla to na netu i kupila knjigu i procitala sve. Tek sam tada videla da i ja a i gomilu mamika odavde kada citam redove foruma rade pogresne stvari sa svojom decom prilikom uspavljivanja. Pogledajte ovaj tekst, ozda vam pomogne i bude jasnije sta hocu da kazem user posted image http://www.mamaitata.rs/naucite-dete-da-samo-zaspi-i-prospava-celu-noc/

user posted image moji se svi uspavljuju sami. Pomazimo se, poljubimo, procitamo pricicu, legnem ih, pokrijem i to je to. Eno ih uveliko u carstvu snova. user posted image


Odlicno tako i treba, i mi tako user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
15.4.2014 0:36:08   
Biserka
Smestim ga u krevetić i pustim mu na tv-u crtaće jedno 15 min, onda ugasim tv, poljubimo se za laku noć i spavanjac. user posted image
Inače smo duuugo muku mučili sa uspavljivanjem, to je za njega bilo nešto dosadno i grozno, što se mora, pri tome se i često budio u toku noći, pa predje kod mene i mm u krevet, pa ga mi vraćamo, on plače i tako u krug... user posted image Užas stvarno.
E onda smo (ne sećam se kako) počeli sa crtaćima pred spavanje i sve se promenilo, dete je počelo da se raduje odlasku u krevet (zbog gledanja crtaća naravno user posted image ) i nikakav problem više nemamo, zaspi ko jagnje i spava celu noć user posted image

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
15.4.2014 16:45:51   
Didy
I mi naše ušuškamo u krevet, poljubimo ih, pomazimo se, prozborimo po koju ili im pročitamo priču, pozdravimo se i tu je kraj. Eventualno ih čujemo još kratko kako se smeje ili šapuću, ali najkasnije u 20:30h već spavaju.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Biserka)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Kako uspavljujete vase dete?
16.4.2014 7:14:46   
Misha i Ljisha
Kod nas se svasta menjalo tokom ovih 15 meseci, jedno vreme nije bilo uspavljivanja, pa je bilo nunanja i pevanja u nedogled ma svega. U svakom slucaju moja D nece da spava, tako da ni nunanje ne pomaze jer ona zna kad je neko nuna da je tera na spavanje. Nekad se sama zanesvesti gde stigne a nekad su muke zive, u svakom slucaju ona mora biti potpuno smirena da bi se uspavala. Ja je iskreno "zeznem" za spavanje, znaci nekad je vozam kolicima, nekad je drzim u krilu pa se mazimo, nekad se vozamo kolima i td. Nikad nije zaspala uz flasicu, tj sad uz flasicu sa piskom, i od nekog sestog meseca nije zaspala sama u krevecu (ono kad se probudi nocu pa je ignorisem pa sama zaspi ne racunam). Muke zive s mojim detetom. I knjige smo citali i to nekad upali, i slusali muziku ma svasta. Nisam pristalica cry out metoda. Tako da to necu ni raditi smatram da ce se sve to samo srediti. Ako joj trebam, trebam joj i to je to. Uvece uglavnom zaspi na siki, ali evo pre neko vece nije sisala zaspala mi prosto u narucju. Znaci verujem iskreno da ce sve biti bolje s vremenom. Kad bude starija i razumnija, a vec jeste mnogo razumnija, bice i lakse. Bice citanja prica i svacega. Eto moj brat i snajka i dalje uspavljuju svog sina koji ima tri i po godine, legnu zajedno sa njim i citaju mu price. Kad zaspi ustanu i to je to. Nasa dr kaze da je svoju decu uspavljivala do njihove pete godineuser posted image . Sve je to normalno. Nista na silu ne treba raditi. Sva su deca drugacija. Plakanjem se maloj deci jako brzo dize kortizol i za njih je to veoma stresno. Ni malo dobro. cry out metode su napustene u dosta zemalja.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAŠE SU MAJKE PILE SVOJE KAFE NATENANE
Nisu postojale škole roditeljtva, ni sve te silne knjige, forumi, grupe na fejsbuku, a opet – sve se nekako znalo. Na kr...
Šta vreme detetovog odlaska u krevet govor...
Pročitajte zabavne pretpostavke o tome, šta vreme kada tvoje dete ide na spavanje, govori o tebi kao roditelju.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here