|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
10.2.2015 12:18:57   
Bibilib
Moj se mladji sin ponovo prehladio,po ceo dan kaslje....Ne znam sta vise da radim,a ovaj virus je tako gadan,katastrofa...user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1051
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
10.2.2015 12:31:37   
Klarita
Eh, bre Bibi, evo i N. Vodila sam ga u savetovaliste i dr rece da ima bronhitican nalaz, a ja ga inhaliram vec 4 dana (to sam joj precutala). KKS dobra, uz berodual propisala i aerius, a videce sutra kako mu bude pa da da niripan. Ja sam pre za pulmicortuser posted image

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 1052
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
10.2.2015 12:45:56   
Rosita
Kasnije kod dr. Nocas 39.5. Cim prodje par sati pod eferalganom, penje se ka 39. On zapusen. Jedva pojeo par zalogaja. Sve ispovracao od kaslja i zapusenosti. Strasno :(

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1053
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
10.2.2015 21:44:29   
Rosita
Dobili smo ab. Grlo je upaljeno. Nismo vadili rezultate , ali ajde, nadam se da je dr u pravu. U stvari, kad ga vidim ovako smlacenog sa galopirajucom T koju jedva obuzdavam, dala bih mu ne znam ni ja sta. Na 12 sati ce piti ab.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1054
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
11.2.2015 12:42:50   
Rosita
Nocas sam zvala hitnu, savete. T 39.5, lek je spusti za pola stepena ili malo vise. Rekli mi ako ne mogu da je obuzdam da na 3-4 h dajem naizmenicno brufen i eferalgan koji sam do tada davala. Brufen mu je jos manje pomogao ?! Popio je drugi antibiotik. Videcemo, jutros je manja T. Inace, vidim da je ovo slabiji ab, OSPAMOX, jos na 12 h mala doza, ali nas lekar uvek tako, minimalne doze svega. Videcemo sta ce danas biti. Tusirali ga, bio je odeven samo u bodic. Nego, sta to znaci ako su hladni tabani i ruke, a visoka t? Koleginica mi rece da tada ne treba tusirati user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1055
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
11.2.2015 12:48:39   
branki*
joj,rosi,ima neka fora sa tim da li su hladne ili tople ruke ,a temperatura prisutna,ali ja sam zaboravila kako bese..javice se valjda neko.
bas bzv,valjda ce da prodje brzo,ljubi gauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1056
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
11.2.2015 12:53:34   
Klarita
Ja ne znam koja je fora, ali znam da onda mojoj deci raste temperatura i tek kad se unormali temperatura tabana i saka, krene da padauser posted image
Rositaaauser posted image
Koji bre sekretolitik sme dete mladje od godinu dana?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1057
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
11.2.2015 12:55:02   
Azra_
Broncamil??? On je biljni... Ako spada u tu grupu...user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1058
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
11.2.2015 12:58:22   
Klarita
ma ne sme nijedan pre godinu dana, ali rekoh mozda neko ima iskustva. Mozda mogu na konto kilaze da ga provucem na godinu danauser posted image bas se razmisljam koji da dam i da li da dam uopste...skroz sam user posted image pisala sam u temi inhalacije

Rosita, procesljaj temu temperatura (sirup/cepici) cini mi se da se tako zove tema. Mozda nadjes pametno nesto.user posted image

< Poruku je uredio Klarita -- 11.2.2015 13:00:34 >

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1059
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
11.2.2015 13:00:02   
superm
E, sto se ovoga tice, moj i klinci i ja smo pravi šampioni.user posted image Vrlo cesto im curi nos i naravno kašalj je tu. U zavisnosti od tipa kašlja i curenja razlicito ga tretiram. Nekada samo prskamo fiziološki rastvor, nekada uključimo inhalacije.
Od skoro sama pravim sledec i rastvor- u 2 dl destilovane. vode stavim 1 ravnu kašičicu morske soli i isto toliko i sode bikarbone. Stavim rastvor u bočicu od fizioloskog rastvora i 3-4 puta na dan prskam .Nekada koristim flasiranu vodu.

< Poruku je uredio superm -- 11.2.2015 13:03:14 >


_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1060
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
11.2.2015 13:03:29   
Azra_
Hehhe, ko zna šta sve nije smelo ni pre 1. ni pre 2.godine, pa smo nekad bili prinuđeni. I kapi za nos, i mast za ojed... Preživesmo. Nemam iskustva, mi smo fluimucil prvi put dobili tamo sa 1god, 3mes. Imam kod sebe Flavamed i tamo gde je doziranje piše za koji uzrast koliko, nabrojano, taksativno, i na kraju ˝deca mlađa od 2 godine 2,5ml 2 x na dan˝, uz napomenu da se konsultuje lekar. Mislim da je Fluimucil ok, pa i Broncamil...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1061
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
11.2.2015 13:06:25   
superm
I mazem guscu mastuser posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 1062
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
11.2.2015 13:08:48   
Klarita
Gusciju mast nemam gde da nabavim, kompenzujem dejstvo fitobalmomuser posted image
JBm li ga za ovo sad...rece zena fluimucil moze da izazove konvulzije kod dece mladje od godinu dana, ja se sledenih...i sta sad da dam, sta, koliko, hocu ja na svoju ruku...ali user posted image

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 1063
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
11.2.2015 13:15:22   
veselicaa
Klarita cula sam i ja to za flumucil,nama on cak nista ne pomaze.Kada imaju sekret inhaliram ih bisolovonom i pantenolom i to jedino pomaze.
Mojoj A.crveno oko,donji kapak joj je bas crven,skoro smo svi bili prehladjeni pa sve mislim da je od toga ali se ipak brinem.Kaslje,ali ne preterano ne zali se da je nesto boli samo to oko sto joj je malo kao zatvoreno.Iskreno se nadam da je od prehlade.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1064
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
11.2.2015 20:53:30   
Rosita
Klarita, hvala! Drzali smo se tokom dana u granicama one T koja se ne skida, al evo uvece naravno raste... Gadan, mnogo gadan virus. Ja znam mm od srednje skole, ne pamtim da ga je ikad ovako smlatilo...

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1065
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
11.2.2015 21:01:19   
milicicak
Rosita, draga, ja tek sad vidim. Da brzo ozdravite user posted image
Ovaj virus je uzasan, mi smo svi bili bolesni prosle nedelje... Srecom, traje samo 3 dana.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1066
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
11.2.2015 21:07:13   
Sanjica26 RR
Klarita ja Sofiji pre godinu dana nisam davala nijedan sirup. Ali sam joj zato davala caj od belog sleza. I mnogo joj je to pomagalo. Jedino njega voli da pije.
Broncamil tek od godinu dana, a koliko znam to vazi i za druge sirupe.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1067
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
12.2.2015 11:52:18   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Rosita

Nego, sta to znaci ako su hladni tabani i ruke, a visoka t? Koleginica mi rece da tada ne treba tusirati user posted image


Mojima su uvek hladne kad je temp iznad 38,5. Kako padne na 38,5, tako se greju šake.
Mislim da ima veze i sa manjkom unosa tečnosti.
Koliko kg ima i koliko brufena si dala? Inače, virus je takav da ne možeš da skineš lekovima temp, tj, skine jako malo. Ja sam i krompir trpala Luki u čarape, tada je prvi put spala na 37 sa nešto, do tada sam uspevala da skinem na najmanje 38, i ništa ispod.


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1068
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
12.2.2015 17:31:49   
Rosita
Dala mu 4 ml, ima oko 12 kg, toliko mi rekli u hitnoj. Izmedju sirupa eferalgan, cepica i sirupa brufen, najbolji nam je sirup eferalgan . Da, i kod D se utople ruke i stopala kad padne T, i ja ukapirah! Virus grozan!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 1069
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
12.2.2015 21:28:19   
milicicak
Iiii opet potoci iz nosa, kaslje kao magare, temperatura 37,5. Upucacu se...
Rosita, T su ruke i noge ledene dok joj raste temperatura, cim se ugreju to znaci da vise nece rasti (tako i ja reagujem). Ja skidam temp cim predje 38,5 bez obzira na stanje ruku i nogu. Stavljam je u kadu sa hladnom vodom cim predje 39,5. Nazalost, nama temp od 40 nije strana a u poslednjih mesec dana nam je 39,5 malte ne uobicajena pojava user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1070
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
12.2.2015 22:55:51   
Rosita
:( virusi divljaju. Ja, koja patim od stomacnih tegoba od pete godine, ali na prste da prebrojim temperaturu i infekcije, prehlade... ove zime, dva , tri x bolesna . :( doduse, malo dete, kuca, posao , nespavanje, oslabljen imunitet . Samo da prodje zima!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1071
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
13.2.2015 19:48:58   
veselicaa
Moju A. boli grlo.,slinavi,kaslje po malo ali su joj oci najveci problem.Brisala sam joj oci kamilicom ako joj ne prodje jos neki dan,vodim je kod dr obavezno.Inace ide i u skolu ne oseca se uopste malaksalo ali joj se po ocima vidi da je bolesna.Trenutno je u gostima kod moje zaove,spakovala sam joj sirup,sprej za grlo i vitamine a i zaova je medicinska sestra tako da se ne brinem.Jedino se plasim da ne dobije temperaturu,u tom slucaju idem po nju,ionako smo 20 minuta kolima udaljeni.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1072
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
15.2.2015 13:03:58   
ishler
I moja deca su zaribala prvo mladja krenuo nos pa blaga temperatura,grlo crveno dobila hemomicin,pa za njom starija kasalj kao opstrukcija ali dr kao nije,mada nemam poverenja u dr iz Doma Zdravlja,nas pedijatar ne radi,ona dobila hemomicin i flavamed,i ja joj stavljam fitobalm,i kaslje bas grozno,kakva su vam iskustva sa flavamedom?

< Poruku je uredio ishler -- 15.2.2015 13:05:43 >

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 1073
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
15.2.2015 13:08:29   
veselicaa
Nismo koristili Flavamed,ali cula sam dosta pohvala na njegov racun.Pedijatri ga sada najvise prepisuju.
Ja mislim da se vise prehladjuju dok su manji,pretprosle godine smo na 15 dana nazimenicno vodili obe kod dr,prosle godine bili smo samo jednom,a ove jos nismo bili pu,pu,pu user posted image Prehladjene jesu,od sredine januara samo kaslju i slinave ali sve resavamo inhalacijama i biljnim sirupima,cajevima.

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 1074
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
15.2.2015 13:35:46   
ishler
Meni je starija u periodu od godinu do dve ipo stalno imala prehlade i bronhitise uzrokovane uvecanim trecim krajnikom,tada je isla u jasle i bukvalno samo pocne da skripi,bez temperature,nas pedijatar je protiv inhalacija sem za decu koja imaju astmu ili hobp,kaze da je to pomodarstvo,on je stari pedijatar,a znam da se mnogi kunu u inhalacije ali ja nemam dobro iskustvo.Ona je samo jednom inhalirana kada on nije bio tu i dete je bilo bolesno 3nedelje.Inace je pila imunotrofinu i stvarno joj je pomogla,a u periodima kada je imala bronhitise on je davao obicno bisolvon ili omnitus zavisi od kaslja i antibiotik,to je bukvalno resavalo problem za dva do tri dana.Ona nije bila bas dugo bolesna sigurno godinu dana,i evo sada je pokupila virus ali odmah joj ode na pluca.Nadam se da je ok flavamed sirup.nemam iskustva sa njim..a i ja dajem beli slez,mazem fitobalm,med i limun,sto vise cajeva...

< Poruku je uredio ishler -- 15.2.2015 13:39:28 >

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 1075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here