|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
15.3.2015 11:53:31   
Rosita
user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1101
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
16.3.2015 13:21:24   
Rosita
Evo nas, nisam ni otisla na posao, noc bila grozna, ja ga vodila kod dr. Pluca cista al cuje se gde gde da svirne i na stetoskopu, bronhije nadrayene i posto berodual sam nije jos dao efekat, uveden nam i pulmikort.

Prvi put koristimo pulmikort, 1 ml, je l bacate vi po uputstvu preostalih 1 ml iy ampule, meni dr reci da moze 12 h u frizederu da stoji i iglom dam za sledecu inhalaciju.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1102
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
16.3.2015 13:26:20   
mama krava
Moze da stoji 12h u frizideru. Ja ne bacam, jer se mi uvek inhaliramo 2x dnevno, taman na 12h. A, da nam je tako prepisano bacala bih...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1103
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
16.3.2015 13:31:20   
Rosita
E, i nama su dve dnevno u kombinaciji sa berodualom , a jedna sam berodual, isto je rekao 12 sati da moye. Ok, tako cu i ja . Hvalaa milikic.

< Poruku je uredio Rosita -- 16.3.2015 13:32:09 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1104
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
16.3.2015 14:46:31   
mama krava
E, draga, ne znam kako su ti tacno rekli, ali da ti preporucim najefikasniju kombinaciju. Prvo pulmikort 1ml sa 1,5ml fizioloskog, pa 15min nakon toga berodual. To se zovu mrezne injalacije. Prvo pulmikort otvori gornje disajne, pa berodual lakse i bolje razredi sekret.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1105
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
26.3.2015 16:53:30   
veselicaa
Prehladila mi se A. jos u utorak uvece kasljala,bolelo je grlo.Ceo dan vozila rolere,ja je pustila racunala sam ima jaknicu,stitnike za usi,nije ni bilo hladno ali duvao vetar.Sad mi bas krivo sto sam je pustila,ali sta da radim kad zapela,ona bas voli i rolere i biciklu da vozi.Juce nije bilo sanse da je nagovorim da ne ide u skolu,imala pismeni iz matematike(dobila je 5,nijednu gresku nije imala user posted image moje pametno)ali je danas nisam pustila.Sinoc imala temperaturu,dala sam joj Daleron,stavljamo Apis sprej,ispria grlo zalfijom,pije vitamin c,cajeve i nadam se da cemo proci bez posete dr-u.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1106
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
27.3.2015 0:02:46   
Azra_
Kad krene ovakvo vreme bude baš varljivo. Ako ih naobučeš, oznojiće se, ako su u tanjoj odeći, na suncu bude taman, u hladu ne baš. A još ako dune vetar... Baš bezveze. Više volim zimu, baš zimu, pa da znam kako da se obučemo i ostanemo van kuće malo duže.
Veselice, držim palčeve da ozdravite bez pomoći dr-a.

< Poruku je uredio Azra_ -- 27.3.2015 0:03:30 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1107
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
27.3.2015 0:07:43   
Klarita
IZVORNA PORUKA: mama krava

E, draga, ne znam kako su ti tacno rekli, ali da ti preporucim najefikasniju kombinaciju. Prvo pulmikort 1ml sa 1,5ml fizioloskog, pa 15min nakon toga berodual. To se zovu mrezne injalacije. Prvo pulmikort otvori gornje disajne, pa berodual lakse i bolje razredi sekret.


MK prosli put nisam stigla da prokomentarisem, a sad citam pa se set_ih. Prvo ide inhalacija berodualom koji ne razredjuje sekret uopste vec siri bronhije, a onda na vec prosirene bronhije ide pulmikort 15-20min kasnije jer leci upalu bronhija, tj ima protivupalno dejstvo i niz drugih jer je kortiko preparat.

Veselice, sve radis sto treba i drzim palceve d prodje bez dr i ABuser posted image

< Poruku je uredio Klarita -- 27.3.2015 0:11:02 >

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1108
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
27.3.2015 9:02:44   
veselicaa
Otisla u skolu jutros,kaze da je ne boli grlo mada kasljuca pomalo,nos joj curi ali ne stalno i nije malaksala.Lepo je spavala sinoc,nije se uopste budila i nadam se da ce za vikend skroz da ozdravi.
Azra,Klarita hvala drage user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 1109
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
9.7.2015 14:00:07   
ivaMark
Mame, imam problem sa L (mozda samo mislim da je problem)

On se toliko zapusi uvece (prehladio se, juce prva noc) da ne mogu nikako da ga otpusim (inhalacija fizioloskim, ciscenje pumpicom, Fitobalm, cak sam mu i kapi stavljala jer) dete ne moze da dise na nos, naravno tu ide nervoza itd... Iznosila sam ga nocas napolje, tu se malo smiri, ali nikako da se otpusi skroz, pumpicom mu izvlacim i nema nista a on jadan ne moze da dise...

Sta da mu radim? Inhalacija ili ne? Cime?


Da li je neka imala slican problem? SVe se plasim da nema mozda neki drugi problem, jer je ovo nenormalno...ni kapi mu nisu pomogle...

Hvalaaaaaaaa user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1110
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
9.7.2015 14:25:23   
Rosita
Iva, isti problem sam imala sa D. Sve sam radila kako treba, nos citstila, sve, al on nije mogao da dise i spava kako treba. Efedrin kapi koristili smo dva puta, pomagale bi mu tipa od treceg dana upotrebe. Stavi bosiljak da isparava kad legne. Stvar je postala bolja tek kad je on malo porastao i uspevao da se dovija da dise na skrge- usta, do tad se patio. Koje kapi ti koristis? Mislim da su operil ok , moze bez recepta za razliku od efedrina. To je normalno sve za prvih dva tri dana prehlade. Onda bude lakse.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 1111
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
9.7.2015 19:09:20   
veselicaa
Uh bre Iva bas imate problem,ne znam sta bi moglo da pomogne,pokusaj sa nekim prirodnim inhalacijama.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1112
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
9.7.2015 19:19:14   
vikiveki
Iva jesi ga vodila kod dr?

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1113
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
9.7.2015 19:29:33   
madre
IM, ako pitas za neke prirodne stvari, ja sam mnogo puta cula da pomaze domaca svinjska mast preprana u 9 voda, namazes oko nosica ili isecen crni luk stavis pored kreveta dok spava... u te stvari se neki ljudi kunu, raspitaj se malo, znam da zvuci glupo, ali nista te ne kosta da probas!
drugo, nama kod zapusenog nosica, znaci zapusen (otekla sluznica, a ne pun slina) radi samo olint (znam da se ne preporucuje pre druge godine) ali se takodje ne preporucuje ni nervoza, nespavanje, nejelo, tako da ja bih probala onu najblazu dozicuuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 1114
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
9.7.2015 23:18:47   
ivaMark
Rosita, nisam znaci jedina kojoj se dete takao zapusi, ono je strasno.On sada dise na usta doj je budan i kada zaspi pocinje mucenje, ali to je samo te prve noci, evo veceras sam mu cistila i jeste plakao kao da ga derem (pa se opet napunio slina) ali kada se smirio lepo je zaspao. Kerci mu po malo u nosu ali spavaaaaa.......

veselice, ne znam cime da probam...bosiljak nisam probala, ali ne gajim nadu da mu to moze pomoci... svaki put mu je ta prva noc ovakva.

viki, nisam ga vodila...bolje mu je danas vec, nije imao temp (sem prvog dana 37.8)

madre, probacu sa lukom..... sve sto pomaze nije sasavo user posted image inace sam i ja njemu stavljala kapi... dete pocne da se ponasa kao da je u nekom bunilu, kao polusvesno stanje, spava mu se a ne moze... i to je samo jedna noc.. probala sam vise vrsta kapi, ne znam ni koje sve...

hvala vam puno sto ste se javile... malo konfuzno pisem, umorna sam...jedva cekam da legnem..nadam se da ce biti mirna noc user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1115
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
9.7.2015 23:23:39   
veselicaa
Iva nama pomazu te prirodne inhalacije,moja S ima laringitis i kada kaslje ja pustim vrelu vodu u kadi,zatvorim prozor i kada se kupatilo napuni parom udjem u kupatilo sa njom.Nama to pomaze za glasne zice ali otpusi i nosic.Evo mozda ti i to pomogne,mi to praktikujemo najcesce u toku noci kada od kaslja ne moze da zaspi.
Brzo ozdraviteuser posted image

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 1116
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
12.7.2015 10:53:11   
mila83
iva,zao mi je sto ste se razboleli,nadam se da je vec sada bolje. I ja uvek pokusavam na prirodne nacine da izlecim prehlade,jer ako se zavuku,dodje i do pogorsanja i tezih posledica.Samo je teze i sporije prolazi dok su bebe.
T je imala isto povisenu temperaturu pre jedno dve nedelje,islo do 38.nos zapusen strasno,nije mogla nocu da spava niti lepo da jede. Posto je beba,kapi nisam ni razmatrala. Samo fizioloski,ili marisol kapi,davala sam gentokulin u nos par dana,po preporuci dr od ranije..cesto provetravanje prostorija..e posto nam se oduzilo,po preporuci jedne prijateljice apotekarke sam uzela operil,kaze da moze jednom u nosic,nece smetati..ali srecom,ostade neotvoren,pregurali smo bez njega i posete kod dr.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1117
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
31.8.2015 9:46:56   
MAMAMAJ
UM, već smo nešto kuckale o našim devojkama, ali tada sam zaboravila da ti kažem da ja Maši svako jutro, čak i leti skuvam kamilicu i stavim kašičicu pravog meda, ne industrijskog, nego mi šalje Moj rođak sa sela user posted image
Ja sam nju tako navikla, a kad god imam citruse u kući, ja joj nacedim. Hvala Bogu, to joj nekako baš radi na imunitetu, e sad kad krene u vrtić, ne znam da li će to biti dovoljno, za sad jeste.
Gledam da čaj skuvam kad kuvam sebi kafu, da se hladne dok se oblačimo, mazimo, poigramo, i to joj prvo dajem. Sad sam uzela neki dečiji čaj sa više travki. Kosta ne podnosi čaj, ali naučiću i njega. Probajte, možda pomogne.
A ne verujem da je nešto strašno, samo je odreagovala na promenu klime, mada je odvedi na pregled, je li ono beše pre nedelju dve isto tako, ako se dobro sećam?

< Poruku je uredio MAMAMAJ -- 31.8.2015 9:52:47 >

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 1118
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
31.8.2015 9:52:02   
Anoniman
Mamaj ona meni svako jutro pije caj, jede puno voca, med kako kada, uvalim joj u caj, ali ovako nece... Ne znam sta joj je ... evo iskopiracu post iz trudnica

ne znam sta joj je od juce ujutru kasljucka, i zali se na bol u zglobovima, ja je pipnem vruca, dodjemo kuci po njavecoj vrucini ona 37, 2 . ja izmerim kasnije isto, uvece je bila super blesavila jurila macke po dvoristu i nocas oko pola 4 trazi da piski, bole je zglobovi, ja je pipnem ona gori, tempn 37, 9, obula joj carapice u alkoholu i dala brufen, pa cemo po podne kod dr, samo da nije nista strasno, i da ne predje na mene i Noruuser posted image

(odgovor članu MAMAMAJ)
  Direktna veza do poruke: 1119
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
31.8.2015 10:04:00   
MAMAMAJ
Ma, verujem da samo reaguje na promenu klime, čini mi se da ste i prošli put negde išli, pa je reagovala, je li grešim? Samo ti njoj promuvaj med u čaj, svako jutro, ja M ne dajem sam nikada, nešto mi to jako za njihov želudčić. A odvedi je svakako da je presluša.
I ne brini, biće to sve ok.

< Poruku je uredio MAMAMAJ -- 31.8.2015 10:06:05 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1120
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
31.8.2015 10:09:47   
Anoniman
evo sada je popila caj sa medom, pa cu da joj dam brufen...

obavezno je vodim posle..
mene je strah sto se zali na noge, u novembru prosle godine smo zbog slicnog zavrsili u bolnici, ali tada je nije prolazila bol, a sada prodje, cim temp, spadne....

(odgovor članu Rosita)
  Direktna veza do poruke: 1121
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
31.8.2015 10:25:57   
MAMAMAJ
Kada se prehladim ili zakačim virus, mene bole i ruke i noge, prvih dva tri dana, biće to sve ok, daće Bog. Daj joj baš puno vode i pomalo čaja, a skuvaj obavezno domaću supicu za ručak, sad će ti odbijati hranu, ali koliko mežeš, ti je ubedi, bar te tečne stvari da joj daš.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1122
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
31.8.2015 10:49:01   
Anoniman
Mamaj hvalauser posted image

(odgovor članu Rosita)
  Direktna veza do poruke: 1123
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
31.8.2015 12:57:50   
MAMAMAJ
Nema na čemu, samo da su nam zdravi, ništa nije važnije. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1124
   RE: Prehlada (curi nos, kašlje)
15.9.2015 22:09:11   
wivern
Maksi pocele danas da se slivaju slinice. Za sada su jos uvek vodene, nema temperaturu i samo kija. Ne znam ni sta bih mu davala osim fizioloskog u nosic tako da cu sutra otici do dr, da vidim sta ce ona reci.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 1125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

depresija
Gaga zoki

da li ste depresivni?

da (17%)

ne (28%)

ponekad (56%)


Ukupan broj glasova: 36

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here