|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 21:24:55   
Lu
Nedja,najbitnije je da ste vas dvoje donijeli zajedničku odluku za taj korak u životu,imate svj cilj i to je dovoljno za uspjeh,kada znate zašto se žrtvujete.
Što se mora nije ni teško,nekome ko to nije ni probao izgleda nezamislivo,ali nije to teško čovjek se navikne,bitno je da znate zašto to radite a sigurno znateuser posted image
Ja i mm smo cijelo vrijeme razdvojeni,8 god. dok smo se zabavljali,tada su svi govorili lako vam je sad,vidjećete kad uđete u brak nećete moći tako funkcionirati.
U braku smo pet godina,onda su rekli lako vam je dok nemate djece,kada dođu djeca nećeš moći sama sa djetetom,eto sinu će uskoro tri godine.
Nije to kao prije,danas postoje sredstva komunikacije,ja i sin se svaki dan čujemo i vidimo s tatom,tako da kad dođe samo se grlimo i ljubimo,jedino to nadoknađujemouser posted image
Šalu na stranu,prava ljubav sve izdrži a ako ne izdrži nek ide do vraga,to ja sebi često kažem kad mi je teškouser posted image
Kod tebe se radi o 6 mjeseci,to je ništa s obzirom da vi znate koje će vam probleme to riješiti,jel takouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 21:29:34   
Anoniman
Pa, u sustini, to ce nam resiti jedan i jedini problem koji imamo - ograniceni prihodi (ograniceni - citaj nedovoljni). Zajednicka je odluka, podrzavam je, ali samo zato sto znam da ne moze drukcije. Stvarno je ohrabrujuce citati sve sto napisale, da znam da nisam jedina, i istina je - ako to ne mozemo da preguramo...zarad cilja koji smo zacrtali...onda mozda nismo tako jaki kao sto mislimo. A ja mislim da cemo uspeti...sto kazes, lu, internet, kamere, telefoni...mozda i cybersex user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 21:33:18   
Lu
Ma kakav cybersex,vidjećeš ti šta je sex kad dođe čovjek gladan kući...mama mia,moći ćeš izdržati narednih 6 mjeseci bez problemauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 21:41:59   
Anoniman
Hehehe, al si blesava, nadam se samo da necemo izludeti oboje user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 21:43:56   
Lu
Ma šta ću,da sam još ozbiljna poludila bi...
U svakom slučaju,želim vam puno sreće,izdržaćete vi touser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 21:45:12   
sephora
e, pa meni muž došao u februaru 2008. a ja u martu zatrudnela, porodila se 31.12.2008. baš na rođendan mm i novu godinu. PA TI SAD VIDI...
(komentar na cybersex)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 21:53:06   
Anoniman
Hvala lu...
Znaci....da zaboravim na cybersex user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
18.9.2009 21:56:07   
sephora
ma, samo hrabro...6 meseci nije predugo...brzo to prođe a znaš kako kažu-čovek nikada ne zna koliko može da izdrži i koje su mu granice...prebubaćete to zajedno, a posle ljubav još slađauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
24.9.2009 11:12:36   
Macak
mm i ja smo bili razdvojeni ne na dva kontinenta, nego na dve hemisfere, prvo 7meseci, pa se videli na dve nedelje, i posle ponovo 3meseca, ja sam sedela nad knjigom i donela mu diplomu a on nama neki novi i lep zivot, sve se da izdrzati, jesmo bili u braku dve godine tada, ali 10meseci mozemo da otpisemo, inace se pre toga razdvajali nikad nismo a ziveli smo dugo zajedno i pre braka, i prvi dan kada sam ga ispratila na avion mislila sam da necu moci da disem, da necu umeti korak da napravim...Samo je bitno da verujes u sebe, u njega, da je sve to za vase dobro , za bolji zivot, za vasu decicu, meni su pomogli roditelji, prijatelji, a i puno obaveza koje su me okupirale pa nisam imala kada da mislim, znam samo da se kasnije sve da nadoknaditi, znam da su muskarci zaista zahvalni kada im ne stajes na put njihovoj karijeri, barem je u mom slucaju bilo tako, visetruko ma i dan danas mi nadoknadjuje to sto sam verovala u njega, cinjenica da je nam je bolji zivot, zato ga podrzi, izdrzaces sigurno, ima dana kada ce ti uzasno nedostajati, ali ako je to zbog boljeg zivota onda zaista vredi, barem je u mom slucaju bilo tako, tako da samo HRABRO!!!

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
24.9.2009 11:15:48   
Anoniman
Macak, prelep post! user posted image

(odgovor članu Macak)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
24.9.2009 11:57:00   
Macak
Hvala,hvala, ma pogodila me temauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
24.9.2009 12:04:21   
Rivana
Svaka cast macak user posted image

(odgovor članu Macak)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
24.9.2009 12:06:11   
Anoniman
Hvala macak na divnim recima user posted image user posted image user posted image sve sam sigurnija u to sto radimo  znam da ce sve biti ok user posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
24.9.2009 12:08:17   
sephora
ja  mom mužu nijednog trenutka nisam rekla da ne ide jer znam da oca (majku nema) jako voli a nije ga video tada preko 10 godina. nostalgija ga je ubijala, a nismo znali da će izlet da se pretvori u toliku razdvojenost...nije bilo lako ali verovali smo da ćemo se opet spojiti pa makar za još 10 godina...ako postoje ljubav i predanost-onda granica nema...

(odgovor članu Macak)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
6.1.2010 22:10:28   
Lu
Aaaaa tu smo Nedjauser posted image

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
6.1.2010 22:11:00   
Anoniman
I ja sam je upravo naslauser posted image a vec sam ispisala nesto u onoj sto si ti otvorila, kako da kopiram ovde?

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
6.1.2010 22:12:28   
Anoniman
Evo ga

IZVORNA PORUKA: Nedja

Dakle, da sumiram-on hoce i planira da ide. Finansijska situacija nam je 
Da nam moji ne pomazu, ja bih morala da nadjem posao i da dam nesu u vrtic, a ja to zaista ne zelim-dok ne zavrsim fakultet, koji bih zbog posla morala da napustim. I mm mi ne da da napustim fax, ni da radim dok ga ne zavrsim(mislim ,ne da, ne moze da mi zabrani, ali me podrzava u skolovanju).
Mene tu muci milion stvari, nekako i ne razmisljam mnogo o tome, a znam da ce se kad-tad desiti


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
6.1.2010 22:33:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sephora

draga, ako mogu da te utešim pročitaj moj primer. mm je stranac, ovde završio faks, venčali se mi i sve lepo,... ali, neki problemi tamo kod njegovih, otac star i mm želi da ga vidi,... tada je situacija bila takva da Hana i ja nismo mogle sa njim i on ode, navodno na par meseci. kad ono međutim, tamo kod njih zatvore granice zbog unutrašnjih nemira (šta misliš odakle je mm?), pa naravno, sa Bliskog istoka. I on ti tako ostane tamo odvojen od nas 2 godine. samo smo se čuli telefonom i preko kompa. pati on, patim ja, pati dete, a granice zatvorene,...na kraju, zbog sankcija, narod da bi jeo bagerom probije granicu i mm prebegne u egipat, iz egipta u tursku, pa kod nas...
nije se ni javio ocu, nije poneo kofere, samo ono što je potrpao u neku torbu i beži nazad...knjigu da napišeš... danas imamo još jednu bebu!!!
pre neki dan je dobio kod nas stalni boravak !!!
ni jednog trenutka nismo posumnjali u nas!!!
i znači eto, može da opstane i ne brini se!!!



sephora svaka ti čast draga na tolikoj hrabrosti... sigurno ti nije bilo lako...

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
7.3.2011 22:14:24   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Da naslov teme ne bude zbunjujuci... pojasnicu
silno ste se zaljubile u ali u pomorca...na kopnu je 3 meseca,na brodu 7-9 meseci...izdrzite godinu,dve,tri veze iako vas slama i ubija sto kada nije tu zivite samo od nedeljno jednog poziva,bez mailova,porukica za dobro jutro i laku noc...dodje vreme za brak...sa jedne strane srce vas goni a sa druge strane razum opominje koliko je tesko biti u takvom braku prolazi vreme,samacke nove godine,dan zaljubljenih,osmi mart,rodjendani...
doci ce deca...poklanjas nekome nesto sto ti je najdragocenije i nikada niko ti to vratiti ne moze a to je vreme.
Volela bih vas da cujem sta mislite o takvim brakovima i da li biste pristale na takav brak?


IZVORNA PORUKA: anajid

Uh,anonimna tesko pitanje!Pamtim jos ono sto mi je svekrva rekla "Deco makar ne imali hleba da jedete,ne razdvajajte se".Time mi je sve rekla.Moja mama i tata zive odvojeno,jer tata radi u inostranstvu,tao je vec dugo godina.ezak je to zivot i mislilim da pare ne mogu kupiti mnoge stvari.A ono sto prodje vise se ne vraca.Ja bih tesko pristala na to,ali nismo svi isti.


IZVORNA PORUKA: VVVV

zavisi kakva si osoba...
ja ne bi izdrzala ni pola godine zabljanja . Ti si fakat drugačija.
Čini mi se da ga voliš, i ako ga ostaviš iz principa, teško ćeš se ponovo zaljubiti.
Pa, kad si već u takvoj situaciji, kakva je, bolje porodica sa mornarom, nego nikakva





IZVORNA PORUKA: Brana

Anonimna draga nikada ne bih pristala na takav brak jer kao sto si i sama rekla to je brak bez braka,jer partner skoro nikada nije tu,a svi znamo da vreme leci sve i da se osecanja ako se ne gaje i grade polako opadaju u svom intezitetu i ko ostaje povredjen pa upravo ti jer skoro sve vreme provodis sama u patnji i cesnji,i najdragocenije praznike,dogadjaje,lepotu odredjenih dozivljaja ces provesti sama i pamtiti ih u samoci a oni su jako dragoceni za svaku vezu i brak..,koliko sam shvatila vi jos nemate decu,a za decu su potrebna oba roditelja a ne samo jedan i drugi povremeno,ne znam sta da ti kazem ako se volite porazgovarajte o tome da buducnost organizujete u zajednici i da li taj posao moze da se promeni za neki drugi....
U svakom slucaju zelim ti svu srecu sta god odlucila.


IZVORNA PORUKA: morena

To je jako težak život. Ali vrijeme koje ste zajedno, neprocjenjivo je. Iskreno, da je moj muž pomorac, ja bi opet bila s njim. Ne želim nikog drugog. Ako je to čovjek kojeg voliš, nema tu mjesta sumnjama.


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Vec dugo me pustas gledat' niz pucinu
i proklinjat' srecu koju more nosi,
darujuc' mu puste i besane noci,
gdje mi tuga plete svud srebro po kosi.
Kapetane moj...


Znam, tebi je more prva ljubav bila,
a ja sam tek bljesak znacila u mraku,
da bih kad se magla ispred broda digla
ostala ko pjena na njegovu tragu.
Kapetane moj...

I starim tako sama od broda do broda
u zelji da te zagrlim, izljubim,
iako dobro znadem da svakim te danom
sa brazdom broda nepovratno gubim...
Kapetane moj...

Al' kad se bez zelja doma k meni vratis,
toj posljednjoj luci, sto te mirno ceka,
ni spaziti neces da uz tebe nije
ona mlada zena, vec starica neka...
Kapetane moj...


ovo podebljano je zaista sustina takvog braka


IZVORNA PORUKA: Olga RR

anonimna , znam nekoliko parova koji su u slicnoj situaciji
imam tetku ciji muz je kapetan prekookeanskog broda i deca su zaboravljala kako on izgleda , sad je on u penziji i uzivaju
ne znam sta da ti kazem , da ga ostavis zbog posla glupo je , da se mucis zbog posla glupo je



IZVORNA PORUKA: verolino

Anonimna-ili voli preko mora i okeana, ili nemoj voleti uopste...Niko nikada nije rekao da je ljubav laka....Samoj nemoj nista raditi napola...Ti se nisi predala cela, cim postavljas ovo pitanje...


IZVORNA PORUKA: bubilend

Anonimna-ili voli preko mora i okeana, ili nemoj voleti uopste...Niko nikada nije rekao da je ljubav laka....Samoj nemoj nista raditi napola...Ti se nisi predala cela, cim postavljas ovo pitanje...


naprotiv,mi smo u braku vec cetiri godine naravno da ga volim ali mi je nesto teeeeeesko bas tesko ovih dana kao i svakom zivom stvoru potreban mi je dodir,rec pa i svadja na kraju krajeva ali sve je teze i teze ispratiti takav zivot. Mozda stize prolece pa me pichila i blaga depresija salim se....od muke jer se nesto bas beznadezno osecam. Borac sam veliki ali valjda i borci ponekad "vidaju" svoje rane. Temu sam postavila cisto da vidim i da bar na trenutak osetim kako takav nacin zivota gledaju ljudi koji lezu i bude se zajedno zavidim vam i porucujem da uzivate u svim tim momentima jer zaista su neprocenjivi


IZVORNA PORUKA: bubilend

eto otkrih identitet (greskom) ,nisam vise anonimna


IZVORNA PORUKA: verolino

Izdrzaces...Hrabro srce sve izdrzi...


IZVORNA PORUKA: anajid

Bubilend,sad si u toj prici i nemoj ocajavati.Verujem da ti cesto bude tesko,ali kako i sama kazes ti si borac pa probaj prevazici prepreke!Evo ti jedan veeeeeeliki od mene!Srecno draga!


IZVORNA PORUKA: bubilend

lu,hvala sto si me uputila na temu da citam tudja iskustva dusu da razgalim
anajid hvala...
onda ova tema moze pod katance bas sam trazila slicnu ali nisam mogla naci.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
7.3.2011 23:01:16   
choopa choops
Ja tesko da bih mogla tako user posted image Ali kad si zaljubljen mnoge teorije padaju u vodu user posted image

Mojoj sestri je muz pomorac. Pa ona je cool sa takvim zivotom. On nije bio tu kad mu se sin rodio, nije tu z arodjendane, za novu godinu, praznike...Nekako svi smo mi navikli da ga nema, sestra takodje, ali djeca...user posted image Jednom sam cula sestric kako u razgovoru sa djecom govori: "Imam i ja tatu" user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
8.3.2011 10:27:51   
jeca.vestica
Proslo mnogo vremena od poslednjeg posta... ali ja se slazem da 6 meseci nije nista. MM i ja ziveli razdvojeno 1 god (on otisao na bliski istok, a ja se ubih da zavrsim fax). Tada bas nisam bila sigurna da cemo opstati... Imao je previse izazova oko sebe, na dlanu.
Onda sam dosla kod njega pa smo ziveli zajedno 1,5 god dok se ja nisam vratila nazad u Srbijicu jer nisam mogla bez iskustva da nadjem posao u svojoj struci. Onda 1,5 god razdvojeni, pa evo sad dosla beba (u stomaku je jos uvek), ja na trudnickom, pa porodiljsko, pa posle cemo videti...
Svi smo razliciti, meni vise odgovara da smo razdvojeni nego da mi visi u kuci svaki dan. Najvise bih volela da zivimo zajedno, a da on radi svoj posao (odlazi povremeno na put). Znaci sve je paket, ima svojih dobrih i losih strana. Ali svakom bih savetovala da kad se vec razdvojite da se cujete redovno (bez opsesivnih misli tipa mora da se javlja na 6 sati), pa i sybersex ako vam se bude htelo (sto da ne). Ali nemojte da zapustite svoj zivot i pretvorite ga u cekanje da sto pre prodje jer zivot je jedan i kratak. Lepo se izorganizujte, uradite za sebe stvari za koje niste imale vremena (redovno vezbanje, citanje knjiga, kurs stranog jezika...) izlazite koliko mozete ako hocete i trudite se da ugodite sebi tako da vam se vas zivot i dalje svidja. I on ce vas vise voleti ako vi budete voleli sebe i za to vreme. Vise nego da mu neprestano kukate kako vam fali etc.

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
8.3.2011 10:30:48   
jeca.vestica
Uh, zaboravih najbitnije. To ne sme da traje duze od par godina... ne sme. Pogotovo zbog dece, a i zbog same veze. To je bar moje misljenje.

(odgovor članu jeca.vestica)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
8.3.2011 10:38:35   
Anoniman
Iz ove perspektive, znam da smo učinili pravu stvar što smo odlučili da ne ode. Ja bih, iskreno, preživela. Nije to toliko dug vremenski period, prođe sve to, ali Neša...ne znam na šta bi to ličilo. Ne znam, možda bi bilo drukčije da je otišao kad je Neša bio beba, pa da su obojica naviknuti na takav život, a ovako, nema šanse. Neša ne može da dočeka da mm dođe sa posla, a mm kao malo dete, zove sa posla da pita šta N radi, da li je jeo, je l'' me sluša...user posted image
Dakle, po meni,ako muž treba da ode negde preko da radi, neka to uradi kad je dete malo, a ne kad postane svesno svojih roditelja i vezanosti za obojeuser posted image

< Poruku je uredio Nedja RR -- 8.3.2011 10:39:43 >

(odgovor članu jeca.vestica)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
8.3.2011 10:58:24   
jeca.vestica
Ma neka, to je bas super user posted image user posted image user posted image . Da nije vezan toliko za vas dvoje... Ima ljudi koji se udalje... Ali ne razmisljaj o tome, to nije tvoja prica.
Pa Dunjica ce biti mala, prvu godinu ce biti sa tatom, a posle videcemo kako cemo. Devojcice su uglavnom bas posebno vezane za oceve (jos ako nisu tu...) pa ce sigurno biti tesko i ja se nadam da se nesto mozda i resi do tada pa provodimo vise vremena zajedno nego samo na godisnjim odmorima... to je premalo i za malu i za vecu decu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Duuuga razdvojenost supruznika
8.3.2011 11:03:14   
isidora88
ja ne bih mogla tako dugo bez mm,ja sam mislila da je strasno dugo kad on ode na 15 dana user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu jeca.vestica)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here