|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 33 34 [35]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
31.5.2014 15:32:52   
Štetica
Pari nasi dr cim vide-cuju da je vto trudnoca odmah stave i ono "visokorizicna" i odmah si kanditat za cr,sto i nema nekog smisla ako je u trudnoci bilo sve ok. A ima i malo sujete jer oni su vodili celu trudnocu pa sto neko drugi da te porodi a oni da propuste cast,tako da ugovaraju prijem u bonicu i cr kad su oni dezurni.
A za stvari neznam sta da ti kazem,razmisljam da bi pelene trebalo iskuvati na 90 a sve ostalo na 40-60 kako je vec naznaceno na garderobi.I da bi trebalo na neki nacin zastiti od prasine ako se dosta ranije(1-2meseca) pere,kako gid ili lepo spakovati u kese ili prekriti sa necim. Mada to je moje(neiskusno) misljenje,a javice se i neka iskusnija trudnica-mama,da nas neiskusne posavetuje.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 851
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
31.5.2014 16:20:23   
sansa
Zdravo trudnice , ja opet nemam pojma koja sam nedelja pa sam morala da uskocim da vidim ..i tako cu se i poroditi jednog danauser posted image user posted image
Ja cekam da prodje ova zima pa da perem stvari ...otprilike imam sve samo da kupim ono u cemu cemo da je iznesemo iz porodilista i stvari za jednokratnnu upotrebu ostalo imam sve od prvog deteta i od sestre mog muzica samo da se opere i ispeglauser posted image user posted image

_____________________________

jedan je krevet a nas je dvoje za devet meseci bice nas troje :-)))))

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 852
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
31.5.2014 16:46:01   
World
pari, ja sam otkuvavala one stvari koje mogu tipa bodici, pelene i ostalo, a sarene stvari uglavnom od 40 do 60 c, zavisi sta je.. i drzala sam u ormaru regularno ili na polici, ali ako duze stoji mozes prekriti nekom pelenom npr.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu sansa)
Direktna veza do poruke: 853
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
31.5.2014 16:56:50   
Mariya

IZVORNA PORUKA: pari

drage trudnice, ja polako krenula da perem stvarčice koje sam dobila... Bodiće, majičice i ostalu garderobu perete na 60 stepeni ili više? posle peglanja, držite sve u ormaru ili u nekoj kesi zaštićene da se ne nakupi opet prašina?
osećam se kao pala sa marsa user posted image


Pari, ja od prvog pranja za Lu sve stvari perem na 40 stepeni. Svakako ces ih jos peglati, pa kad ih prepeglas sa 110/120 stepeni to je vec cisto i dezinfikovano, mislim jauser posted image (a i stvari budu lepse, ne razvuku se i ne izblede ako ih peres po PS-u). A stvari sam oprala i peglala nekoliko dana pred porodjaj i samo ih slozila u njen ormar. Ja ti predlazem da sacekas jos, pa ih peri i pripremaj tamo oko 36-37 nedelje, ako izdrzisuser posted image Ja bih vec sad povadila stvari koje su ostale od Lu, jao jedva cekam da pocnem da spremam stvarcice za bebu. Vec sam pocela da maltretiram muza da idemo u kupovinu, jooj, kad udjem na decje odeljenje...Sve cu da pokupujem!!
Mille, ja sam uzimala stvari za bebu u madjarskoj, ali pre 3 godine. Kolica su bila ogromna stavka, trazili smo povrat PDV (kod njih AFA), a na carini su provirili u auto, pitali sta nosimo, ja izasla da otvorim i kazem kolica i stvarcice za bebu, pa kad su me videli sa stomakom, samo su mahnuli. Tako da sam super prosla, ali to stvarno zavisi od toga ko radi i kakve je volje.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 854
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
31.5.2014 17:05:51   
pari
hvala vam drage moje!
videću da polako perem po malo i sklanjam u neke fioke i prekrijem pelenama (to je dobra ideja)...

štetice, u pravu si skroz, i ja imam takvo mišljenje...sa druge strane, ne želim da se pravim pametna pred tako važnu stvar i verovatno ću poslušati doktore koje znam (dr koja mi vodi trudnoću i anesteziologa koga imam kao preporuku)... ja bih samo da nas dvoje prođemo kako treba...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 855
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
31.5.2014 17:12:07   
ivaMark
Pari, ja sam za J prala sve na 30stepeni, pa i pamucne pelene prvi put.

E sada, kupila sam u DM tecnost koja se stavlja umesto omeksivaca i sluzi za dezinfekciju, moze i u hladnoj vodi da odradi posao, time sam prala garderobu koju smo dobili (ako zelis mozes i oneksivac da sipas posle) Pamucne pelene nisam otkuvavala jer su mi koristile samo za ispod glavice.

Von, sretno sutra na UZ user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 856
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
31.5.2014 19:08:14   
daca77
Dobar dan! Bila kod roditelja i konacno im rekla da sam user posted image
Dunja, 11.juna imam zakazan pregled kod hematologa, pa cu videti...bojim se da ce mi iskljuciti Faxi, zbog niskih trombocita.
A vidim pominjete hemoglobin, on mi iznosi 138, sto i nije tako lose.
A vezano za CR, mene je Lepterija upozorila da Nislije mrvcvare sve trudnice i salju na prirodni porodjaj, tako da cu morati uskoro ozbiljno da porazgovaram sa svojim dr, pa ukoliko nece da saradjuje da ga lepo promenim...nece mi biti 1xuser posted image

< Poruku je uredio daca77 -- 31.5.2014 19:10:33 >

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 857
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
31.5.2014 19:20:56   
Maslacak15
Hej vrsnjakinjo pozdravuser posted image . Kako su reagovali?user posted image user posted image

Dunja porazgovaraj svakako sa anestezilogom ali ja mislim da ako nema posebnih medicinskih razloga u tvom slucaju, da je bolje da ides na spinal. Nije bez razloga spinal redovna procedura svugde na zapadu. Preko 90 % rezova se radi u spinalu. Opsta anestezija je generalno malo vise rizicna, i sto je najvaznuje deluje i na bebu, za razliku od spinala koji se daje u kicmenu mozdicu i ne ulazi u cirkulaciju. Ja imam savrseno iskustvo sa spinalom i mislim da je nezamenljivo to sto si ipak prisutna i cujes prvi plac i vidis bebicu odmah. Ako ima nekih posebnih medicinskih razloga da se opsta preferira onda je to druga prica naravno. Joj al se priblizilo user posted image

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 31.5.2014 19:26:23 >

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 858
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
31.5.2014 19:27:17   
daca77
Maslackic, pa onako...mama je pocela da place, a i meni krenuse suze...user posted image
Ali, dobro...samo da se sve lepo zavrsi...danas me uzasno ziga u predelu desnog jajnika i prosto ne znam sta je ovoj mojoj bebi...
A kako nepovoljno utice opsta anestezija na bebu?user posted image

< Poruku je uredio daca77 -- 31.5.2014 19:28:04 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 859
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
31.5.2014 19:29:13   
Verolina

IZVORNA PORUKA: daca77

Dobar dan! Bila kod roditelja i konacno im rekla da sam user posted image


Mogu samo da zamislim njihovu srecu. Evo meni idu suzeuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 860
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
31.5.2014 19:31:00   
Maslacak15
bice sve u savrsenom redu, ti si vec pregurala sve opasnosti. Ma raste materica nije to jajnik, mene nema sta nije probadalo. Uostalom jajnici prestaju da imaju veze sa pricom, posto je posteljica vec formirana i potpuno preuzela funkciju proizvodnje progesterona. user posted image


pa budu bebe malo grogi kad se rode, definitivno. Brzo to prodje ali dosta studija kaze da su Apgar skorovi nizi u prvom minutu itd. I meni rece moj anesteziolog na porodjaju posto smo caskali. user posted image Ja sam imala planirani carski, sto znaci totalna opustencija, anesteziolog me zabavljo svih pola sata pricali smo o kojecemu pa eto i o tome. Iznenadio se kad sam mu rekla da se u Srbiji radi cesto opsta. Ali mislim i ja sam rodjena carksim u opstoj pa sam lepa i pametnauser posted image tako da nije strasno sigurno. Ali ako mozes da biraj biraj spinal to je moj savet.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 31.5.2014 19:34:07 >

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 861
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
31.5.2014 19:40:40   
daca77
Dunja verovatno moze da bira, ali ja u Nisu sigurno ne... ovi moji i ne znaju kako se to radi, ali stvarno...2008.god.je postojao na celoj klinici samo jedan anesteziolog koji je kao radio spinal, ostali nisu znali.
Verka, umesto da smo svi srecni zbog user posted image , a ono se rucak pretvorio u prilicnu kuknjavu...ali, sta da se radi-suze same idu. Mada, ja sam ih max postedela svih gluposti...prosle god.im nisam rekla za operaciju, vec sam ih lagala da sam sluzbeno odsutna...pa one silne otpisane dijagnoze od mnogih-nista im nisam govorila, ali je zato moja sestra nadrljala.user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 862
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
31.5.2014 19:44:42   
Maslacak15
ali zar nisu Serpici pominjali spinal kao opciju? Vidis kako se to razlikuje ancki i doktorkakristal su porodjene u spinalu, a isto nisu bile u BG. Raspitaj se, mozda su uznapredovali user posted image . Spinal je u prinicpu manje rizican nego opsta. Osim toga koliko sam ja shvatila zahvat je identican kao epidural, znaci ulazi se na isti nacin, samo je sedacija jaca. A znaju valjda da daju epidural...


(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 863
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
31.5.2014 19:49:30   
daca77
Serpicin dr, kada je dosao na mesto direktora GAK-a, ukinuo je epidural, zbog zloupotreba-posto se placalo prilicno, a koristile samo one zene koje su mogle da late...licno ne opravdavam taj njegov potez. Navodno, kao jedan od razloga je naveo i taj da nema obucenih anesteziologa za ovu vrstu intervencije...
Kada ne bi bilo stetno za bebu, ja bih uvek bila ZA opstu, jer mi mnogo znaci da ne vidim dr oko sebe...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 864
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
31.5.2014 19:56:21   
Maslacak15
pa idi onda na opstu vrsnjakinjo. Mislim i to je dovoljan razlog ako ti imas jasnu preferencu i psihicki ti to pretstavlja opterecenje. Najvaznija si ti, ti se poradjas i tvoje misljenje treba da je najbitnije...Ko sto rekoh nije to neka dramaticna razlika, brzo se bebice povrate i sam rez je sigurno jako brz od momenta kad nastupi anestezija tako da ne budu skroz sedatirane. I eto ako rade sve carske u opstoj a ipak ih rade, nisu carski bas tolika retkost cak ni u Nisu, onda su iskusni.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 865
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
31.5.2014 19:58:21   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Dunja porazgovaraj svakako sa anestezilogom ali ja mislim da ako nema posebnih medicinskih razloga u tvom slucaju, da je bolje da ides na spinal. Nije bez razloga spinal redovna procedura svugde na zapadu. Preko 90 % rezova se radi u spinalu. Opsta anestezija je generalno malo vise rizicna, i sto je najvaznuje deluje i na bebu, za razliku od spinala koji se daje u kicmenu mozdicu i ne ulazi u cirkulaciju. Ja imam savrseno iskustvo sa spinalom i mislim da je nezamenljivo to sto si ipak prisutna i cujes prvi plac i vidis bebicu odmah. Ako ima nekih posebnih medicinskih razloga da se opsta preferira onda je to druga prica naravno. Joj al se priblizilo user posted image


Važi Maslačkonjo, pitaću sve u ponedeljak user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 866
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
31.5.2014 19:59:11   
pari
IvaMark, kako se zove ta tečnost? zvuči dobro...

Oko porođaja, i dalje se prilično dvoumim...ima puno lekara koji smatraju prirodan porođaj bolji, lakši,..a opet ima onih drugih koji isto to smatraju za carski... Pa onda još i oko carskog, čini mi se da bi mi psihički bilo teško da budem budna...
Verovatno na kraju niko ne može ni da tvrdi šta je bolje...individualno je, zavisi od žene do žene, od okolnosti, organizma, bebe...
kako odlučiti???

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 867
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
31.5.2014 20:00:50   
daca77
Jos da ih namolim da mi rade carskiuser posted image
Mislila sam da je Fraxi dovoljan razlog da se ide na CR, ali sam od Dunje saznala da nije tako. Njen dr smatr obrnuto...videcu sta kaze ovaj moj dr.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 868
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
31.5.2014 20:10:31   
Maslacak15
joj zene vi neznate koliko to brzo ide user posted image To mi je najveci kontrast kad slusam price sa prirodnim porodjajima cak i onim laksim. Ja ko da se nisam porodilauser posted image . To ide toliko brzo udjes u salu, daju anesteziju legnes, dodju par minuta prodje maksimum 15 od samog pocetka i beba je tu i onda vise nista nije vaznouser posted image . Nema tu vremena za kojekakva razmisljanja. E sad kad prodje anestezija boli naravno, prvi dan narocito i sigurno se zene koje su se lako porodile prirodno brze oporave ( ako nisu secene itd) ali sam porodjaj u spinalu je mnogo manje dramatican nego sto se cini. Dok trepnes gotovouser posted image

Ali imamo temu opomenuce me ....

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 869
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
31.5.2014 20:46:40   
ANDJEELA
Dobro vece! Kod nas sve ok,danas 39+6,za sada sve opusteno,raduckam po kuci,juce citav dan se borili sa visnjama,jos sokic da napravimo-pa moze porodilisteuser posted image Izgleda ja nisam svesna sta me ceka,ali mi bas drago sto sam opustena. Puno pozdrava za sve trudnice i ostale clanice ringerajeuser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 870
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
1.6.2014 8:12:41   
Trcosava
Trudnjače moje, ja da vam samo prenesem pozdrave od Lelaigor. U novom stanu nikako da joj stigne net, čim se to sredi - eto nje. Kaže da joj nedostajemo user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 871
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
1.6.2014 8:16:39   
vonavoj
Bas sam se pitala gde je i kako je!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 872
   RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 05/14 [chat ]
1.6.2014 8:34:44   
dijana1*
Nova tema KLIK

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 873
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 33 34 [35]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 33 34 [35]
Idi na:







FOTO: Oproštaj mame od starijeg deteta, pr...
Emocije te razvaljuju. Ne možeš da ga/je pustiš, a znaš da moraš. Ta količina ljubavi prema starijem, i uzbuđenja jer je...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here