|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 13:53:02   
Rosita
Ja ne primecujem puno tu njegovu nagnutost pa me to i buni. Kao i opis da je to deformacija sa nagnutošću glave i vrata na jednu stranu i licem okrenutim na suprotnu stranu. elem, dr je napisala/ glava u levo, da se rade vezbe jacanja misica glave i vrata i rotacija u levo! Znaci, kad uzmem u obzir ovo sto ana kaze vezba je dobra, ako je glava u levo, onda treba drzati desno rame i okretati glavu da brada dodirne levo, kad dete lezi na ledjima, tako se isteze desni misic, je li tako Ana? Valjda nisu ludi da mi pokazu i napisu pogresno!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 14:15:34   
Tiziana
Meni je na otpusnoj listi za Dunju pisalo Torticolis I.sin. Q 68.0 i rekli mi da dodjem u Front jedan utorak kad beba napuni mesec dana,tad dolazi neka fizijatrica iz Sokobanjske i pregleda bebe rodjene u Frontu. I nisam bila lenja,otisla sma,zena mi je rekla da ce se to samo ispraviti do 3-4m,da joj kad spava na levom boku stavim 2 savijene tetra pelene kako bi zapravo spavala potpuno u ravni,bez da krivi imalo vrat i to je to...da kad j stavimo na stomak da je zovemo sa druge str kako bi istezala misic,ili kad sedi da je uvek zamajavamo sa suprotne strane..i stvarno,evo je ima 20m,ne krivi glavu ni na jednu stranu,sve se samo sredilo.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 14:25:33   
Rosita
Ovo je stvarno zbunjujuce, narocito sto ja ne primecujem to kod njega! Nista mi ne preostaje nego da ne radim vezbe dok ne odem opet da se razjasnimo!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 14:37:07   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ako je glavica u levo znači da je desni mišić skraćen.


Ana, da li ti onda deluje logicno vezba / drzati desno rame, beba lezi na ledjima, glava se rotira u levo dok brada ne dodirne levo rame? Nista mi nije jasno.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 14:38:29   
Ana RR
Dobro su ti napisali, Rosita. Radi vežbice, ja nisam za to da se sve prepusti prirodi, ne volim to "samo će se srediti". Ako se ne sredi, onda je kasno. Dok je beba mala najlakše je sa njom raditi vežbe, kada postane svesniji onda je to već nemoguća misija. Kod mog deteta isto nije bilo primetno ali mi smo ga vodili 7 meseci na privatne vežbe.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 14:39:37   
Tiziana
Ako je glavica ulevo onda bi trebalo da je levi misic skracen,zar ne?levi misic skracen i vuce glavicu u levo?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 14:39:51   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Rosita


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ako je glavica u levo znači da je desni mišić skraćen.


Ana, da li ti onda deluje logicno vezba / drzati desno rame, beba lezi na ledjima, glava se rotira u levo dok brada ne dodirne levo rame? Nista mi nije jasno.


Pa da, istežeš desni mišić tako.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 14:43:12   
sneza24
Ja mislim da je Tiziana u pravu. Mojoj L je bila glavica na levoj strani što znači da je leli mišić skraćen. Ja sam joj glavu okretala na desno kako bi se levi mišić istego.
I da što su manji lakše je da se odrade vežbe posle kad su veći pružaju otpor pa je teže.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 14:43:33   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Tiziana

Ako je glavica ulevo onda bi trebalo da je levi misic skracen,zar ne?levi misic skracen i vuce glavicu u levo?


Ja sam razumela da lice okreće u levu stranu..

Tortikolis ili krivi vrat je jedan od tri najčešća probema, odmah nakon iščašenja kukova i deformiteta stopala sa kojima se jedan broj beba rađa. Radi se o skraćenom mišiću na jednoj strani vrata što dovodi do naginjanja glave na istu stranu i okretanja lica na suprotnu. Više će biti izražen jedan od ova dva očigledna znaka u zavisnosti koji deo mišića je više u kontrakturi.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 14:43:42   
Tiziana
Ja moram priznati da meni nije jasno,ako dete drzi vise glavu ulevo,cemu onda vezba da mu se glava jos vuce ulevo? zar nebi trebalo da mu se vezba da se glava okrece u desnu stranu,dabi se to ispravilo?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 14:44:39   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Rosita


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ako je glavica u levo znači da je desni mišić skraćen.


Ana, da li ti onda deluje logicno vezba / drzati desno rame, beba lezi na ledjima, glava se rotira u levo dok brada ne dodirne levo rame? Nista mi nije jasno.


Rosita, pogledaj kako se rade vežbe.

< Poruku je uredio Ana RR -- 5.6.2013 16:08:59 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 14:44:42   
Figaro88
Mi smo radili bas ove vezbe iz videa,na obe strane.Kod Andree je to bilo bas vidljivo,i pored tog skracenog misica leva strana lica joj je bila spustenija u odnosu na desnu,i to se bas videlo.Vezbali smo od druge nedelje do punih dva meseca,od tada smo bili kod fizijatra vise puta na kontroli i sve je u redu.Isto smo pored vezbica radili i ovo sto je Tiziana radila.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 14:45:19   
Tiziana
Pa to,ako ima tortikolis na levo,onda je levi misic skracen!?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 14:47:44   
Rosita
E to, znaci po Ani ako je glavica u levo skracen je desni misic i vezba je na mestu jer se tako jaca desni misic.

Po Tiziani, ako je glavica u levo skracen je levi misic i on treba da se vezba.

Zato me sve ovo buni.

Ali Ana, koja je radila vezbe, kaze da ako je glava u levo, onda ova vezba sa rotiranjem u levo je na mestu, pa da uvazim njen stav jer je ona ipak radila vezbe.

Kad sam takva da sve preispitujem i eto sad se pitam da l su pogresili, i tako je guzva haos!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 14:47:57   
Figaro88

IZVORNA PORUKA: Tiziana

Ja moram priznati da meni nije jasno,ako dete drzi vise glavu ulevo,cemu onda vezba da mu se glava jos vuce ulevo? zar nebi trebalo da mu se vezba da se glava okrece u desnu stranu,dabi se to ispravilo?

Bas tako.Ako je levi misic skracen beba naginje glavu u levo,bar je to bio nas slucaj.I moglo se napipati koliko je taj misic tvrdji i kraci od drugog.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 14:48:04   
sneza24

IZVORNA PORUKA: Tiziana
zar nebi trebalo da mu se vezba da se glava okrece u desnu stranu,dabi se to ispravilo?

Ja sam ovako radila sa L jer joj je glava išla ulevo. Nije mi logično da je okrećem na levu stranu kad joj glava sama ide u levo.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 14:49:49   
Tiziana
Ne,ne...ja sam sad poptuno zbunjena i slusaj molim te Anu!

meni nije jasno zasto bi radila vezbe na istu str na koju beba cesce okrece glavu...ALi ja ti nisam ekspert,daleko od toga. Sad sam potpuno zbunjena!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 14:50:31   
Rosita
Nista, hvala vam, moram da odem opet da vidim!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 14:50:35   
Ana RR
Skroz ste me zbunile user posted image ja to u glavi zamišljam drugačije.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 14:54:24   
Figaro88
user posted image Rosita sad smo te dokrajcileuser posted image
Ako imate novca idi kod privatnika,nek ti na miru i detaljno objasni sve.U nasem dz-u nema guzve pa smo mogli da ispitamo i da nam odgovore detaljno na sve,ali da ima i da mi nije bilo jasno ja bih svakako to isto uradila.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 14:55:42   
Rosita
Icicemo sledeci utorak, do tad necu da radim. Da je meni da ja vidim to kod njega, pa bih sama shvatila user posted image . Evo vam sta je napisala dr, citiram>

glava u blagom opistotonusu i naginje na levu stranu....

vezba fleksije i rotacije u levo.


Pa vi sad vidite user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 15:10:10   
Ana RR
Rosita, na ovom linku koji sam ostavila imaš tačno objašnjeno kako se rade vežbe, pogledaj. Mi smo tu vodili Marka na vežbice. Pogledaj pa da obrišem link, please.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 15:19:09   
Rosita
brisi user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 15:25:14   
bea83
Viktoru je bio skraćen desni mišić i radili smo na istezanju tog mišića, što je i logično. Stavljali smo ga da spava na stomaku pa na desni obraz, povlačili smo mu glavicu na levo (kao na onoj prvoj slici na Aninom linku), više smo mu prilazili sa leve strane, stimulisali ga igračkama da se okreće na levo i isteže desni mišić. Tortikolis se povukao oko 5,6 meseca i nije se više vraćao

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 15:39:06   
cockic
rosita jer to dijagnoza iz porodilista?jer meni je sin ima skracenje desnog i vezbice radili i proslo bas brzo.dok lena je imala levi,radila isto to istezanje.i pomaka do 3 meseca nije bilo.odosmo kod fizijatra i ispostavi se da ima i hipertonus, koji joj nije dao da ispravi glavicu brzo.sin ga nije imao.ona je imala taj tonus donjih ekstremiteta i onda je povremeno istezala noge tj.ukruti ih.dok nismo poceli te vezbe za taj tonus da radimo,glavica se nije namestila.

kod svakog deteta drugacije.ali sad je sve ok,naravno,mora se biti uporan.meni rece fiz.za to je dobro da bebe sa tim tortikolisom puze.jer centriraju glavicu i jacu valjda vratic.meni je vala lena bas dobro i dugo puzala.od 7 meseca do skoro prvog rodjendana.a propuzala je i pre,ali samo na krevetu user posted image

ovako ako dete ima levi skracen misic,isteze se na desno.ali i mene buni ono kad spavaju na stomaku,gde treba da se okrece glavica.tu sam uvek bila spetljanauser posted image i sad nemam pojma.valjda za levi tortikolis treba da spava na levom obrazu.
fizioterapeut mi je napisao za sina na papiru,kad ga nadjem pisem.bas mi je napisao pozicioniranje bebe koja ima desni tortikolis.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here