|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 16:09:22   
Rosita
U porodilistu mi jedna pedij.pomenula, druga rekla beznacajno, diskretno, na listu nisu napisali.
Da ja to vidim, lako bih.
Ako bude da su mi pogresno reklî, stvarno neverovatno.
Vidite sta je napisala dr danas i koju mi je vezbu fiziot. pokazao. Rekli mi da radim ovo kao Bea, a napisali glava u levo.

Jedino ako glava u levo znaci skracen desni misic. Bea?

Bolje da odustanem, opstu zabunu stvaram. user posted image user posted image

< Poruku je uredio Rosita -- 5.6.2013 16:15:04 >

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 16:35:19   
Zemunka85
Ja sam dobila te vezbe isto. I za vrat i stopala. Nisam neodgovorna, ali ja nikada nista od toga kod svog deteta nisam primetila, ja kao majka i laik. Na sopstvenu odgovornost nisam radila te za vrat. Dobili smo ih sa dva meseca. Na svakoj sledecoj kontroli pricali su kako smo super ispravili :D. Za stopala sam isto dobila 4 vrste vezbi. Ni jednu nisam uradila. Kontrola za dva meseca kod istog fizijatra tj za koji dan. Pre neki dan mi drugi fizijatar kaze da su joj stopala u granicama za uzrast. Ko je tu lud? Videcu za koji dan na kontroli kod ovog sto je dao vezbe ...

Moje dete je naginjalo glavu u levo vise (kao) a vezba je bila da drzim levo rame (njeno) uz krevet, a glavu vucem na desno (njeno).
Mislim da je do zabune doslo, jer neko prica iz perspektive mame, a neko bebe, a to su razlicito levo i desno :D

Mene isto buni vezba za stopala, gde joj ih vucem na unutra, a ona kao iskrivljena na unutra XD

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 5.6.2013 16:38:11 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 16:46:01   
Rosita
Bice da su mi pogresno rekli. Sramota. Nije doslo do takve zabune, secam se vizuelno sta mu je radila. Hvala vama, a i mojoj vecitoj upitanosti.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 16:48:31   
Janncica
S je naginjao glavu na levu stranu i receno nam je da ga nosimo u levoj ruci i zveckamo mu sa leve strane da bi jacao desni misic.user posted image
A J je imala sa desne strane bas skracen misic i radili smo bas prave vezbe. I za noge i za ruke,vrat i na jedu i na drugu stranu.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 17:12:37   
jole82
Evo ja sam visi fizioterapuet...pa da razjasnimo to levo - desno user posted image
Npr...dijagnoza je Torticollis lat. sin to znaci da je skracen misic sa leve strane...tada je bebi koja lezi na ledjima na ravnoj podlozi, gledano odozgo, glava bocno nagnuta na bebinu levu stranu (levo uvo je ka levom ramenu) a lice tj. nosic nije na srednjoj liniji tela, nego je okrenuto vise ka desnom ramenu.
Tada se rade 2 vezbe:
1. svojom desnom rukom fiksirate bebino levo rame za podlogu, levom rukom preko temena i levog obraza glavicu horizontalno po podlozi naginjete/vucete na bebino desno (da desno uvce ide ka desnom ramencetu)
2. svojom levom rukom fiksirate bebino desno rame, a levom rukom preko desnog bebinog obraza glavicu okrecete/rotirate u levo (da nosic ide ka levom bebinom ramenu)

Nadam se da sam pomoglauser posted image


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 17:22:05   
Janncica
jole user posted image user posted image user posted image Ljubim tebe i Teodoricu
U svakom slucaju da ne bi lupali glavu sta je logicno,sta ne...radite onako kako vam je lekar rekao i cao.

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 17:27:44   
jole82
Pa lekar/fizijatar treba da konstatuje stanje tj postavi dijagnozu, a fizioterapeut je taj koji treba vezbe da radi u ovom slucaju sa bebom...kod tezeg/izrazenijeg poremecaja posture, kontraktura.... ili roditeljima da pokaze, pa da oni rade kod kuce...to je kod blazih oblika...

Janncie user posted image vidim da deckonja lepo napreduje user posted image
Ljubi mi ga, a i veliku devojku user posted image

< Poruku je uredio jole82 -- 5.6.2013 17:28:40 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 17:33:09   
Rosita

IZVORNA PORUKA: jole82

Evo ja sam visi fizioterapuet...pa da razjasnimo to levo - desno user posted image
Npr...dijagnoza je Torticollis lat. sin to znaci da je skracen misic sa leve strane...tada je bebi koja lezi na ledjima na ravnoj podlozi, gledano odozgo, glava bocno nagnuta na bebinu levu stranu (levo uvo je ka levom ramenu) a lice tj. nosic nije na srednjoj liniji tela, nego je okrenuto vise ka desnom ramenu.
Tada se rade 2 vezbe:
1. svojom desnom rukom fiksirate bebino levo rame za podlogu, levom rukom preko temena i levog obraza glavicu horizontalno po podlozi naginjete/vucete na bebino desno (da desno uvce ide ka desnom ramencetu)
2. svojom levom rukom fiksirate bebino desno rame, a levom rukom preko desnog bebinog obraza glavicu okrecete/rotirate u levo (da nosic ide ka levom bebinom ramenu)

Nadam se da sam pomoglauser posted image



Jole! user posted image Znaci u desno ide to istezanje (desno uvo ka desnom ramenu) a u levo rotacija! Znaci kod levog naginjanja glave opravdana je ova vezba rotacije u levo! Tako su i napisali / vezba fleksije i rotacije u levo, pokazali mi vezbu pod 2., a beba naginje glavu na levo. To onda znaci da je sve ok? Hvala puno!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 17:36:00   
Rosita
To je OVAKO, je li? To znaci levi tortikolis ili naginje glavu u levo?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 17:48:29   
Rosita
Zabuna je ocito bila u dva termina NAGINJANJE glave / to ide u desno i ROTACIJA lica/ to ide u levo.

Evo i sa neta, ovo tek shvatam nakon Joletovog posta, a to je upravo vezba koju su mi pokazali, znaci u redu je kod naginjanja glave u levo>


Druga pasivna vežba je okretanje lica na istu stranu na kojoj je skraćeni mišić. To možete da radite dok beba leži na leđima, ali i na stomaku. Jednom rukom fiksirate rame na zdravoj strani, a drugom spuštate glavu, tako da brada ide ka ramenu na strani tortikolisa. Ležeći na stomaku u korigovanom položaju, beba može i da spava, što znači da se skraćeni mišić sve vreme isteže.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 17:55:51   
jole82
Nema na cemu user posted image
Ukratko...koja strana je skracena (na koju je bocno nagnuta glava..kao na slicici)... istezanje ide na suprotnu stranu, a rotacija na istu stranu..
Nego sam ja detaljno napisala sta i kako se izvodi da bi bilo jasnije od ove recenice iznad user posted image

To su vezbice i tu je sve pasivno-isezanje (za bebu)..a u toku dana treba naravno i aktivno da ga stimulises kako bi jacao desnu stranu..a to postizes npr nosanjem da je desna strana antigravitaciona...odnosno da misici s desne strane rade protiv gravitacije (nosis ga nagutog bocno da desni obrazic gleda ka plafonu)...zatim kad ga stavis na stomak, budi mu sa njegove leve strane sa nekom sarenom igrackicom ne bi li okretao u levo... i menjaj mu stalno poziciju kad spava...jer bebe se okrecu ka svetlu/prozoru...
Pa znaci jedan spavanjac glava ka jednoj ivici, drugi ka drugoj ivici (kao kad bi sebi menjala poziciju jastuka.. gde ti ide glava/noge) jer on ce se okrenuti na ledja i orenuce glavicu ka prozoru...tako ce jednom biti na jednom a drugi put na drugom obrazicu...Naravno par nedelja forsiraj da bude levi obrazic ka duseku(posle naizmenicno)..tako ce sam okretati glavu u levo....naravno u pocetku nece celim obrazom biti na duseku, al uz dodatno vezbice hoce...treba samo vreme...bice to ok....jer da je ozbiljnije savetovali bi ti da dovodis bebca na vezbice, da neko profi radi..
Ljubi bebana user posted image

PS. moze i to spavanje na stomaku al samo preko dana i da si ti u blizini, jer znas da se ne savetuje da beba spava na stomaku do navrsenih 6 meseci zbog SIDS-a

< Poruku je uredio jole82 -- 5.6.2013 17:57:34 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Beba kod fizijatra
5.6.2013 18:47:54   
Tiziana
Au zene al ste se raspisale!
Ja se izvinjavam ako sam ja unela pometnju!!Ja sad vise nisam sigurna ni sta je rotacija a sta je naginjanje.Ali to nije ni bitno,nama to vise nije potrebno,bitno je da je Rosi shvatila!

Izvinjavam se jos jendom ako sam ja unela neku pometnju...

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Beba kod fizijatra
6.6.2013 4:27:35   
Rosita
:), ma niko nije namerno uneo zabunu, svi su hteli da pomognu, ali eto, jedna rec je tu presudna, rotacija. I tu je koren zabune. Meni je i dalje nejasna logika te vezbe, ali ok, necu vise da ulazim u to, ocito je vezba takva i Jole kao strucna zena je to potvrdila.
Ljubim vas :*

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Beba kod fizijatra
6.6.2013 10:13:21   
lady_b
Rosi, Jole je sve rekla user posted image
Pošto sam i ja fizioterapeut, evo da i ja dam svoj prilog user posted image
Evo još vježbica

user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Beba kod fizijatra
6.6.2013 10:22:57   
cockic
e misterija resenauser posted image

ja sam sina i nosila,ona vezba nosenje,a da je glavica kod lakta.ne mogu ja objasniti.isto mu je pomogla.on vec sa 2 meseca nije imao tortikolis.

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Beba kod fizijatra
6.6.2013 13:04:09   
Rosita
Fine moje fizijartice user posted image , tj. fizioterapeutkinje user posted image

Kad nosim dete u hug bugu, treba da je desni obraz na mom telu, tako? Jer je levi tortikolis.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Beba kod fizijatra
6.6.2013 21:51:08   
jole82
Da user posted image
Levi tortikolis - rotacija u levo

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Beba kod fizijatra
18.12.2013 21:27:55   
lokica77
bili kod fizijatra u Tirsovoj na kontroli
nalaz: Opsta hiperelasticnost u okviru koje rekurvatum kolena stopala u valgusu
dr rekla to su iks nogice u blazem obliku nista strasno ispravice se do sedme godine, kontrola kod njih za 4 meseca.
Sta nalaz uopste znaci moze li neko da mi protumaci i dobili smo predlog duboke cipelice sa debelim djonom i ojacanjem na peti,koje su po vama ok, do sada smo kupovali Pavle ali one imaju tanak djon nesto nisam zapazila da imaju sa debljim? help

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Beba kod fizijatra
18.12.2013 22:10:34   
jole82
lokice to je u prevodu-celokupno gledano X noge. Ona kao devojčica ima veće šanse za tu hiperelastičnost..tj "labave" zglobove..tj elastičnije veze u samim zglobovima. Pa joj zato i kolena idu u rekurvatum, a to znači unazad..kad gledaš iz profila i samim tim su i slabija. Z sad su stopala u valgusu odnosno spušten svod i idu ka unutra -odnosno- unutršnje strane spotala se kad stoji, spuštaju ka zemlji i idu jedna ka drugoj...to u perspektivi izaziva isto i kod kolena, odnosno X noge..
Nije to ništa strašno sada, ali treba dobro povesti računa ubuduće. Ne znam koje su to cipele sa debelim đonom, al poenta je da peta bude ojačana(da kad spoji ne može stopalo da joj se klima levo desno)..to je onaj zadnji deo cipelice(gde bi bila peta) kad uhvatiš-da bude baš čvrst(dakle ne đon nego deo gde je materijal). Treba da imaju poršku-povišicu sa unutrašnje strane-kad unutra dno gledaš odozgo onaj deo ka drugom stopalu treba da ima povišicu-jastuče(da ne da svodu stopala da se spusti i povuče stopalo ka dole i unutra). Bitno je i da budu duboke-da joj prekrivaju iznad spopala one dve koščice što se bočno nalaze(isto sprečava da se stopalo klacka levo desno dok stoji/hoda)
Ići ćete opet na kontrolu posle nekog vremena...pa ako takva obuća nije dovoljna u smislu da se stanje pogorošalo od kad prohoda, ond idu ozbiljnije ortopedske cipele..Pričam ti sled događaja u narednih par godina..Ona je još mala za to, poštoji šansa da se to samo ispravi, ali vodi računa moj ti je topli savet. Mnogi to zanemare kad čuju od dr "samo će se ispraviti" pa kad dete napuni 3 godine onda moraju i na vežbe da idu i ortopedske cipele ili i kaišići, a tad je teže... a niko se ne pita zašto se to "samo i napravilo" i što se onda ne pravi svima ako je to ok...Dakle ne prepadam te, nego te krajnje prijateljski savetujem da povedeš računa. Kad god je aktivna mora da nosi cipelice i tačka (super što je sad zima pa može u njima i ceo dan-*zamisli da je leto...) gledaj je kad sedi na podu...nemoj joj davati da sedi kao žabica ni sa jednom, posebmo ne sa obe noge..To ti je kad sedi a kolena su na unutra i jedno ka drugom, a stopala na spolja(kad je gledaš odzgo noge su u X)...treba da sedi suprotno- u turskom sedu, ali pošto je mala za turski, dovoljno je sad i da joj koriguješ nogice a da ona bude stabilna...dakle kad bi je gledala odozgo nogice su skoro u "O" ..onako da se tabani gledaju...Kd kleči (ako) kleči i sto joj gledaj stopala..da ne budu izvrnuta prstima ka spolja-nego da prsti gledaju jedni prema drugima, a petice ka spolja...
Eto to ti je dovoljno..dakle cipelice i da je koriguješ...i toliko ti možeš da uradiš za njeno dobro, pa da postoji onda "samo se ispravilo"user posted image
Ljubi lepoticuuser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Beba kod fizijatra
18.12.2013 22:18:08   
Moiraina
Od moje drugarice srednjem sinu su isto dijagnostikovali X noge, tj. kad stoji skupljenih nogu razmak između stopala je bio oko 10cm. Odmah su im dali da rade neke vežbice (ako se dobro sećam, hod na prstima i sedenje u turskom sedu, možda je bilo još nešto) i vrlo brzo su došli do 5cm, sada se skroz ispravilo. Njemu je ta dijagnoza postavljena sa oko 2 godine, sad ima skoro 4 i više ne rade vežbe. Za cipele joj nisu ništa rekli, ali eto kod njih je bilo dovoljno to što su radili te vežbe.

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Beba kod fizijatra
18.12.2013 22:42:12   
jole82
A mogli su i bez toga da prođu da su vodili računa do druge godine..a ovako 2 godine vežbi maltretiranje za sve(sa 10 cm sigurno je bilo još tu vežbi)..tj da im je neko rekao i ranije...ovo sve što sam navela može se apsolutno praktikovati i kod beba koje nemaju dijagnozu..pa u tim prvim mesecima kad se pridižu i prohodavaju da statika bude kako treba i da da se smanji šansa za nastajanje većeg problema..
Al opet to nije garancija...jer kako neko ima X oge, nego O, a neko "normalne"user posted image pa čak i sa cipelama i vežbama...genetika..al opet i tu možemo nekad skorz, nekad donekle da utičemo konzervativno..
Opet će biti i onih koji će reći suprotno da dete treba da prohodava boso... jer Miletov mali je ceo dan bio bos i nikad problem nije imao, eno ga mali igra fudbal danas...opet priča o genetici dakle.. Mislim da su cipelice jako bitne u tim prvim mesecima jer nisu svim bebama podjenako jaki mišići da drže poluge kako treba i prosto im je potrebna pomoć i potopra zglobićima dok mišiči ne ojačaju dovoljno da svojom snagom drže zglobove u pravilnom položaju..Zato i dijagnoza hiperelastičnost upućuje na to da mišići nisu dovoljno jaki, a veze su labave i samim tim se narušava statička postura, pa zatim i dinamička...a da ne pričam da X noge do puberteta dovode do krive kičme i to kod devojčica najčešće do kifoskolioze...ne mora to ništa drastično da bude..al dovoljno da sa 30 ima bolove u leđima i diskus hernije, pa još u trudnoći....otišla sam predaleko al prosto to je sled kad se stvari puste niz vodu(ja živ primer..)
Moir nisam ništa tebi lično odgovorila..nego uopšteno kako kod nas olako, pa čak i doktori (fizijatri) gledaju na takve stvari mislim na prevenciju, umesto i time da se bave..to njih ne interesuje...samo ako nastane problem onda se lako napiše nalog za ortopedske cipele i karton za vežbe kod fizioterapeuta, jer oni te vežbe imaju na nekom papiru sa faxa(oni ne uče koje se vežbe rade..već generalno samo šta bi trebalo a sve rade fizioterapeuti) i nemaju pojma(ne svi naravno) kako izgleda kad dete dolazi 3 godine na vežbe, svaki dan i svaki dan (ja znam pa zato i pričam)...
A svega toga ne bi ni bilo da je Pera otišao u policiju..odnosno prva instanca je pedijatar, pa onda fizijatar...

< Poruku je uredio jole82 RR -- 18.12.2013 22:43:27 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Beba kod fizijatra
18.12.2013 23:07:55   
lokica77
Jole hvala ti do nebauser posted image , meni je ona uglavnom u cipelicama preko dana, ne hoda samostalno jos uvek i ne stoji stabilno, ustaje uz asistenciju. Dr mi je rekla da je ne forsiram jednostavno nije spremna i da izbacim setalicu( a K je bas voli, uhvati zalet pa podigne nogice i cici vristi dok se vozi pa kad pukne u nesto kaze *bezi* pa se okrene i nastavi sva odusevljena) nismo je jos izbacili ali sam joj ogranicila vreme u njoj. Ovih dana cemo ici po druge cipele, a sto se ortopedskih tice rekla je u aprilu kada dodjemo na kontrolu ako se nije poboljsalo stanje onda cemo njih za sad je dovoljna duboka cipela.Vezbice radimo, turski sed nam nije omiljeni ali ja joj namestim nogice i drzim dok se ona igra i tako... nadam se da cemo to brzo ispraviti, moja mama kaze da sam i ja imala x noge kao mala pa sam nosila duboke ciciban cipelice i do trece godine ispravila a prohodala sam sa nekih 16 meseci tako da je K izgleda povukla na mene.
Hvala jos jednom, Moiraina hvala i tebi

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Beba kod fizijatra
18.12.2013 23:13:35   
lokica77
Jos nesto, koliko setalica utice na sve to? Ja imam utisak da je njoj setalica malauser posted image u smisli da je K visoka(preko 80cm ima vec sad) pa nekako kad se krece nogice su joj savijene u kolenu pa hoda kao patkica.

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Beba kod fizijatra
18.12.2013 23:20:20   
jole82
Tako je..nije spremna...tj mišići uz svu njenu volju da stoji i da hoda, nisu u stanju "da je prate"...
Da, svako hodalicu treba izbegavati u njenom slučaju ( iako sam poznata kao neko ko je za dubakuser posted image , ALI samo ako ne postoje medicinske kontraindikacije). I moja to isto radi sa zaletanjem u dubku, samo ne govori, nego reži i cičiuser posted image Najbolje bi bilo kad bi dubak skroz zabatalila, ali skraćuj postepeno vreme do potpunog ukidanja.. znam koliko je to zadovoljstvo, al drugačije se koriste mišići u dubku i ne koriste se isti kao za samostalan hod, posebno ne jedna grupa unutršnjih butnih mišića koji su jako bitni u stabilizaciji kolena (da ne objašnjavam..i ovako sam opširna)

Sve je već rečeno..cipele i korekcija do kontrole..genetika...tako da znaš šta ti je činiti i ne brigaj puno user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Beba kod fizijatra
18.12.2013 23:38:59   
jole82
Ufff ako joj je mala šetalica(a baš je visoka bre)...vadi je odmah...ona onda "hoda" sedeći...tako su mišići tek neefikasni...ona kretanjem u prostoru pravi šemu hoda "u glavi" al pogrešno -jer položaj zglobova nikako nije isti kad sedećki hodaš i kad hodaš ispravljenih nogu...
Visoka je dosta i trebaće joj dosta da prohoda..i ne može biti spremna..to je i nrsmalno, višlje joj je težiste, teža je a zglobići imaju koliko imaju..
Ja isto bila visoka i prohodala sam sa 18 meseci..tad sam bila spremna..
Ne sekiraj se kad će da prohoda..a hodalici kažite papa...nego kad nauči sama da se diže (i spušta ) uz nameštaj i da sigurno sama stoji tad će ti tražiti ruke i tad je i vodaj da hoda..do tada ne forsirati..

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here