|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
22.2.2018 23:57:43   
mama Jo
A kako vam se cini jastuk za dojenje? Pomogne li?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 2126
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
23.2.2018 0:02:34   
Srecko47E
Meni je samo visak.I onaj manji ali i onaj za ruku.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2127
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
27.2.2018 16:22:04   
Mala Elena
Zasto moja beba sisa najvise tri minuta?user posted image A trebalo bi 15-20min...

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 2128
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
27.2.2018 16:24:07   
Anck Su Nmaun
Ne mora da znaci to trebalo bi ..
Neke bebe su lenjivice pa im treba duze a.neke su jace i za 5 minuta povuku koliko treba.
Moja T je sisala do besvesti dok je V to za 5 minuta obavio.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 2129
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
27.2.2018 16:34:59   
IvanaSK RR
ME, ako beba lepo napreduje nije bitno koliko vremenski sisa.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2130
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
27.2.2018 16:50:28   
mama Jo
Moja starija je sikila do besvesti... a sada beba kako kad- jedan dsn par minuta sledeci se razvali... ja mislim da lepo napreduje, u petak idemo na drugu konntrolu pa ci bas ds vidim koliko je dobila..
Prvi mesec je kilo

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2131
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
27.2.2018 16:58:00   
Mala Elena
Napreduje, n ego o tome stalno mislim. Isto sva deca tako...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2132
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
27.2.2018 19:05:56   
mama Jo
Ne opterecuj se... verovarno joj je dosta cim tako... pobunila bi se vec 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 2133
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
28.2.2018 7:51:37   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

ME, ako beba lepo napreduje nije bitno koliko vremenski sisa.

Najbolji pokazatelj!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2134
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
28.2.2018 7:58:57   
Mala Elena
Pomislih ili da imam manje mleka ili da jako curi, obzirom da se zagrcnjava i onda pocne plakati, nakon toga ili uzme malo ili nece uopste.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2135
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
28.2.2018 13:24:20   
Dragce86
ME, podigni joj gornji deo tela malo vise u odnosu na donji kad je drzite na dojci da se ne zagrcnjava, ako je suvise horizontalna a sisa, nagutace se i vazduha i nece joj onda lepo prijati podoj, nece se slegnuti mleko u zeludac lepo. Ja sam na pocetku koristila jastuk za dojenje dok je bebica bila mala i taman joj je to fino podizalo glavicu i vrat u odnosu na donji deo tela.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 2136
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
4.3.2018 8:52:10   
Dora89
ME, verovatno je na početku podoja obilna količina, krene odmah mnogo, pa se zato zagrcne (naravno, treba joj podići glavu i vrat), i zbog te obilne količine se brzo i zasiti, napuni se mali želudac.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 2137
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
4.4.2018 20:01:31   
Maslacak15
Evo ja cu sad da budem politicki nekorektna: i sa trecim detetom da zakljucim: dojenje je teska robija.user posted image . Narocito pocetak. Mozda Sam ja i glupa i nesposobna. Ali moje grudi svaki Put izgledaju ko razrovareno bojno polje U roku od 72 h. Posto ovde imate bebu u bolnici 24 h. I nemojte da Mi kazete da beba ne hvata pravilno (toliko Mi je jasno) Ali trening halapljivih novorodjencadi je zaludan Sport. Umeju oni vrlo dobro da vuku.
Inace Mi napredujemo super, sve lici na to da je malecka izborila svoj dotok kako treba . Rodjena sa okruglo 3800 Pala je na 3560gr posle 48 h (ovde nema dohrane U bolnici) i onda je okrenula pricu. Danas, posle dve nedelje imamo 4020g znaci dobila je knap 500 gr od minimalne tezine. Tako da sve je super i nastavljamo samo da dojenjem. Ali da je robija, robija je. Bez vlaznih kompresa bih umrla, od tusiranja se.traumiram itd... Znam i to me.tesi da CE U nekom trenutku prestati da boli.


< Poruku je uredio Maslacak15 -- 4.4.2018 20:02:57 >

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 2138
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
4.4.2018 20:22:04   
jess021
Maslacak, aktivni kiseonik. Spas za ragade

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2139
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
4.4.2018 20:33:28   
vonavoj
Joj.maslacak i ja pocetak dojenja dozivljavam kao robiju..meni su grudi kao kamen...ja prvo moram vrelom vodom i masiranjem da pripremim grudi pre podoja..pa onda beba vuce.koliko moze na pocetku..pa se onda izmuzavam,moram malo..pa onda kupus na grudi...
Nemam problema sa bradavicama..ali grudi su mi kao dve bebine glaveuser posted image
Kod mene 10 dana nema spavanja..ali bukvalno..user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2140
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
4.4.2018 20:34:28   
Rosita
Maslacak, evo mene 4. dan, puste nade da cu moci bez pumpice... Meni ni prvi put nisu bile problem ragade vec prepunjenost.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2141
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
4.4.2018 20:37:22   
Maslacak15
Hvala jess, da rece Al neznam ima Li ovde u prodaji. Videcu, raspitacu se... Kod mene Su Bas rane U pitanju. Prave otvorene. Dok nisam otkrila te Kompresse sa gelom najveci Problem je bilo lepljenje za gardarobu/ Brus spavacicu-sve zvezde Sam videla. Al eto tesi me da barem funkcionise, tj da malecka napreduje kako treba.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2142
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
4.4.2018 20:56:09   
isidora88
Nama dojenje ide odlicno, dobio je 1500gr za mesec dana, nijedan dan mi grudi nisu bile nabrekle i pune onako, odmah se uspostavila ponuda i potraznja i ovaj put je dojenje zaista uzivanjeuser posted image
I jako me je iznenadio bebac kako se lepo snasao, mislila sam da nece imati refleks sisanja izrazen jer je ranije rodjen, medjutim cim san ga stavila na grudi tacno je znao sta treba da radi user posted image


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2143
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
4.4.2018 21:01:17   
vonavoj
Maslacak u dmu imas njihovu mam kremu za ragade..kod nas je 250din..smesna cena...a odlicna je..
Isidora,to je lepo cuti..kod mene ce to tesko biti...meni su sad grudi vec kao kamenuser posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 2144
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
4.4.2018 21:16:24   
Maslacak15
ma moji su super zainteresovani i puni entuzijazma. U tome i jeste deo problema. A moje grudi valjda super osetljive. I onda se desi kad zevaju da uhvate manje, tj samo kao stipaljkom vilicama i cao zdravo... Dovoljno je da od 10 puta jednom omase i eto stete. A jako ih je tesko kontrolisati. U tome su sve troje jako slicni. Malecka se zagrcne ponekad propisno na levoj strani zato sto je ta bradavica jos od proslih puta ostecena i rupa je prosto prevelikauser posted image . Nemam ja problema sa viskom uopste, nikad se ne izmlazam, kod mene moraju bas da se potrude da navuku i onda je po svoj prilici to sto ima masno i jako. Srednji je usao u anale sa preko 9 kila sa 5,5 meseci samo na majcinom mleku pre nego sto sam uvela kasice. Tako da ne sumnjam ja da ce i ona imati dovoljno kako je krenula. Ali ja se osecam ko na prinudnom radu u rudnikuuser posted image user posted image bar trenutno. Ako nista drugo zaboravila sam poo kratkom postupku na ranu od carskog. Ona me nista nije bolela. U poredjenju sa grudima- pesma.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2145
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
4.4.2018 21:31:09   
vonavoj
Maslacak.veruj mi..rudarski je posao tek izmuzavanje viska mleka..i drndanje..prvo grej,masiraj grudi,pa doji..pa onda hladiuser posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2146
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
4.4.2018 21:35:29   
Maslacak15
Verujem. Samo bi mi jos to falilouser posted image user posted image . Zvuci kranje zabavno....

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2147
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
4.4.2018 21:47:58   
Maraj
Jess koji aktivni kiseonik si koristila? Neki odredjeni? Koja je cena?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2148
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
4.4.2018 21:54:02   
choopa choops
user posted image I ja sam od onih kojima dojenje nije bilo uživanje. Pritom nisam imala neke velike robleme sa ragadama. Nego eto, prikačiš ih i kao mašina, da se obavi taj posao pa idemo dalje. Narocito kasnije kad pocnu da sisaju milion puta. Pakao. Ali da je za mene jedina opcija bila dojenje, jeste. Dala bih AM jedino ako bih morala. Samo, nisam u tom nekom fazonu kao što je većina mama: Dojenje je uživanje, blaženstvo i td. Yeah right! user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2149
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
4.4.2018 22:00:23   
isidora88
Maraj ima u liliju aktivni kiseonik, oni bas prave, oko 600 din je bio
Meni se jedino "ne svidja" kod dojenja to sto sam ogranicena sto se tice nekih samostalnih izlazaka, bilo da je to odlazak na pice sa drugaricom, set_nja sa starijim sinovima i slicno. Nisam u fazonu da svida vucem bebu ida je dojim na ulici, po trznim centrima, kaficima i slicno. Meni je dojenje nesto izmedju mene i bebe i ne osecam se prijatno da to radim na javnom mestu. Ne dojim ni pred svojim roditeljima, jedino pred decom i mm.

< Poruku je uredio isidora88 -- 4.4.2018 22:09:38 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  84 85 [86] 87 88   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here