|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.9.2014 14:53:50   
Klarita
Ja sam za one sto se mesaju s mlekomuser posted image A tek kad se smanje mlecni obroci, kasnije, kad jos malko porastu, onda te sto se spremaju sa vodom.
Za sada odlicno ruckamo i breskvu- kupovnu kasicu. Ovih dana cu uvesti i bananu.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.9.2014 15:15:13   
Mala Elena
Super ako nije, ipak stavljam flasiranu jer je gradska losa i bas mirise na metale. Sad vidim da mi je flasirane nestalo a napolju kisa, ne mogu nigde sa E.user posted image
Vreme da se sprema kasica. Probacu ovih dana tu kupovnu...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.9.2014 15:16:53   
Mala Elena
Klarita i ja sam maloj dala breskvicu Juvitana i prihvatila je. user posted image Koju ti koristis?

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.9.2014 23:44:22   
Klarita
Sorry, tek sada vidim.
Ja ne dajem juvitanine kasice deci jer im je dodat secer. Trudim se da dajem Hipp bioorganic, eventualno frutek. Kad su bebe u pitanju, nisam za onu "kupujmo domace"user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.9.2014 23:51:27   
Sanchy
Juvitanine sadrze i limunsku kiselinu a smatram da su bebe od tri do sest jos uvek male za taj sastojak..nikad nismo uzimali juvitanu, samo hipp,babylove iz DM ,one su vam odlicne,takodje u Dm/u imaju Alnaturine vocne kase koje nisu decije kasice mislim nisu tako deklarisane ali su organske i sto posto voce pri tom 360g recimo mango i jabuka sto stalno kupujem M.,je oko 160 din ,smesno..e da mango ide tek posle sest meseci,ali imaju i samo od jabuke recimo malo skuplja,pa samo kruska itd..


< Poruku je uredio Sanchy -- 9.9.2014 23:53:31 >


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
9.9.2014 23:57:35   
Klarita
Limunska kiselina se dodaje kao prirodni konzervans i vecina ih sadrzi, nekako mi nije frka od nje, ali se jezim od juvitane i Baby king-a/
Nisam probala te iz DM-a, prvom prilikom kad odem u Nis, kupicu user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.9.2014 0:17:04   
Sanchy
Ma znam da se dodaje kao konzervans nego do sest meseci ne bih davala svakako jer se agrumi sami po sebi ne preporucuju u tom periodu


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
10.9.2014 8:01:58   
mirkam
Samo da se nadovezem pirincanih pahuljica, ako sam dobro shvatila pricale ste o njima kad ste pominjale kasice user posted image
Klarita,ja sam koristila (i dalje koristim samo sada veci izbor mozemo tih pahuljica), one koje se prave sa vodom jer ja nisam dojila, nisam imala mlijeka, a te sto se prave sa vodom u sebi sadrze adaptirano mlijeko.
Tako da, koje god uzmes, to jeste mlijecni obrok.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.9.2014 9:59:00   
Jole84
Ženske koje kašice uglavnom kupujete? Neko mi reče da su Hipove genetski modifikovane user posted image A kakve su te dm-ove?
Mi vam se uskoro pridružujemo na ovoj temi,za nekih nedelju dana user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.9.2014 10:00:22   
branki*
za dm ne znam,kod nas ih nema.ja sam uzimala bilo koje..juvitana,frutek,sunval..tim redom.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.9.2014 10:07:13   
Jole84
Videću što ima kod sveki u selu da joj sama blendiram,nešto mi je potrpala i u zamrzivač. Ono što nema da kupujem gotove kašice i to je to. Znači Juvitana je ok? Za taj Sunval nisam čula. Ja ustvari i ne znam kojih sve ima,laik user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.9.2014 10:09:32   
branki*
sunval sam kupovala u liliju,kad je malo porastao,jer su njihove teglice one vece.a,nama je juvitana bila skroz ok.i frutek.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.9.2014 10:11:02   
Jole84
Hvala Branki user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.9.2014 10:12:04   
branki*
nema na cemu,ljubi miluuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.9.2014 10:47:17   
Mala Elena
Jole , sad citam na Juvitani pise koncentrisani vocni sok limuna, voce je 70%, vitamin c , pirincano brasno , voda.
Ne svidja mi se to sa limunskom kiselinom. Prve kasice su mi bile hipp .Ni sa jednom ona nema problem ...ali otkud znam. ..user posted image
Te dm-ove ne sadrze ? Koja je cena i gramaza ?

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.9.2014 10:51:06   
Mala Elena
Mirkam , u skolici sam cula da je jedna beba dobila alergiju bas od hippove kasice neke za miran san, ne razumem se ...ali eto iskustva

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.9.2014 10:56:31   
doktorkakristal
JOLE slobodno HIPP ,odlicne su,jos bolje su Nestle ali ja ih nisam kod nas nasla uzela sad neke u Svici stvarno su preukusne,juvitana nije losa ali po meni je hipp kvalitetniji,kad budes pocela da pravis pisi pa cu ti dati po neki savet,moje dete je prvo jelo gotove kase i to mesecima pa joj nista ne fali tako da opusteno
MALA ELENA dete moze biti alergicno na sve i svasta nema to veze sa vrstom kasice tj proizvodjaca

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.9.2014 10:57:55   
Sanjica26 RR
Mala Helena mozda je odreagovala na neku namirnicu, a ne na samu kasicu.
Jole, Sofiji najcesce dajem juvitanine i to vocne. Meni su super.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.9.2014 15:17:36   
Klarita
Jole, Hipp ima kasice organskog porekla, i one su posebno oznacene. Nestle ih vise nema, ali sto rece Doca, najukusnije su, ja sam ih kupovala K. Sutra cu pogledati one u DM-u sto neko napisa ovde (Sanchy cini mi se). K sam kupovala i pravila u odnosu 20:80, znaci vise sam pravila nego kupovala, ali sada vec 80% kupujem za N, jer sam izvagala u glavi da je tako bolje. Imamo temu "Kupovne ili domace kasice" pa iscitaj, mozda tebi zazvuci bolje domace user posted image Kako god, ja opet dajem negativan glas Juvitani jer je puna secera, posebno dodatog i kad god sam mu dala, prosere se kao grlica, da mi prostiteuser posted image Kad je u pitanju limunska kiselina, ona je prirodni konzervans i antioksidans i nema veze sa time da steti bebi, jer sto se tice nedavnja bebi citrusa, u pitanju su sasvim drugi razlozi, nema veze sa kiselinom user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.9.2014 16:37:57   
Misha i Ljisha
moja D nije htela kupovne a plus imala sam skoro sve domace tako da mi nije bilo tesko da pravim. Od kupovnih je imala gasove i zatvor (jer dodaju pirinac u sve kasice radi sitosti a pirinac zatvara). Sto se tice juvitaninih kaze mi drugarica koja je tehnolog tamo da stvarno svo najbolje voce i povrce ide u kasice i stvarno je jedina mana sto dodaju secer u vocne. (nije mi jasno zasto) U svakom slucaju kvalitetne su. Ja sam kupovala hip jedno vreme tako da joj dam ako nismo kuci ali sam na kraju i od toga odustala vec sam pravila kuci i nosila sa sobom domace kasice

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.9.2014 16:47:54   
Mala Elena
Klarita, nadam se, valjda ne bi za bebe stavljali nesto sto je stetno...naravno, hipp-ove su sa vecim procentom voca. Pogledacu u Dm-u te njihove, kada negde zurimo da ponesem, da ne petljam kuci... user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.9.2014 21:11:32   
branki*
samo da dodam -ja se uopste nisam toliko petljala i zamarala sa tim kasicama i markama i sta vec sve..samo sam gledala da povrce ili voce prati uzrast deteta i to mi je bio jedini parametar.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.9.2014 21:53:49   
doktorkakristal
BRANKI bas tako,nisam ni ja tu puno mozgala,bitno mi je bilo da jede

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.9.2014 22:47:14   
Jole84
E pa hvala žene, videh baš da ima na Hipovim označeno bioorganic, dakle da uzimam te ako se odlučim.
Sveki mi je napravila sokiće od breskve,paradajza,šljive i još po nečeg i zamrzla, to je njihovo neprskano. A kojim redosledom ste davale da probaju nove ukuse? Prvo idu pirinčane pahuljice, pa onda krompir, šargarepa, pa kad isproba svo povrće tek onda voće? Zbunila me pedijatrica koja menja moju pa mi sad ništa nije jasno.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.9.2014 22:52:09   
Sanjica26 RR
Jole bas tako smo radile kao sto si navela.user posted image
Tri dana jednu namirnicu. Ako nema reakciju, onda drugu i tako redom. Posle mozes da mesas to sto je probala

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 15.9.2014 22:53:39 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here