|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
18.9.2014 8:28:20   
mirkam
E Jole nema sanse da davis kao sto sam ja to radila user posted image Ama za svaku sam glupost pitala, mada i dalje znam to da radim user posted image Ali sta ces kad pojma nemas, ja to razumijem. Bice lako sa iskusnim mamicama ovdje, vidjeces.
Mala Elena, kao sto rece Sanjica, pirinac i kukuruz se prvi uvode jer su bez glutena.Kasnije ovas (on ima malo glutena) pa onda redom.Tako smo mi. Mada ja sam mom M vec sa 6 ipo uvela gluten i to kroz keks (stavila malo u bananu).

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.9.2014 10:50:52   
Anoniman
Jole da li mi je snajka pocela da rucka kasiceuser posted image

(odgovor članu mirkam)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.9.2014 14:03:51   
Jole84
Cecika, znaš da ti je prija striktna tako da počinjemo na tačno 4 i po meseci, dakle još 4 dana user posted image
Sve je spremno, nakupovala sam kašičice i činijice, a videh i neke divne metalčeve šerpice pa ću da opustošim bake. Ipak beba jednom u životu po prvi put ručka čvrstu hranu hihi user posted image A kada vi počinjete?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.9.2014 14:12:22   
Anoniman
Za 4 dana prijo moja i ja ti se drzim strogo 4 ipo mj.Sve kupila,serpice loncice zdjelice kasicice

(odgovor članu Jole84)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.9.2014 14:20:22   
Jole84
Juhuuu jedva čekam, krećemo zajedno user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.9.2014 14:50:34   
Mala Elena
Dodavala sam ja vodu u kojoj se krompir kuvao ali isto je lepljivo , samo dodje redje .Mozda je do krompira, kupila sam crveni da probam, ovih par dana sam joj davala drugo povrce .
Ali provalila sam da ne bude gnjecavo ako dodam u njega pirinac i sargarepu , cak se i pirinac skroz usitnio user posted image to je prihvatila.
Negde sam procitala da na pakovanju kukuruznog griza ili palente treba da pise da je bez glutena .Juce u Ideji gledam, nigde ne pise . Ima li u kutiji da se kupi?

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.9.2014 15:20:28   
milicicak
ME, kukuruz nema gluten, ne znam zasto bi moralo da pise gluten free. Ja sam kupovala onu zelenu palentu sa slikom decaka.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.9.2014 15:28:58   
Klarita
Jos malo i punimo 6 meseci pa se selimuser posted image

Od prekjuce nas dan izgleda ovako:
8-9h AD mleko 180-210ml
10-11h vocna kasica (u zavisnosti da li je pospana ili ne, pojede pola vece Hipp teglice nekad i celu) ili povrce
13-14h AD mleko 180ml
16-17h AD mleko 180-210ml
19h pahuljice (pirincane, pirincano kukuruzne) ali sa 90ml mleka ne bi mogao vise i ovo mu ostane malo
21-21i30 180-210ml AD mleko


Bas me zanimaju misljenjauser posted image Kad mu budem uvela i rucak, izbacicu ono mleko oko 13-14h i tu cu ubaciti povrce sa mesom i tako to. Sta mislite? Skoro pa sam sigurna da sam tako sa K, a tada sam to ucila odavde na RR. Promenile se zenice, medicina napredovala, pa eto stvarno me zanimauser posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.9.2014 15:34:52   
milicicak
Klarita, super vam je raspored a imas i dobar plan user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.9.2014 15:56:05   
Klarita
Milicicak, suvisno je da kazem da izuzetno cenim tvoje misljenje user posted image user posted image

Sad cu da se pozabavim planom ishrane za K. Kad stavim sve na papir, bice mislim mnogo lakse. Pokusala sam jednom i uplasila se jer sam shvatila da jede previse testenine, a opet, sta joj drugo dati za dorucak recimo...odh u pravu temu user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.9.2014 16:11:18   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: milicicak

ME, kukuruz nema gluten, ne znam zasto bi moralo da pise gluten free. Ja sam kupovala onu zelenu palentu sa slikom decaka.



Ja sam ubedjena da sam negde procitala da treba posebno da bude naznaceno "bez glutena "user posted image
Gledam juce -nema. Hvala ti user posted image
Klarita , ne mogu ovako da vidim ticker , mislim da je malo stariji od E.. .
Ja sam njoj davala prvo da siki, pa vocnu 10_11h , pa siki oko 13h , pa vocna kasica opet oko 16h , kasnije mlekce pa oko 19h zitaricu ili zitaricu +povrce i zavrsim mlekcem (ali vise puta dok ne zaspi ) . Skoro sam izbacila onu drugu vocnu jer se bojim bice joj mnogo.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.9.2014 16:14:53   
milicicak
Klarita user posted image mini buba ima raspored kao tvoj N i sad sa 2,5 godine user posted image a takav je manje-vise od pocetka. Samo smo mi imali i mleko oko 6 ujutru i gazilion nocnih podoja do 14 meseci user posted image
I ja sam prvo uvela rucak, pa vocnu uzinu, pa veceru ali to zbog specificnih okolnosti...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.9.2014 16:21:10   
doktorkakristal
KLARITA ok je raspored,ja sam dorucak poslednji uvela prvorucak i vecera,za dorucak kod nas idu popara ili palenta sada jaje sa pavlakom i hlebom,ali u tom periodu popara i palenta tj one beby king zitarice sa mlekom sto se prave ,e sad ja nisam to gledala ima li glutena ili ne vec dala odmah

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
22.9.2014 6:18:41   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: milicicak

Klarita user posted image mini buba ima raspored kao tvoj N i sad sa 2,5 godine user posted image a takav je manje-vise od pocetka. Samo smo mi imali i mleko oko 6 ujutru i gazilion nocnih podoja do 14 meseci user posted image
I ja sam prvo uvela rucak, pa vocnu uzinu, pa veceru ali to zbog specificnih okolnosti...

i moja sa 20 meseci ima slican raspored tj nas raspored je isti skoro od rodjenja. Mi nista ne menjamo.user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
22.9.2014 16:48:45   
Klarita
Danas na meniju bila home made kasica. Skuvala sam krusku, jabuku i dodala u blender pola banane. Ipak je na kraju morao blender jer se izvijao i imao nagon na povracanjeuser posted image Super je poruckao. Ostalo mu i za sutra ali kako kaskamo i dalje sa povrcem mozda mu sutra ubacim tikvicu u krompiruser posted image
Jao, Doco ja ne volim te baby king, iskreno nisam ih ni probala sa K, a mislim da necu ni saduser posted image Milupa, Nestle i Hipp ne menjam ni za sta na svetu user posted image

I zaboravih da napisem, ja sam pocela sa uvodjenjem dorucka, tj uzine, zbog alergija tj pravila oko uvodjenja novih namirnica...
aaaaaaaaaaaaa hocu svasta nesto da napisem i stignem ali trt milojka sto negde rece Vonuser posted image

< Poruku je uredio Klarita -- 22.9.2014 16:50:41 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
22.9.2014 21:31:28   
doktorkakristal
KLARI onda mozes HIPP zitarice ujutru prave se sa mlekom,budu kao palenta ili daj poparicu

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
22.9.2014 23:07:26   
Klarita
Hocu poparicu, ali nisam uvela gluten jos user posted image tako da cu se za sada drzati ovog. Kad imaju tri obroka, ono dorucak, rucak, vecera?

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
23.9.2014 12:36:16   
Jole84
Klarita sad si našla da prelaziš u drugu temu kad ja ulićem, oćeš načisto da razdvojiš decu svekrivo jedna user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
23.9.2014 14:15:25   
Mala Elena
Ja sam pomerila sa 11 na 13h prvi vocni obrok,kasno leze pa moze da se isprati , a bananu nisam davala.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
23.9.2014 15:44:58   
mirkam
IZVORNA PORUKA: Mala Elen

Ja sam njoj davala prvo da siki, pa vocnu 10_11h , pa siki oko 13h , pa vocna kasica opet oko 16h , kasnije mlekce pa oko 19h zitaricu ili zitaricu +povrce i zavrsim mlekcem (ali vise puta dok ne zaspi ) .


Moram da te pitam. Ja sam lutala i milion puta mijenjala rasporede i pojma nisam imala ni o cemu al ovo nisam radila pa me zanima.
Zasto dva puta dnevno voce i zasto povrce i zitarice zajedno i zasto povrce u 19h?

Pojma nemam zasto mi je sve u okviru citata user posted image

< Poruku je uredio mirkam -- 23.9.2014 15:45:50 >

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
23.9.2014 21:54:18   
doktorkakristal
KLARI sad videh kolika je beba nesto sam mislila da ima 6 punih


_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
23.9.2014 22:51:00   
Klarita

IZVORNA PORUKA: Jole84

Klarita sad si našla da prelaziš u drugu temu kad ja ulićem, oćeš načisto da razdvojiš decu svekrivo jedna user posted image

Ja cu da ulicem po potrebu, ko prava svekrivauser posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
23.9.2014 23:06:41   
Mala Elena
Mirkam, za sada sam od povrca davala samo krompir , tikvicu i sargarepu, to je lagano za stomacic, a rekla mi je doktorka da mesam sa zitaricom. Kada sam joj uvodila davala sam oko 11h to povrce (+zitarica) pa popodne voce...tako cu i na ubuduce. Kako si ti? Meni je doktorka rekla da uvedem jabuku prvo i nikakav mi raspored obroka nije dala pa sam ja to sama uskladjivala uz savete drugih. Vise joj ne dajem dve vocne nego jednu.

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
23.9.2014 23:08:54   
Klarita
Zitarice se mesaju sa vocem, ne sa povrcem. Bar ja nisam naletela na zitarice koje se mesaju sa povrcem user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
23.9.2014 23:11:00   
milicicak
IZVORNA PORUKA: Klarita

I zaboravih da napisem, ja sam pocela sa uvodjenjem dorucka, tj uzine, zbog alergija tj pravila oko uvodjenja novih namirnica...
aaaaaaaaaaaaa hocu svasta nesto da napisem i stignem ali trt milojka sto negde rece Vonuser posted image


Posle danka neiskustvu sa prvim uvodjenjem cvrste hrane odlucila sam da radim stvari na sledeci nacin user posted image
pocela sam sa uvodjenjem kad je T imala 4.5 meseca, onda kada je bila raspolozena sto je bilo obicno oko 11-12, jedno 3 nedelje smo samo isprobavali nove ukuse i teksturu, mislim da tad u pocetku nije htela da jede vise od 3-4 kasicice kasice i uvek je posle imala podoj. Uvela sam prvo pecenu jabuku, pa pirinac, pa naizmenicno voce i povrce (sargarepu, tikvicu, breskvu, bananu koja je kod T izazvala haos). Kad sam odlucila da je vreme da joj uvedem prvi obrok (sa oko 5.5 meseci) vec sam imala neki pul namirnica za kombinovanje. Kad sam uvela meso (sa 5.5 meseci) dala sam joj ga u vreme rucka i tad je sama izbacila podoj posle. Vocnu uzinu oko 11 sam joj uvodila ja mislim 2 nedelje dok sama nije prestala da trazi podoj posle obroka. I sve nove stvari sam joj uvodila u tom periodu od 11 sati i iz mog iskustva je to najpametnije sto sam uradila, T je gomila stvari smetala i jos uvek joj smeta. Posle smo se malo mucili sa zitaricama pa je veceru imala sa oko 6.5-7 meseci. Kad sam uvela gluten, sa 8.5 meseci, uvela sam i dorucak. Voce popodne sam joj uvela sa 9.5 meseci. Ostavila sam podoje u 6 ujutru i u 9 uvece + onih gazilion nocnih.
Iz mog iskustva nema nikakve veze da li se prvo uvodi voce ili povrce, neka deca jednostavno vise vole slako a druga slano. T obozava meso i povrce, sa vocem nije u najprijateljskijim odnosima, jede zato sto zlotvor majka kaze da mora user posted image
I mislim da sam potpuno otisla ot, al je poenta price da je bar iz mog iskustva najpametnije deci uvoditi novu hranu prepodne user posted image

I dodavala sam ponekad pirinac u povrce sa mesom, retko doduse, ja ne volem skrob pa iz tog razloga moje dete jede krompir u svojoj kuci samo u reetkim prilikama user posted image

< Poruku je uredio milicicak -- 23.9.2014 23:14:22 >

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here