|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
25.9.2014 22:44:12   
Bibilib
Pa to je strasno, po meni prvo smoki je suv i moze dete da se zadavi a drugo ima u sebi i kikiriki sto moze da prouzrokuje alergiju...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
25.9.2014 22:50:14   
dijana1*
Bilo je tu jos par majki i svi smo se cudili. Sada ima oko 10 meseci i tamani smoki samo tako. Bas zalosnouser posted image


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
26.9.2014 0:10:57   
mati
Meni je ovakva grickalica pomogla da prevazidjem strah od secenja noktiju bebama. Preporucila bi svakoj mami, ima granicnik pa su male sanse da povredite svoju bebu...
user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
26.9.2014 0:19:01   
Klarita
Mati, ovde se boduju samo poJeni za savete o ishrani user posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
26.9.2014 0:23:59   
mati

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Drage,

Slobodno u ovoj temi možete pisati i po koji savet koji je vama bio najbolji i koji bi od srca poručile drugima, a tiče se kako trudnoće tako i beba, vezano za ishranu, ili već user posted image U suštini nema nekog preteranog ograničenja.

Podelite po koji savet drage naše savete user posted image

Ja sam mislila na bilo koji savet i ne vezan za ishranu koji ce pomoci nekoj buducoj mami i mami...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
26.9.2014 0:26:18   
Klarita
na nekoj drugoj trecoj strani, mrzi me da trazim, doslo je do zabune i pobune, pa smo "ogranicene" sadauser posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
26.9.2014 0:28:44   
mati
Ma ne mora se boduje, nekome ce da koristi... user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
26.9.2014 14:14:20   
Bibilib
Ja sam mom starijem sinu negde kad je imao 10 ipo meseci uvela u ishranu pasulj,a doktorka nam je rekla da mozemo i grasak,boraniju i ribe( pastrmku i oslic) ali kuvanu.

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
26.9.2014 14:37:42   
Modessty
Mislim da smo Nikoli dali pasulj sa 7 ili 8 meseci. On ga voli i nema probleme kad ga jede. Doduše prvo smo mu dali samo čorbicu bez zrna pasulja.
Takoće jede i grašak i boraniju bez problema.

Jedan od saveta koji mije pomogao tokom prvih meseci trudnoće je da uveče pre spavanja popijem blag čaj od nane jer on smiruje stomak pa ujutru nema mučnina. Meni je pomoglo.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
26.9.2014 16:03:24   
Bibilib
A meni je jedino pomogla kisela pavlaka i krastavac (tarator salata) jer sam imala nenormalne mucnine i vrtoglavicu...naravno dok sam bila u drugom stanju user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
27.9.2014 1:09:53   
mati
Meni najkorisniji nestle saveti:
So DecI treba manje soli nego odraslim osobama, i nivo soli na koju naviknete bebu se ne menja u budućnosti. Dakle, ako dodajete so u hranu za bebe, važno je da to uradite u vrlo malim količinama. Ako je moguće, ne bi trebalo dodati so do 2 godine starosti.
Šećer Naviknuti bebu na veoma slatke ukuse dugoročno može biti štetno, što dovodi do gojaznosti i kvarenja i mlečnih i stalnih zuba. Nemojte dodavati šećer u hrani koju dajete svom detetu jer je nivo prirodnog šećera u hrani dovoljan. - See more at: http://www.bebe-nestle.rs/prvih-1-000-dana-dohrana-i-uvodenje-novih-namirnica/v/1824#.VCNr6Wd_ugQ


Ukratko, koristi koje ima beba od majčinog mleka su sledeće:
Podsticanje crevne flore bogate korisnim probiotičkim bakterijama: samo jedna doza majčinog mleka sadrži milione Bifidobakterije koje ojačavaju bebin odbrambeni mehanizam
Zaštita od buduće gojaznosti i dijabetesa tipa II, kao i hroničnih bolesti u odrasloj dobi
Prevencija alergija
Osnažuje se imuni sistem zahvaljujući polizasićene masnim kiselinama (LC-PUFA), kao što su dokozaheksaenska kiselina (DHA) i arahidonska kiselina (ARA), pri čemu potonja takođe pomaže u razvoju vida.


Za majke, korist od dojenja je sledeća:
Dojenje je prirodni proces koji je uz to i vrlo praktičan: mleko je uvek spremno i prikladne je temperature za bebu
Dojenje je način stimulacije hormona koji pomažu pri postporođajnom oporavku
Dojenje povoljno deluje na stimulaciju oksitocina, hormona odgovornog za povratak materice na normalnu veličinu pre trudnoće, i to na brži način
Dojenje pomaže pri smanjenju rizika od raka dojke i jajnika, a smanjuje i rizik od osteoporoze
- See more at: http://www.bebe-nestle.rs/prvih-1-000-dana-majcino-mleko/v/1823#.VCNtEGd_ugQ


Tokom trudnoće ishrana majke mora da sadrži dovoljnu količinu energije i hranljivih materija kako bi se zadovoljile potrebe i majke i fetusa koji raste. To ne znači da morate da "jedete za dvoje" kao što ljudi nekad kažu. Naprotiv, to znači da treba da jedete kvalitetnije i imajte na umu da su ponekad potrebni dodaci ishrani koji pomažu u sprečavanju budućih zdravstvenih problema. Na primer, folna kiselina je neophodna za sprečavanje oštećenja nervnih vlakana. Stoga se preporučuje pre i tokom trudnoće uzimanje suplemenata koji sadrže folnu kiselinu,dokozaheksaensku kiselinu (DHA) i arahidonsku kiselinu (ARA), kao dodaci uravnoteženoj ishrani. - See more at: http://www.bebe-nestle.rs/prvih-1-000-dana-ishrana-u-trudnoci/v/1822#.VCNt1Gd_ugQ

< Poruku je uredio mati -- 27.9.2014 1:11:48 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
27.9.2014 1:14:17   
mati
Pasulj smo uveli sa sedam meseci, dok sa Matom tek oko godinu, cini mi se da je prvi on projeo pasulj pa tek ja.
Sada zrno odvojim ljuspice za Mitu, jer ga ljuspa davi, tako da kupujemo krupniji pasulj, uglavnom braon.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
27.9.2014 1:26:23   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: Bibilib

A meni je jedino pomogla kisela pavlaka i krastavac (tarator salata) jer sam imala nenormalne mucnine i vrtoglavicu...naravno dok sam bila u drugom stanju user posted image




Moj savet je pavlaka, to mi je uz reš tost hleb bio cest dorucak i nije mi stvarao mucnine .

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
27.9.2014 1:29:48   
mati
Savet za mucninu u trudnoci... Proprzite malo susam i grickajte, ili zapecite... Ja sam presla na susam onda kad su mi se badem omucili, jela sam u nenormalnim kolicinama i dok jedem super, cim prestanem haos.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
27.9.2014 2:48:27   
Dada81
Jeste vec sve napisano,ali ja to moram ''''izbaciti''''iz sebe kad ne stigohpre i nevezano za nagradu i ja malo pametovati ,Klari izviniuser posted image
Od onoh sto procitah na sajtu Nestle, postujem savete oko uvodjenja dohrane i unosa folne u trudnoci:
-Na primer, folna kiselina je neophodna za sprečavanje oštećenja nervnih vlakana. Stoga se preporučuje pre i tokom trudnoće uzimanje suplemenata koji sadrže folnu kiselinu,dokozaheksaensku kiselinu (DHA) i arahidonsku kiselinu (ARA), kao dodaci uravnoteženoj ishrani.
-Uvođenje novih vrsta hrane neka bude postepeno – napravite razmak od nekoliko dana (4 do 5) između davanja novih namirnica kako biste eventualno uočili je li beba razvila neku negativnu reakciju na hranu (alergiju).
-U hranu nemojte dodavate začine, so i šećer.
A,ovo je najlepse : Ukratko, koristi koje ima beba od majčinog mleka su sledeće:
Podsticanje crevne flore bogate korisnim probiotičkim bakterijama: samo jedna doza majčinog mleka sadrži milione Bifidobakterije koje ojačavaju bebin odbrambeni mehanizam
Zaštita od buduće gojaznosti i dijabetesa tipa II, kao i hroničnih bolesti u odrasloj dobi
Prevencija alergija
Osnažuje se imuni sistem zahvaljujući polizasićene masnim kiselinama (LC-PUFA), kao što su dokozaheksaenska kiselina (DHA) i arahidonska kiselina (ARA), pri čemu potonja takođe pomaže u razvoju vida.
Najlepse sto mu je uvek idealna temperatura,uvek je pri ruci,a bila sam i zadivljena majkom prirodom i proizvodnjom mleka,iako mi neki dan nije bilo dobro i slabo sta sam mogla jesti,dete je bilo mirno.

Pila sam folnu kiselinu dva-tri meseca pre trudnoce (a,tako bih i sada uradila)i posle po preporuci ginekologa Prenatal vitamine.
So i secer nisam davala prvom detetu,jednom malo u caj i to je to.A,sada moram priznati,od neki dan Marku dodam malo ,vrlo malo morske soli,kupila neki dan,onu sto se samelje direktno,pa se lepo i dozira.
Dali su mi savet i za belance-nikako pre godinu,jak je alergen,ali eto pre vakcine koju dobijaju od godinu dana treba dati malo belanca.Toga cu se i sada pridrzavati,jer sam sa Davidom prolazila fazu uzasnog upoznavanja sa atopijskim dermatitisom.Pa smo morali paziti sta jesti.
Vec sam pisala imao je jaku alergiju na kikiriki,a probao je smoki tek posle godinu dana i imao jak osip oko usana.Sreca,ni on nije voleo smoki,video da drugi jedu,ali mu se i lepio za nepce pa ga se i plasio.
Zanimljivo jos i kada susam sameljete u blenderu dobijete mleko ,to radi moja zaova.user posted image Ona to pije kada posti,uopste nije lose.
Cimet ,kao i kakao bogat je kalcijumom.Bebe vec mogu cimet posle 6 mes.(ima u Dm-u neki cejlonski cimet,planiram kupiti)
Savet nase clanice nutricioniste,kada sam rekla da bih pravila hleb ,ali zbog bebe bez kvasca ,kaze beli hleb je bolje kada se uvodi u ishranu/dohranu,nema potrebe integralni.
Jos nesto sto ni ja nisam bas znala je da krompir ne utice na zatvor kod beba,pirinac da,ali zbog svog sastava krompir se sme davati i bebama sa zatvorom uz druge ''''lakse''''namirnice.






< Poruku je uredio Dada81 -- 27.9.2014 2:51:13 >


_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
27.9.2014 10:16:14   
Bibilib
Ja sam mom sinu beli hleb uvela sa oko 10 ipo meseci da jede uz pasulj i nista mu nije falilo mada vise savetuju integralni nego beli,jer je zdraviji a deca dok su mala mogu da ga zavole a kasnije teze jer su vec navikli na beli.Savet nase doktorke user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
27.9.2014 10:26:59   
Bibilib
I jos ovaj savet da znate da bebama od 9 meseci mozete da priremate kasicu od sociva jer sadrzi puno proteina,gvozdja,cinka i kalcijuma.
Trebate samo lepo da ukuvate,mozete da stavite krompir,sargarepicu,malo crnog luka i posle izblendirate.Ukusno je i zdravo za decu...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
27.9.2014 15:44:43   
mati
Svako vece pre spavanja sam pila mesavinu nane i kamilice po punu solju bez secera. Stavila bi i komorac da sam nasla... To sam pila prvih par meseci dok je beba imala grceve...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
27.9.2014 16:10:14   
Klarita
I kad smo kod problema sa zatvorom kod beba.
upravo sam ustala da napravim N plantex caj, jer sinoc pisasmo sa Jole, sad N iskakio cvrstu kuglicuuser posted image
a, juce nije kakio. Nesgde gresim. Kako god, nema zalihe trenutno ni sokica ni kasica, pa cu mu napraviti jedan plantex caj, na koji me podsetila Sanchu sinoc.

inace, ja ne volim nanu ni u trudnoci ni kod dojilja jer menat iz nane moze ugusiti bebu, Mi tako ucili, a literaturu sam vec dala. Hvala i dovidjenjauser posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
27.9.2014 16:13:58   
big mum

IZVORNA PORUKA: Klarita

I kad smo kod problema sa zatvorom kod beba.
upravo sam ustala da napravim N plantex caj, jer sinoc pisasmo sa Jole, sad N iskakio cvrstu kuglicuuser posted image
a, juce nije kakio. Nesgde gresim. Kako god, nema zalihe trenutno ni sokica ni kasica, pa cu mu napraviti jedan plantex caj, na koji me podsetila Sanchu sinoc.

inace, ja ne volim nanu ni u trudnoci ni kod dojilja jer menat iz nane moze ugusiti bebu, Mi tako ucili, a literaturu sam vec dala. Hvala i dovidjenjauser posted image



Moja poznanica je svojoj bebi koja je takođe imala problema sa stolicom davala AD formulu za lakše varenje.I bilo je bolje.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
27.9.2014 16:23:35   
Bibilib
Evo jednog prirodnog leka da beba kaki lakse,mozda jeste malo glupo ali tako sam cula i primenila kod moje bebe koja nije kakila duze od 5 dana. Stavite mu drskicu od cveca muskatle,culi ste sigurno za to cvece,u dupence i stavite mu pampers,posle kratkog vremena ce beba kakiti...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
27.9.2014 16:26:04   
Klarita
Znam BM, ali nemamo hronicni problem, vec prvi put sada. Desavalo se da ne kaki jedan dan, pa onda sledeci dva tri puta. Jednom se desilo da nije kakio dva dana, ali je onda treci dan kakio 5 puta. Nadam se da ce ovo ostati na "akutnom" problemu user posted image

Ali odlican savet za mame koje imaju taj problem cesto user posted image

poucena znanjem i iskustvom, juce je jeo krompir, sargarepu i tikvicu, e danas je samo tikvicu i mrvu bukvalno krompira, da ne bude bas vodena kasicauser posted image dobice i plantex caj kasnije, pa se nadam bice bolje i preporucujem mamama da pokusaju da ishranom dovedu do stolice, jer preterano drazenje cmara (dosta njih pribegava tim metodma) moze ozbiljno ugroziti zdravlje deteta.


Bibilib, jos sam kucala post kad si ti objavila svoj za tu cvecku user posted image ja te metode ne volem, sem u krajnjoj nuzdi, pa i onda mislim da ne bihuser posted image

< Poruku je uredio Klarita -- 27.9.2014 16:27:19 >

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
27.9.2014 16:27:52   
Bibilib
A da mozete skuvati i caj od kamilice malo jaci to pomaze kod zatvora i sok od suve šljive može da pomogne kod beba mlađih od šest meseci...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
27.9.2014 16:30:58   
Bibilib
Ja sam tek sad procitala,ja sam to stavila bas malo nisam gurala a za to mi je pricala moja baba...da su oni nama to stavljali kad bismo imali zatvor...A mom sincicu nije mogla da ppomogne hrana jer je samo sisao...


_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
27.9.2014 16:31:43   
Klarita
Caj od kamilice isto ne volem, ali si me odlicno podsetila za sljivu, kupicu je za sutrasnju vocnu uzinu user posted image koja ce biti posle krstenja user posted image Boze zdravlje.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here