|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
28.9.2014 0:15:50   
Bibilib
A evo jos jednog mozda nekom bude od koristi kao tebi suve sljive user posted image user posted image ako deca od godinu dana imaju proliv,skuvati pirinac i davati im da popiju pirincanu vodu ili skuvati caj od lista dunje.

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
28.9.2014 0:20:55   
mati
Meni su dok sam bila u bolnici doneli malo suvih sljiva... Pojela sam dve i sprecila zatvor. Bar ja mislim da je od sljiva. Inace i sad ceto kuvam kompot od sljiva.

< Poruku je uredio mati -- 28.9.2014 0:23:55 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
28.9.2014 1:47:43   
mati
Meni je posle porodjaja pao pritisak 55/90 i suntavilo mi se u glavi iako sam pre porodjaja pila lekove za uvecan krvni pritisak.
Treba da se unosi sto vise tecnosti i soli. Slani krekeri, pecivo... Ja prvo nisam htela jer sam se plasila zatvora a onda je dosla sestra i kad mi je opet izmerila nizak pritisak rekla "Ili jedi slano ili ti ga mi dizemo infuzijom i lekovima i neces moci da dojis".
Znaci za nizak pritisak pijte dosta tecnosti i krckajte nesto slano...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
28.9.2014 1:47:50   
Mala Elena
Ako vam dete slabije prihvata slane kasice npr krompir, pirinac ...dodajte u to sargarepu , tikvicu , bundevu , sigurno ce mu biti sladje i ukusnije . Ili par kapi maslinovog ulja ili malo maslaca da da ukus hrani.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
29.9.2014 1:31:24   
mati
Ucinite vasem detetu obrok zanimljivijim. Mozda ce lakse prihvatiti neko jelo ako malo sarate. Npr ja kecapom po przenici iscrtam oci , nos, usta, ili na tanjiru kad je povrce u pitanju pravimo lica.
Na sutlijas ili na griz saram nesquikom. Nekad dam i klincu da se igra pa u slast pojedemo...
Ima i lepih kalupa za przenje jaja...

< Poruku je uredio mati -- 29.9.2014 1:32:02 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
29.9.2014 10:06:19   
Mala Elena
Vec sa 6 meseci se moze uvesti jogurt, pavlaka, kiselo mleko, sir, jer su za razliku od mleka delimicno preradjeni (prirodno)-fermentirani,a fermentacijom se razbija laktoza koja je najveći uzrocnik problema u organizmu malih beba,a to su velike probavne smetnje-dijareja, nadimanje. Tako da su fermentirani proizvodi ipak puno laksi za probavu .
Ja sam cula za recept kako napraviti domace kiselo mleko:
U litru mleka prethodno prokljucalog i rashladjenog do temperature oko 40C , staviti 3 kasike masnije pavlake i ostaviti da odstoji. Sto je prostorija toplija to ce se pre ukiseliti .user posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
29.9.2014 11:30:55   
Bibilib
Ako vase dete kaslje i ima sekret može da se napravi čaj od usitnjenog lista bokvice, ostavi da odstoji sat vremena i dajte detetu nekoliko puta u toku dana.A mozete napraviti i čaj od belog sleza,to je takodje dobro za iskašljavanje...To sam cula od starijih zena a naravno i primenila kod starijeg deteta(kad je imao dve godine)...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
29.9.2014 11:33:43   
Olga75
evo i ja da dam savet za mucninu u trudnoci : zvacite listice mentola ili nane
nana smanjuje kolicinu mleka pa se ne preporucuje u periodu laktacije
i ovo su vam vec dva saveta user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
29.9.2014 11:42:34   
Bibilib
Slazem se sa tobom Olga a možete pokušati i sa djumbirom – bilo da koristite sušeni ili sveži koren od koga ćete napraviti čaj. Mnogima to pomaze za ublazavanje mucnine u tudnoci...
Ali ne smete preterivati jer on takodje ubrzava metabolizam...

< Poruku je uredio Bibilib -- 29.9.2014 11:45:49 >


_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
29.9.2014 11:55:31   
Mala Elena
Caj i sirupi od bokvice znam da su za ciscenje disajnih organa od sekreta. A ako dete ima suvi kasalj moze se pomesati sa lanenim semenom jer smiruje napade suvog kaslja.
Isto tako melem od bokvice moze pomoci kod pojave alergija i ekcema na kozi kod dece i odraslih.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
29.9.2014 12:06:22   
Bibilib
Bebama od 7 meseci mozete da uvedete u ishranu ćureće, teleće, juneće i jagnjeće meso - obareno u supi i sitno iseckano. Neki savetuju i soju ali ona na zalost i nije bas tako zdrava i korisna za bebe....Od voća, mogu da se daju banane i sezonsko voće (jabuke, kruške, šljive, breskve, kajsije, marele) - i to kao sveže, oljušteno i pasirano.

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
29.9.2014 12:44:14   
Mala Elena
Olga user posted image

Ja zelim sa vama da podelim recept koji je fina i bogata uzina za bebe :
U malo vode naseckajte jednu oljustenu jabuku, dodajte parce tikve sitno seckane i kuvajte oko 5_10 min. Kad je sve polumekano tj kuvanje pri kraju, dodajte pola supene kasike kukuruznog griza i kuvajte jos par minuta uz mesanje a po potrebi sipajte malo vode ako griz previse zgusne jelo.
Ako je beba mladja 4-6,7 meseci, masu izblendirati a za malo starije izgnjeciti viljuskom .user posted image

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
29.9.2014 12:57:51   
Bibilib
A ja sam juce za moju bebu kuvala supicu sa knedlama i lepo je ruckao. Stavim 1 kasicicu masti(domace),jedno jaje i psenicni griz.Lepo umutim i kasicicom stavljam u prokljucalu vodu.

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
29.9.2014 14:15:33   
mati
Patronazna sestra mi je rekla da bebi ne smeta toliko grasak , kupus i pasulj koliko ljutkasta hrana... Ja sam tek skoro pocela po malo , ali bas malo...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
29.9.2014 14:20:20   
Bibilib
Bebama treba davati hranu u skladu sa njihovim uzrastom i sve po malo na pocetku i nece im sigurno skoditi a od pasulja mogu samo da imaju pojacane gasove user posted image user posted image user posted image

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
29.9.2014 14:23:54   
mati
Meni je neko reko, ne secam se tacno ko, da zrno kao zrno ne izaziva gasove vec voda...
Zato ja obavezno prokuvam pasulj u tri vode i Mita do sad stvarno nije imao problema... Dok prducka od nekih dr namirnica.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
29.9.2014 15:05:04   
mirkam

IZVORNA PORUKA: New Mom

Sta je po meni bitno? Zasto uvoditi u ishranu namirnice koje vi ili ostatak porodice ne jedete? Ili se i vi prilagodite ili batalite. Dete stice navike koje roditelji imaju. Tesko da ce jesti avokado ako nije redovan i na vasoj trpezi.

Apsolutno se ne slažem.Ja ne jedem skoro ništa od povrća,ni jednu salatu,pa jel treba i M da ne jede povrće od starta?Ja sam se zaista trudila "da zavolim" povrće,jela na silu naročito u trudnoći,al ne ide.M hvala bogu lijepo ručka svo povrće za sada.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
29.9.2014 21:09:20   
serpica
Da li ovde mogu da ubacim jedan recept,za decje projice,lep predlog za dorucak ili veceru.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
30.9.2014 7:36:55   
Trcosava
Šerpice, iskreno nemam pojma da li recepti spadaju pod savete. Mislim, nije zgoreg staviti. Pogotovo ako sadrže neki od nestle proizvoda u sebi.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
30.9.2014 7:42:33   
serpica
Ja sam napravila malu poslaticu za decu,u mlecne Nestle dezerte sam ubacila musli sacekala da omekne i odlicno je bilo.
Sto se recepta za projice tice ubaci cu ga na drugo mesto,za svaki slucaj.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
30.9.2014 10:52:49   
Bibilib
Zaboravila sam da vam kazem jos ovouser posted image ako vam bebe od sest meseci nedaj Boze imaju proliv,slobodn izgnjecite bananu i dajte bebi...Jer banana zgusnjava stolicu...i izbegavajte mleko ili bar smanjite...A za malo vecu decu koja vec znaju da grickaju licno nam je doktor preporucio najobicnije grisine(stapici)...nikako sa kikirikijem...

< Poruku je uredio Bibilib -- 30.9.2014 10:58:29 >


_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
30.9.2014 12:16:38   
mati
Kuvani zumanac pomesajte sa jogurtom ili k.mlekom. Mnogo se lepse razbije i ne davi.
Miti umacem hleb pa mu tako dajem jer najvise voli zalogajcice...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
30.9.2014 15:08:57   
New Mom

IZVORNA PORUKA: mirkam


IZVORNA PORUKA: New Mom

Sta je po meni bitno? Zasto uvoditi u ishranu namirnice koje vi ili ostatak porodice ne jedete? Ili se i vi prilagodite ili batalite. Dete stice navike koje roditelji imaju. Tesko da ce jesti avokado ako nije redovan i na vasoj trpezi.

Apsolutno se ne slažem.Ja ne jedem skoro ništa od povrća,ni jednu salatu,pa jel treba i M da ne jede povrće od starta?Ja sam se zaista trudila "da zavolim" povrće,jela na silu naročito u trudnoći,al ne ide.M hvala bogu lijepo ručka svo povrće za sada.

Zato sto ima samo 8 meseci.user posted image Kuckacemo se, nadam se, i kad bude imao 28.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
30.9.2014 15:10:23   
New Mom
Olga me podsetila za savet oko mucnine u trudnoci. Limun. Ja sam u ovoj kupila onu malu bocicu etericnog ulja limuna i nosila sa sobom stalno.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje for...
30.9.2014 15:20:40   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: mirkam


IZVORNA PORUKA: New Mom

Sta je po meni bitno? Zasto uvoditi u ishranu namirnice koje vi ili ostatak porodice ne jedete? Ili se i vi prilagodite ili batalite. Dete stice navike koje roditelji imaju. Tesko da ce jesti avokado ako nije redovan i na vasoj trpezi.

Apsolutno se ne slažem.Ja ne jedem skoro ništa od povrća,ni jednu salatu,pa jel treba i M da ne jede povrće od starta?Ja sam se zaista trudila "da zavolim" povrće,jela na silu naročito u trudnoći,al ne ide.M hvala bogu lijepo ručka svo povrće za sada.

Zato sto ima samo 8 meseci.user posted image Kuckacemo se, nadam se, i kad bude imao 28.



Moja Una od starta jede svo povrce, dok ja jedem samo krastavceuser posted image , i dosta toga sto ja ne jedem, ona jede....

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here