|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
12.3.2010 12:10:13   
Anoniman
Pokusala sam da prebacim ova dva posta tamo, ali je zakljucana temauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
4.8.2011 13:35:14   
gagana83
Evo nas u ovoj temi user posted image
Una ide u vrtic mesec i po dana.
Prvih dvadesetak dana je bilo ok, niti jednom nije bila bolesna. A onda je krenulo. Prvo je bila slinava par dana, pa je dobila neki gadan virus sa temperaturom koja je isla skoro do 40. Jos se od toga nije oporavila, do juce je vukla sline i od danas opet kaslje. Poludecu, zivota mi. Skoro mesec dana bez prekida je bolesnauser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
4.8.2011 13:37:31   
Anoniman
O gagi user posted image
Ja sam Mihajla morala povući iz jaslica-punih 6 meseci  samo su se boleštine nizale, nikad kraja user posted image Sad ga čuva jedna žena privatno sa još jednim starijim dečkićem i dete mi se preporodilo... Ni ne mislim više o zabavištu pre 3. godine!

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
4.8.2011 13:41:05   
gagana83
Siznucu vise...
Ona je i inace cesto bolesljiva, malo malo pa se razboli ali ovo je stvarno previse.

Imamo slicnu temu, mozda sam trebala tamo da pisemuser posted image
KLIK


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
4.8.2011 13:49:34   
Anoniman
Ma to je to gagana user posted image Manje-više ista tema...

Ne znam šta da ti kažem... user posted image Miša je išao u privatno, pa je bio haos-dolazio mi je kući i usran i upišan, konstantno slinav, musav, sa skorenim slinama na licu-a čuvala ih je svega 5-oro user posted image A toliko je stalno bio bolestan, ja prosto nisam stizala pored svega toga i posla da tražim gde da ga prebacim. Prvu priliku sam ugrabila i prezadovoljna sam user posted image
A drugarica malog nikako da skrasi-prvo je išao privatno, završio je na operaciji uha sa svega godinu dana user posted image , pa ga je čuvala neka žena zbog koje je stalno imao probleme sa stomakom jer ga je kljukala slatkišima user posted image , a sad je u državnom i izašla mu cista na piši od nehigijene! user posted image Majko moja ko nam sve čuva decu...

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
4.8.2011 13:59:15   
gagana83
Uzasuser posted image
I Una ide u privatan vrtic, ja sam zadovoljna vaspitacicama i samim vrticem.
U grupi ima 7-8 dece.
Uvek se iz vrtica vraca u istim pantalonama, jos ni jednom nije upiskila gacice. Generalno lepo brinu o njima.
Ali te bolesti...


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
4.8.2011 17:27:30   
Verus
Mene tesi cinjenica da deca koja su u vrticu, posle 5 godine zivota budu retko kad bolesna u poredjenju sa svojim vrsnjacima koji nisu isli u vrtic.  Tako da patnja ili sad ili kasnije...

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
12.9.2012 18:04:39   
bojanica7
evo postoji tema. molim vas da mi napisete koja je praksa u sledecoj situaciji:
gala je pocela da slinavi (iz jedne nozdrve, vodenkaste providne) i nista vise zasad. ako tako bude i ujutru bez kijanja, kasljanja i temperature, da li da je vodim u vrtic ili ne?

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
12.9.2012 18:07:31   
minavb
I Vanja slinavi, kaslje i promukao je. Jos nema T, ali se danas od kaslja i ispovracao.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
12.9.2012 18:09:39   
anajid
Ma bojanice slobodno je odvedi,barem bih ja odvela.To nije nista posebno,meni je u principu i kao roditelju i kao vaspitacu najgora temperatura.Cim predje 37 ja odmah zovem roditelja.Imali smo lose iskustvo sa febrilnim konvulzijama i frasovima pa sad odmah zovem.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
12.9.2012 18:11:41   
tijatija

IZVORNA PORUKA: bojanica7

evo postoji tema. molim vas da mi napisete koja je praksa u sledecoj situaciji:
gala je pocela da slinavi (iz jedne nozdrve, vodenkaste providne) i nista vise zasad. ako tako bude i ujutru bez kijanja, kasljanja i temperature, da li da je vodim u vrtic ili ne?

Te vodene sline nisu opasne.Neka deca dobiju od silnog plakanja. Ako nema vatre, kaslja nista strasno user posted image

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
12.9.2012 18:17:04   
lesica
Meni je L kuci od ponedeljka. Pocela je u nedelju da slini i kasljucka,u ponedeljak ujutru je kasljala bas onako fino zrelo. Nema T. Ali sam je ostavila jer sam se i ja razbolela(bolje reci jos malo cu sebi zito da spremim) a i u medjuvremenu sam doznala da od nase grupe koja broji njih 29 u vrticu trenutno ima njih 7-8,ostali su bolesni sto stomacni virus sto upale grla i usiju. Cula sam se sa L doktorkom i ona kaze da je bolje da ostane bar do ponedeljka kuci,da potpuno prestane da kaslje.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
12.9.2012 18:41:26   
bojanica7
hvala vam svimauser posted image divne ste sto ste mi odgovorile. vec sam mislila da zovem halo bebuuser posted image videcu jos do ujutru, ako se pojavi jos neki simptom, ostavljam je kod kuce dok ne prezdravi, a mozda joj i prodju ove slinice (koje mogu biti i od zubica)



_____________________________

Panta rei

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
14.9.2012 10:59:34   
Batistuta86
Zdravo svima. Imam samo jedno pitanje. Imamo sina od 3,5 god koji iam hronicni bronhitis, skoro kad god nesto pokupi zavrsi se sa inhaliranjem. Mislili smo da ga bar sacuvamo koliko mozemo od virusa, pa trazimo vrtic sa sto manje dece u grupi, idealno bi nam bilo da ih dolazi 15ak ili manje. Mi smo konkretno na Novom Bg-u ali nije nam uopste problem ni da ga vodimo do centra, Savkog Venca, Zvezdare, Vracara... Ako neko ide u vrtic sa tako manjim grupama ili zna za neki puno bi nam pomogao.

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
14.9.2012 12:04:14   
bojanica7
batistuta, zao mi je sto ti ne mogu pomoci, ja zivim u novom sadu. zovi upravu vrtica i pitaj gde imaju najmanje dece da tamo upises dete. mada, jeste veca verovatnoca da ce se razboleti ako vise dece ide, al isto zavisi i od dece. dovoljno ti je jedno bolesno dete da se razboli i tvoje. i bas mi jedna vaspitacica prica kako je imala grupu od 35 dece i kako ih nikad nije bilo ispod 30. kaze tako se potrefilouser posted image

meni zao sto smo ipak ostale kod kuce, al dobro, nisam mogla znati da l ce se raviti u nesto gore. no, drugi put cu biti pametnija. user posted image



_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Batistuta86)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
14.9.2012 12:13:03   
Anoniman
Batistuta, malo nije za ovu temu, ali ima li tvoje dete redovnu terapiju za taj bronhitis? Moje mlađe je od aprila na Flixotide pumpici, rekli su da će uzimati pola godine, treba da idemo na kontrolu. 

(odgovor članu bojanica7)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
14.9.2012 13:56:14   
mihi

IZVORNA PORUKA: Batistuta86

Zdravo svima. Imam samo jedno pitanje. Imamo sina od 3,5 god koji iam hronicni bronhitis, skoro kad god nesto pokupi zavrsi se sa inhaliranjem. Mislili smo da ga bar sacuvamo koliko mozemo od virusa, pa trazimo vrtic sa sto manje dece u grupi, idealno bi nam bilo da ih dolazi 15ak ili manje. Mi smo konkretno na Novom Bg-u ali nije nam uopste problem ni da ga vodimo do centra, Savkog Venca, Zvezdare, Vracara... Ako neko ide u vrtic sa tako manjim grupama ili zna za neki puno bi nam pomogao.


U svim vrtićima u centru Beogradu ima malo dece.

(odgovor članu Batistuta86)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
12.10.2012 15:10:24   
Anoniman
Pitala sam vaspitačicu gde je granica za ostanak kod kuće. Kaže, ako dete ima temperaturu (sve preko 37), ako ima konjuktivitis, ako povreća i ako ima tri i više prolivastih stolica dnevno. U ovim slučajevima se dete zadržava kod kuće i donosi potvrda lekara za povratak u kolektiv. Takođe, ako se bilo šta od ovoga razvije tokom dana u vrtiću zovu roditelje odmah da dođe po dete. Sve ostalo se toleriše.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
12.10.2012 16:12:36   
mihi
E Gae moja draga neki roditelji ne primete da dete ima temperaturu a to 37 za većinu nije temperatura. Hoću da ti kažem da moraju da se primene striktna pravila jer su rastegljiva vrlo opasna.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
10.3.2015 23:34:35   
mila83
Kada malo curi nosic ili se nakasljavaju,ja saljem decu u vrtic , obavezno skrenem paznju vaspitacici na to.Za sve ostalo ne saljem.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
10.3.2015 23:39:34   
Bibilib
I ja takodje upozorim vaspitacicu jer se cesto desava da mu procuri nos ili da pocne da kaslje...kada je nesto ozbiljnije naravno da ostane kuci....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
24.5.2016 22:56:18   
vikiveki
Najgore je kada mi vaspitačice decu pošaljemo kući sa T preko 38 a oni dođu sutra sa potvrdom od dr. da je dete zdravo i da može u vrtić,a po detetu se vidi da je bolesno.Dešavalo se nebrojeno puta da takva deca na kraju završe u bolnici sa upalom pluća.Danima dolaze u vrtić sa zelenim s. i sa kašljem,ali bože moj nemaju T pa mogu u vrtić,

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
25.5.2016 11:05:32   
mila83

IZVORNA PORUKA: vikiveki

Najgore je kada mi vaspitačice decu pošaljemo kući sa T preko 38 a oni dođu sutra sa potvrdom od dr. da je dete zdravo i da može u vrtić,a po detetu se vidi da je bolesno.Dešavalo se nebrojeno puta da takva deca na kraju završe u bolnici sa upalom pluća.Danima dolaze u vrtić sa zelenim s. i sa kašljem,ali bože moj nemaju T pa mogu u vrtić,


Videla sam to vise puta,kada dovodim dete u vrtic..mene bi bilo sramota da posaljem dete u vrtic koje toliko kaslje da ne moze da udahne vazduh..a ta mama nista! A i to,danas ima t,sutra nema,neka ide u vrtic!

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
25.5.2016 11:11:09   
Mala Elena
Ma ja cak kad je imala neku sitnu oko 37 sam prijavljivala vaspitaci. Sto zbog nje da bi.joj pratili T, sto zbog postovanja prema tudjoj deci i njihovvim roditeljima...a mnogi roditelji nemaju to osnovno postovanje... uzasavam se toga.user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Vrtić i prehlada - gde je granica?
2.6.2016 14:27:14   
Mala Elena
A koliko kosta taj privatni mesecno ?

Zvala sam jaslice, kazu E je prva iz nje grupe sa ovim simptomima virusa. Otkud joj onda user posted image

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Deca koja imaju tantrume biće bogatija i u...
Ako se dete bori svim silama protiv tebe, ima tantrume i prkosi autoritetu - verovatnije je da će biti uspešnije u karij...
Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here