|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 14:09:09   
Peace*
A sto se tice samostalnosti deteta, roditelj radi na tome time sto dopusta detetu da radi nesto sto rade i odrasli (npr kao u Montesori vrticima deca postavljaju sto i td) i time sto veruje u dete da je dete sposobno samo da se snadje i td. Znaci nema tu bas neke veze da li se deca ostavljaju babama i dedama iskreno


Ne pričamo o istoj vrsti samostalnosti.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 14:11:52   
Olga75
evo ZA ostavljanje deteta : prija im promena , prija im da rade nesto drugo , ucvrscuje se veza sa bakama , dedama , ujacima , stricevima , tetkama - gde vec dete ide
bude poverljivije prema roditeljima jer zna da ce mama i tata doci po njega i vratiti ga kuci i oseca se vazno jer ide u goste samo


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 14:30:31   
mila83
Olga, upravo tako i ja razmisljam. To su dobre strane ,dete se uci raznim vrstama odnosa i postovanja.I to ne treba izbegavati. Imam cerku od 6 i sina od 4 godine. Sto se tice ostavljanja na cuvanje , ne mogu da kazem da smo ih puno ostavljali babama i dedama na cuvanje, ponekad na sat dva ako su bolesni i ne odu u vrtic, a moram nesto da obavim.Moja majka ne zivi u istom gradu, pa ne moze mnogo da mi pomogne po tom pitanju, a sveki je panicarka kada su bolesni, popustljiva i voli da ih nudi sto puta hranom...Navikla sam se na to, za kratko vreme koliko treba da ih pricuva, nece im biti nista.mada je i ona navikla da mora da postuje neka moja pravila kada su u pitanju decauser posted image
Sto se tice prespavljivanja kod nekog drugog,ja sam cekala da deca sama izraze svoje zelje da prespavaju kod babe, tetke...iako je rodbina stalno pitala.ja nisam htela nista na silu.Cerka je sa 5 godina sama odlucila da prespava kod bake, pa posle i kod bratica (kod strica) .Sin jos ne zeli bez nas na spavanje nigde. Postovacu to, dok god ne primetim da to mozda smeta njegovoj samostalnosti ili sigurnosti.
I da , oboje su imali super adaptaciju u vrticu, odvajanje nam nije problem. Sada cekamo trecu bebu, seku, videcemo kako ce sa njom biti ! user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 14:34:06   
doktorkakristal
LJISO drugo je kada suzene bolense kao u tvom slucaju i uz to neodgovorne,ne bih ni ja njima dala dete na cuvanje kad svakog casa mogu da se onesveste ,pominjes nekog Nikolu decaka ako se ne varam jel to mali od brata,jesi li npr probala kod njih da je ostavis da prespava ,kontam da joj odgovara druzenje sa bratom

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 15:18:43   
Klarita
Imam ovde svasta da napisem, ali nemam vremena, ruse mi koncepciju trenutno K i mm pa cu lepo veceras da zasednem kad ih sve uspavam. Jes' da idem na veceru kod najboljih prijatelja kojima smo kumovi i decu ce mi cuvati "dadilja" (devojka mog brata) ali stizem i ovde, em sto se mora maknem sa 9. mesta em sto sam postala strahoviti zavisnik.

Tasho, 'bem mu misa, ja se ne bih usudila da dam decu. Ne znam, je l' bas moras? Ili ces iz kurtoazije ili ne znam cega...A?

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 15:26:53   
Sanchy
Peace sad procitah sta si pisala,iskreno ja ih ne bi ostavljala kodbabe i dede samo zbog alergija i astme,nem a sanse da bi se jednu noc odvojio od mene da ima takve probleme a pogotovu da budemo i zajedno negde bez kola ili van grada..,ali ja sam malo panicar i uvek razmisljam mnogo unapred,sto nekad i nije bas dobro..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 16:42:34   
doktorkakristal
napisala kilometarski post i nestane mi internet user posted image
htedoh reci da deci sa alergijama ne treba ostavljanje da predstavlja problem,bas naprotiv koristi im za kasnije,ja sam isla kao lekar sa decom od prvog do cetvrtog razreda na rekreativne nastave u prirodi,tamo je bilo dece sa alergijama,mame su im slale hranu za svih 7 dana i sve je bilo super,bilo je i asmaticara takodje opremljenih sa svim lekovima,jos planina na koju su isli je vlazna i njima nikako ne odgovara,ta deca su sama znala da kazu kad osecaju da pocinje da ih steze u grudima i odmah ukljucujemo inhalacije,njihovi roditelji mi uvek posalju propratno pismo o njihovoj bolesti da imam uvid o cemu se radi,tako da nije bilo nikakvih problema,jeste to tesko za roditelje,brinu i nije svejedno ali deci znaci da nisu iskljuceni iz ostalih aktivnosti ,uz malo truda sve se to dovede u red

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 18:14:16   
Mala Elena
Razmisljam o tome. ..pre neki dan zove sveki pita za malu, cavrljamo , i kaze: " Samo dok meni moja unuka poraste ! Pa nju baka odvede na mesec, dva u Priboj i na selo. Da se tata i mama malo odmore. "
Nesto se mislim, nije zena imala losu nameru, ali otkud zna da mi je ona teret, okud zna da ja zelim da se odmorim? Jel me pitao neko nesto da li se slazem ? Nije . To prosto ne mogu da svarim .user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 20:15:03   
milicicak
Meni dete cuvaju babe svaki dan pa mi je nesto bezveze da je ostavljam i preko vikenda... vikend je nase vreme...
a sa druge strane ne bih ni da im natovarujem obavezu T ishrane na vrat a ni da me 100 milona puta zove da pita jel sme (moja mama) ili da se brinem da li joj je dala nesto sto ne sme (svekrva)

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 20:45:06   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: doktorkakristal RR

napisala kilometarski post i nestane mi internet user posted image
htedoh reci da deci sa alergijama ne treba ostavljanje da predstavlja problem,bas naprotiv koristi im za kasnije,ja sam isla kao lekar sa decom od prvog do cetvrtog razreda na rekreativne nastave u prirodi,tamo je bilo dece sa alergijama,mame su im slale hranu za svih 7 dana i sve je bilo super,bilo je i asmaticara takodje opremljenih sa svim lekovima,jos planina na koju su isli je vlazna i njima nikako ne odgovara,ta deca su sama znala da kazu kad osecaju da pocinje da ih steze u grudima i odmah ukljucujemo inhalacije,njihovi roditelji mi uvek posalju propratno pismo o njihovoj bolesti da imam uvid o cemu se radi,tako da nije bilo nikakvih problema,jeste to tesko za roditelje,brinu i nije svejedno ali deci znaci da nisu iskljuceni iz ostalih aktivnosti ,uz malo truda sve se to dovede u red

Sa ovim se slazem ali tek znaci od sedme godine,tad su stariji i vec i sami znaju koja terapija ide i u kom trenutku

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 21:07:42   
Mala Elena
Sestra moja redovno ostavlja decu kod mojih na selo , prvo ih je vodila -dnevna varijanta, pa su nekad ostali zajedno da noce , sada ih same ostavi i deca su se stvarno privikla, toliko da cak i sama traze da idu tamo. Ali ako su tamo, opet su za babu i dedu neka vrsta obaveze, pa manje posla mogu da zavrse a na selu se ne rade samo kucni poslovi, vec se mora srediti i bastica i basta i namiriti zivina i ostalo. ...Ja sam vise za to da sama brinem o svom detetu , nekako se bojim da namecem drugom tu obavezu , tj da smetam , osim ako se neko sam ponudi i vidis da mu je milo. Ne znam koliko bih mogla da izdrzim bez E. Nije to klasican strah, vec vise strah da cu je se pozeleti .Cekam da poraste, da vidim njenu reakciju, kome je naklonjena ... Ne bih sada mogla da zakljucim kako ce na nju uticati odvojenost od mame i tate user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 21:13:50   
emicaa
Elena pa kad bi je ostavila kod svojih roditelja ili kod roditelja tm nije to teret,svaki baka i deka vole unučiće više nego sebe,ja samo čekam da T počne bolje spavati pa da je dam svekijevcima na vikend user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 21:23:06   
Misha i Ljisha
ijuuuuuuuuuuu Emice u kakvoj si ti zabludi. Pa naravno da im je teret. To je obaveza. Niko ne zeli dodatnu obavezu. Ma kazem ti moja sveki je ok kad dodje pa provodi vreme sa D ali tu sam ja a samo ju je jednom pricuvala bez mene u okolini. Moja mama je doduse druga prca, jako voli unucice i samo doziva dodjite dodjite ja cu da je cuvam al kazem ja mojoj rodjenoj majci ne verujem user posted image . Kad moj tata bude rekao da dovedem D na spavanje e tad ce se desiti spavanje ahahha...Ja racunam mozda vec ove zime oko njenog drugog rodjendana. Valjda ce do tad izbiti svi zubi

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 21:28:40   
Ivanka 75
Ma nek idu kod babe i dede, i ja sam po mesec dana provodila u selu kod babinog brata i bilo mi je najlepse u životu. A kod babe i dede u krevet sam išla obavezno oko 5 ujutru, mmmmmm bakin jorgan user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 21:29:19   
Olga75
a da li bi vi primile dete na spavanje ? bratovo , sestrino , unuce ?
jeste naravno obaveza , moras nahraniti , napojiti , zabaviti
ali mi njima sada stvaramo uspomene
to mi rece mamina komsinica sa salasa koja moje dete odvede i na njivu i stavi u prikolicu traktora user posted image
i znate sta zvercica je voli i kad idemo tamo i njoj nosi crtez , ubere joj cvetic i tako

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 21:29:32   
doktorkakristal

IZVORNA PORUKA: emicaa

Elena pa kad bi je ostavila kod svojih roditelja ili kod roditelja tm nije to teret,svaki baka i deka vole unučiće više nego sebe,ja samo čekam da T počne bolje spavati pa da je dam svekijevcima na vikend user posted image

apsolutno se slazem,za moje nema vece radosti od cuvanja Dore

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 21:36:47   
Ivanka 75
Dok baba kuva rucak mi uživamo napolju po ceo dan, kosimo, plastimo, cuvamo stoku... kako su to divna vremena bila

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 21:37:05   
emicaa
Ne znam Ljišo,moja mama bi bila najsrećnija da može uzeti Doru na par dana,stalno kuka zbog toga,a i svekrva stalno pita kad ću joj dati D za vikend ali rekla sam joj da još mora sačekati,ona kaže da joj nije probldm ni ustajanje ali ipak,a svaki dan visi kod nas da je izgnjavi,baš je voli,hiljadu puta je rekla da njima unučićima daje sve i uvjek će davati,čak i od ćerke stalno čuva djecu dok su ona i muž na poslu i još nikad nije rekla da joj je teško,čak manje radi da bi ih čuvala da ova ne mora nekog plaćati.
IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

ijuuuuuuuuuuu Emice u kakvoj si ti zabludi. Pa naravno da im je teret. To je obaveza. Niko ne zeli dodatnu obavezu. Ma kazem ti moja sveki je ok kad dodje pa provodi vreme sa D ali tu sam ja a samo ju je jednom pricuvala bez mene u okolini. Moja mama je doduse druga prca, jako voli unucice i samo doziva dodjite dodjite ja cu da je cuvam al kazem ja mojoj rodjenoj majci ne verujem user posted image . Kad moj tata bude rekao da dovedem D na spavanje e tad ce se desiti spavanje ahahha...Ja racunam mozda vec ove zime oko njenog drugog rodjendana. Valjda ce do tad izbiti svi zubi


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 21:50:12   
bubulence
kakav teret naopako !!????????
znate sta, sto puta sam pisala i opet cu. kada se vracam u detinjstvo, sve najlepse dogadjaje, najlepsa secanja vezujem za baku, deku i selo. to je moje bogatstvo iz detinjstva. i nikada ne bih Emi uskratila da ima bar slicno detinjstvo mom.
baka i deka zive za nju, sve im se svodi na Emu. sade bastu da ona ima sveze i neprskano, gaje pilice da ne jede vestacko, kupili kola da Ema ima vise mesta nazad kada je vozaju, i da ne duzim. kada je ona tamo sve ostalo je manje bitno, samo se njoj posvecuju.
prvi put je prespavala kod njih sa 11 meseci, i nije ni pitala za mene. od tada stalno ide i jedva je dovucemo kuci.
bake i deke sluze za to da ih razmaze. i nemam nista protiv. i mene su moji razmazili ali sam znala sta smem kod njih a sta kod kuce. tako i Ema. tamo baku i deku posadi da sede ispod stola i da jedu testo koje je ona zapravo zamesila i mama ispekla u rerni... i oni svi troje budu presrecni zbog toga. a kod kuce joj ne padne na pamet da pita za tako nesto...
iglavnom, veliko ZA .

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 21:52:07   
Misha i Ljisha
Emice zavisi naravno od coveka do coveka. Moja sveki voli zena da se provodi, ide po zurkama, svako malo u banju morahalom (ili kako se vec zove) pa dva puta na more u toku godine, prosle godine su isli malo i do Maroka. Stalno negde idu i vrsljaju i tacno se vidi da je zeni to teret.

Mojoj mami kao i tvojoj ona jedva zena ceka da vidi unucice. Bratove sinove stalno ona cuva. Svaki dan po nekoliko sati su kod nje. Evo i danas bas kad smo D i ja bile do njih. Super je sve to ali mojoj mami nije za verovati. E sad, zasto moj brat veruje mojoj mami a ja ne???? Znam da cete se zgroziti sad kad eto kazem istinu ali to je tako, moja mama voli vise brata i njegovu decu nego mene i moju D. Toliko pravi razliku da cak mm stalno govori kako moja mama opsesivno voli brata i njegovog starijeg sina. Nazalost mm je u pravu. Ali sta je tu je. Voli ona i mene ali prosto ne tako i ne toliko. Zato vidim da je moja D mom tati ociti favorituser posted image . Moja D ga je kupila heheheh... Ali moj tata ne zna da iskaze ljubav, vrlo je grub nekako ali kad vidite moju D i njenog dedu. Raspilave se svi. Deda nam je glavni. Zato kad deda kaze da mu D dodje u posetu to ce se tad i desitiuser posted image

Elem ja brata stalno barim da nam dodje bata Nole na spavanje. On ima skoro 4 god i nikad nije spavao nigde bez roditelja. On bi i hteo ali ne da njegova mama, nasa snajka. Zena je jako vezana za svog mezimcauser posted image . A bata Nole stalno zove D da dodje da spava kod njih, ali sa njim u krevetu (a on spava sa mamom i tatom i svojim mladjim bratom hahahha...zamislite kakav bi to tek bio guzvanjac). Plus snajka nikad nije cuvala moju D a ja njenu decu naravno jesam i nikad mi to nije bilo tesko, obozavam ih.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 21:56:50   
Olga75
ma daj MILJ i moja zver je spavala sa snajkom i Nadjom user posted image
lepo je to , i Nadja je spavala samnom i Marijom , to je bilo pricanje , golicanje , prevrtanje , joj kako se nisam naspavala user posted image
ma kazem , pravimo im uspomene za ceo zivot
i kod koga ce ako nece kod majke , dete , tetke , ujaka , strica

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 21:59:19   
emicaa
Ja ne bih svoju mamu smjena cijeli dan ostaviti samu sa D jer je bolesna pa bi me bio strah da joj ne pozli dok su same,a svekiiii...pa samo joj uzeti daljinski i sve je ok user posted image .
A i ja sam čuvala malog od zaove ne znam više ni sama koliko puta i nikad mi nije bilo teško.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 22:06:54   
Misha i Ljisha
Pazite sad ovo. Brat i ja smo do svoje 6te godine ziveli, znaci ZIVELI sa babom i dedom. A kod mame i tate smo odlazili vikendima ahahhah...Ja zato toliko i volim ovaj salas jer su mi tu najlepse uspomene, i rano detinjstvo. Slazem se ja sa vama. Ali meni je nekako rano da ja pustim D da ide negde. Plus smatram stvarno da roditelj detetu pruza sigurnost i ako je u okolini stalno dete veruje roditelju kao i drugim ljudima. Znaci moja D nema problem niti je imala problema kad ju je eto tih koliko puta neko cuvao. Svi kazu da me nije ni dozivala. Jeste mi se obradovala ali me nije trazila.

A kome bih ja ostavila D na cuvanje? Pa svojoj najboljoj drugarici. Ceo zivot smo prijateljice, njoj iskreno neizmerno verujem. I kad mi je bila frka za cuvanje prvo sam nju okrenula (nazalost ubolo se bas da ona taj dan ne moze ali je zato naredni put bila sa mm da pricuva D kad je trebalo i mm voli kad je i ona u okolini sa njima jer ona bas ume sa decom)

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 22:08:02   
tijatija

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Razmisljam o tome. ..pre neki dan zove sveki pita za malu, cavrljamo , i kaze: " Samo dok meni moja unuka poraste ! Pa nju baka odvede na mesec, dva u Priboj i na selo. Da se tata i mama malo odmore. "
Nesto se mislim, nije zena imala losu nameru, ali otkud zna da mi je ona teret, okud zna da ja zelim da se odmorim? Jel me pitao neko nesto da li se slazem ? Nije . To prosto ne mogu da svarim .user posted image

Neznam dali imas dete ili si trudna, ne znam ti svekrvu ali svatam njenu potrebu... Moji su 700km udaljeni od mene i svojih unucadi i znam koliko pate...I stvarno im ne branim kad su na godisnjem da dodju za njih i uzmu ih na dve tri nedelje... Preplacem prve dana posle lakse ali ne mogu da im uskratim ( niti deci ) da se vidjaju sa babom i dedom... Ni jednoj majci deca nisu teret ali veruj mi ( iz iskustva ti govorim) da svakom dodje zuta minuta i da svakoj zeni doboro dodje malo da odmori psihicki i fizicki...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
11.9.2014 22:13:41   
doktorkakristal

IZVORNA PORUKA: bubulence

kakav teret naopako !!????????
znate sta, sto puta sam pisala i opet cu. kada se vracam u detinjstvo, sve najlepse dogadjaje, najlepsa secanja vezujem za baku, deku i selo. to je moje bogatstvo iz detinjstva. i nikada ne bih Emi uskratila da ima bar slicno detinjstvo mom.
baka i deka zive za nju, sve im se svodi na Emu. sade bastu da ona ima sveze i neprskano, gaje pilice da ne jede vestacko, kupili kola da Ema ima vise mesta nazad kada je vozaju, i da ne duzim. kada je ona tamo sve ostalo je manje bitno, samo se njoj posvecuju.
prvi put je prespavala kod njih sa 11 meseci, i nije ni pitala za mene. od tada stalno ide i jedva je dovucemo kuci.
bake i deke sluze za to da ih razmaze. i nemam nista protiv. i mene su moji razmazili ali sam znala sta smem kod njih a sta kod kuce. tako i Ema. tamo baku i deku posadi da sede ispod stola i da jedu testo koje je ona zapravo zamesila i mama ispekla u rerni... i oni svi troje budu presrecni zbog toga. a kod kuce joj ne padne na pamet da pita za tako nesto...
iglavnom, veliko ZA .

user posted image bas tako,moji se raspilave kad je kod njih iako se premore nikad se nisu pozalili vec pitaju kad je dovodim sledeci put,mada moji su mladi
meni jako nedostaje moja baba (oceva majka) toliko toga me seca na nju,radujem se kad mi kazu da licim na nju,bila je tako neobicna i nekako svoja netipicna baba,ugadjala mi je do besvesti ali nisam bila razmazena,znala sam gde i sta kod koga mogu,nema dana da je se ne setim user posted image al to nije za ovu temu

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here