|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 10:56:52   
Modessty
jao žapkić strašno! user posted image
Ja sam imala sreću, a i moj brat da nas je čuvla baka, ova što je umrla pre 40 dana. A i tata je dosta bio kod kuće jer radi u pozorištu pa on nema klasično radno vreme. Mama je radila u EI i uvek od 7 do 15h čiini mi se.

Ja sam stvarno srećna što mi mama čuva decu.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 11:02:08   
doktorkakristal
covece user posted image kako su smeli,ipak si bila mala,ja jesam ostajala sama sa 7 godina,ali sam i bila jako mirno dete ostave mi diznijeve crtane da gledam tad je jos bio video rekorder i ja se ne mrdnem,mada me je mama ostavljala tad sa tek rodjenom sestrom da ode do pijace (tata bio na ratistu),a trebalo joj sat vremena minimum,uspava sestru i ode,ja se secam toga sednem na krevet preko puta nje i bukvalno se ne mrdnem dok mama ne dodje,uzas sad kad se setim muka me uhvati

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 11:30:09   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: Olga RR

mene cuvala mamina mama ( ista era prim. autora )
pa vis kakva sam ispala , da te Bog lepi sacuva



Hahaha, super si Olga!
Nisam ni ja za te varijante da babe i dede daju nesto detetu na svoju ruku. ..kao "vidis da hoce , gleda u mene dok jedem ajvar i slaninu , kako da joj ne dam" ...ovo je dno dna, a jos kad bi sakrili od mene, pa bilo bi svasta kad bih saznala! user posted image
U redu je Doco da daju bilo sta ako je na jedan dan na cuvanju , nece nista faliti ! Ali ako je mesec, dva kao sto moja sveki kaze. ..eeeee ....ne moze !
Mod u pravu si. Neka su deca uzivala, a i ti si. user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 11:32:46   
Žapkić
Moji, prosto, nisu imali drugog izbora. Tada kod nas nije bilo vrtića. Babe su mi bile na selu, sa milion svojih poslova.
Ja sam sa svojih 5 godina već čuvala svog 5 godina mlađeg brata, jer su moji tad pravili kuću, pa nas je mama ostavljala same kada ide da odnese majstorima ručak, jer, jednostavno, nije mogla da nas vodi sa sobom, a da pri tom nosi pune ruke koje-čega. Ona mog brata presvuče, nahrani i ode, a ja nisam smela da se mrdnem od njega.
Sećam se da sam sedela pored kreveca gde bi on spavo i drzala se rukicama za rešetke od kreveca i netremice buljila u njega.user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 11:38:48   
Mala Elena
Zapkic , meni ova tvoja prica deluje i tuzno i strasno. ...obilazila te komsinica ali sta je sve moglo da ti se desi za tih pola sata. Bolje da su unajmili drugu dadilju , ta lujka je bila zlobnica uffff ! Mala mrva si bre bila, place mi se majke mi. user posted image

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 11:39:14   
Olga75
ima tema KAD PUSTITI DETE SAMO ...
cisto da vas podsetim

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 11:41:58   
Žapkić

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Zapkic , meni ova tvoja prica deluje i tuzno i strasno. ...obilazila te komsinica ali sta je sve moglo da ti se desi za tih pola sata. Bolje da su unajmili drugu dadilju , ta lujka je bila zlobnica uffff ! Mala mrva si bre bila, place mi se majke mi. user posted image

ME, veruj, ja nemam takva osećanja prema tom periodu. Niti mi je tuzno , niti mi je strašno. Prosto, takvo je vreme bilo.

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 12:15:47   
Rosita
Mod, iz kluba zabrinutih- ja radim. A oko hranjenja berem brigu jer mi je dete alergicno na mleko i mlecne proizvode. Mada ja nisam ni kompetentna da se upustam u pricu baba- deda, jer zive daleko i ta opcija otpada. Kazah koju na osnovu malo iskustva. Posto moram da radim, dete ide u vrtic. A odgajila me baba, mama se vratila na posao pre prvog rodjendana.

Ja bih da kazem u svoje ime, a sve mi se cini da tako misle i druge zene koje bejahu na ovoj strani u aferi "kafenisanje i spavanje", ne mislim da je nemajka ona koja ode na kafu i povede decu. Taman posla! Kad su deca srecna i to im prija, pun pogodak. Ma bilo sta da rade i bilo gde da idu. Rec je bila o tome da mama nece ici na kafu ako ce to za posledicu imati celodnevno kenjkanje ili da nece voditi dete i td. Znaci, ako se tako shvata, mozda smo mi nemajke jer gledamo svoj komoditet- hocemo da izbegnemo kenjkavu decu i izlazenje na kraj sa njima user posted image .

Huh, mnogo buke ni oko cega user posted image

Ja stvarno mislim da je uvek najbolje resenje za sve- ono resenje koje za datu majku i porodicu funkcionise!

user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 14:42:35   
Peace*
gleda u mene dok jedem ajvar i slaninu , kako da joj ne dam


Drugi put čitam komentar na temu slanine, pa sad još i ajvar. Zašto si protiv slanine i ajvara? user posted image (mislim, i dalje ne znam kolika ti je beba user posted image , sem ako nije zbog toga)




_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
22.9.2014 6:31:56   
Misha i Ljisha
E ovako moram samo da izjavim da novopecene babe i dede nisu iste kao nase babe i dede. Kod moje babe dete nije smelo da se ljulja na stolici, da se dignu noge na sto, da se sedi na stolu, da se razbacuju stvari, da se cepka cela rolna papira po kuci i td i td. Vazila su pravila ista kao kod roditelja ako ne i stroza. Tako da ne mogu reci da je isto sad i nekad. Plus kazem jos mene moji ne slusaju.

Nego sta se desilo ovog vikenda. Deciji rodjendan u subotu, bilo je toplo i onda fljas pljusak. Umesto da rodjendan bude napolju bio je unutra. Poceo je rodjendan oko 15h a kisa je pala recimo sat vremena ranije tako da su svi mogli da se "pripreme" na to da ce biti unutra. I jedna zena dolazi sa dve male bebe (bliznakinje preslatke) i u toj guzvi sa njima. Cim su dosli odmah su bebice jele, pa su bile onako vesele, ali videlo se da im bas i ne prija guzva. Unutra dece zilion plus jos mame (tate su bili napolju kuvali su pasulj u kotlicu). KAd vreme da naravno bebe spavaju ubrzo nakon ruckanja. Mislim jadne su se drale i drale, nije bilo sanse da se uspavaju u tolikoj guzvi. Pomislila sam "aman zeno krecite kuci". Nikom nije bilo prijatno na tom rodjendanu. Bebama ocito nije, ostalim gostima nije, domacinima nije, i onda su resili da svu decu isteraju napolje na kisu (a prilicno je pala temperatura naglo) pri tom se deca nisu bas toplo obukla jer je prethodno bilo toplo iako se ceo dan mutilo vreme samo da bi se dve bebe uspavale. E to je mucenje i tih beba i sve te dece na rodjendanu. MUCENJE. Ja licno ne bih dosla ili bih rekla posto su kumovi, drugari docicemo vam neki drugi dan na cas_t i razgovor u vreme kad nasoj deci to odgovara. Ili bih ostavila bebe nekom da ih pricuva jer ionako se siskaju vec ruckaju i piju ad. Totalno jedna neprijatna situacija verujte mi.Deca od 10 godina bi vriskala skakala i td a dolaze roditelji da ih utisavaju. Besmislica. Znaci kad je takva situacija ne mrdas od kuce i "ne mucis" decu.

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 22.9.2014 6:32:55 >

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
22.9.2014 20:39:42   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Totalno jedna neprijatna situacija verujte mi.Deca od 10 godina bi vriskala skakala i td a dolaze roditelji da ih utisavaju. Besmislica. Znaci kad je takva situacija ne mrdas od kuce i "ne mucis" decu.

user posted image
Ne bi mi palo na pamet... Ili kad negde nesto ne ide po planu, niski start i pali...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
22.9.2014 21:25:18   
doktorkakristal
sad u suboti kad je D bila kod mojih kaze mi mama da je uvece uzivala sa njima,zaspala je izmedju mame i tate a predhodno se mazila sa njima,e sad jeste legla kasnije nego obicno ali to nije bitno jer kad bude kod mene leze ranije bez obzira sto je mala vec shvata gde sta moze i dokle god je tako meni ne smeta,malopre smo bili do mojih na kratko ja vam ne mogu opisati njenu srecu kad je videla moju mamu odmah cici i siri ruke da je moja mam uzme i okrece se ka meni i pokazuje pa pa da ja idem ,obozava ih,tako da ne mora da znaci da ako i malo budu van svojih navika nista to nije strasno dokle god su srecni

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 187
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 7 [8]
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here