|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
12.9.2014 13:53:43   
Olga75
moja mama je 61 i na salasu je i opusteno cuva user posted image
naravno da podrazumeva trkeljisanje ( ima tovne pilice i to i preko 1000 ) ali one se zabavljaju - nose slamu ( naravno ne bale slame ) , koncentrat , sipaju vodu , maze koke - slatke maaale koke user posted image
i tako
kad joj dosadi ode kod komsinice da vidi krave i ovce , da pomuze
moje dete zna kako se muze krava
mamina mala paorka
ali to je nesto sto ce da pamti ceo zivot
a moja mama ionako misli da je bolje cuva nego ja user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
12.9.2014 15:50:32   
doktorkakristal
D se odusevi kad vidi svinje ,ne znam sto su joj zanimljive,a kokosaka se plasi ,moji nemaju nista od zivotinja,sem psa user posted image ali pricaju da ce nabaviti koke kad odu u penziju
sto se obdanista tice ja bih rado dala D ali ne primaju ako ne rade oba roditelja,mogu samo u privatno user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
12.9.2014 16:23:01   
Jole84
Da ne mašim temu na razgovorima mama,pa ću ovde da odgovorim user posted image
MiLJ je pisala da nije D nigde ostavljala,nakon što me Dr savetovala da je malo ostavim,jel tako? user posted image Šta ja znam,problem je što ja NE mogu da je ostavim,a kad se izborim s tim nekim svojim posesivnim osećajima,onda ona posle samo pola sata napravi vrištanjac pa trčim kući,tako da sam navukla strah. U svakom slučaju ja nju nemam potrebe da ostavljam nigde po ceo dan,noć ali zaista bi mi nekad trebalo tih 2,3 sata....da napomenem da ona preko dana ne spava uopšte! Par puta po 20minuta-pola sata i kraj. Ne stignem ni sudove da operem,kamoli da odremam a da ne pričam o frizeru. Uhvatila sam se frizera ko pijan za plot user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
12.9.2014 16:28:48   
doktorkakristal
JOLE to sa spavanjem ce se promeniti,meni je D isto tako spavala u tom periodu,kad se bude to regulisalo moci ces da je ostavis na duze

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
12.9.2014 16:32:17   
Jole84
Uh baš se odužilo user posted image a stalno slušam o neki bebama koje spavaju 2,3 sata dnevno nekoliko puta! Milče ne,a dr mi kaže da je to sasvim u redu ako je vesela.
A ova tema se odnosi na čuvanje u vrtićima? Ne znam kud sam ja videla babe i dede user posted image user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
12.9.2014 16:38:03   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

ME u pravu si. Elem kad je vreme da dete ode na selo? Ili kod babe i dede nebitno. Pa onda kad vec manje vise moze samo o sebi da se stara. Tu negde pred polazak skole. Sposobno je da otvori frizider i najede seuser posted image , babi i dedi cak moze nesto i da pripomogne i td. A dok su ovako mali kao moja D, pa to je samo da trcis za njom i da nista drugo ne radis


Pa jeste stvarno tako...moja sestra ih tako ostavi , ali ja ne bih mogla, jer znam u kakvoj su stisci sa vremenom. Daleko od toga da ne bih dozvolila da mazi te zivotinjke ali hocu da budem sigurna i da ce odmah zatim oprati ruke a ne strpati ih u usta. I ne volim da cujem ono-"ma sve se to opere" ,jer nije problem za majicu da li ce je uflekati ili ne, bitno je da li ce u sebe uneti bakteriju i napravi problem i sebi i meni.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
12.9.2014 16:43:28   
Mala Elena
Olga, ..." ali to je nesto sto ce da pamti ceo zivot"...za ovo si skroz u pravu. Ma, svaka prica ima vise aspekata , zavisi iz kog ugla gledas .user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
12.9.2014 17:51:39   
doktorkakristal
evo situacije,mama danas doputovala (radi u drugom gradu) kuci spremila rucak pomoglatati u basti i zove da vidi sta radim,ja kazem da je Dora danas nesnosna samo kenjka izlude me i ona ladno kaze dolazim samo da se istusiram,stigla za pola sata i uzela je da je izvede napolje da ja odmorim,nek mi je Bog samo pozivi za mene je najbolja majkana svetu user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
12.9.2014 17:54:44   
veselicaa
Dr skroz si u pravu i ja prihvatam pomoc od baba i deda kad je ponude.Dete uziva sa njima ja zavrsim poslove sto sam planirala i svima super.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
12.9.2014 17:59:32   
doktorkakristal
Dora se odusevila kad je videla babu sad,cici mase rucicama odmah je grli i ljubi,tacno zna da je moja mama vodi napolje odmah meni mase user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
12.9.2014 18:46:11   
zeksi
Moje dete je cuvala dadilja i deda, dok sam ja radila od 08 do 20h. Znaci vidjala sam ga samo uvece dok ne ode na spavanje i tako je bilo od njegove prvog do drugog rodjendana. Tako je moralo biti jer sam ja kao samohrana majka morala da radim ceo dan. Da ne bilo lako nije, ali sam bar znala da je moje dete u sigurnim rukama i da mu je lepo. U to vreme sam ga dva puta mesecno ostavljala kod babe i dede na spavanju jer sam ja isla na put. On je to sve super prihvatio. Sad ima tri godine, ja radim uvek prvu smenu i skoro ceo dan smo zajedno. Vrtic obozava, super se uklapa sa nepoznatim ljudima i uopste mu nije vazno dali sam ja tu, ali se jako obraduje kad se vratim. Na primer neki dan smo bili kod dokrora i on kaze idi ti u apoteku ja cu ostati kod sestre i ostao je.
A sa druge strane moja sestra nikad nije ostavljala decu nigde, cak i kad su devojcice htele da ostanu kod mene da se igraju sa batom, ona bi uvek rekla a neka idu kuci, plakace bez mene. I sad je u situaciji da nemoze da ode ni u kupatilo, nego joj deca placu ispred vrata dok ona ne izadje. Sad su krenule u vrtic i ona je privi dan rekla da ce ih ispisati jer nemoze podneti da placu kad ih ostavi. Ja sam ipak za ostavljanje dece na cuvanje.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
12.9.2014 22:50:56   
Peace*
Sutra idu kod babe. U to ime je Marka juce nrszo ujelo za obrvu, mslo bilo crveno, nsmazala sam Fenistil. Danas dolazim sa posla, ono se spustilo na kspsk. Grrrrrr valjda ce proci do jutra, da ne saljem dete sa zstvorenim okom. I ovako sam u grcu a ne jos da mu i oko bude zatvoreno.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
12.9.2014 22:52:17   
Peace*
Sva ta nelogicna slova "s" su ustvari "a", mala mi tastatura na tel.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
12.9.2014 22:55:39   
bubulence
a videces da ce sve super proci..
zeksi, divim ti se!

< Poruku je uredio bubulence -- 12.9.2014 22:56:14 >

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
12.9.2014 22:58:06   
Klarita
uhhh, K Boga mi dva puta tako i otok prodje za dva tri dana tek,ostane crvenilo kratko, i to uz deksazon i erijus/presing.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
12.9.2014 23:06:35   
Peace*
Dala sam aerius i namazala elokom i galsani u tankpm sloju, posto nemam hidrokortizon za oci.
Ne mogu da procenim dal se otok povlaci ili spusta.
Drzite fige da prodje. Izes crvenilo, i cak i da bide malo otoka, samo da ne bude gore.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
12.9.2014 23:13:46   
Klarita
Ujutru uzmi Tobrex mast za oci, nece ti tu galsana nista pomoci, neka mu mazu ujutru i uvece, erijus bih ja nastavila jos dva dana...i to je to. Prolazi 100% ne verujem da ce se pogorsati

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
12.9.2014 23:15:02   
Olga75
Mariji tako otekne kad je nadje pauk user posted image
bude baaas ojedeno , posle dva - tri dana pomodri a na samom pocetku se ni ne vidi mesto ujeda samo ogroman otok
prokleti pauci user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
12.9.2014 23:24:30   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Mala Elena
Daleko od toga da ne bih dozvolila da mazi te zivotinjke ali hocu da budem sigurna i da ce odmah zatim oprati ruke a ne strpati ih u usta. I ne volim da cujem ono-"ma sve se to opere" ,jer nije problem za majicu da li ce je uflekati ili ne, bitno je da li ce u sebe uneti bakteriju i napravi problem i sebi i meni.

user posted image e jesi blesava. Mi zivimo na salasu, mazimo sve sto dohvatimo ehehhe... Nema bojazni iskreno. Ne trpaju deca bast tako lako ruke u usta ako su im rucice uposlene. A D je jela zemlju dok sam ja sejala bastu, stavljala kamencice u usta, cak je uzela kaku od psa u ruku i valjda se pitala sta li je sad ovo???user posted image Ma slog me strefi svaki put kad vidim kako se prlja i gde joj sve ruke budu. Cak imam utisak da nekad namerno prlja ruke da bismo isli stalno da ih peremo. Inace moji roditelji nemaju ni kuceta ni maceta u dvoristu user posted image , imaju trambolinu hehehe... Nemaju cak ni bastu, mogu reci dvoriste im je dosadnije od naseg hahaha...

Sto se tice samostalnosti, mislim da roditelj stvarno igra glavnu ulogu. Cini mi se da sam citala i to mozda bas u clanku na rr prvih 1000 dana (ja svasta procitam dnevno i malo se pogubim gde sam sta citala) upravo kako je uloga roditelja presudna u tome da li ce dete verovati drugim ljudima, da li ce se osamostaliti i td. Ja se slazem sa tim. Moja D je citave dve nedelje imala strah od nepoznatih, ali prevazisli smo ga jer smo prodavali lubenice pa je bilo nepoznatih na izvoz. I tacno ako sam ja flegma tj ako sam ja ljubazna prema ljudima i ona im se smeskala. Srecom uglavnom sam veoma ljubaznauser posted image . Ja stvarno mislim da nije potrebno slati dete kod bilo koga da bi se ono osamostalilo. To nema veze sa osamostavljivanjem. Babe i dede nekad umeju totalno da ih razmaze pa da recimo cak deca koja sebi znaju vec da spreme sendvic kod babe i dede to nikad ne rade. Tamo nisu samostalni ni malo, samo su sa babama i dedama a to sto je dete bez roditelja ne znaci samostalnost. Moze dete ceo zivot da bude sa roditeljima a da nema problem sa odlaskom od kuce. Ja pod reci samostalnost podrazumevam da dete sa 6 god mogu da ostavim samo u kuci i da znam da ce doneti hleb iz prodavnice, jesti, spremiti se za vrtic/skolu otici samo do te ustanove i vratiti se. A to se ne vezba kod baba i deda.user posted image
Slazem se da postoji ona druga samostalnost ali ja mislim da to samo i iskljucivo zavisi od detetovog karaktera. Imam druga koji je provodio ceo letnji raspust kod baba i deda a kad je trebalo da ode na studije u Italiju, vracao se u NS svaki vikend jer mu je kuca nedostajala i bio je homesick kako to lepo kazu Ameri.

Peace svaka tebi cast zeno ja sam ti vec napisala da bih ja bila control freak da mi je dete alergicno. Da prodje otok brzo.

Inace sjajno mije sto su uveli da lekari idu sa decom na izlete jer je stvarno sve vise dece bolesno nazalost. Ja sam u jednom razredu imala dete koje je imalo problema sa tiroidnom, dete sa kokosijim slepilom, epilepticara, djabeticara, asmaticara i mislim da je jos jedno dete imalo neki problem ali se ne secam sad stvarno. Odbili smo te godine da ih vodimo na ekskurziju (celu generaciju zbog njih jer smo se ufonjali da ne mozemo sve njih non stop da drzimo na oku iskreno), ali kazem tad nisu jos lekari isli u pratnji.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
12.9.2014 23:29:51   
Sanchy
Strasno,MiLj pa normalno da ne biste mogli da vodite racuna o toliko bolesne dece a gde su jos i zdrava?I ja da sam prosvetni radnik nema sanse da bi ih vodila bez doktora,,znaci sad doktori idu sa decom ,,na sve ekskurzije ili ..

< Poruku je uredio Sanchy -- 12.9.2014 23:30:20 >


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
12.9.2014 23:34:52   
Klarita
Da, obavezno ide doktor.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
12.9.2014 23:37:25   
Sanchy
To je dobro sto su uveli,nisam znala..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
12.9.2014 23:41:50   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Sanchy

To je dobro sto su uveli,nisam znala..



da da obavezno ide lekar. Uveli su jer sve cesce ima dece sa nekim zdravstvenim tegobama. Nazalost tako je ali hvala Bogu lekar je sad uvek tu.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
13.9.2014 8:05:16   
doktorkakristal
jeste idemo ali bez ikakvih lekova,vec ponesemo sami po neki ab i sta ti ja znam nesto osnovno ja uglavnom berodual ,smesno salju te sa decom u prirodu bez icega

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
13.9.2014 8:58:25   
Peace*
Sta ustvari znaci biti control freak?
Ja sam recimo spakovala sve za veceru i dorucak (hleb, pasteta, virsle, pavlaka, margarin, salama, kobaje, mleko, kecap... da moze da se bira). Spakovala sam jastuke i posteljinu i peskire da ne mislim dal su njihovi jastuci perjani ili ne i dal je posteljina prata sa omeksivacem, iako me je sveki zvala da mi kaze da ona sad ispira posteljinu da ne bude sa Lenorom.
Po 2-3 presvake.
Igracke.
Papire i bojice.

Pa, mislim da imaju sve. :-)

Inace otok se pomerio sa spoljnog dela gornjeg kapka ka unutrasnjem. Nije strasno. Prezivece. :-) nisam mazala galsanom vec elokomom u galsani. Znam da od prazne galsane nema leba. :-)

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here