|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
17.9.2014 16:15:04   
doktorkakristal
vala ne pada mi na pamet da propustam druzenja jer D ima sad neki rezim,jeste mala ali joj nista nece faliti ako jedan dan nesto preskocimo

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
17.9.2014 19:55:46   
Torbica
Ja sam control freak za spavanje, jer najvise na svetu mrzim ako mi deca nisu naspavana pa samim tim neraspolozena, kenjkava...
A ko ce ih staviti na spavanje, nije bitno... Oko hrane sam u fazonu - ako je ispostovano ono sto smatram da treba, ok, moze ponekad slatkis. I to babe i dede znaju i postuju, prvo voce, ako nije bilo voca, nema gluposti se jedu. Uz naravno, uobicajene obroke i ne preskakannje istih. Kod mene ako su hrana i spavanje ok, sve ostalo je ok. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
17.9.2014 20:03:25   
Misha i Ljisha
Upravo sam za to I ja najvise zaguljenauser posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
17.9.2014 21:02:09   
Torbica
Ja sam vestica, pa ne sme niko mimo mene jer ujedam...Iznimke su poneki bas bitan rodjendan i ako je vikend pa se ne mora ustajati ujutro. U protivnom, ne mogu da podnesem da mi neko ujutro kmeci. Moji ustaju nasmejani jer su naspavani. Ako cu ja u provod, obezbedicu da ih neko na vreme stavi, sto se i desava. I svi sretni.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
17.9.2014 21:17:36   
Rosita
Pa da, to je sustina, hrana i spavanje. Ima tu i momenat kad si sam sa detetom i nema ko da ti ga pricuva, da bi stigao da spremis i obavis sta treba, moras da stelujes dete da spava uvek u isto vreme i da postoje rutine. Pa iako niko ne imade da ga cuva, posle rucka i spavanja idosmo na kafu, primasmo goste i td. U kolicima premalo spava i sto kazes kasnije bude kenjkav, pa to nismo praktikovali. Ali slazem se da za jedan dan s vremena na vreme nece biti smak sveta ako se nesto poremeti. I da ne budem skroz off,mislim da bi svekrva ispostovala naloge, ali svekar ne bi i to me nervira, moja mama bi, 90%, tata takodje.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
17.9.2014 21:25:28   
emicaa
Meni je bitno da je Teodora prije 9 u krevetcu a preko dana se često desi da okasni sa spavanjem ali najviše sat vremena i nije strašno,moj problem je što je ne bih mogla ostaviti na čuvanje nekome koga ne znam,recimo dadilji,poludila bih od brige da li je sve u redu.Problem bi mi bio prvi put,ali jednom ću prelomiti valjda.user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
17.9.2014 21:37:18   
Torbica
Postujem svacije misljenje, ali meni je moj mir najvazniji, a imam ga kad su njihove potrebe namirene. Ne moze meni nijedna kafa nadomestiti nervozu od kenjkavog deteta, to me bas izludjuje..
Evo i danas na RR druzenje nisam povela malog jer nije spavao u vrticu, legla sam ga, a mm ga pricuvao... Kad je mm morao da ide svojim poslom, ja sam isla kuci nakon sat ipo, sta je tu je... I znate sta, to moje dete nije ni ustalo, i produzice do ujutro, reeeetko se desi ali tacno znam kad mu treba. Hocu da kazem, nije da robujem tome, budi ga pa ga lezi, neee, ali tvrdim da najbolje znam kad im sta treba, nema sumnje.. Nije da nema improvizacije ali nijedna baba ili deda to ne umeju... Ove nedelje ustaju malko ranije jer ja radim od 6 i 45, sta sad, ranije i legnu ali ipak se nije jos navikao a u vrticu preskocio, i tako... naspavace se dusa moja.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
17.9.2014 22:07:28   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Torbica

Postujem svacije misljenje, ali meni je moj mir najvazniji, a imam ga kad su njihove potrebe namirene. Ne moze meni nijedna kafa...


Lose citiram sa telefona, ali da, slazem se! A kad je on namiren ja sam opustena i mogu da se druzim :)


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 6:27:45   
Misha i Ljisha
IZVORNA PORUKA: Torbica

Postujem svacije misljenje, ali meni je moj mir najvazniji, a imam ga kad su njihove potrebe namirene. Ne moze meni nijedna kafa nadomestiti nervozu od kenjkavog deteta, to me bas izludjuje..
Evo i danas na RR druzenje nisam povela malog jer nije spavao u vrticu, legla sam ga, a mm ga pricuvao... Kad je mm morao da ide svojim poslom, ja sam isla kuci nakon sat ipo, sta je tu je... I znate sta, to moje dete nije ni ustalo, i produzice do ujutro, reeeetko se desi ali tacno znam kad mu treba. Hocu da kazem, nije da robujem tome, budi ga pa ga lezi, neee, ali tvrdim da najbolje znam kad im sta treba, nema sumnje.. Nije da nema improvizacije ali nijedna baba ili deda to ne umeju... Ove nedelje ustaju malko ranije jer ja radim od 6 i 45, sta sad, ranije i legnu ali ipak se nije jos navikao a u vrticu preskocio, i tako... naspavace se dusa moja.



Upravo sam na to i mislila Torbice. Znaci kad je ona namirena kao sto rekoh nema kenjkanja, nema svadjanja sa njom, sve lepo tece. I mene izludjuju kenjkava deca. user posted image E sad druga je stvar sto se nekako utrefi da kafice budu u neko nezgodno vreme kad ili nema ko da je pricuva ili se njoj spava tad ili je vreme da ona rucka. Ajd ovo ruckanje, hranili su je svi od 9tog meseca, sad jede jos i sve nema cak potrebe ni da ostavljam za nju obrok mogu da je ostavim negde i kazem mami daj joj da jede u to i to doba. Ali kad ja znam da oni mene ne slusaju.Rekoh tata me najvise i poslusa ali eto i on je covek omanuo user posted image . Sveki me cak podmuklo ne slusa, tj ne kaze mi sta joj je sve dala. Moja mama sto na umu to na drumu, kaze dala sam joj to i to. A sveki mi je jednom priznala da joj je dala nesto cokoladno tek kad sam ja kukala da mi D nije kakila 3 dana a ne znam zasto jer nista problematicno nije jela pa valjda zena videla da sam se pojela ziva pa mi onda tek rekla da je D POJELA 3 COKOBANANICE jedan dan dok je ona bila ovde kod nas, znaci ladno joj je krisom dala da ja ne vidim.user posted image

I da ajd sad uhvatila sam se ko pijan plota za te cokoladne bananiceuser posted image pa samo da pojasnim. Evo npr juce ujutru je D lepo kakila i ja posto juce nisam spremala nikakve kolace (a od kad ide u vrtic kad izadje iz vrtica dam joj jedan kolac jer je bila dobrica) ja joj kupim cokobananicu. Znaci sto kaze Torbica ako je sve kako treba i ako je jela i voce i sve obroke super nemam nista protiv slatkisa. Kazem eto svaki put kad izadje ja joj dam kolac.

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 18.9.2014 6:30:55 >

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 6:53:21   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Olga RR

MILJ , ne preteruj user posted image


user posted image a jes vala i ja sam svesna da nekad preterujem ali mi je laksi zivot nekad kad tako preterujem a u prethodnom postu objasnih i zasto.

ps: opcija uredi mi je isteklauser posted image tako da eto imam jos jedan poen za nagradnu igru

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 8:34:46   
Peace*

IZVORNA PORUKA: wivern


Peace ja u tvom postu nalazim dve kontradiktornosti koje mi govore da ti ne mozes biti control freak. Da jesi decu nikada ne bi pustila kod babe i dede.
Sorry uz svu tvoju jaku zelju ne prihvata se tvoja konstatacija. user posted image


Wiv, ja se zaista jako borim protiv toga, tj, borim se protiv sebe. Svaki put kad osetim da preterujem i da me svi čudno gledaju kažem sebi "Tamara, da te sutra pregazi auto, više ne bi mogla da im diriguješ kako će deca, i odrasla bi baš kao što si ti i tvoj brat, i kao što su mm i njegova dva brata!" user posted image


da postoje rutine


Da! I ja sam za to da postoje rutine. Pa ja sam svoju decu nedeljama šetala u isto vreme jer sam shvatila u šetnji zaspu. Kad su navikli da im je to vreme za spavanje (jer meni tako odgovara da stignem sve ostalo), onda su počeli u to vreme da spavaju u krevetiću a ja da obavljam svoje obaveze. Ali realno, ne ostavljate dete babi i dedi svaki dan na spavanje, pa nije smak sveta ako se u petak ili subotu malko poremeti, jer nedeljom još uvek imate lufta da ga izmorite i uveče polegnete na vreme, kako bi ponedeljak počeo kao svaki drugi.

Niko od naših baba ne daje 3 čokoladne bananice, niti deca traže. Dobiju po jednu, pola čaše soka, i mirni su.


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 9:55:13   
Modessty
Evo kako je izgledao naš dan kad je bilo druženje RR u Nišu:
Deca su imala pre podne kao i svako drugo - Nikola se probudio u 7, Danilo u 8. Čuvali ih baka i deka do 15h, tj dok sam ja bila na poslu. Danilo išao u školicu od 11 do 15h. U 15 h smo on i ja ručali, uspavali Nikolu oko 15.30h. Nikola spavao do 16.45h. Naravno da nisam budila dete da bi tačno u 17h stigla na zakazano druženje. Nisam toliki kreten od majke.
Elem, Nikola se probudio, Danilo i ja već bili spremni. Obukla NIkolu, taman se i Šerpi javila da je tu kod naše zgrade. Išli pešaka do igraonice. Kasnili jedno pola sata, možda i manje. Danilo utrčao u igraonicu, Nikola sedeo i igrao se sa nama u kafeu (sedeli napolju). Večerao kiflu koju sam mu spremila predhodno kod kuće. Krenuli kući oko nešto do 20h. Danilo usput jeo svoju kiflu, sav srećan što se igrao koliko je hteo! Pošto je bio mnogo umoran vozio se zajedno sa Nikolom u kolicima. Nemate pojma koliko su uživali u tome! user posted image
Stigli kući, tuširanje i spavanje pre 21h! Spavali ko bubice, bez buđenja tokom noći. Ujutru srećni. Naročito Danilo koji je ceo dan prepričavao druženje i igranje u igraonici.
Napominjem da nije imao ko da ih čuva a bilo im je lepše samnom, nego da su ostali kod kuće

eto ja nemajka vodala decu samnom na druženje i eto kafa sa drugaricama mi bila bitnija od blagostanja moje dece

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 10:21:38   
Brand new mama
Moje klince kad su bili tako mali nije imao ko da cuva, par put je I.setala jedna prijateljica dok sam ja isla na kontrole kod ginekologa, cuvala ih je obojica drug prijateljicaa kd smo se selili i to citav dan,M je tad imao 11 meseci...Nisam je ni pitala sta su ruckali i sl,jer sam znala da svoje klince super odgaja i hrani,te nisam imala razloga da se brinem. Mada, slazem se sa Peace da kad imamo jedno dete,sve je drugacije,mnogo se vise brinemo i gledamo da li je sve po praavilima-spavanje uvek u isto vreme, hranjenje isto,kad kine- panika...Kasnije skapiras da osnove mozes ostaviti,ali da su podlozne nijansiranju:) Jer kad dobijes drugo ne mozes sve isto raditi jer jednostavno nemas vremena. I ako pokusavas da postignes sve to, bices samo jednostavno preumorna i na kraju nezadovoljna jer ne mozes sve, nedostaje ti da se sa nekim ispricas, popijes tu kafu u drustvu odraslih osoba... Popodnevna dremka pola sata kasnije nije uvek smrtni greh:) S druge strane ja znam da su moja mama i svekrva uvek davale sve od sebe kad su bile sa klincima, te nisam imala razlog da se ljutim ili nerviram.

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 10:27:12   
doktorkakristal
ja ostavim mami sta da joj da od hrane i kazem u koje vreme,ali se nekad desi da ne zaspi na vreme ili da prespava vreme jela i nije smak sveta ako jede posle toga,posto je sad veca kazem joj da ako zeza sa jelom nek joj da ono sto voli to su svi mlecni proizvodi,nek pojede bilo sta pa nece joj nista biti taj jedan dan,do sad nije bilo problema,ali ne bih dizala frku ni da ne bude sve onako kako sam ja zacrtala

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 10:30:57   
Olga75
znaci koliko sam ispratila argument protiv ostavljanja ne cuvanje je uglavnom : deca ne jedu ono sto su mame smislile i ne idu na spavanje kad bi kao trebalo ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 10:32:09   
doktorkakristal
i da svekijevcima i roditeljima nije za verovati user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 10:33:45   
wivern
Sad mi nesto pade napamet da vas pitam. U vreme kada sam ja rodjena, pre n.e prim.prev, porodiljsko je trajalo 3 meseca. I moja majka je imala samo dva izbora ili da me da u jaslice ili da me cuva baba. Sta biste radila da porodiljsko i dalje traje tri meseca ili da nekim slucajem morate da pocnete da radite i dete ostavljate nekome?
Moramo priznati da smo dosta povlascene time sto imamo mogucnost da budemo na porodiljskom godinu dana i da nasa deca rastu uz nas, ali sam se juce ,citajuci ovu temu, zapitala sta bi bilo da to nije tako?

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 10:35:43   
Olga75
mene cuvala mamina mama ( ista era prim. autora )
pa vis kakva sam ispala , da te Bog lepi sacuva

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 10:39:27   
wivern

IZVORNA PORUKA: Olga RR

mene cuvala mamina mama ( ista era prim. autora )
pa vis kakva sam ispala , da te Bog lepi sacuva

I mene je od dva zla, dve babe ali su stvarno namcori bile obe, cuvalo ono koje manje boli. Ali to ne znaci da sam manji namcor, ucila sam od profesionalca user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 10:41:19   
doktorkakristal
eto nije ni to tako lose user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 10:41:31   
Žapkić
Mene je čuvala jedna zena do neke moje 2,5 godine. Onda je , jednog dana, moj tata uhvatio na delu-tj. video je da ona mene tuče (ja sam bila zaboravila medu, po kog se on vratio, i na putu za školu gde je radio svratio da mi ostavi. Zatekao je nju a prutom a mene uplakanu. ) Tada me je uzeo, odveo kući i od tog dana sam ja sama ostajala u kući, jer, prosto, nije imao ko da me čuva. Iskreno, ja se ni dan danas ne bih usudila da T. ostavim samu...

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 10:44:05   
Modessty
i mene čuvala baka pa izgleda i ja sve naopako user posted image

Koliko vidim ovde su uglavnom zabrinute mame koje ne rade i koje uglavnom same čuvaju decu. One koje rade znaju da nemaju izbor - jednostavno ti neko mora čuvati dete dok si na poslu. Onda se i navikneš na to da sve što se mora nije teško.
Olga ti si naravno izuzetak! user posted image

Eto mene jutros zvala moja mama da se žali što Danilo neće da jede sendvič koji mu je spremila jer ga zaboga nije spremila "kao mama". I zvala me molim te da me pita kako mu ja to spremam. A stvar je bila u tome da je on tek ustao i da ne može odmah da jede! Moja majka ne može da shvati da on nekad doručkuje tek nakon sat vremena razvlačenja po krevetu

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 10:45:55   
doktorkakristal
samu sa 2,5 godine user posted image kako je to izgledalo

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 10:46:15   
Žapkić
Mod, i Tina ima svoje trenutke kad neće da jede ništa što ja nisam spremila. Doduše-hoće da ede i ono što srpremi moja mama.
Sad imam problem danima kada ide kod tate-jer tamo neće ništa da jede , jer to nismo spremile moja mama i ja, pa onda moram da joj šaljem i šta će da jede...user posted image

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: za i protiv ostavljanja beba na cuvanje
18.9.2014 10:51:02   
Žapkić

IZVORNA PORUKA: doktorkakristal RR

samu sa 2,5 godine user posted image kako je to izgledalo

Pa, prosto, izgledalo je ovako (i verovale ili ne-ja se toga sećam!): Ostave mi jastuk i ćebe i mene na krevetu, naravno, medu i još par omiljenih mi igračaka. Na stočiću pored ostave sok i mleko i neki smoki ili nešto sa čim ne mogu da se udavim. Uključen TV (tada onaj u crno-beloj tehbici, sa samo jednim jedinim prvim programom RTS-auser posted image , pa ti gledaj ako ti se sviđa, ako ne-ti ne gledajuser posted image ). Komšinica pored je dolaila na nekih pola sata da me obiđe. Mama i tata su radili suprotne smene, da to ostajanje same mene ne bi bilo u nedogled.
Sećam se situacije da je mama došla sa posla i ja sam , čim sam čula da otključava vrata, briznula u plač. Ona se uplašila da me nije neko plašio, pošto smo ziveli u prizemlju, a ja asam joj rekla da sam morala da ustanem sa kreveta i da uzeme ćebence jer ej tata zaoravio da mi osavi.
Iskreno, ja se ne bih usudila da moje dete osaim samo, ali, prosto, oni nisu imali izbora.

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here