|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vrsnjacko nasilje
2.4.2019 13:28:40   
Sanidej
Olga, sve opcije na nivou vrtica su iscrpljene, sledeci korak je centrala pu. Sa primitivcima je civilizovana komunikacija nemoguca..

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: vrsnjacko nasilje
2.4.2019 13:32:38   
veselicaa
Vase je da se obratite vaspitacicama,ako one ne rese,idete dalje.A ako napada i ostalu decu,verovatno se buni jos neko,pored vas.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: vrsnjacko nasilje
2.4.2019 13:48:19   
vonavoj
Trazi roditeljski sastanak.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: vrsnjacko nasilje
2.4.2019 14:20:22   
lesli


IZVORNA PORUKA: nata11


IZVORNA PORUKA: Sanidej

Vratila mi se cerkica u modricama iz vrtica..sutirala je devojcica koja inace maltretira pola grupe. Roditelji tvrde da se ona "bori za svoje mesto?!"


Daj molim te. Sada vec izmisljas. Dete ti sutiraju i ti imas odgovor roditelji su nezainteresovani.




Ne slazem se ni ja sa svim sto Sanidej napise, iritantno je sto je podigla brdo tema da bi osvojila nagradu, ali brate mili reci nekome kada napise da mu je neko maltretirao dete da izmislja...stvarno?!
Sanidej, roditeljski, inspekcija...ako vrtic ne reaguje. Ali ako je u pitanju dete romske nacionalnosti, bojim se da je mrka kapa. Zasticeni su kao beli medvedi. Nemam nista protiv njih da se razumemo, ali mislim da granice moraju da postoje, a bojim se da ih po ovom pitanju nema.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: vrsnjacko nasilje
2.4.2019 14:23:25   
lesli
I da dodam da ako niko ne reaguje da bih ja svoje naucila da vrati istom merom. Kad te pozovu na razgovor, reci da se i tvoje dete samo “bori za svoje mesto”, ali ih pre toga (sto naucis svoje dete da je odalami) informisi o odgovoru koji su ti dali roditelji drugog deteta.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: vrsnjacko nasilje
2.4.2019 14:27:19   
veselicaa
Mislim da je Nata mislila na to da ona ne reaguje u skladu sa tim da njeno dete dolazi prebijeno,a ona samo kaze da su roditelji nezainteresovani.Mislim da se post odnosio na njenu izjavu.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: vrsnjacko nasilje
2.4.2019 14:31:04   
lesli
Pa napisala je sada “vec izmisljas”.Ne znam sta je mislila, znam kako zvuci... 😉

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: vrsnjacko nasilje
2.4.2019 14:34:34   
lesli
A cak i da je mislila ovako kako tumacis, svakakvih ljudi ima. Mama mi je prosvetni radnik i susretala se sa svakakvim roditeljima. I onima sa kojima moze i vredi razgovarati o ponasanju dece, do onih sa kojima ne vredi.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: vrsnjacko nasilje
2.4.2019 14:37:58   
Maraj
Pa svaka cast ako su i deca romske nacionalnosti u vrticu. Do sad ih nije bilo, jer se vrtic placa.... skola je "dzabe" pa ih tamo ima...
Ne znam, ja sam razumela da je nata skapirala, da je cela prica o nasilju "izmisljena"

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: vrsnjacko nasilje
2.4.2019 14:39:18   
veselicaa
Draga razumem te,ja radim kao promoter za izdavacku kucu i sta sve cujem od nastavnika i ucitelja.Deca su danas sve bezobraznija i sve je vise vrsnjackog nasilja.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: vrsnjacko nasilje
2.4.2019 14:40:11   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Maraj


Ne znam, ja sam razumela da je nata skapirala, da je cela prica o nasilju "izmisljena"

Mislim da misli samo na njenu izjavu.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: vrsnjacko nasilje
2.4.2019 14:50:46   
Maraj
Da da veso. To sam mislila, na izjavu sanidej
Uostalom u vrtucu se deca lepo druze eventualno ako se nekad ćusnu u igri. To su neiskvarene duse. Ja ne mogu nazvati vrsnjackim nasiljem desavanja u vrticu.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: vrsnjacko nasilje
2.4.2019 14:57:52   
lesli
Deca uce modele ponasanja. U vrtickom uzrastu, mogu biti itekako iskvarena (ako nema nikoga ko bi ih ispravno usmeravao)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: vrsnjacko nasilje
2.4.2019 14:58:39   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Maraj

Pa svaka cas_t ako su i deca romske nacionalnosti u vrticu. Do sad ih nije bilo, jer se vrtic placa.... skola je "dzabe" pa ih tamo ima...
Ne znam, ja sam razumela da je nata skapirala, da je cela prica o nasilju "izmisljena"



Kod nas ih ima u vrticu jer ko prima deciji dodatak ne placa vrtic... A oni svi primaju dd i socijalu... 
I ja sam 100% sigurna da izmislja price... Leti sa teme na temu samo da sto vise pise... Tako da, podrska za natu😂

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: vrsnjacko nasilje
2.4.2019 15:01:39   
lesli
Onda sam ja mnogo naivna...Mislim da moras biti bas OZBILJNO poremecen da bi nesto tako izmisljao i prikupljao postove na taj nacin...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: vrsnjacko nasilje
2.4.2019 15:03:37   
bubulence
Lesli naivna ili dobra ❤️.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: vrsnjacko nasilje
2.4.2019 15:11:01   
nata11
Lesli Sanidej ne postoji. Nekome je samo dosadno. Isprati joj recenice, totalno nepovezano.
Sto se mene tice ja je blokirala.

_____________________________





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: vrsnjacko nasilje
2.4.2019 15:20:50   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Maraj

Da da veso. To sam mislila, na izjavu sanidej


Mislila sam na njenu izjavu posle dolaska deteta koje je prebijeno.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Vršnjačko nasilje
2.4.2019 16:36:58   
vocicana
Sanidej, neka se pozabavi problemom dece u vrticu. A ne nekim...nepovezanim stvarima...

< Poruku je uredio Ana RR -- 2.4.2019 16:51:55 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Vršnjačko nasilje
2.4.2019 22:10:14   
lesli

IZVORNA PORUKA: nata11

Lesli Sanidej ne postoji. Nekome je samo dosadno. Isprati joj recenice, totalno nepovezano.
Sto se mene tice ja je blokirala.



Mozda ne pratim forum dovoljno, ali ja ne videh neke nedoslednosti u njenom pisaniju do sada.Inace, ako izmislja ima bas bujnu mastu i za to joj treba skinuti kapu 😅
Neka si je blokirala. 😉

< Poruku je uredio Ana RR -- 3.4.2019 11:16:59 >

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Vršnjačko nasilje
3.4.2019 11:05:52   
vocicana
Lesli, vidis kakva je situacija , svaki put isto. Sto se tice ovih, nepovezanih.
Nego, nikako mi se ne svidja razvoj dogadjaja u vrticu, dete moje, jutros pitam jednog klinca iz grupe da li se igraju zajedno, jer vidim da ga moj sin negira, jutros kada su stigli u vrtic. Dete me gleda I kaze ...ne. Ja pitam zasto se ne igraju zajedno, Malisa kaze, on je mene udario I Udara me. Mama od deteta je tu, ali sam u momentu se oset_ila da ne Kazem kako. Rekla sam mu kada te Damjan udari I ti njemu vrati odmah, isto kako on tebi tako I tinjemu.
Uopste mi se ne svidja to ponasanje, sam je,, mi se medjusobno ne udaramo kuci, niti se sta desava a slican kalup, ali mi mnogo bude zao sto se tako ponasa, stvarno ce ga svi izbegavati.

< Poruku je uredio Ana RR -- 3.4.2019 11:17:11 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Vršnjačko nasilje
3.4.2019 13:22:13   
veselicaa
Voci oni se svi u vrticu zadirkuju,dok ti vaspitacice ne kazu da je bas nasilan,ne brini.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Vršnjačko nasilje
3.4.2019 14:19:56   
vocicana
Veselice, mene brine nesto drugo, a to sto se koskaju, guraju i eto udare i nije tako strasno za mene. Nego hajde videcemo. Msm stvarno nema razloga da bude grubijan, ako neko pokaze ljubav i ljuboi i grli i sve po redu pa to sam ja. Zna se msm za svaku granicu, ali eto...bude mi bas krivo.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Vršnjačko nasilje
3.4.2019 14:24:53   
mama Jo
Svaka prica o vrsnjackom nasilju mi izazove strasnu jezu.
Evo pre neki dan mi je poznanica iz parka pricala za malenog da cela grupa u vrticu ide redovno kod psihologa i ona dolazi kod njih, znaci i individualni i grupni razgovori jer od oktobra traje strahovito stanje u grupi... em ih ima puno, em je grupa inkluzivna (ako se to i dalje tako kaze, da me ne shvati neko pogresno) i vaspitacice ne mogu da izadju na kraj... kaze jednom nedeljno izbiju takve situacije da deca dolaze kuci sa razbijenim glavama koliko se ,,gurkaju" i ,,koskaju"... ja sam bila u cudu. Grupa dece od 3-4 godine.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Vršnjačko nasilje
3.4.2019 14:26:12   
lesli
Voci samo razgovarajte sa njim i po potrebi neku kaznu uvedite. Nije morao to da pokupi u kuci. Mogao je da vidi od nekog drugog deteta u vrticu ili bilo gde drugde. Poenta je da oni (a i mi smo to radili kao klinci) pokupe razne budalastine usput. I bude to sve ok, ako detetu ima ko da ukaze sta ne valja i zasto 😉🤗

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Nema jače sile na svetu od majke koja bran...
Njega nećeš tući, ni u pojam ni u naletu besa i nemoći. Moraćeš prvo preko mene, a ne dao ti Bog da se nađeš na putu maj...
Trogodišnjake doslovno boli briga za vas!
Dvogodišnjaci svakako jesu zahtevniji nego jednogodišnjaci, ali su nebo i zemlja od trogodišnjaka koji su hvala na pitan...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here