|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dohrana
30.9.2017 11:57:32   
Tatjana.87
Maslačak bebac ima šest meseci, čudno mi je jer znam da su od prvog dana napolju i po fejsu kada stavljaju slike iz parka koji je na drugom kraju u odnosu na njih na svakoj slici neko drži bebana sa flašicom pa mi je čudno, kuma mi je pričala da kod njih u Americi imaju ad mlekca koja se prave sa hladnom vodom pa se onda samo pod mlazom vruće podgreje...bilo mi je čudno, možda šta sam i ja malo blesava pa razmišljam previše..

< Poruku je uredio Tatjana.87 -- 30.9.2017 11:58:32 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1326
   RE: Dohrana
30.9.2017 13:07:28   
IvanaSK RR
Ja sam ta koja je bebi davala ustajalo mleko od pre dva sata. Jedem hranu koju spremim i od dan, dva pre.
Spremala sam joj mleko i sa vodom na sobnoj temperaturi..

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1327
   RE: Dohrana
30.9.2017 13:10:21   
MamaNecaVo
Svako radi kako zeli i kako smatra.
Po meni mleko koje je dostojalo se bebi ne daje i to je to.
Ne pijem ni ja kafu posle dva sata ne mora ni od zbog "moje lenjosti" odstojalo mleko.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1328
   RE: Dohrana
30.9.2017 13:14:35   
Ana RR
Ja sam od tih "lenjih" pa i svoju kafu koju ne stignem da popijem zbog obaveza vrlo često ugrejem u mikrotalasnoj... nekad čak i dva puta istu kafu user posted image

I čak jedem i ručak od juče, a i moje dete (user posted image ?!) i svi smo živi i zdravi, jeeeeej user posted image user posted image

user posted image user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 30.9.2017 13:20:24 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1329
   RE: Dohrana
30.9.2017 13:18:20   
emicaa
javlja se jos jedna lijena mama koja kafu pije od ujutru do navece jer je toliko lijena pa ne stigne odjednom.Isto tako hrani dajem hranu od juce,a mlijeko dopopiju nekad usput.Nisam primjetila da im nesto fali 😏

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1330
   RE: Dohrana
30.9.2017 13:19:45   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

zavisi kolika je beba. Nije dva sata puno vremena, narocito ako su temperature OK. Ustajalo je ako stoji celu noc a ne dva sata. Sto se tice zagrevanja, ja sam to radila samo dok je stariji bio mala beba (on je prilicno rano dohranjivan). Mladjem kad je presao na AD mleko sa 9,5 meseci nisam grejala vodu. Kad su presli na kravlje piju ga i dan danas direkt iz frizidera. I ne nikad se nisu zbog toga razboleliuser posted image


I gle čuda, nije im ništa user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1331
   RE: Dohrana
30.9.2017 13:20:14   
Tatjana.87
Da me neko ne razume pogrešno i ja jedem nekada ručak i po tri dana,jutarnju kafu nekada popijem posle podne,samo me je zanimalo da li to sa ad mlekom može tako. Nisam želela nikoga da uvredim to mi nije na kraju pameti. Bože moj ne znam šta me sutra čeka možda ću i ja morati da pređem na dohranu,već je doktrica to spominjala pošto mi bebac napreduje po njoj malo. user posted image

Ni jednog momenta nisam želela nekoga da uvredim, ne bih želela ni da budem tako shvaćena.

< Poruku je uredio Tatjana.87 -- 30.9.2017 13:24:12 >

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1332
   RE: Dohrana
30.9.2017 13:20:18   
krin 40
Osim što sam neemotivna i ne volim svoju decu dovoljno jer ih ne nosam u rukama non stop da se upišem i u lenjeuser posted image

< Poruku je uredio krin 40 -- 30.9.2017 13:23:53 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1333
   RE: Dohrana
30.9.2017 13:33:01   
IvanaSK RR
Krin, ti se ne racunas, ti si izgubljen slucaj user posted image
Bogami, nema nista lepse od sarme od juceuser posted image Kafu pijem nekad po ceo dan. A ne mozemo sve biti savrsene mame i zene.
Tatjana, ne razmisljaj o tome. Uskoro krecete sa cvrstom hranom i u kombinaciji sa dojenjem ce sve to biti u redu.
Pravila sam uvek sveze ad, ali ako beba nece da popije odmah, davala sam posle sat, dva.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 1334
   RE: Dohrana
30.9.2017 13:43:08   
krin 40
Ivanauser posted image user posted image Meni su sarma i podvarak najlepši "od preključe".Šalu na stranu ovo što ti Ivana kaže za klopicu je tačno

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1335
   RE: Dohrana
30.9.2017 16:13:44   
MamaNecaVo
Najvise volim da cujem:"Nista mu ne Hvali".
Naravno,svako rado sta hoce sa svijom detetom pa maram nama,zdrastvenim radnicima to ne zvucalo ok.
Tu je forum da procitamo i razlicita misljenja.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 1336
   RE: Dohrana
30.9.2017 17:18:15   
Ana RR
A ja najviše volim kada se priključi neka nova mama, koja nema pojma ništa o ženama koje su ovde već godinama, ni ko su ni šta su, pa im drži pridike.

Imala bih svašta da dodam, ali ovo RR pored mog imena mi ne dozvoljava.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1337
   RE: Dohrana
30.9.2017 17:19:35   
Maslacak15
svakako da postoje razlicita misljenja. I svako radi sta hoce. Ja samo mogu da povucem paralele i uporedim ono sto vidim svaki dan ovde i sto vidjam kad dodjem u Beograd. Sigurno se mali nemci nisu rodili ni sposobniji ni pametniji. Razlika je u nacinu vaspitanja. I nisu samo nemci, skandinavci su jos mnogo opusteniji.
Mislim da gomila majki u Srbiji iz najbolje namere cini medvedju uslugu svojoj deci vaspitavanjem "pod staklenim zvonom". Ukljucujuci i probleme sa razvojem imuniteta. Posto je ovo tema o dohrani, da kazem da je glavni cilj da dete sa godinu dana treba da jede sa odraslima za stolom-znaci da ima normalnu ishranu. Dabi se to ostvarilo treba preci put od prve kasice do normalnog rucka od 6 meseci do 12 meseci.
A mislim da su takvi preterani rezimi , ne moze ovo ne moze ono , titranje i razmisljanja preteca pasiranja do trece godine ( nece da mi jede ovo i ono, moram da ga/nju hranim itd) koje vidjam iskljucivo ovde na forumu i u krugu svojih prijatelja i rodbine u BG. Ne kazem da su svi takvi, zavisi od roditelja ali mislim da postoji kultura robovanja nekim stvarima. Koje nisu medicinski utemeljene. Ima i zilion drugih primera nevezanih za ishranu ali nebih da idem OFF topic.
Tatjana ista su mleka u americi i kod nas, to zagrevanje pod mlazom vode se radi evtl da se olaksa rastvaranje ( nema drugog razloga). Ali mleka su vec toliko usavrsena da se gotovo sva rastvaru u potpunosti i bez problema i u hladnoj vodi. Mucnes malo i to je touser posted image .

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1338
   RE: Dohrana
30.9.2017 17:27:47   
IvanaSK RR
E pa ja bih se slozila sa Maslackovim postom. Uopste ne mislim da ce joj nesto FALITI ako pojede pasulj od juce (to joj je danas bio rucak).
Na forumu se, uglavnom, majke koje vode racuna o svojoj deci i pitaju za mišljenja, iskustva... A pogresna mišljenja, savete vrlo često znaju i zdravstveni radnici da daju.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1339
   RE: Dohrana
30.9.2017 17:33:50   
Ana RR
O da. Mi imamo novu doktorku pedijatra. To je treća po redu i ne znam imam li živaca da se i sa njom upoznajem. Uglavnom, našoj rođaki je rekla da detetu temperaturu skida sokom od jabuke user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1340
   RE: Dohrana
30.9.2017 18:45:35   
veselicaa
Moja Nina je pre 12 dana napunila godinu dana,evo jede sa nama skoro sve.Manje solim i stavim manje zacina,dodajemo posle u tanjiru i bas lepo rucka.Cak jede sama u hranilici,kasicicom i viljuskicom.Jedino dorucak,kada je nesto sto nije bas za nju i uzine,joj spremam posebno.Sokove nece,vodu samo pije i jede apsolutno sve.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1341
   RE: Dohrana
30.9.2017 18:59:46   
isidora88
Ja kad negde idem nosila sam vodu i ad mleko u kutijici, i na licu mesta po potrebi zagrevala vodu i muckala. Nisam davala isto mleko ukoliko u roku od 30 min ne popije, nekako mi je smrdelo. Ni sad kravlje mleko ne dajem ako stoji duze od pola sata, usmrdi se nekako.
A rucak jedemo i od prekljuce user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1342
   RE: Dohrana
30.9.2017 19:23:10   
Sanjica26 RR
Rucak naravno od prekjuceuser posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1343
   RE: Dohrana
30.9.2017 19:32:26   
madre
Bravo, isidorauser posted image zena pita za mleko a svi se uhvatili kave i rucka!
Tatjana, mleko sam uvek pravila svezeuser posted image

< Poruku je uredio madre -- 30.9.2017 19:35:01 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1344
   RE: Dohrana
30.9.2017 20:13:24   
MamaNecaVo
Ocigledno je da nove clanove ne prihvatate iliti osobe koje iznesu misljenje koje nije u skaladu sa vasim ali nisam to procitala u pravilima foruma ili se varam?
Obzirom da potencirate u vasem prethodnom postu na tome.

Jako je ruzno napadati nive clanive i majke koje dodju ovde nesto da procitaju savetovati da bebama daju bljutavo mleko.
Jedno je imati svoje misljenje,a drugo je zahtevati da i ostali clanovi misle isto tako.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1345
   RE: Dohrana
30.9.2017 20:15:07   
MamaNecaVo
Da se vratim na temu-Dohrana.


Majke cija su deca 12+ koliko bocica dohrane bebama ponudite i kada?
Kod nas je pred spavanje.
Da li vam bebe flasicu dobijaju i ujutru?
(Imali smo jutarnji podoj pa me taj detalj buni).Hvala

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1346
   RE: Dohrana
30.9.2017 20:31:15   
Maslacak15
nebih da zaostravam diskusiju samo par konstatacija: Nemam apsolutno nista protiv novih clanica....Svako je ovde nekad bio novi clan. A ne vidim ni da postoje beneficije za radni staz:)

"Jako je ruzno savetovati majkama da daju bljutavo mleko..." je direktan napad i lepljenje etiket. Sto je najsmesnije: Ko je to uopste savetovao?? Gde to tacno pise?

Zene su se malo salile na temu koliko dugo piju kafu. Ja sam procenila da 1-2 sata vremena maksimum verovatno nisu kriticni, pod pretpostavkom da napolju nije 35 stepeni ako se ide negde. Tj da je mleko bakterioloski ispravno i ok za upotrebu.

Tako da i u tom slucaju ne treba osudjivati zene, cime je ova diskusija i pocela ako se procitaju prvobitni postovi....

A prozivke ko je iz koje struke isto nebih preporucila, jel necemo ratovati diplomama. I to je klizav terenuser posted image .

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1347
   RE: Dohrana
30.9.2017 20:31:42   
Tatjana.87
Samo sam to i pitala u vezi sa dohranom,bolje da nisam. user posted image
Nemam šta drugo da kažem nego da se još jednom izvinem,
Nisam želala da napravim pometnju. A žene na ovom forumu su divne, meni su veoma pomogle a nova sam ovde i samo iznose svoje mišljenje i pre svega majčinski savet koji meni puno znači!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1348
   RE: Dohrana
30.9.2017 20:32:24   
Sanjica26 RR
Sa godinu dana je ostalo jutarnje mleko. I jako brzo smo ga ukinuli. Nismo pili nekoliko puta tokom dana. Ukida se cim se uvede jedan obrok.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1349
   RE: Dohrana
30.9.2017 20:32:28   
veselicaa
Nevena nije tako,ovde se uvek lepo prihvataju novi clanovi,ja sam bas lepo bila docekana i puno su mi pomogle starije clanice.Jedino sto svako ima razlicito misljenje i niko ne voli kada neko insistira na necemu.Samo ti pisi,iznosi svoje misljenje ali moras da shvatis da postoje mame koje drugacije rade i razmisljaju i to treba postovati.
Koliko ti ima dete,koje mleko pije?

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here